kALWa888 kręci pierdolnikiem

A właściwie to bardziej blogi ;) Jeden temat na użytkownika.

Moderatorzy: Operator, Wilczyca, GM

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez kALWa888 » So lip 07, 12 13:51

No to na dokładkę kolekcja (skromna) gier na PlayStation :)

Kolekcja tutaj:
viewtopic.php?f=56&t=3983&p=96946#p96946
Ostatnio edytowano Pn lip 09, 12 22:26 przez kALWa888, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez Lazuli Lapis » So lip 07, 12 14:16

A gdzie MGS? ;]

Przy okazji przypomina mi to, że dawno już się miałam w Dino Crisis zaopatrzyć...
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez kALWa888 » So lip 07, 12 14:28

Mgsa swojego na razie nie mam. Posiadam tylko egzemplarz kumpla który oddaje mu jakieś trzy lata już xD. Ja nie mogę doczekać się Residentów 2 i 3. W końcu zacząłbym przechodzenie serii. I Dino Crisis 2 by się przydał.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez SALADYN » So lip 07, 12 18:18

Machnij wspólną fotkę bo wtedy kolekcja robi większe wrażenie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez Faja » N lip 08, 12 11:58

Castlevanii nie ma więc nie będzie okejki
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez kALWa888 » N lip 08, 12 12:00

Jeszcze nie ma. Szkoda tylko, że dostanie Symphony of the Night jest podobnie trudne jak zdobycie Valkyrie Profile na PS, która obecnie w wersji NTSC amerykanskiej kosztuje średnio 700zł
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez uci » N lip 08, 12 12:28

a na PSP jakieś 40 zł

ciekawe czy taki Folklore za X lat będzie wart coś więcej niż 50 zł:P
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez Operator » N lip 08, 12 19:51

NTSCową wersję SotN jeszcze idzie dostać w jakiejś ludzkiej cenie... Ja od kilku lat poluję na PALowską i coś czuję, że szybko nie skończę xF
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez kALWa888 » N lip 08, 12 21:51

Ja muszę jeszcze zdobyć Tombi!2. Wtedy będę bardzo usatysfakcjonowany. Teraz nie kosztuje w sumie tak dużo. Ciekawe czy też pojawi się w PSN
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez SALADYN » Pn lip 09, 12 18:55

Teraz zczajcie ten motyw w że gdy w czasach szaraczka gdy jeszcze owej konsoli nie miałem zawitał do mnie znajomy właśnie z SOTN w wersji PAL, gdybym wtedy wiedział po ile teraz ta gra schodzi w życiu bym go z mieszkania nie wypuścił.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez kALWa888 » Pn lip 09, 12 19:02

Tak było z wieloma grami niestety. Człowiek nie był świadomy.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez Faja » Pn lip 09, 12 19:08

Jasne bo historia z Atari, NESem i SNESem niczego ich nie nauczyła, do tej pory perełki na wyżej wymienione systemy osiągają horrendalne ceny.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez SALADYN » Pn lip 09, 12 21:02

Ale wyobraź sobie faja małego smarka jakim byłem który tylko chciał w Tekkena rżnąć i jakieś tam pitu pitu o wampirach w niemodnym dwu wymiarze nie robiło na niego wrażenia, do dziś posiadam niektóre gry z tamtego okresu ale SOTN mnie nie kręcił a dziś za tą kopię bym dal sobie rękę uciąć, czyli tak historia mnie niczego nie nauczyła.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez kALWa888 » Pn lip 09, 12 21:32

Za gnoja grałem w gry które i dzisiaj można dość łatwo dostać - może z wyjątkiem Tombi. Poza tym w tamtych czasach gry były droższe niż dzisiaj z tego co pamiętam - przynajmniej te na PS2 - taki Silent Hill 3 na ten przykład w dniu premiery kosztował jakieś 300zł. I cena zbyt nie schodziła z czasem. Ale to tylko moja pamięć - może mnie zwodzić.

Lekka zmiana tematu na boku:
Połowa mojego tegorocznego prezentu urodzinowego
(że się pochwalę)
Obrazek

Chociaż raz w życiu uda mi się pojechać :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez kALWa888 » Pt lip 13, 12 15:17

No to jadę dzisiaj na ten koncert. Oby Maniek nie był zbyt naćpany i oby Stodoła nie okazała się zbyt mała xD

oby to zagrał
http://www.youtube.com/watch?v=Gy8WQ526zqI


I jak już tu coś napisałem to przy okazji moja kolekcyjka gier na PlayStation 2
Całość w pierwszym poście
viewtopic.php?f=56&t=3983&p=96946#p96946
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez Gillian » Pt lip 13, 12 16:25

Ja zamowilem w rockserwisie bilecik na koncert no-man. W Krakowie, jeden z 5 w Europie. Ogolnie wielkie swieto, bo oni w ogole nie koncertuja. A mozliwosc uslyszenia Days in the Trees na zywo sni mi sie od lat, mam nadzieje ze bedzie :). W sumie myslalem ze juz latwiej bedzie zdobyc ta EPke w oryginale (setki dolarow jak juz sie trafi gdzies cudem) niz uslyszec na zywo.

Do tego wzialem ((speak)) w reedycji za 32zl bo jeszcze nie mam.

W poniedzialek podejde odebrac to strzele fotki.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez Gac666 » So lip 14, 12 12:07

Kalwas to musze cie zmartwic ale Stodoła jest malutka :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez kALWa888 » N lip 15, 12 22:52

Też się martwiłem że nie będzie show, ale było i to zajebiste. Była ambona, darcie biblii itd. Było powyżej moich oczekiwań. Spodziewałem się kiepskiego koncertu. Brak mi słów. Ogólnie było lepiej, o niebo lepiej niż się spodziewałem. Przy Coma White byłem pod samą sceną, tak samo przez kilka innych piosenek i myślałem że umrę - taki był ścisk. Manson wygląda tak zajebiście na żywo i całe te jego zachowanie. Zrobił show. Najlepszy koncert jaki miałem okazję oglądać. Choć nagłośnienie trochę kulało.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez kALWa888 » Pn lip 16, 12 23:22

Zaskoczony byłem gdy z pewnego artykułu dowiedziałem się, że mogę wymyślić sobie własnego boga - Snake na ten przykład skoro już wpisuję na tym forum, hehe xD - i wszcząć zakładanie kościoła wyznawców Snake'a. Podobno stu ludzi się zadeklaruje i kościół ląduje w spisie. Trochę paranoja, ale skoro istnieje Kościół Jedi i latającego potwora wyglądającego jak spaghetti, to czemu nie Snake? Czemu nie Jahwe? To mi tylko bardziej uświadomiło (bez obrazy dla wierzących) że zielonoświątkowe wyznanie w jakim tkwi reszta mojej rodziny jest tym czym mi się wydawało, gdy zacząłem o sobie decydować. Każdy ma swojego boga, może nim być nawet pani z warzywniaka i nikt nie może mu tego odebrać jeśli bardzo mocno w to wierzy.

Pewien wyznawca Kościoła Jedi został wyrzucony ze sklepu warzywnego ze paradowanie w kapturze. Jest więc trochę do wywalczenia w tej kwestii, gdybyśmy np my jako wyznawcy Kościoła Snake'a chcieli cały czas chodzić w kamuflażu. Jednemu udało osiągnąć się coś podobnego. Jako pastafarianin chciał mieć na prawie jazdy zdjęcie, w którym na głowie ma durszlak, który to jest religijnym nakryciem głowy wyznawców owego kościoła. Urzędnicy chcieli by zdobył lekarskie potwierdzenie, że nie jest psychicznie chory (zdolny do prowadzenia samochodu). Po trzech latach udało mu się w końcu osiągnąć celu i teraz na pewno jest z siebie dumny.

Jak wspominałem wcześniej, by kościół znalazł się w wykazie związków wyznaniowych czy Kościołów, 100 osób musi się w podobnym stylu zarejestrować, a w Polsce panuje prawo do wolności wyznaniowej jak powszechnie wiadomo. Na ten przykład Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti póki co ma takich deklaracji 27.

Z drugiej strony, podobne przedsięwzięcia zdają się jedynie buntem przeciw centralizacji wyborów jakby narzuconych przez władzę (tu chyba nic lepszego na przykład nie znajdę jak Kościół Katolicki który to jest najbardziej powszechną religią w Polsce i to ją uważa się za normalną). Mimo iż Świadkowie Jehowy (czy Zielonoświątkowcy) to chrześcijanie mające trochę inne spojrzenie na sprawę są uważani za sektę, odłam głównego nurtu chrześcijaństwa jakim jest katolicyzm. Trochę mało w tym tolerancji, ale taka mentalność ludzi.

Postem tym nie wyrażam chęci zakładania nowego kościoła, nie chcę też być mesjaszem żyjącym z poplecznikami w kanałach Bogatyni. Temat ten po prostu bardzo mnie zaciekawił i lekko zszokował. Zdaje się, że "problem" będzie coraz bardziej popularny i może nawet kiedyś spotkam takiego wyznawcę Kościoła Jedi, który rzeknie do mnie "Niech moc będzie z tobą" dając mi tym samym błogosławieństwo.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez Gillian » Pn lip 16, 12 23:39

Świadkowie Jehowy są niby uznawani za sektę (tzn kolokwialnie, bo jaki to ma statut prawny to nie wiem), ale Zielonoświątkowcy? W sumie i to i to to jakiś tam odłam protestancki. A prawnie w Polsce i tak masz prawo do świętowania swoich świąt, więc wydaje mi się, że większość (tj KRK) niczego nie narzuca. Po prostu tak to wygląda, że jak świętuje 90% narodu to to widać.

Zresztą z raptorami, spaghetti i Jedi to mi się wydaje, że to po prostu jest forma satyry i wyśmiania religii jako takiej. No i to jest tez kwestia prawna, państwo musi mieć jakiś prawny stosunek do takich instytucji religijnych. I skoro zapisy prawne obejmują religie głównego nurtu to powinny też obejmować inne wymyślne formy kultu, bo kto niby ma decydować o tym, czy dana religia jest legalna czy nie, skoro są to sprawy mocno subiektywne. Jeśli 100 osób twierdzi, że wierzy w Snejka, to co za problem : ).

Każdy ma swojego boga, może nim być nawet pani z warzywniaka i nikt nie może mu tego odebrać jeśli bardzo mocno w to wierzy.
Poprawka: każdy ma swój obraz boga. Bo to z reguły sprowadza się do tego samego.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez kALWa888 » Pn lip 16, 12 23:48

No trochę źle ująłem że to bunt przeciw narzucaniu, bo w sumie to nikt mi nie zarzuca, nie nakazuje uczęszczać do kościoła katolickiego. Nie chcę to nie przechadzam się tam na msze. I tak jak mówisz, to bardziej forma satyry, wyśmiania religii. Przynajmniej tak to wygląda i tak to zostało odebrane podczas spisu ludności.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez Tidus93x » Wt lip 17, 12 00:01

O tych dżedajach już czytałem. Owszem, to raczej jaja są, ale niektórzy naprawdę w to wierzą, i TO DOPIERO jest szokujące. W sumie nie powinno aż tak dziwić w dzisiejszych czasach, jak ludzie nie potrafią odróżnić fikcji od realnego świata. Mało to A. Żmijewski mówił, że na spowiedź do niego chcą, albo "proszę księdza" do niego? Ludzie identyfikują postacie z filmów, seriali, gier z ich aktorami, lub (jak w przypadku jedi) wyobrażają sobie, że coś takiego istnieje. Porobiło się. Niemniej, kwestia wiary to naprawdę obszar indywidualny dla każdego człowieka. Ja np. jestem głęboko wierzącym chrześcijaninem, choć w moim wieku jest nas coraz mniej. Młodzi szukają atrakcyjnych ofert. Podoba im się jedi, jakieś sekty itp. Katolicyzm nie jest atrakcyjny, to wszystko. Ja również nie popieram wszystkich jego założeń, choć staram się respektować jego zasady. Grunt to wiedzieć w co/kogo się wierzy. W księży, którzy molestują, kradną i jeżdżą wypasionymi furami, czy w jedynego Pana Boga? Każdy człowiek sam musi sobie znaleźć odpowiedź. Ja sam szukam, czytam Biblię, dyskutuję z ojcem, którego bardzo ciekawią "sekrety" Watykanu itp. Wiara to trudny temat.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez kALWa888 » Wt lip 17, 12 00:19

Hm, na ten przykład gdybym miał uważać się za bardzo wierzącego chrześcijanina to musiałbym choćby poprawic się w strefie rozrywek z jakich skorzystam. Jeśli już Bóg na nas patrze, to raczej nie jest zadowolony ze słuchania muzyki rockowej często określanej mianem satanistycznej czy samobójczej, albo grania w gry w których dokonujemy rzezi na niewinnych. Choć to tylko modele ma to jednak wpływ na niektórych. I tu już nie chodzi nawet o wpływ. Zależy jak Bóg na to patrzy. Jeśli traktuje takie granie jako jakiś pseudo-mord, że człowiek w grze błaga nas o darowanie życia a my go zabijamy, bo taki jest cel misji, to gdzie tu głeboka wiara. Gangsterzy modlą się do tego samego Boga, w jego imieniu przeprowadzane były krucjaty. Wszystko zależy od ludzi - to jak wykorzystują wiarę w niego. Może przykład z grami jest smieszny, ale mało się mówi o tym, że gry wypaczają psychikę młodego człowieka, w pewnym sensie znieczulając go na ludzkie cierpienie? Ja ogólnie w to nie wierzę, przynajmniej to nie sprawdza się na moim przykładzie, bo to życie powinno decydowac o tym kim jestesmy, nie gry. I jeśli u kogoś to gry decydują to jest źle. Ale nie o tym temat. Ktoś głeboko wierzący i pracujący w Mafii dalej może uważać się za dobrego człowieka, bo po zabiciu kogoś dostał przecież przebaczenie od boga.

I akurat trudno mi nie powiedzieć, że katolicyzm to mało wygodna wiara. Na pewno wygodniejsza od takiego świadka jehowy, których często społeczeństwo po prostu nie akceptuje. A katolików tolerują wszyscy, może dlatego że podchodza do tego mniej fanatycznie, poza tym tutaj w grę wchodzi też polityka i to w znacznym stopniu. Przykazania (przynajmniej jedno) są zmienione dla wygody wyznających, jest dość sporo sprzeczności w tym wszystkim pomijając już nawet tą pedofilię czy homo księży. Bo to zdarza się wszędzie, katolicyzm może mieć tylko tyle z tym wspolnego że narzuca księżom celibat a im w główkach się przewraca.

Taki kościół latającego potwora spaghetti chce działać charytatywnie, wprowadzać tam gdzie trzeba edukację itd. Przynajmniej tak o sobie mówią. A kościół katolicki zdaje się chce mieć ważny głos w sprawach państwa, społeczeństwa i spore przychody. Oczywiscie nie uogólniam, bo nie każdy katolik ma takie podejście, ale coś jest nie tak jeśli taka postawa przeważa szczególnie wśród rządzących kościołem. zresztą co ja się tam znam. xD
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez Tidus93x » Wt lip 17, 12 01:33

Osobiście uważam, że Bóg nie ma nic do muzyki rockowej w granicach rozsądku, bez profanacji itp., a już na pewno nie do gier w których "zabijamy", bo to tylko gry, jak książki czy filmy, wytwór wyobraźni i fikcja w najczystszej postaci. Ale to tylko moje zdanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez Gillian » Wt lip 17, 12 07:38

Oczywiscie ze to czego sluchamy i w co gramy nie ma znaczenia, bo przeciez nie o to chodzi. To innych ludzi gryza takie rzeczy.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez Faja » Wt lip 17, 12 07:45

Pewnie, że nic nie ma do gier i muzyki, bo go nie ma :)
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez uci » Wt lip 17, 12 08:08

co jak co ale jedaizm to byla swego czasu 4 religia w angli pod wzgledem wielkości (0.03%) tak pamiętam z jakiegoś portalu sprzed 2 lat, to jest mocarne:]
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez Gillian » Wt lip 17, 12 08:44

Faja napisał(a):Pewnie, że nic nie ma do gier i muzyki, bo go nie ma :)

Tego nie wiesz. Na tym polega wiara :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez ArecaS » Wt lip 17, 12 09:36

twilite kid napisał(a):Oczywiscie ze to czego sluchamy i w co gramy nie ma znaczenia, bo przeciez nie o to chodzi. To innych ludzi gryza takie rzeczy.

Nie ma jak nie ma. Może nie chodzi o to co się lubi, ale jak się do tego podchodzi, bo z tym bywa różnie. Dajmy na to, jestem Katolikiem i lubię słuchać rocka/metalu, ale wjeżdżania w tekstach na religię czy zachwalania dewizy "sex, drugs and rock'n'roll" nie pochwalam, bo jakby to wyglądało? Liczy się konsekwencja. No a do tego dochodzi jeszcze sytuacja, kiedy muzyka/gry mogą mieć na kogoś ewidentnie zły wpływ. Niech se ktoś słucha tego Mansona, ale jeśli zacznie od tego zabijać niewinne napotkane kurczaki, to coś jest nie tak.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: kALWa888 kręci pierdolnikiem

Postprzez Gillian » Wt lip 17, 12 10:02

No ale wiadomo. Jeśli kogoś muza czy gry pociągają do zabijania kurczaków, to taki ktos ma coś z głową.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przemyślenia użytkowników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron