Filozofia Tidusa

A właściwie to bardziej blogi ;) Jeden temat na użytkownika.

Moderatorzy: Operator, Wilczyca, GM

Postprzez Tidus93x » Śr sty 25, 12 18:44

Saladin01 napisał(a):takie "terrorystyczne" akcje są skutkiem braku profesjonalizmu - wskazuje na to gdzie jest błąd w systemie, przyczyna takich zachowań.


Ano chyba, że tak. Wybacz, źle zrozumiałem. W takim wypadku czuję się zobligowany do przyznania 100% racji. Niekompetencja naszych władz niestety ówcześnie nie tyle nie dziwi, co wręcz jest oczywista. Przykre.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez Gillian » Śr sty 25, 12 21:38

Nie chodzi o wykradzenie danych tylko o szantaz. Walka w obronie wolnosci slowa przez szantaz. Zenada do kwadratu.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SaladinAI » Cz sty 26, 12 17:41

Tak jeszcze w temacie: podobno nowy Xbox nie będzie już odtwarzał używanych gier. Nadchodzą ciekawe czasy...
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » Cz sty 26, 12 18:54

Dobry powód, żeby olać jedną z konsol. Dla mnie kolejna generacja mogłaby w ogóle być niewypałem. Jest tyle hitów których nie ograłem z ostatnich 20 lat, że będzie co robić.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SaladinAI » Cz sty 26, 12 18:56

twilite kid napisał(a):Dobry powód, żeby olać jedną z konsol.


Jasne, tyle że jak się sprawdzi to wprowadzą to wszędzie. Już teraz nad tym kombinują jak nie tracić na używkach, każdy pretekst będzie dobry do wprowadzenia takiej funkcji.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez SALADYN » Cz sty 26, 12 19:22

Wątpię aby coś takiego wprowadzili, zbyt duża liczba graczy po prostu by sobie odpuściła taką zabawę albo wręcz uciekła się do piractwa.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez kALWa888 » Cz sty 26, 12 20:02

Nie miałbym nic przeciwko gdyby zablokowali rynek wtórny. Ale jak ma go nie być skoro dystrybucja tak bardzo kuleje? Jak w inny sposób dostać gry na PSXa PS2 czy jeszcze starsze konsole? Poza tym, tak jak mówi SAL, w takiej sytuacji większość przestanie się w to bawić. Lub ucieknie się do piractwa. Paranoja jakaś :/
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Tidus93x » Cz sty 26, 12 20:20

Osobiście uważam, że z zablokowaniem używek to gruba przesada. Xbox wyda na siebie wyrok, co, miejmy nadzieję, zniechęci Sony do podobnego ruchu w kolejnym PS. Popieram powyższych - albo by sobie gracze odpuścili, albo uciekli do piractwa, albo kupowali mniej gier i rzadziej. Either way stracą na takim zabiegu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez Gillian » Cz sty 26, 12 20:26

Jak Sony pójdzie za MS to tym lepiej dla mnie, bo wtedy żadnej konsoli nie kupię i będę miał spokój przez parę lat - w sam raz na nadrabianie zaległości. Później wszystko mam nadzieję pierdyknie i konsole wrócą do normalnej formy :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez geenoff » Cz sty 26, 12 20:51

Saladin01 napisał(a):Tak jeszcze w temacie: podobno nowy Xbox nie będzie już odtwarzał używanych gier. Nadchodzą ciekawe czasy...

Pomroczność jasna
A niech ci z MS robią co chcą jak są tacy zachłanni
To bedzie ich samobójstwo,harakiri
Ja tam po nich płakać nie będe
Obrazek
Avatar użytkownika
geenoff
Vulcan Raven
 
Posty: 192
Dołączył(a): Wt paź 19, 10 22:15
Lokalizacja: londyn

Postprzez Lazuli Lapis » Cz sty 26, 12 22:13

Taa, niech hejtują rynek wtórny, tylko niech mi wcześniej wytłumaczą, czemu niektórych tytułów dzięki ich chorej polityce po prostu NIE DA SIĘ dostać, chyba że łaskawie postanowią wpuścić na rynek reedycję, co się zdarza raz na x przypadków... na takim DSie na przykład jest kilka hitów - pierwsza część Ace Attorney, czy Laytona - które po swoich premierach rozeszły się w zabójczym tempie, a których dostać chociażby używkę w normalnej cenie graniczy z cudem... sami utrudniają graczom życie a potem jest płacz że piractwo kwitnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Postprzez kALWa888 » Cz sty 26, 12 22:33

Podpisuje sie pod postem Lazuli. Z tego co wiem to np MGS2S został wznowiony nakład, Re4, DMC. Ale to wciąż rzadkość
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Gillian » Cz sty 26, 12 22:50

Laytona jedynkę miałem w folii za 60zł :D. Ale przyznam, że Ace Attorney żadnego nie ograłem, za drogo było. A teraz na moim ex-DSie bawi się SAL :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Lazuli Lapis » Cz sty 26, 12 22:56

Akurat tego Laytona to właśnie mi się wydaje że reedycja w którymś momencie wyszła, ale ja się z nią rozminęłam jakoś. Możliwe że niedawno zaliczyła ją też trzecia część Ace Attorney, bo widzę ją na allegro ostatnio, a baaardzo długo nie szło nigdzie dostać... ale to wciąż mało, za mało. I to dotyczy też nowszych tytułów, bo Okamidenu czy Ghost Tricka z tego co widzę bliżej jak za granicą się nie znajdzie, a przecież nie minął jeszcze rok od premiery u nas...

no i oczywiście nie tylko o DSie mówię, z PS2 też miałam niekiedy takie problemy, tylko że PS2 była dużo bardziej popularną konsolą i reedycje częściej wychodziły. Mam zresztą wrażenie że w ciągu zeszłego roku Sony dużo ich na PS2 porobiło, bo się zaroiło w 'zwykłych' sklepach od takich niegdyś rzadszych gier.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Postprzez Simon » Pt sty 27, 12 00:02

Paranoja...A.C.T.A, zablokowany rynek wtórny. Niedługo będzie ban na odsprzedawanie i odkupowanie używanych samochodów...
W dupach się im poprzewracało.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Gillian » N sty 29, 12 13:45

Rozsądne podejście do ACTA, prosze: http://www.youtube.com/watch?v=1IAIjj5j ... r_embedded
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » N sty 29, 12 17:38

A bije z tego taki rozsądek że ja nie wiem, niby nie dyskutuje z debilami w ich internetowych wojenkach a jednak głos w dyskusji zabrał, no i rzuca mięchem na prawo i lewo.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » N sty 29, 12 20:47

No z debilami nie dyskutuje, z nie-debilami dyskutuje. Tylko pomijając to i skupiając się na sednie sprawy - dobrze koleś mówi. Ta cała panika jest bezpodstawna.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Tidus93x » Śr mar 14, 12 22:42

http://postimage.org/image/q8frr7489/

Oto fragment artykułu z CDAction o MGR:R. To jest wręcz przykre i smutne. A potem się dziwimy, że pierwszy lepszy posiadacz PieCa only nie wie, co to MGS czy FF... Takich to powinni wieszać za jaja pod sufitem, specjalistów od siedmiu boleści.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez uci » Śr mar 14, 12 23:07

Może od razu darth revan ?:P

Pomyślałbym że to literówka ale jak widzę raven powtarza się tam na całej stronie, oj popłynęli.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SALADYN » Śr mar 14, 12 23:36

Można wiedzieć jaki to numer to sie kopnę do znajomego i przeczytam w całości.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez maciej1- » Śr mar 14, 12 23:43

uci napisał(a):Pomyślałbym że to literówka ale jak widzę raven powtarza się tam na całej stronie, oj popłynęli.


Nawet pomijając imię bohatera to i tak w tak małym fragmencie artykułu udało się wcisnąć zastraszającą ilość przekłamań. Od ludzi z branży oczekiwałbym raczej bardziej dogłębnej znajomości gier niż ciskanie "metroseksualnymi chłopcami".
maciej1-
Predator
 
Posty: 97
Dołączył(a): Pn mar 09, 09 19:39

Postprzez Gillian » Cz mar 15, 12 00:33

Tidus93x napisał(a):A potem się dziwimy, że pierwszy lepszy posiadacz PieCa only nie wie, co to MGS czy FF...
A konsolowcy niewiele wiedza o pecetowych grach. Tak samo wygląda to z drugiej strony, a MGS czy FF nie jest świętością.

Ale co racja to racja - branżowe pismo nie powinno popełniać takich błędów. Choć to jest CDA, więc jakoś mnie to nie dziwi - przecież od lat jedyną zaletą tego pisma jest płyta z grami.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez kALWa888 » Cz mar 15, 12 00:44

Nie przesadzajmy, magazyn sam w sobie ma o wiele więcej do zaoferowania niż sama płyta z grami, tym bardziej, że dopiero od niedawna dają jakieś bardziej sensowne gry (tzn droższe). Ale trzeba przyznać również, że kiedyś było lepszym pismem o grach.

Ale po nich nie spodziewałbym się takiego byka, tym bardziej, że kiedyś recenzowali MGS2 Substance na PC a tam przecież Raiden (aka Raven) pojawia się sami wiecie ile. Myślę, że autor tekstu to jakiś świeżak, reszta należy do korekty ale tam widac ktoś niekompetentny. dziwi mnie ten ogromny byk, tym bardziej iż od jakiegos czasu pojawił się dział poświęcony najciekawszym tytułom z konsol. Poza tym nikt nie powiedział że MGS to seria, która istnieje jedynie na konsolach. Tylko na PC są o wiele zimniej przyjmowane. Choć po MGR pewnie się to zmieni.

Wracając do buga, to jakiś znawca MGS2 wyśle do nich list, może nawet opublikują go na łamach AR i publicznie przeproszą za ten straszliwy błąd.

Btw, ciągle nie rozumiem tych wojen konsole vs PC. Ja lubię grać na tym i na tym. Jedno oferuje to drugie tamto. W dodatku na PC lepiej gra się w RTS czy FPS, w platformówki czy ścigałki lepiej na konsolach. Choć, odkąd można do konsol podłączyć klawiaturę i myszkę, do PC pada to już traci to znaczenie. Ale nawiązując do starych konsol, to na pewno liczy się wygoda użytkowania gier i ich stabilne działanie. Wkładasz płytę z grą i jedziesz. A na PC zawsze trzeba było to instalować, potem jeszcze zabawa z konfiguracja itp, ale to na plus, bo odpowiedni sprzęt pozwala wiadomo, na lepszą grafę i szybsze działanie. No i na nowych konsolach zaawansowane konfiguracje odpadają, ale instalować i tak trzeba. Tym bardziej nie rozumiem tych pseudo wojenek. Dziś i tak nie mają takiego natężenia jak kiedyś, ale wciąż się toczą. Rzecz w tym, że PC wciąż może być ulepszany, a konsola jaka jest taka jest dopóki nie wypuszczą jakiegoś nowszego modelu.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Gac666 » Cz mar 15, 12 13:41

Zaraz wam mogę zeskanować całość, bo mam ten numer. Jest to najnowszy numer CDA i szczerze mówiąc też się uśmiałem przy tej recenzji ;]
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez kALWa888 » Cz mar 15, 12 13:51

Ja chętnie poczytam ;]
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez SaladinAI » Cz mar 15, 12 14:24

To już wiecie dlaczego MGR nie wyjdzie na pieca ;)
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Tidus93x » Cz mar 15, 12 17:50

kALWa888 ja też gram na jednym i drugim, ale irytują mnie reakcje kolegów, którzy z góry zakładają, że jak gra na konsolę to chłam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez Gac666 » Cz mar 15, 12 18:09

Ale Tidus jesli porównasz wiele ambitnych tytułów stricte PC to niestety dla koneserów wiele gier to czysty chłam :). Ja się z tym w pełni zgodzę. Jest kilka tytułów, które na konsolach lubię, ale to jakieś 5-10%, reszta jest dla mnie zbyt banalna i uproszczona by sprawiała mi jakąkolwiek frajdę. Choć w sumie tyczy się to też gier PC, które też były robione na konsolę (vide seria Call of Sruty).

Niestety jeśli o mnie chodzi to jest co raz mniej gier, które sprawiają mi jakąkolwiek frajdę i to mnie strasznie smuci. Wszystko jest teraz albo casual albo mainstream, bo tyutłów bardziej ambitnych się po prostu nie opłaca robić :/.

Popatrzmy na takiego Jagged Alliance. Jagged Alliance 2 to wzór doskonałych gier taktyczno strategicznych (turn based), jego remake Jagged Alliance: Back in Action to dla porównania głupia i prosta szmira... I o dziwo nie przez konsole :).

Mass Effect jeśli patrzeć na bliższy przykład. Jedynka świetny Tactical Shooter z dużą ilością RPG, dwójka to już bardziej shooter... Nie grałem w trójkę ale ponoć jest pomiędzy 1, a 2... Jedynke uwielbiam i grało mi się w nią strasznie przyjemnie, ale dwójka już mnie tak męczyła, że drugą połowę przeszedłem dopiero po pół roku od zaczęcia grania.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez kALWa888 » Cz mar 15, 12 18:21

Tidus, to jest denerwujące ale również w drugą stronę, kiedy mi koledzy mówią, ze na PC w ogóle nie ma dobrych gier, a PeCeciarze to lamusy i okularniki. Dlatego nie lubie tych głupich wojenek. Wszystko jest kwestią gustu.

Gac666, dlatego nie za bardzo spieszy mi się do kupowania nowego sprzętu do grania, dlatego że na PS2 i PSX mam tyle fajnych gier, że zanim je ogram to mi zycia nie starczy. Lubię w nie grać bo do dzisiaj mimo swoich lat dają dużo frajdy. A jak ogólnie patrzę na te nowe gry i trochę w nie pogrywam to nie są (przynajmniej) na początku tak wciągające jak te starsze i trochę mniej mainstreamowe (a dużo ich było). Wszystko idzie w mainstream. Mało jest gier unikatowych.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przemyślenia użytkowników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron