Kobiety z jajami

Tutaj możecie porównywać wszystkie częsci, dyskutować o nich i wymyslać najróżniejsze tematy dotyczące każdego Metal Geara

Moderatorzy: Infernal Warrior, GM

Jaka jest Wasza ulubiona chłopczyca?

The Boss
9
36%
Meryl
7
28%
Olga
6
24%
Strangelove
0
Brak głosów
Sniper Wolf
3
12%
 
Liczba głosów : 25

Kobiety z jajami

Postprzez SaladinAI » Wt lis 24, 09 21:29

Chłopczyce (z ang. tomboy) - temat nie obcy serii. Są to kobiety lub dziewczyny przejawiające w swoich zachowaniach lub ubiorze męski styl życia. W serii są to kobiety związane szczególnie z wojskiem - zwłaszcza takie osoby jak The Boss lub Olga (nie goli się pod pachami!). Ponoć istnieje pewien związek z byciem chłopczycą a orientacją seksualną. Może się zdarzyć że taka kobieta, preferująca ścisłe męski tryb życia z odrzuceniem kobiecych zachowań, będzie lesbijką choć naturalnie nie musi tak być w każdym przypadku. Jaka jest Wasza ulubiona chłopczyca (w ankiecie nie umieściłem wszystkich kobiet z serii, nie wszystkie wydają mi się typowo chłopięce)?

Przy okazji warto się zastanowić czy nasz bohaterki nie są...ekhm, lesbijkami. Temat kontrowersyjny ale jakby nie patrzyć to taki Peace Walker coś takiego sugeruje. Mowa o domniemanym związku Strangelove i The Boss. Choć w tym przypadku była by mowa o biseksualizmie danej kobiety. Z drugiej strony, często nasze bohaterki są samotne, nie wybierają życia u boku mężczyzn - choć to raczej związane jest z ich militarnym style życia niż orientacją seksualną.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Crusher » Wt lis 24, 09 21:34

The Boss była lesbijką. Dlatego BB traktował ją jak matke, bo wiedział że nie da mu nic więcej. :P
Avatar użytkownika
Crusher
Vamp
 
Posty: 359
Dołączył(a): Pt maja 16, 08 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez SaladinAI » Wt lis 24, 09 21:37

Ale jednak dziecko z The Sorrow miała....
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Pabian01 » Wt lis 24, 09 21:38

Nie wybrałem "ulubionej", wybrałem najbardziej chłopięcą.
Strangelove nie znam, Sniepr Wolf to taka mało chłopięca mi się wydaje.
I tak wychodzi na The Boss
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez nobodylikeyou » Wt lis 24, 09 21:47

A gdzie Fortune ? Ona nie przymierzając była tutaj najbardziej "męska" :P

O domniemanym homoseksualizmie The Boss i Strangelove (wogóla to co ona tu teraz robi?) nie możemy jeszcze nic przesądzić.
Może faktycznie kochała - miłością ucznia do nauczycielki (czyli pewnikiem bez wzajemności) - może jedynie platonicznie. I również by pasowało.

Jeżeli zaś chodzi o samą The Boss to co najwyżej moglibyśmy mówić o biseksualizmie (jak w przypadku Volgina i Vampa)
Avatar użytkownika
nobodylikeyou
Vulcan Raven
 
Posty: 197
Dołączył(a): Pn gru 22, 08 17:54

Postprzez Okosław » Wt lis 24, 09 22:11

Wybrałem The Boss ponieważ wydaje mi się że jest największą chłopczycą ze wszystkich bohaterek, a poza tym ze wszystkich dziewczyn jest ona najzimniejsza nawet widać to relacjach ze Snakem również po tym że zabiła Sorrow'a. Przy okazji trochę głupio że w tej ankiecie znalazła się Strangelove ponieważ o tej postaci nie wiemy praktycznie nic oprócz przypuszczeń.
Avatar użytkownika
Okosław
Running Man
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pt cze 05, 09 17:20

Postprzez Simon » Wt lis 24, 09 23:56

Ulubiona to dla mnie Meryl, ale największe przejawy tomboy'a miała niewątpliwie Olga i Voyevoda. Strangelove nie powinna być w tej ankiecie, ktoś w ogóle potwierdził, że to kobieta:P?
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Gillian » Wt lis 24, 09 23:57

A ja się dziwię, dlaczego tu jest Sniper Wolf? Wg mnie była ona bardzo kobieca, zalotna.

Pytanie było o "ulubioną" chłopczycę, stąd ja wybieram Meryl - bo najbardziej ją polubiłem. Chciała być twarda, ale uległa i pogodziła się ze swoja naturą. To mi się podobało.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Cz lis 26, 09 00:29

Zdecydowanie Meryl , raz że lubię rudy kolor włosów u kobiet a dwa że mimo swojego babo-chłopskiego zachowania to jednak byłaby ostatnią postacią którą bym podejrzewał o odmienna orientację seksualną a to zachowanie wynika raczej z tego że jej rodzina ma głęboko zakorzenione tradycje militarne i wychowywała się w środowisku zdominowanym przez mężczyzn , zupełnie jak Olga jednak te włosy pod pachami dość mocno mnie rażą.
Sniper Wolf nie powinna trafić do tej ankiety zdecydowanie nie ma w niej nic z chłopczycy , o The Boss jeszcze sporo sie dowiemy że już nie powiem o Strangelove o której wiemy tyle że będzie , reszta to póki co to dla mnie domysły.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SaladinAI » Cz lis 26, 09 12:53

SALADYN napisał(a):Sniper Wolf nie powinna trafić do tej ankiety zdecydowanie nie ma w niej nic z chłopczycy


Bo ja wiem? Śpi i bawi się z wilkami....

Co do Strangelove - wydaje mi się najbardziej męska. Nic o nie wiemy ale ubiera się po męsku, w garnitur zaś dialogi sugerują miłosny związek z The Boss.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Simon » Cz lis 26, 09 14:11

Jeśli się okaże, że Voyevoda jest bi to ja się załamię po prostu...
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Kobiety z jajami

Postprzez DejaVu » Pn cze 23, 14 21:13

Wybrałem The Boss, chyba ze względu na relacje pomiędzy nią a Big Bossem. Nie tylko ograniczające się do sfery mentora i ucznia, to było coś więcej. Była chemia między tymi postaciami. Walka z nią i jej śmierć to najbardziej klimatyczny moment w MGS3. Myślę że określenie ''chłopczyca'' idealnie pasuje do kogoś kto był prawdziwym patriotą i wiele razy poświęcał swoje życie dla sprawy. W końcu zrobił to po raz ostatni... i to jak dosłownie ;(
Obrazek
Avatar użytkownika
DejaVu
Running Man
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt cze 10, 14 21:25
Lokalizacja: Zanzibar
Gram: Carmageddon: Reincarnation
Czytam: Uncanny X-Men: Second Genesis

Re: Kobiety z jajami

Postprzez SALADYN » Pn cze 23, 14 21:18

BTW, ten temat nabrał nowego znaczenia po ostatniej eurowizji :D
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kobiety z jajami

Postprzez DejaVu » Pn cze 23, 14 21:56

Czyli teraz kryterium wyboru to nie ''chłopczyca'' a ''conchita'' :D
Obrazek
Avatar użytkownika
DejaVu
Running Man
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt cze 10, 14 21:25
Lokalizacja: Zanzibar
Gram: Carmageddon: Reincarnation
Czytam: Uncanny X-Men: Second Genesis

Re: Kobiety z jajami

Postprzez SALADYN » Pn cze 23, 14 23:48

Nieeeee, chłopczyca to nadal chłopczyca, tak mnie tylko wzięło na skojarzenie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kobiety z jajami

Postprzez Gac666 » Wt cze 24, 14 07:39

Nie mylcie conchity z tomboyem, ja was proszę :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Kobiety z jajami

Postprzez japAneczka » Wt cze 24, 14 12:01

Zdecydowanie The Boss. W ogóle kobieta-mistrz i relacja z BB, silny charakter. Meryl jest dla mnie bardzo mało chłopczycowata ;) Zastanawiałam się jeszcze nad Snaiper Wolf. To mój numer dwa w głosowaniu.
"Don't regret your past - learn from it. Regrets just make a person weaker."
Avatar użytkownika
japAneczka
Black Color
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pn cze 09, 14 13:03
Gram: Child of Light

Re: Kobiety z jajami

Postprzez Wombat » Wt cze 24, 14 15:08

Dla mnie number one jest oczywiście The Boss. Widać to chociażby po charakterze postaci,oraz po tym z jaką łatwością okładała Big Bossa. Kobitka która nie daje sobie w kaszę dmuchać, oddany żołnierz(zabicie The Sorrow, cała misja Jacka) czyli typowo męskie cechy.
W moim zestawie miała pojawić się również Meryl ale w pierwszym MGSie widać, że to Snake jest dla niej mentorem, którego stara się na swój sposób kopiować(chęć bycia silną co nie zawsze jej wychodziło), więc Meryl raczej odpada.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie


Powrót do Wszystko o serii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron