Wasze ulubione postacie

Tutaj możecie porównywać wszystkie częsci, dyskutować o nich i wymyslać najróżniejsze tematy dotyczące każdego Metal Geara

Moderatorzy: Infernal Warrior, GM

Wasze ulubione postacie

Postprzez Nevar » Cz kwi 17, 08 21:53

Jakie są Wasze ulubione postacie w serii MGS?
Moją ulubioną postacią jest Fatman.
Nevar
banan
 
Posty: 630
Dołączył(a): N wrz 03, 06 09:39

Postprzez Drax » Cz kwi 17, 08 22:49

Chyba oprócz Snake i BB najbardziej lubię Ocelota...
Niby taki podwładny Liquida i Solidusa, a sam uknuł intrygę i wrobił wszystkich.
I'm no hero. Never was. Never will be.

http://ja.gram.pl/draxo0s
Avatar użytkownika
Drax
Vamp
 
Posty: 366
Dołączył(a): Pn sty 28, 08 00:34
Lokalizacja: Shadow Moses...

Postprzez Lost » Pt kwi 18, 08 09:54

Drax napisał(a):Chyba oprócz Snake i BB najbardziej lubię Ocelota...
Niby taki podwładny Liquida i Solidusa, a sam uknuł intrygę i wrobił wszystkich.

Wiesz, Ocelot tak do końca sam tego nie uknuł, w końcu był on wysłannikiem Patriotów ;)

Ja osobiście na swój sposób lubię większość postaci z tego uniwersum, aczkolwiek wydaje mi się, że najbardziej sobie cenię(oprócz dwóch żołnierzy - debeściaków, jak już zaznaczył mój przedmówca Drax) The Boss(poświęcenie) oraz Raidena - moim zdaniem jest to jedna z najbardziej ludzkich sylwetek w serii.
Avatar użytkownika
Lost
Zanzibar
 
Posty: 345
Dołączył(a): So mar 03, 07 21:44
Lokalizacja: Zapomniałem

Postprzez Bizon » Pt kwi 18, 08 15:10

Po dokładnym pograniu w MGS2 stwierdzam jasno...
OCELOT. Wspaniale wykreowana postać, a do tego genialnie zagrana (w angielskiej wersji przynajmniej).
NA drugim miejscu, choć nie tak daleko jest Liquid, ale to pewnie zasługa Cam'a Clarke'a :D.
Na trzecim oczywiście Solid Snake. Nie mogło go zabraknąć na podium. :)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez SaladinAI » Pt kwi 18, 08 16:19

A moglibyście tak uzasadniać dwoje wybory? Bo jeśli będą pojawiać się teksty w stylu: "a moją ulubioną postacią jest Liquid i koniec kropka" to od razu możemy zamknąć temat.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Bushiken » Śr kwi 23, 08 20:50

Ocelot za swoje "chłodne wyrachowanie" w każdej sytuacji.
Avatar użytkownika
Bushiken
Revolver Ocelot
 
Posty: 160
Dołączył(a): Wt sie 28, 07 13:14
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez the_boss » Śr sie 20, 08 19:05

the boss... :icon_smile: ,definitywnie najbardziej pozytywna postać serii.

dodałbym jeszcze foxa i liquida(MGS1)
Avatar użytkownika
the_boss
Fire Trooper
 
Posty: 40
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 00:36
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Nediar » Pn wrz 15, 08 00:35

Cala trojka jest na rowni: Solid Snake, Vamp i Raiden.
Solid Snake - za odwage, dazenie do celu i honorowosc.
Vamp - za charakterek, sposob w jaki taraktowal Queen i odmiennosc.
Raiden - za "ludzkie uczucia" i oddanie Snake'owi.
Avatar użytkownika
Nediar
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): So wrz 06, 08 22:17

Postprzez SALADYN » Pn wrz 15, 08 10:37

Bez apelacyjnie BIG BOSS , w końcu to od niego się wszystko zaczeło i jak wiemy na nim się skończyło , całą reszte postaci również lubię ale nie tak jak Jacka.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez endryups2 » Pn wrz 15, 08 22:49

Jak przedmówca wyżej, Big Boss. Postać która dała życie Snake'owi Liqidowi i Solidusowi. postać która jest widoczna w każdej odsłonie, bez której nie było by całej tej serii, no i ostatecznie najlepszy żołnierz jaki istniał.
Avatar użytkownika
endryups2
Coward Duck
 
Posty: 30
Dołączył(a): Pn wrz 15, 08 21:28
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Snake 0001 » Wt wrz 16, 08 13:14

Zdecydowanie Big Boss. Jest to postać, która miała na mnie największy wpływ z pośród wszystkich innych bohaterów występujących w serii. Mówiąc "wpływ" mam tu na myśli ładunek emocjonalny niesiony przez tego bohatera. Podczas misji Snake Eater wręcz czułem to co Jack - za każdym razem gdy on był zadowolony, smutny, czy też zły ja czułem się podobnie. W każdej odsłonie - nawet gdy nie pojawia się osobiście - według mnie odgrywa główną rolę. Fabuła zawsze, w pewien sposób, kręci się wokół niego. John jest dla mnie wzorem do naśladowania (mimo, że to tylko wirtualna postać). Powiedziałbym, że jestem niczym Ocelot - Big Boss imponuje mi prawie pod każdym względem. Naprawdę świetna postać z unikatowym charakterem.
"Name means nothing on the battlefield."
Avatar użytkownika
Snake 0001
Ultra Box
 
Posty: 85
Dołączył(a): N cze 08, 08 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Hasiu » Wt wrz 16, 08 15:28

Dla mnie Ocelot. Jest kilka powodów, nie wymienię wszystkich bo epopei nikt tu raczej czytał nie będzie. Jego historia jest ciekawa, dobrze zrobiona, nie pokolorowana. Zawsze okazywał się największą szują, ale właśnie to w nim cenię - chodzi mi o to, że każdą sytuację potrafił przenieść na swoją korzyść. Pracował dla wielu ludzi, ale tak na prawdę pracował tylko dla siebie. No i ta super umiejętność żąglowania rewolwerem! Na drugim miejscu jest Big Boss, na trzecim Mantis, dopiero na czwartym Solid Snake..
Avatar użytkownika
Hasiu
Fire Trooper
 
Posty: 47
Dołączył(a): Pn wrz 15, 08 19:45

Postprzez Mr. Blue » Wt wrz 16, 08 20:22

Solid Snake. Nie napiszę dlaczego...

"Ongiś, dawno temu, w pradawnych czasach pierwszych elfów, w ich prastarych językach, istniały słowa, którymi można by to opisać. Dzisiaj je zapomniano."

J. R. R. Tolkien, "Hobit"
Avatar użytkownika
Mr. Blue
Coward Duck
 
Posty: 39
Dołączył(a): So sie 30, 08 19:08
Lokalizacja: Z Mazowsza

Postprzez Sylvan Wielki » Wt wrz 16, 08 21:45

Młody Ocelot w MGS : SE . Zdecydowanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Postprzez Snake_VR5 » N kwi 25, 10 11:16

zzzzz
Ostatnio edytowano Pn lis 14, 11 23:43 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 1 raz
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez snake971 » Wt kwi 26, 11 08:58

- Gray Fox - za tajemniczosc w mgs 1
- Ocelot - dosyc fajna posta rewolwerowca, uwielbiam jego filmiki z MGS 1 i 3
- Johnny Sasaki - wszystkich jakich mozna spotkac.
Avatar użytkownika
snake971
Arnold
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt kwi 08, 11 15:33

Re: Wasze ulubione postacie

Postprzez DejaVu » N cze 29, 14 13:09

Rozumiem że temat sprowadza się do prostej wyliczanki bez podawania uzasadnienia... ok!
Więc pomijając Big Bossa i Solid Snake'a

1. Gray Fox
2. The Boss
3. Ocelot
4. Raiden
5. Miller
Ostatnio edytowano N wrz 06, 15 13:37 przez DejaVu, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
DejaVu
Running Man
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt cze 10, 14 21:25
Lokalizacja: Zanzibar
Gram: Carmageddon: Reincarnation
Czytam: Uncanny X-Men: Second Genesis

Re: Wasze ulubione postacie

Postprzez Gillian » N cze 29, 14 13:13

DejaVu napisał(a):Rozumiem że temat sprowadza się do prostej wyliczanki bez podawania uzasadnienia... ok!

Nie. Przeczytaj caly temat.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Wasze ulubione postacie

Postprzez DejaVu » N wrz 06, 15 13:45

Ok w takim razie...

Gray Foxa daje dlatego że choć on i Solid Snake byli przyjaciółmi, to jednak profesjonalistami bo przeciwnych stronach barykady. Solid Snake dużo mu zawdzięcza, sporo się od niego nauczył. Cieszył się dużym zaufaniem Big Bossa, wierzył też w jego idee. W MGS w jakim sensie postać tragiczna, ale ciesząca się sympatią i uznaniem fanów. Szkoda że Portable Ops wprowadziło za dużo niepotrzebnego do boisu tej postaci, jednej myślę z najważniejszych obok Big Bossa dla całej serii i dla samego Solid Snake'a...

The Boss daje bo to prawdziwy patriota, wytrenowała własnego ucznia, nawiązała z nim wieź emocjonalną i o ironio ten zakończył jej życie. Choć była narzędziem w rękach CIA to jej śmierć ma wymiar symboliczny. Gra czeka aż to gracz pociągnie za spust. Lilie symbolizują czystość, niewinność a patriotyzm samego Big Bossa i wiara we własnych kraj rozpadają się. Ona potrafiła ''zdradzić'' a nawet zabić ukochanego The Sorrow a wszystko w imię poświęcenia dla kraju który kochała. Piękne ale też mocno tragiczne...

Ocelota daje bo za to jaką role odgrywał w czasie całej serii, często była to rola potrójnego agenta. Przebiegły w tej serii chyba jak nikt inny a przy tym do czwartej odsłony miłośnik rewolwerów i westernów. Dwojako oceniam już pomysł na Liquida Ocelota

Raidena daje bo przechodzi dokładnie tą samą drogę w MGS2 co Solid Snake, z żółtodzioba do bohatera. W MGS4 raczej staje się już hołdem w kierunku Gray Foxa, a może po prostu jest jego cząstką. Sama jego przemiana gdyby porównać występy w obu grach jest oszałamiająca, tu żółtodziób który jest niemal przez każdego manipulowany a tam bezwzględny i zimny żołnierz który to jednak szanuje Solid Snake'a

Miller daje jakoś tak :D
Obrazek
Avatar użytkownika
DejaVu
Running Man
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt cze 10, 14 21:25
Lokalizacja: Zanzibar
Gram: Carmageddon: Reincarnation
Czytam: Uncanny X-Men: Second Genesis


Powrót do Wszystko o serii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron