Pierwsze zawsze Lepsze

Tutaj możecie porównywać wszystkie częsci, dyskutować o nich i wymyslać najróżniejsze tematy dotyczące każdego Metal Geara

Moderatorzy: Infernal Warrior, GM

Jaka twoim zdaniem jest najlepsza czesc MGS (pod wzgledem klimatu i faboly gry)

Metal Gear Solid 1
11
46%
Metal Gear Solid 2
6
25%
Metal Gear Solid 3
7
29%
 
Liczba głosów : 24

Pierwsze zawsze Lepsze

Postprzez Matekvl » So wrz 01, 07 20:51

Otoż Jeszcze nie mialem przyjemnosc grac w MGS4 tak jak i wy :) wiec nie bedzie ten temat tak bardzo tyczyl sie MGS4 , Ale moim zdaniem MGS2 i MGS3 nie byly tak ekscytujace i tajemnicze jak pierwsza (najlepsza) czesc MGS1. Nie patrzmy teraz na sytuacje pod wzgledem graficznym (Bo prawdziwy gracz patrzy na dusze i fabyłe gry a potem na grafike i bajery gry) lecz na to jaki Klimat tworzy kazda z tych czesci (Chociby np soundtracki). Nie zawsze 1 czesc jest najlepsza wezmy pod uwage (Przepraszam za wymienianie innych tytułow) Serie Gta , czym nowsza czesc tym lepsza (nie uwzgledniam grafiki tylko klimat gry i fabułe) (To zdania graczy) . Mam nadzieje ze Kojima nie wymisli 5 czesci MGS bo wiem ze to nie bedzie to samo . Przepraszam za jakie kolwiek bledy ortograficzne ale nie widze klawiatury gdyz piepsznela mi zarowka w lampie .
Matekvl
Inkarnacja VR
 
Posty: 2
Dołączył(a): So wrz 01, 07 17:34

Postprzez Sage » So wrz 01, 07 21:02

MGS2, od czasu kiedy naprawdę się tej części przyjrzałem. niekiedy jest po prostu przedobrzona, niektóre zwroty akcji przesadzone, ale cała gra jest złożona do kupy niesamowicie. Tego nie widzi się na początku, ale mgs2 jest dużo głębsze od mgs1 - szczerze, z początku byłem przytłoczony nawałem idei i tłumaczeń z dwójki. mgs1 było wtedy dla mnie lepsze, bo było bardziej zdawkowane, czyściej złożone i bardziej przejrzyste.
Ale to się z czasem zmienia.
Dwójka musiała po prostu swoje odleżeć, żeby zaczęła mi się układać w głowie. Ten chaos, obecny przez niemal całe Big Shell (bo szczerze, Tanker to klimat przeniosiony wprost z mgs1). "Zaskoczenie" raidenem (bo przecież nie wiedziałem o nim na rok przed zagraniem) było świetne i cholernie mi żal że zrobili z niego nowego foxa. Raiden mógł być dużo ciekawszy, gdyby rozwinęli jego osobowość z dwójki, a nie szli po najmniejszej linii oporu.

O trójce ani słowa. W grze tak zorientowanej na fabułe jak mgs trójka nie ma nawet prawa być uznawaną za najlepszą, nieważne jak spojrzeć. Zrobiona byla pod publikę, ucięto w niej kupę potencjalnego tekstu i wątków.

A teraz przepraszam, bo zgłodniałem.
TONIGHT WE DINE IN HELL!
Obrazek
Avatar użytkownika
Sage
Zanzibar
 
Posty: 333
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 18:57
Lokalizacja: Neo Elysia

Postprzez Bizon » So wrz 01, 07 21:44

MGS2 - Teraz gdy powróciłem do niej na spokojnie po paru latach czuję jej magię.
Nawet pierwsza część przy niej wymięka.
"Snake Eater" rządzi jeżeli chodzi o gameplay, ale nigdy nie poruszy mnie tak jak "SoL".
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez uci » So wrz 01, 07 22:58

cóz też przyznaje że MGS2 jednak był najlepszy, po porstu tak pełen ukrytych znaczeń i potrójnej głebi, połyka 1 i 3 razem wzięte.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez slawo » So wrz 01, 07 23:17

Jak narazie mgs2 to jesyna gra w tym uniwersum w której w głównym wątku (obszerniejszym) nie gramy bohaterem ale obserwujemy i podziwiamy bohatera - zazdrościmy że niesteśmy tacy jak on - czujemy się "tylko" graczem (i aż graczem)
A ja sobie gram na gramofonie! Tralilla lilla la tralilla lilla la! Latem, zimą na balkonie tralilla lilla la gramofon gra i nic mi nie przeszkodzi na gramofonie grać!
Avatar użytkownika
slawo
Running Man
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 07, 05 15:51
Lokalizacja: nie powiem :P

Postprzez Snake_VR4 » Pn wrz 03, 07 17:19

Głos swoj oddałem na Metal Gear Solid 1 , lubie ten mroczny i chlodny klimat ( na ktory wielki wpływ ma oczywiscie muzyka). Pamietam do gdzis jakie było moje zaskoczenie gdy dowiedziałem sie ze Master Miller to Liquid Snake. Fabuła moim zdaniem patrząc na to z perespektywy lat swietna , mozna sie wczuc i nie wydaje sie strasznie zawiła
Avatar użytkownika
Snake_VR4
banan
 
Posty: 49
Dołączył(a): N wrz 02, 07 16:39
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez raven_raven » So sty 05, 08 18:58

Metal Gear Solid 3 - mimo, że poznałem wszystkie części, od 1 do 3, i chylę przed nimi czoło (szczególnie części drugiej), myślę, że zwycięzca jest tylko jeden.

Lata 60, dżungla, świetna fabuła i tematyka, nowe rozwiązania w gameplayu, poznanie historii od innej strony, lekko zmieniony klimat, grafika, dźwięk, interaktywność gry i najlepsza końcówka ever.
There is place for only one Snake, and one Big Boss!
Avatar użytkownika
raven_raven
Młody Ocelot
 
Posty: 189
Dołączył(a): N gru 30, 07 00:41

Postprzez Snake_VR5 » Pn kwi 26, 10 10:46

zzzz
Ostatnio edytowano Pn lis 14, 11 23:59 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 1 raz
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Tidus93x » Pn kwi 26, 10 14:54

MGS2 - pierwsza gra z serii, którą przeszedłem, pierwsza którą ujrzałem na nowiuśkim PS2 wuja. Urzekła mnie zakręcona fabuła, zbyt skomplikowana dla szarych ludzi, masę zwrotów akcji, postać Raidena i możliwość oglądania poczynań Snake'a, skopania go (Arsenal Gear) oraz strzelenia mu w łeb ze snajperki (nie żebym coś do niego miał, ale frajda jest jak Snake zabija Raidena mówiąc "Moron!").
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Pierwsze zawsze Lepsze

Postprzez DejaVu » N cze 29, 14 20:49

Jeśli pod względem klimatu i fabuły gry to MGS. Tu rozmowy przez codec może nie tyle wciągają, co po prostu zapadają w pamięci. Jak np. Snake'a z Naomi, gdy ta wyjawia mu swoje prawdziwie intencje. Poza tym kilka niesamowitych zwrotów akcji, Liquid Snake który demaskuje się przed nami czy Sniper Wolf która rani Meryl. Klimat, surowy, zimny, mroczny... jednym słowem nieprzystępny a mimo to pociągający w pewien sposób. Mój numer 1!
Obrazek
Avatar użytkownika
DejaVu
Running Man
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt cze 10, 14 21:25
Lokalizacja: Zanzibar
Gram: Carmageddon: Reincarnation
Czytam: Uncanny X-Men: Second Genesis


Powrót do Wszystko o serii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron