Świat według Pandory.

A właściwie to bardziej blogi ;) Jeden temat na użytkownika.

Moderatorzy: Operator, Wilczyca, GM

Świat według Pandory.

Postprzez Pandora » Pt sie 19, 16 21:36

Heja ludziki.
Nie wiem od czego zacząć więc zacznę od swojego kącika odnośnie gier, filmów i innych duperelek.
A więc od niedawna wróciłam do gry na Ps3, jak się okazało po kilku latach konsola którą uwazałam za zmarłą jednak żyła, kabelek hdmi się zniszczył i był problemem ( pamiętam że tydzień przed tym incydentem kupiłam Resident Evil 5, tak się cieszyłam że zagram :D)... wracając , tak dopiero niedawno ukończyłam takie gry jak The Last of Us, Beyond... pograłam ponownie w GotP, jakieś Saints Rowsy i zaczełam aktualnie serię Uncharted.
Kurczę strasznie żałuję że wcześniej nie sprawdziłam co tak dokładnie tam nie pykało, tyle przegapiłam -.-
Znaczy w tym czasie grałam na PC, Wii, Xboxie 360, ale teraz muszę przyznać że najlepsze gry wychodziły na te PS3 jednak:P
Nooo to może o każdej grze z wymienionych wyżej po trochu, więc...

1. Beyond Two Souls
Szczerze zanim przysiadłam do tytułu myślałam że to totalny samograj, nic gameplayu, raz na jakiś czas coś tam pokiwamy padem i tyle...a tu proszę nawet dużo tego gameplayu, sekcje skradankowe prawie niczym z Metala.
Na grę byłam napalona już od dawna i w sumie spełniła moje oczekiwania, podobała mi się nawet bardzo, niczym nie zaskoczyła ale dostałam to czego dokładnie chciałam dostać.
Fabuła? Jest ok, nic super mega wykombinowanego ale nie jest też jakoś mega słabo.
Jedyne co mi się nie podobało to wywijanie tym padem na wszystkie strony by coś zrobić, nie zawsze gra wychwytywała że nim macham... i te dziwne ułożenie poszczególnych "misji" z życia Jody (startujemy w połowie gry i skaczemy po różnych etapach życia bohaterki), wiem że to było robione w jakimś celu tam, ale chyba wolałabym bardziej filmowe rozwiązanie i pokazanie wszystkiego od początku do końca.

2. Saints Row the Third
W grę grałam już wcześniej na PC, pamiętam że odrzuciła mnie tym głupkowatym humorkiem dla typowego polskiego gimnazjalisty.
Ostatnio znajomy jednak powiedział że tylko początkowe etapy w grze są takie głupkowate i później robi się lepiej, no miał rację.
Gra tak czy siak jest głupkowata ale chyba taka miała być, parodiować te wszystkie poważne fabularnie GTA itp.
Więc gameplayowo jest dobrze, miło robi się swojego bohatera (opcji jest więcej niż w past-genowym Gta5), i bardzo przyjemnie gra się z kimś w kooperacji.
Fabularnie no jest krótko, po tych lipnych misjach zaczynają się te lepsze i nawet nie dasz rady się nimi nacieszyć bo wyskakują napisy końcowe.
Mimo wszystko lepsze to niż jakies True Crime.

3. The Last of Us
Wiedziałam zanim zagrałam że to pewniak u mnie na jedną z ulubionych gier i tak się stało po zagraniu.
Fabuła wciąga, gameplay cudo (dużo skradania:D), grafika piękna, soundtrack bomba, dobrze zarysowane i zagrane postacie, ciekawi przeciwnicy (serio już dawno zombie nie zaszły mi tak za skórę jak tutaj).
Normalnie majstersztyk, nie mam pojęcia do jeszcze dodać... wiem tyle że za niedługi czas pewnie wrócę do gry i może zdobędę więcej niż to jedno trofeum za ukończenie gry :d
A i multiplayer, nie wiem czy tylko u mnie nie znajduje nikogo do gry czy nikt już nie gra w to na PS3, no ale przez to nie mogłam sprawdzić co i jak a miałam nadzieję na fajną zabawę:C

4. Uncharted Drakes Fortune
Gry co prawda nie skończyłam ale mogę się podzielić już teraz tym jak ją odbieram, wcześniej nie grałam w ani jedną częśc serii a jedyne co mi przypomina grę to ukończone już Tomb Raider i Rise of the Tomb Rider no i Last of Us.
Zaczynałam grę i no bardzo mi się spodobała, temat muzyczny bomba ale później stała się taka powtarzalna... strzelaniny z tak samo wyglądającymi typami które dostaje co chwila są coraz bardziej nudzące, nie wiem jak będzie dalej ale mam nadzieję że lepiej bo póki co to wspomniane wyżej tytuły były lepsze.

No na początek to tyle myślę:P
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Gillian » So sie 20, 16 09:24

Czym predzej olej crapa Drakes Fortune i bierz sie za dwojke oraz trojke. U1 jest mega slabe i sukces odnioslo tylko przez dwa fakty: jest ladne i bylo eksem na PS3. Kolejne czesci sa kilka razy lepsze ;)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Pandora » So sie 20, 16 09:44

Gillian napisał(a):Czym predzej olej crapa Drakes Fortune i bierz sie za dwojke oraz trojke. U1 jest mega slabe i sukces odnioslo tylko przez dwa fakty: jest ladne i bylo eksem na PS3. Kolejne czesci sa kilka razy lepsze ;)



Właśnie słyszałam że kolejne lepsze, ale nie chce olewać jedynki, mimo wszystko jakoś ją przetrwam:P
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Świat według Pandory.

Postprzez uci » So sie 20, 16 12:59

w premierę była bardzo dobrym tytułem, potem 2 i 3 miażdżą, ale jedynka chyba najbardziej zaskakuje z całej serii, kolejne części jednak już schemat fabularny tylko powtarzają
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Świat według Pandory.

Postprzez SALADYN » So sie 20, 16 13:02

Bez przesady, to nie taki sam przypadek jak z pierwszym Assassin's Creed. Uncharted może i był odtwórczy ale za pierwszym podejściem chłonęło się klimat tej przygodowej gry, dopiero drugie podejście było dla mnie męczące.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Pandora » So sie 20, 16 14:37

Mnie właśnie męczy lekko, może za dużo oczekuję po tych TR i Last of Us
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Świat według Pandory.

Postprzez kALWa888 » So sie 20, 16 15:26

Jedynka jest co najwyzej grą dobrą. Męczy powtarzalność, killroomy co kilka kroków. Zepsute strzelanie, tragiczny system osłon. Na crushing myślałem że pada zjem. No ale fabuła mimo iż jakaś nadzwyczajna nie jest, jest dobrze napisana (Amy Hennig w końcu). No i faktycznie grafika prezentuje się ładnie, ale to nieco plastik dzisiaj. Szczególnie modele postaci. Obecnie po tej jedynce nie mam ochoty na kolejne części xD
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Świat według Pandory.

Postprzez SALADYN » So sie 20, 16 16:11

Zepsute strzelanie ? Tragiczny system osłon ? Teraz może to tak wyglądać bo od pierwszego Uncharted ukazało się sporo innych gier które te systemy rozwinęły ale w momencie premiery to była topowa strzelanka z tymi mechanikami która ustępowała co najwyżej Gears of War. Na Crushing strzelanie, osłony i AI przeciwników mogło denerwować bo to taki poziom trudności z kategorii "a chodźcie podkurwimy graczy do granic wytrzymałości", na normal i hard nie było się do czego przyczepić.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Świat według Pandory.

Postprzez kALWa888 » So sie 20, 16 16:30

Oj na normal było się do czego przyczepić, bo niejednokrotnie zdarzało mi się, że jak przylegałem do jakiejś osłony typu kolumna, to po wychyleniu się miałem przed oczami wspomnianą kolumnę. Dodajmy do tego jeszcze momenty, w których chciałem się jedynie turlać a Nathan zamiast tego przylegał do znajdujących się w pobliżu osłon, czego skutkiem dostawałem po tyłku. Gears of War jest starsze o dwa lata, może półtora roku i ma to o wiele lepiej zrobione. To samo strzelanie. Perspektywa podczas celowania jest zepsuta, bo kamera za mocno przybliża, przez co na bliskie odległości celowało się za podbiegającym do nas przeciwnikiem, tym bardziej jeśli za moment bardzo się do bohatera zbliżył. No i jest przecież lekki autoaim, który wcale nie pomaga, a nie da się go pozbyć. Do tego jeszcze przeciwnicy są za bardzo wytrzymali, niejednokrotnie musiałem strzelić im w łeb nawet trzy razy (dwa na normal się zdarzało, więcej już raczej tylko crushing). Ale pomijając strzelanie - Nathan blokuje się na niewidzialnych elementach otoczenia przez co nawet tak elementarny element jak eksploracja nie jest najlepiej skonstruowany z całym tym automatycznym skakaniem. W pierwszym God of War działało o wiele lepiej.

Topowa strzelanka? Chyba tylko dlatego, że poza Gears of War za dużo podobnych nie było, a na pewno nie tak głośnych - no i przecież tematyka byłą oryginalna, ten lekki klimat wielkiej przygody. Gra mechaniką nie urzekła, dlatego miała oceny pokroju 75-80%, bo zagrało w zasadzie wszystko poza mechaniką. Fajny bohater ze swoimi śmiesznymi okrzykami, dobra fabuła, świetna kolorowa grafika, muzyka. To są elementy o których się mówi. W pierwszych dwóch Max Payne'ach nie było tyle strzelania co W U1. Te killroomy przy tak złym strzelaniu to chyba najgorsze co mogło przytrafić się tej grze. Wątpię bym w czasach premiery inaczej się wypowiedział. Może grafiką bym się zachwycił, ale fanem wszelakich odmian Indiany Jonesa nie jestem, więc i to nie ma mojej sympatii. W sumie z Uncharted: Drake's Fortune pierwszy raz spotkałem się jakoś w 2009 roku, ale wtedy zachwycałem się grami na PS2 i totalnie zlałem ten tytuł po godzinie grania. Wszystko to co stwierdziłem wtedy, ostatnio tylko się potwierdziło. Poza fabułą, bo tej rzecz jasna nie znałem. Tymczasem Gears of War obie części łyknąłem bez popity i wspominam je jako jedne z najlepszych gier, choć znów design postaci nie za bardzo mi się podoba.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Gillian » So sie 20, 16 17:50

Gralem w Uncharted przed 2 i 3 wiec o porownaniu nie moglo byc mowy. I sie umeczylem. Strzelanie bylo mocno bezjajeczne a przeciez to na nim opieralo sie 90% tej gry.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Świat według Pandory.

Postprzez kALWa888 » So sie 20, 16 19:06

No właśnie, może gdyby tego strzelania nie było tak dużo, to nie byłoby to tak widoczne. Ogólnie gra bardziej by mi się spodobała, gdyby to na eksploracji postawiliby większy nacisk. W U1 i tak sprowadza się to co najwyżej do podziwiania ewentualnych krajobrazów i szukania artefaktów. No i dojścia do kolejnego killroomu, choć najczęściej było to kilka kroków.

Szkoda. Niedługo chyba zabiorę się za dwójkę, bo to wokół niej największy szum. Mam nadzieję, że będę się świetnie bawił, tego w sumie oczekuję od tej gry. Dobrych akcji, w miarę dobrego humoru (bo jednak bardziej odpowiada mi autoironiczny Max Payne 3 i ogólnie klimaty tej serii) i nie za bardzo zobowiązującej rozrywki (choć pewnie zmieni się to na crushing).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Faja » N sie 21, 16 18:21

Witamy na forum, które już umiera od 3 lat i jakoś zdechnąć nie może. Zasada nr 1: nie słuchaj Gilliana, bo pierdzieli farmazony takie jak te o U1 wyżej.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Gillian » N sie 21, 16 18:26

Gillian mówi jak jest, a Faja jest nolifem, który potrafi w tydzień zaliczyć gre na 100h, więc siłą rzeczy bezkrytycznie jara się wszystkim :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Faja » N sie 21, 16 19:43

100h w tydzień? Wtedy bym nie miał czasu na picie
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Pandora » N sie 21, 16 19:53

Ahahah, ja też nolifie troszku:P
W Left 4 dead 2 mam już prawie 7000 godzin :D
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Faja » N sie 21, 16 21:40

Fest troszku :D
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Gillian » N sie 21, 16 22:13

7000 o_O

Nie wiem czy tyle przegralem w sumie w ciagu ostatnich 10 lat :P
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Pandora » N sie 21, 16 22:42

Nooo ja zazwyczaj z koleżankami maniaczyłam maratony po 12 godzin dziennie w to kiedyś:P
Tak od 2011 chyba się nabiło 7000 prawie xD
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Herbaciarz » Pn sie 29, 16 22:09

Pandora napisał(a):Ahahah, ja też nolifie troszku:P
W Left 4 dead 2 mam już prawie 7000 godzin :D


W wersji na PC? Z chęcią bym pograł na multi któregoś razu, ale nie mogę znaleźć Cie na steamie (zawsze ta wyszukiwarka była jakaś jebnięta:P).
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Pandora » Wt sie 30, 16 00:51

Tak na PC, na Xboxie tylko jedyneczke Left 4 Dead mam.
Musisz w adresie strony wpisać zamiast swojego id moje , czyli PandorinaPL, albo na tej grupie steamowej MGSPL zalukać, tez jestem.
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Pandora » Cz wrz 08, 16 14:51

Ok, kolejne przemyślenia mnie naszły.
Tym razem oczywiście znów związane z gamingiem, mianowicie 6 generacją gier wideo, czemu szósteczka a nie piąteczka? Ponieważ dopiero w tej generacji zaczęłam grać więcej.
Postaram się opisać swoje wrażenia z grania w tamtym okresie, wspomnieć najlepiej zapamiętane gry i konsole. Bez zbędnych gadek...
Faktem jest że zaczynałam na pegazusie, nintendo 64 i ps1, tam dobrałam swoje ulubione serie gier ale dopiero z nadejściem pierwszego komputera , ps2 i Gamecuba zaczełam grać na serio.
Moim zdaniem szósta generacja jest tą która zapiczątkowała aktualne standardy w wielu gatunkach gier oraz utrwaliła te z poprzedniej, była też tą ostatnią generacją poza siecią, przynajmniej dla mnie samej.
Wszystko zaczeło się gdy razem z bratem dostaliśmy komputer , na spółę od rodziców (wtedy powoli narodziło się moje umiłowanie do it) wraz z dwiema grami, było to MDK 2 i Heroes III, obie gry zapadły mi w pamięć bo obie były bardzo dobre, czyli udany początek. Sam sprzęt był na tamtejsze standardy dość potężny i dawał rady dosyć długo, a jak coś było nie tak to braciszek zawsze znalazł sposób by nakłonić rodziców na wymiane.
Po Herosach i MDK pojawiać się zaczęły kolejne tytuły, między innymi Return to Castle Wolfenstein, Bloodrayne, Serious Sam, Warcraft 3, Angels Vs Devils, Star Wars Jedi Knight 2 & 3, the Sims, Morrowind, Gta 3... było tego od groma, ale najbardziej wsiąkłam w Morrowinda (moim zdaniem najlepszy elder scrools).
W tym samym czasie dostaliśmy Ps2 od dosyć bogatego w tamtym czasie wujostwa, wraz z Resident Evil Code Veronica i Gta Vice City, również dobry początek.
Później kupiliśmy Resident Evil Outbreak, the Warriors, Shadow of the Colossus, Gta San Andreas, Onimusha 1-3, Devil May Cry 1-3, Bloodrayne 2 itd.
Gry były świetne, ciepło wspominam konsole i nadal jest w dobrym stanie.
Mimo że miałam PC i PS2 dopiero gdy dostałam na święta upragnionego GameCuba!
Wraz z Twin Snakes i Resident Evil Remake na początek, później przyszły Zeldy, Metroid Prime, resi 4 i inne.
Nie mam pojęcia czemu ale konsola Nintendo przypadła mi do gustu najbardziej i idąc dalej pierwszą konsolą kolejnej generacji którą kupiłam było Wii.
Niestety klasyczny Xbox przyszedł do mnie najpóźniej ale z tytułami które mogę śmiało stawiać dosyć wysoko m.in. Half life 2, Mafia, Jade Empire.
Ogólnie szóstą generację uważam za swoją ulubioną ani wcześniej ani później gry mnie niestety już tak bardzo nie wciągały.
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Pandora » So wrz 10, 16 14:14

Wracając do przemyśleń, siódma generacja.
Po tym co zaoferowało mi Nintendo w szóstej, byłam totalnie kupiona i pierwszą konsolą jaką kupiłam z 7 generacji było Wii.
Z początku no ok, Zelda Twilight Princess jako gra startowa a później takie hiciory jak No more heroes, Mad world, House of the dead overkill, dwa dobre celowniczki z Residentem w nazwie oraz Dead Rising jedyneczka, ktora co prawda to przykre ale jest moją ulubiona grą na te konsole.
Z czasem całe Wii okazało się być zawodem, sama konsola była ok , kontrolery były ciekawe, gry w miarę też ale nie było czuć w tym nowej generacji.
Jeśli chodzi o PC to moj sprzet zmienil się w tych czasach dwa razy, raz w 2005/2006 roku, miałam wtedy chyba grafike od GeForca 512 mb, 1 Gb ramu i procesor dwu rdzeniowy od AmD 2,2 ghz.
I do 2011 roku na tym siedziałam, nawet wtedy odpalałam Serious Sama 3, chociaz w wiekszosci na PC gralam tylko w te starsze tytuly z generacji poprzedniej to mimo to zachaczyłam o DMC4, Crysisa, Stalkera, FEAR czy Modern Warfare jedynke.
W tym samym czasie odkryłam Mgsy, i wraz z premierą czworki dostałam pierwsze PS3, wtedy zrozumiałam jaki bład popelnilam kupujac pierw Wii.
Widać było jakość, skok w kolejna generacje, pamietam ze zagralam jeszcze w kilka gier i wraz z kupnem Residenta 5 konsola "przestala dzialac" jak sie okazalo ostatnio jednak to kable odmowily posluszenstwa a konsola działa dalej ;d
Tak czy inaczej zawiedziona wróciłam do starszych konsol az dostalam xboxa 360, wtedy na kilka lat stalam sie fan girl Microsoftu.
Na 360 gra online była lepsza niz na ps3, cala ta struktura tej spolecznosci, avatarki, osiagniecia, to bylo cos naprawde fajnego.
Na starcie miałam z konsolą Fallouta New Vegas i Halo 3, pozniej doszly inne gry, bylo tego mnostwo... State of decay, Halo4, dead rising 2, Residenty 6, 5, MgR, Tomb Raider, GTA 5, Red Dead, LA Noire, bayonetta a nawet Mgs gz i tpp czy Rise of The Tomb Raider, do dzis co jakis czas na xboxie gram.
W 2012 roku kupilam nowego Pcta. 1gb Radeon, intel i3 2,6 ghz, 4gb Ram, 500gb hdd i do teraz w sumie go mam i mi sluzy, i od tego czasu tez najwiecej gram wlasnie na PC.
To w Left4dead to w CS GO. H1Z1, Serious Samy w HD.
Do PS3 wrócilam ostatnio po tym jak okazalo sie co nie gra, nadrobilam Last of Us, Beyond , zagralam ponownie w Gotp i z biegiem czasu jesli chodzi o gry to uwazam ze Ps3 bylo najlepsze w tej generacji.
Ogolnie 7 generacja ustalila do konca standrady grafiki i moim zdaniem poki co terax dostajemy ciagle to samo z dodatkowymi wodotryskami.

Poza stacjonarkami miałam 3dsa , kupionego dla Resi Revelations i w sumie tutaj Nintendo sie wybronilo jeszcze;d
Nawet Snake eater wyszedl xD co prawda klatki spadaly ale dzialal.
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Pandora » Wt wrz 13, 16 19:55

Nie róbmy już tu śmietniku, bardzo was proszę:P

Nie wiem o czym dalej pisać więc może wymienię moim zdaniem najlepsze gry w jakie grałam, podam dlaczego są warte uwagi.
Więc może od pierwszej konsoli zaczynając, pominę jednak pegazusa i wszystkie czesci Metala bo nic nowego o nich nie napisze.

Nintendo 64
Obrazek
1. The Legend of Zelda: Majoras Mask - Bardzo dobra gra, pamiętam że jak w nią grałam pierwszy raz, zdaje się że było to po Ocarinie to nawet czasami byłam przerażona. Gra miała taki specyficzny klimat którego później w grach nintendo nie spotkałam.
To tak jak z tym miastem będącym cmentarzem z Pokemonów, ciarki przechodzą po plecach... zwłaszcza jak ma się te 6-7 lat:P
Obrazek
2. Super Smash Bros. - O matko jak ja uwielbiałam w to grać z rodziną, zawsze wybierałam Pikachu lub Samus. Mega , pierwsza mordobitka w jaką miałam okazję zagrać. Z wszystkimi postaciami jakie przewinęły się przez moje dzieciństwo.

PlayStation
Obrazek
1.Resident Evil 3 : Nemesis - Pierwszy Resident z jakim miałam okazję się zapoznać, ogólnie pierwsza gra z zombie w jaką grałam. Klimat którego cięzko doszukać się w innych grach, piekielnie dobry soundtrack i wciągający gameplay. Obok pierwszego Metala naj gra na PS1. Nemesis sam w sobie jeden z najlepszych przeciwników jakich spotkałam w grach z tamtych czasów.
Tak wolę Trójkę od dwójki, nie mam pojęcia czemu ale poprostu bardziej mi przypadła do gustu.
Obrazek
2. Oddworld Abe's Oddysee - Moja ulubiona platformówka do dziś, bez ułatwień, ciężka do opanowania. Fabuła głupiutka ale bardzo przyjemna.
Obrazek
3. Worms Armageddon - Najlepsze robaki do dziś, dziesiątki godzin ograne z koleżankami, z rodziną...no klasyk, ciężko cokolwiek powiedzieć, duża liczba bronii (ze świetym granatem na czele), śmieszne kwestie robaczków które są bardzo słodko narysowane, jak tu nie kochać tej gry.
Obrazek
4. Silent Hill - Niepowtarzalny klimat, gra z której uciekałam kilku krotnie zanim ją przeszłam. Wciągająca historia, trochę wkurzająca praca kamer ale całość na wielki plus.

Dreamcast
Obrazek
1. Resident Evil Code Veronica - W moim odczuciu zaraz po Remaku najlepsza cześć Residenta w historii, bardzo długa, poziom trudności wydaje się większy niż w poprzedniczkach, historia wciąga, gameplay spoko(taki krok w tył w stostunku do re3), wizualnie nawet dziś prezentuje się to ładnie! No i dość emocjonalna śmierć jednego z bohaterów, która wzrusza nawet jeśli ta postać poprostu wkurzała.
Obrazek
2. Soul Calibur - Co tu dużo mówić, z miejsca seria stała się moją ulubiona bijatyką, naprawdę dużo czasu spędziłam grając w tę serię ze znajomymi tłukąc ich Taki czy Sophitią (okazjonalnie Linkiem z Zeldy który był op;3).


PlayStation 2
Obrazek
1. Silent Hill 3 - Moim zdaniem najlepsza cześć SH, ok fabuła, gameplay bez problemów, grafika która cieszy oczka nawet dziś.
Świetnie wyglądające potworki, muzyczka jak w poprzednich częściach nie zawodzi.
Obrazek
2. Devil May Cry 3 - Również moim zdaniem najlepsza część DmC, wydawała mi się równiez trochę cięższa niż poprzedniczki, historia natomiast bardziej mnie wciągneła. To taki prequel do jedynki i dwójeczki jak pamiętam.

Xbox
Obrazek
1. Jade Empire - Bez dwóch zdań gra dla której warto kupić konsolę, fajna historia, mega klimat którego nie znajdziecie nigdzie indziej (dużo japońskich-chińskich potworków), przyjemny gameplay z kokszeniem postaci , poznawanie nowych stylów walki (w tym pijanego mistrza:P) fajny twist na koniec.
Obrazek
2. Half Life 2 - Nie wiem jakim cudem udało się przenieśc tę grę na konsolę ale no to działało jak należy. Fabuła, rewolucyjna fizyka jak na tamte czasy, bardzo przyjemny klimacik obozu koncentracyjnego w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez Kombinat:)
Obrazek
3. Splinter Cell - Tak to nie to samo co MGSy, ale jednak mimo wszystko pierwsze części gry były bardzo dobre, najlepiej bawiłam się przy tej i zdecydowanie mogę ją polecić fanowi cichego przechodzenia gier.
Obrazek
4. Star Wars Jedi Academy - Star Warsy słyną z tego że mimo iż są na licencji filmowej to malo kiedy wychodzi z tego kaszana.
Przykładem tego jest własnie seria Jedi Knight, do której nalezy Jedi Academy. Historia nie jest jakas wybitna ale potrafi wciagnac, samo wybieranie rasy i ubranek cieszy, to samo dobor miecza swietlnego (dwustronny wymiata).

GameCube
Obrazek
1. Resident Evil Remake - Moja ulubiona gra na Gacku, i zarazem najlepszy Resident do dziś. Świetny klimat, genialna grafika (chyba w tamtym czasie nie było ładniejszej). Mocni przeciwnicy (Crimson Heady, Huntery), obrzydliwe pajaczki, duza ilosc zakonczen i swietny pojedynek z bossem na dachu posiadłości. Tak sie robi REMAKI.
Obrazek
2. Luigis Mansion - Gra która musiała się tutaj znaleźć , jak nie lubię zbytnio gier z Mariankami to jednak wersja Ghostbustersowa mi przypadła do gustu i to bardzo, taki trochę prawie Resident tylko że z innymi bardziej śmiesznymi niz straszne potworkami.
Obrazek
3. Zelda: Wind Waker - Świetna gra, nawet trochę się nie postarzała, nie ma sensu nawet kupywanie wersji HD, bajkowa grafika ale no z tego słynie zazwyczaj Zelda.
Obrazek
4. Metroid Prime - takie Halo na Nintendo, tylko że moim zdaniem nawet lepsze pod wieloma względami. Prosta fajna historia z dobrym gameplayem , nawet na padzie gra się w to miło mimo że to w większości FPS. Grafika również ledwo co się postarzała.

Wii
Obrazek
1. Dead Rising - poprawiona wersja oryginalnego DR z Xboxa360, poza poprawkami usunięto niestety możliwość używania aparatu i zredukowano ilość zombie na ekranie (nadal jest ich dużo ale mniej niz w oryginale). Poza tym graficznie dostajemy to samo , gameplayowo jest śmieszniej (gra się tak samo super jak w Resi4). Poza tym czuć inspirację kinem z zombiakami z lat 70-80. Czuć inspirację Switem Zywych trupow, najlepsza czesc DR bez dwoch zdan.
Obrazek
2. Resident Evil 4 - Tutaj a nie na ps2 czy gacku ponieważ lubię te wersję o wiele bardziej, gra wręcz jest jakby stworzona pod Willota i gruszencję, gra się w to wyśmienicie! Poza tym graficznie dostajemy to co na Gamecube + bonusy z wersji na PS2.


Xbox 360
Obrazek
1. State of Decay - wydana niestety tylko cyfrowo ale spodobała mi się przy pierwszym zetknięciu. Zwłaszcza że w tamtym czasie byłam w transie z serią Walking Dead a gra właśnie te serię przypomina. Poza permanentną śmiercią naszych bohaterów gra wyróżnia się też "specjalnymi zarażonymi" jak w Left4Dead, ogólnie takie GTA z Zombiakami i nastawieniem na survival.
Obrazek
2. Fallout : New Vegas - uwielbiam serie Elder Scrools, ale jednak Fallout przypada mi do gustu bardziej ponieważ kocham klimaty postapo (nawet maturę z j.polskiego ustnie zdawałam z takiego własnie tematu jak "wizje postapokaliptycznego swiata w literaturze i filmie"). Także dostajemy to co w TES tyle że w bardziej wspolczesnych tyle ze postapo czasach.
Obrazek
3. Rise of the Tomb Raider - Tia, bardziej wolę tego TR niż tego z 2013, nie mam pojecia czemu ale wydaje mi sie lepszy, bardziej dopracowany, poprawiony i z moze mniej ciekawsza fabula ale wreszcie mamy tutaj jakies grobowce. No tak wkurza traktowanie gracza jak debila bez mozgu , ale da sie przezyc. Grafika cudna, mimo ze to wersja na x360.


Co do PS3 to pisałam już na poczatku o The Last of Us więc nie ma co pisać ponownie.
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Gillian » Wt wrz 13, 16 22:18

O! SH3 przed 2? Prosiłbym o rozwinięcie tematu :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Pandora » Wt wrz 13, 16 22:43

Si, dwójeczka SH jest bardzo dobra ale jednak nie do końca do mnie tak przemówiła jak trójka.
Tam było chyba o tym że żona tego kolesia do niego napisała będąc już martwa? a później okazuje się że gramy bez spoilerowo "złym człowiekiem"? czy mi się coś pomieszało?
Z pamięci wyciagam że Trójka z SH podobała mi się najbardziej , na drugim miejscu jedynka była:P
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Gillian » Śr wrz 14, 16 08:49

Tak tak, to jest ta historyjka - IMO absolutne top opowieści przedstawionych w grach :). Trójka poszła nieco bardziej w akcję, a fabuła nawet obok tej z SH2 nie stała. Mając te 15-16 lat, kiedy grałem w SH2 po premierze, nie bardzo rozumiałem, o co w niej chodzi. Dopiero dotarło to do mnie kilka lat później, kiedy odświeżyłem sobie to dzieło. Tobie też polecam, może zmienisz zdanie :)



PS przeniosłem "śmietnik" tutaj: viewtopic.php?f=42&t=4898
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Świat według Pandory.

Postprzez Pandora » Śr wrz 14, 16 09:06

Si jak znajde czas zagram ponownie, zobaczymy wtedy:P
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Świat według Pandory.

Postprzez kALWa888 » Śr wrz 14, 16 12:06

No dla mnie Sh2 to też masterpiece, najlepsza odsłona serii i najlepsza gra w gatunku. Stoi głównie fabułą, ale i klimat jest odpowiedni. Mocno melancholijna, wręcz "samobójcza". Wrażenie robią postacie i to szaleństwo bijące od nich. Oglądasz dialog z nimi i czujesz niepokój, masz wrażenie że zaraz coś zrobią. Trójeczka też bardzo fajna, na tamte czasy zaistniała super efektami zastosowanymi do uatrakcyjnienia otoczenia - te pulsujące ściany, pełzająca krew czy cokolwiek to było. No i temat kultów, co też niektórych może kręcić bardziej niż chora opowieść o miłości.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Świat według Pandory.

Postprzez SALADYN » Śr wrz 14, 16 13:05

Po zaliczeniu SH2 mając więcej lat na karku można zaliczyć solidnego doła, całe szczęście że gdy ja przeszedłem grę po raz pierwszy to włączyłem sobie w internecie zakończenie z psem i całe napięcie prysło ale w takim dobrym tego słowa znaczeniu. Downpour mnie strasznie ostatnio kusi, grał ktoś ? Warto ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Świat według Pandory.

Postprzez kALWa888 » Śr wrz 14, 16 14:58

Jako fan Silent Hill uważam że Downpour to najgorsza odsłona, ale ma swoje momenty i jak najbardziej warto ograć, choćby dla sprawdzenia jak spisuje się bardziej otwarta struktura gry w tym uniwersum. Ma też fajny klimat, spoko fabułę z kiepskim według mnie zakończeniem i kilkoma niepotrzebnymi postaciami, masę smaczków nawiązujących do poprzednich odsłon (szczególnie w zadaniach pobocznych) i niezbyt udany, ale nie jakiś tragiczny system walki. Grało się całkiem ok, nie widzę przeszkód żebyś spróbował, skoro tęskno Ci do takich klimatów ;).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Następna strona

Powrót do Przemyślenia użytkowników

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron