Najważniejsze noworoczne postanowienia

A właściwie to bardziej blogi ;) Jeden temat na użytkownika.

Moderatorzy: Operator, Wilczyca, GM

Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Faja » Pn sty 12, 15 12:03

Po długich przemyśleniach postanowiłem trochę zmienić podejście do grania, gdyż zauważyłem, że powoli staje się niewolnikiem swoich przyzwyczajeń.

1. Trofea - koniec z nabijaniem pucharów "bo tak", "bo szkoda nie", "bo przecież platyna łatwa". Od dzisiaj nie zwracam na to zupełnie uwagi. Na PC acziwki na Steam są tak nie inwazyjne, że nawet ich nie zauważam i tam nie mam problemu z tym. Na PS3 i PSV są inwazyjne i tylko przypominają o sobie, że są i że muszę je zdobyć wszystkie. Będzie tego. Dziś wyłączam powiadomienia o trofeach i kończę z platynowaniem na siłę.
2. Ogrywanie wszystkiego co się da - do tej pory starałem się ogrywać każdą grę, którą dostałem w ramach PS+. Z PS+ nie chcę rezygnować, bo jednak czasami się trafi jakaś perełka. Od dziś będę uważnie wybierał gry do ogrania.
3. Ograniczenie się do jednej platformy - to jest mój poważny problem. Często ogrywam gry zarówno na PC jak i na PS3. Jest to tak głupie, że aż sam się sobie dziwie. Przecież to jest strata czasu. Po co? Dla trofików :D patrz pkt 1. Od dzisiaj większość multiplatform leci na PC, exclusive na PS3/PS4 (jak już w końcu kupię). Z tym wiąże się jeszcze jedna sprawa, którą muszę przemyśleć - sprzedaż PSV.
4. Koniec z kupowaniem na promocji i w bundlach - prowadzi to do tego, że kolekcja rośnie, moja frustracja rośnie, bo nie mam czasu tego ograć, bo większość to ciulstwa, w które grać nie warto.
5. Koniec z powrotami do gier raz już ogranych w ramach przypomnienia - nie chodzi tu o absolutne klasyki, tylko chodzi o taką sytuacje jak ostatnio. Przed zagraniem w Assassin's Creed: Black Flag postanowiłem przypomnieć sobie wszystkie wcześniejsze gry z serii. Żałuję tak bardzo, że w ogóle zacząłem. Teraz jestem w połowie trylogii AC2 i nie potrafię jej tak zostawić.
6. Koniec z kupowaniem nowości póki nie ogram tego co kiedyś tam kupiłem i wisi mi do tej pory. Główne priorytety: Valiant Hearts, Child of Light, Lightning Returns: FF13, Fallout New Vegas, Splinter Cell: Conviction, Alpha Protocol, Castlevania: LoS2.

Trzymcie kciuki bo czuję, że będzie mi ciężko tak z dnia na dzień porzucić wszystkie moje złe nawyki.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Zancudo » Pn sty 12, 15 12:16

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 15:15 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez SALADYN » Pn sty 12, 15 12:21

Ja z dnia na dzień przestawiłem się w sporej mierze na ekonomiczne granie i też już odpuściłem platynowanie koniecznie wszystkiego w co gram to i też dasz rade.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Gillian » Pn sty 12, 15 14:39

Pod wieloma podpunktami się podpisuję. Choć parę tego typu rzeczy w pewnym stopniu zdążyłem już wcześniej wyplewić. Ale przede wszystkim mam zamiar zupełnie nie przejmować się steamowym backlogiem. Trudno - kupiłem za jakieś grosze, niby siedzi, czeka, są to niby hity, ale nie będę się zmuszał do gry, kiedy mi się nie chce. I nie chodzi tylko o steamowy backlog. Miałem ambicje ograć np taktyczne jRPGi z PSP, bo ładne, bo muzyka, bo fabuła, bo klasyki. Ale do Tactics Ogre podchodziłem z 10 razy i się odbijałem. Nareszcie podjąłem decyzję i zwyczajnie sprzedałem te gry (przy okazji zarabiając parę złotych :P). Poszło też Demon's Souls.

Teraz myślę nad sprzedażą X360. W sumie całą swoją bibliotekę z tej konsoli mogę przenieść na PS3 i PC. W nic nowego nie pogram, exy mnie nikogo (Halo, GoW), a tylko graci ten sprzęt :(. Cóż - jest to moja ulubiona konsola 7 generacji, ale stwierdziłem, że muszę się zdecydować na "zarchiwizowanie" tylko jednej konsoli. I tu niestety z wygodą, świetnym padem X360 itp wygrywają exy z PS3.
To też dobry czas, póki jeszcze można parę stówek odzyskać z Xa (zwłaszcza że na gwarancji). Nie chce ktoś kupić :D?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez SALADYN » Pn sty 12, 15 15:01

Zależy za ile i z jakimi grami, mnie właśnie interesują exy typu Halo i GoW.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Gillian » Pn sty 12, 15 17:59

Bez gier, gry raczej osobno, ale to zalezy.
Jest to wersja S (nie ta tandetna ostatnia) z 4GB flash (matowa) a do tego dysk 250GB. Kupiona w sierpniu 2013. Stan idealny. Ile dajesz? :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez uci » Wt sty 13, 15 00:03

a ja sobie postanowilem odwrotnie - koniec kupowania, czas pokonczyc wszystko co sie wala na polkach, dysku etc. na 100% i moze pod koniec roku juz na czysto zabrac sie za nowosci
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Solidny » Wt sty 13, 15 20:00

Z końcem kupowania postanowiłem sobie pół roku temu, wyszło nawet ok
Obrazek
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Gillian » Wt sty 13, 15 23:48

No i chyba znalazła się pierwsza ofiara w tym roku. Wczoraj przyszło mi DA Inquisition. Pograłem wczoraj i dziś w sumie 3h i nic mnie do tej gry nie ciągnie. Także chyba powinienem ją jutro wystawić na allegro a nie zmuszać się?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Solidny » Śr sty 14, 15 00:17

Lepiej teraz niż jak stanieje :)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Wilczyca » Śr sty 14, 15 02:33

Ja postanowiłam ograniczyć się do zakupu jednej gry miesięcznie i to tylko wtedy, kiedy rzeczywiście uda mi się na nią zaoszczędzić bądź otrzymuję spory zastrzyk gotówki. Teraz mam inne rzeczy, na które pilnie muszę wydać pieniądze, w gry mogą poczekać.

Ja również postanowiłam sobie parę rzeczy, ale póki co zostawiam je dla siebie :).
Avatar użytkownika
Wilczyca
Pyro Bison
 
Posty: 136
Dołączył(a): So mar 15, 14 12:37

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Osvelot » Śr sty 14, 15 13:14

Gilian - sprzedawaj to "dzieło sztuki" jak najszybciej, póki jeszcze nie rozpracowali zabezpieczeń na 100% (piraci grać mogą, ale jeszcze nie wszystkie funkcje działają do końca i przenoszenie postaci jest upierdliwe) Póki jest taka skaza na obrazie, to zwolennicy opery mydlanej fantasy mogą się rzucić na oryginał. Chociaż i tak się dziwię, że tacy są :x Tak czy inaczej, nie zmuszaj się, narracja w DA:I może z ogromnego poczucia żenady nagle zamordować człowieka (words that kill).

Co do postanowień - kupić w tym roku jedną grę (MGS V TPP) i nadrobić zaległości z katalogu posiadanych gier. Spiętrzyło się tego sporo - dużo klasyków na Gog, duże gry na Steam, plus jakieś ciekawostki. Basta. Pieprzone wyprzedaże >:^I

A. I zorganizować sobie dosłownie cokolwiek do podłączenia swojej PS2, bo mam smaka na powrót do klasyki mgs już od dłuższego czasu. Choćby to był toster z wyświetlaczem.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Gillian » Śr sty 14, 15 13:33

Ocwelot napisał(a):Gilian - sprzedawaj to "dzieło sztuki" jak najszybciej, póki jeszcze nie rozpracowali zabezpieczeń na 100% (piraci grać mogą, ale jeszcze nie wszystkie funkcje działają do końca i przenoszenie postaci jest upierdliwe) Póki jest taka skaza na obrazie, to zwolennicy opery mydlanej fantasy mogą się rzucić na oryginał. Chociaż i tak się dziwię, że tacy są :x Tak czy inaczej, nie zmuszaj się, narracja w DA:I może z ogromnego poczucia żenady nagle zamordować człowieka (words that kill).

Wersja na PS4, więc chyba piractwo nie ma wpływu na ceny :).
Ale rzeczywiście. Pograłem 3h i o ile każdy ME po takim czasie budził we mnie ciekawość i chęć poznawania historii, tak tutaj jest jedno wielkie meh.

Ocwelot napisał(a):A. I zorganizować sobie dosłownie cokolwiek do podłączenia swojej PS2, bo mam smaka na powrót do klasyki mgs już od dłuższego czasu. Choćby to był toster z wyświetlaczem.

Dokup sobie jakąś kartę TV czy cokolwiek z wejściem komponent (najlepiej) albo RGB i możesz śmigać nawet i na laptopie :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez ArecaS » Śr sty 14, 15 13:57

Rada z doświadczenia - PS2 + karta TV to combo złe. Nie wiem, może się przez tych parę lat coś zmieniło, ale jak ja się takim połączeniem bawiłem, to na obraz się dosłownie patrzeć nie dało.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Gillian » Śr sty 14, 15 14:12

Zależy jakim kablem podłączyć i jakiej klasy karta TV.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez ArecaS » Śr sty 14, 15 14:37

Dlatego mówię, że mogło się przez ten czas zmienić. Ja się tym bawiłem w czasach gdy rozdzielczość HD była egzotyką, więc i upscalingu nie było.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Gac666 » So sty 17, 15 12:30

Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Solidny » So sty 17, 15 14:50

In that time you could bike from LA to New York 16 times :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez SALADYN » So sty 17, 15 16:06

Ja widziałem że przez ten czas mógłby obejrzeć wszystkie sezony Przyjaciół 49 razy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Gac666 » So sty 17, 15 16:36

Jak klikniecie to sie zmieniają opcje ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Gillian » So sty 17, 15 22:36

http://steamleft.com/span/76561198028340263

Ja tylko 10 razy mógłbym obejrzeć Friends.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Solidny » So sty 17, 15 22:44

To skoro przy tym jesteśmy :P

http://steamleft.com/span/76561198009456538%2F

Obejrzeć serię Indiana Jones 200 razy.

Read the Bible cover to cover 25 times O_o
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez ArecaS » So sty 17, 15 23:26

Solidny napisał(a):To skoro przy tym jesteśmy :P

http://steamleft.com/span/76561198009456538%2F

Obejrzeć serię Indiana Jones 200 razy.

Read the Bible cover to cover 25 times O_o

Listen to Rush's "2112" album 2,478 times

To do mnie przemawia. :P

Moje:

http://steamleft.com/span/76561198060886641

IN THIS TIME YOU COULD...
Sherlock Watch the entire series of Sherlock 188 times
Download 11 1080p movies...on a 56K modem
Watch every episode of the Pokemon anime series 8 times
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Faja » Pn wrz 28, 15 15:48

nie zakładam nowego tematu więc odgrzebuję ten.

Mieliście kiedyś marzenie z dzieciństwa, które się spełniło wiele lat później?
Moje się spełniło dziś

Obrazek
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najważniejsze noworoczne postanowienia

Postprzez Zancudo » Pn wrz 28, 15 19:27

Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33


Powrót do Przemyślenia użytkowników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron