Solid Snake na przestrzeni serii

Tutaj możecie porównywać wszystkie częsci, dyskutować o nich i wymyslać najróżniejsze tematy dotyczące każdego Metal Geara

Moderatorzy: Infernal Warrior, GM

Solid Snake na przestrzeni serii

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » N kwi 10, 11 22:08

W której części Solid Snake został najlepiej nakreślony?

W MG/MG2 - jako niedoświadczony rekrut, na którym zostaje postawione zadanie zniszczenia Metal Geara i uratowania świata. Z czasem nabywa on coraz większego doświadczenia, udaje mu się zakończyć swoją misję pomyślnie i staje się bohaterem.

W MGS1 - jako legendarny najemnik, samotnik, który powrócił po dłuższej przerwie do działania w celu przeciwstawienia się dawnemu oddziałowi (w którym niegdyś służył), oraz ponownego uratowania świata. Na początku zimny nie dający po sobie poznać jakichkolwiek uczuć, ślepo wykonujący to co mu powierzono bez zadawania jakichkolwiek pytań. Jednak mino to nadal inteligentny i znający się na rzeczy którą wykonuje. Na końcu pokazujący jednak, że zależy mu na innych.

W MGS2 - jako wykwalifikowany i doświadczony członek organizacji Philanthropy, działający dla dobra ogółu, a także wszystko wiedzący (omnibus), mentor i instruktor Raidena pomagający mu w wykonaniu jego misji. Zawsze służący pomocą oraz informacją, jednak prawie przez cały czas będący na uboczu i obserwujący wydarzenia z zewnątrz.

Czy w MGS4 - jako zmęczony życiem, umierający człowiek, weteran wojenny, który postanowił dokończyć swoją ostatnią misję. Jedyne co trzyma go jeszcze przy życiu to siła jego własnej woli. Sam mówił, że nie ma już dla niego przyszłości. Jego psychika znacznie ucierpiała, podupadł na zdrowiu z powodu przyspieszonego procesu starzenia, dlatego nie jest już tym samym bohaterem, którego znaliśmy z poprzednich odsłon. Ciąży nad nim nieuchronna śmierć. Ostatecznie znajduje swój cel w życiu, postanawia pożegnać starą erę i zobaczyć co przyniesie przyszłość, wykorzystać czas jaki mu jeszcze pozostał, nawet rzuca palenie.

Postać Solida z części na część trochę się zmienia. Czy nie sądzicie, że właśnie przez te przemiany postać Solid Snake'a staje się bardziej ciekawsza i różnorodna?
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez Simon » N kwi 10, 11 22:42

La-Li-Lu-Le-Lo napisał(a):Postać Solida z części na część trochę się zmienia. Czy nie sądzicie, że właśnie przez te przemiany postać Solid Snake'a staje się bardziej ciekawsza i różnorodna?

Oczywiście, że tak. I teraz, wydaje się że z jednej strony został on już na maksa wyeksploatowany, zaś z drugiej strony aż się prosi o jego degradację na przykład;]
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Snake_VR5 » N lis 06, 11 14:34

La-Li-Lu-Le-Lo właściwie w temacie Solid Snake na przestrzeni całej serii właściwie napisałeś wszystko, postać się zmienia i za każdym razem uważam idzie to w ciekawym kierunku. Zgodzę się z Simonem że to na maksa wyeksploatowany bohater gry, lecz nie sądzę byśmy mieli jeszcze okazję oglądać jego degradację. Myślę że skoro Hideo Kojima nie uśmiercił go (choć wiele na to wskazywało) w MGS4, to Solid Snake po prostu usunie się całkowicie w cień. Nie dostaniemy jasnej informacji czy umarł czy nie, a pałeczka głównego bohatera MGS5 (jeśli takowy powstanie) zostanie przekazana Raidenowi, może Meryl a może Sunny Gurlukovich jeśli będzie tak dobra jak matka. I tu jedynie chciałbym by powtórzył się w jakimś sensie wątek mentora i ucznia znany z MGS3, by Solid Snake swoją wiedzę i wyszkolenie (np CQC) przekazał chociażby po prostu właśnie jej.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » N lis 06, 11 17:45

Raiden napisał(a):w temacie Solid Snake na przestrzeni całej serii właściwie napisałeś wszystko

Dlatego wyczerpałem temat ;)
Obrazek
Unfortunately, killing is just one of those things that gets easier the more you do it.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez Snake_VR5 » N lis 06, 11 20:04

Ale sam przyznasz że kontynuuje go w jakimś stopniu twoja sygna w podpisie ;), swoją drogą zajebista
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman_3 » N lis 06, 11 20:28

Dla mnie Solid Snake jest prawdziwą gwiazdą MGS4 - jako zmęczony życiem, wyniszczony zabezpieczeniem DNA Big Bossa, jest rewelacyjny. Mimo że bez zastrzyków nie mógłby utrzymać się na nogach, wciąż nie obca mu cięta riposta. Jest świetnie skonstruowany, dlatego jego przeprawa przez tunel z mikrofalami aż tak porusza. W MGS1 także jest świetny - niby-niedostępny twardziel, który wódę mógłby wchłonąć wraz z kielonem, a w głębi troskliwy facet i swój chłop. W MGS2 nie ma za bardzo możliwości, by rozwinąć skrzydła, w dodatku trochę nie podpasował mi jego wygląd z Big Shell. Co do jego postawy w MG i MG2, to się nie wypowiem, tym bardziej, że jest tam tylko plamką skleconą z kilku pikseli.
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez kALWa888 » N lis 06, 11 20:34

Ale jednak jakąś głębię jako charakter posiada. To niby żółtodziób, ale niezwykle utalentowany i z dużym potencjałem. Co zresztą okazuje się na końcu gry. Całkiem udanej muszę powiedzieć.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Coldman_3 » N lis 06, 11 20:43

kALWa888 napisał(a):To niby żółtodziób, ale niezwykle utalentowany i z dużym potencjałem


To ma być ten charakter i głębia? Ja wiem, że mogły ci się MG-ry spodobać, ale już bez takiej egzaltacji...
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez kALWa888 » N lis 06, 11 21:22

Nie mówię, że to jest jego charakter, ale urok tej gry polega na tym, że gra nam jedynie sugeruje, większość musimy sobie wyobrazić na podstawie tych sugestii. Skoro nie grałeś w grę to i tak nic ci nie udowodnię.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Tidus93x » N lis 06, 11 21:29

Zgadzam się z kALWa888, trzeba było się domyślać co Snake przeżywał w MG1 i jak działał jego umysł. W 2-ce już jest lepiej, więcej dialogów, emocji (na linii Snake-Gray Fox, Big Boss czy choćby Holly albo Gustava) no i genialna końcówka, gdzie [spoiler]nie wywiązał się z obietnicy kolacji i zniknął[/spoiler]. Uważam, że te 2 gry dobrze go pokazały i bez nich, Snejk z mgs-a, czy mgs4 jest niepełny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez Coldman_3 » N lis 06, 11 21:42

kALWa888 napisał(a):Skoro nie grałeś w grę to i tak nic ci nie udowodnię.


Grałem. Trochę...

kALWa888 napisał(a):To niby żółtodziób, ale niezwykle utalentowany i z dużym potencjałem


Czyli taki z niego żółtodziób, jak z Jacka w MGS3 - obaj szli przez niepokonanych bossów jak burza :> Tutaj sobie troszkę żartuję - wiadomo, że rozgrywka tego wymaga. Ale to dowodzi tylko, że obraz Solida-żółtodzioba jest dla jego wizerunku w serii całkowicie zbędny.
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez kALWa888 » N lis 06, 11 21:45

Żółtodziób, ale mający duży potencjał i utalentowany dlatego idzie przez niepokonanych bossów jak burza. A trochę pograć i próbowac na tej podstawie oceniać bohaterów, to wiesz, rzadko to wychodzi.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Coldman_3 » N lis 06, 11 21:52

kALWa888 napisał(a):A trochę pograć i próbowac na tej podstawie oceniać bohaterów, to wiesz, rzadko to wychodzi.


Ale my nie mówimy teraz o Snake'u z MGS1 czy MGS4, tylko o pretekstowej fabułce do MG.
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez kALWa888 » N lis 06, 11 22:01

Ale jakim cudem wypowiadasz się na temat fabuły skoro samej gry nie przeszedłeś? Ja wiem, że w MGS1 masz możliwość przeczytania sobie w Previous Operations, ale to nijak ma się do tego co odkryjesz przechodząc grę. Spotykasz Grey Foxa, kogoś kto dla Snake'a jest mentorem (tak samo jak dla Raidena Snake) i to właśnie on, Snake, pomaga swojemu mistrzowi wydostać się z celi. Dlatego ten Snake, jako żółtodziób i sama gra MG i MG2SS są ważne dla dalszych MGSów bo możemy obejrzeć tu wydarzenia, o których w późniejszych MGSach możemy jedynie usłyszeć. Najpierw Snake jest zielony, potem staje się bardziej doświadczony. To co obserwujemy w MGS1, te wszystkie znaki zapytania stojące pod postacią Gray Foxa... Częściowo mamy na to odpowiedź w dwóch pierwszych częściach serii, Metal Gearach. Dlatego Snake z pierwszych odsłon również jest ważny i ma charakter, swoją głębię, a MGy fabuł(k)ę w którą warto się zagłebić bardziej niż poprzez przeczytanie plików z menu Previous Operations.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Coldman_3 » N lis 06, 11 22:08

kALWa888 napisał(a):warto się zagłebić bardziej niż poprzez przeczytanie plików z menu Previous Operations


Fabułki z MG i MG2 znam doskonale z kilku niezależnych i bogatych w informacje źródeł, zatem w tej kwestii nie musisz mnie edukować, choć za szczere chęci bardzo dziękuję.

kALWa888 napisał(a):Spotykasz Grey Foxa, kogoś kto dla Snake'a jest mentorem (tak samo jak dla Raidena Snake) i to właśnie on, Snake, pomaga swojemu mistrzowi


Grałeś najpierw w MGS1, a potem w MG2, prawda? A skoro emocjonował cię konkretnie wątek Snake - Fox, to znaczy, że MG2 nie był ci w tej kwestii do szczęście potrzebny. Po raz kolejny właściwie sam dowodzisz, że wizerunek SS z tych dwóch MG-rów jest zbędny.
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez kALWa888 » N lis 06, 11 22:27

Grałem najpierw w MGS1 z racji tego, że MG był mało znany w tamtych czasach (przynajmniej w moim kręgach), w dodatku ja nie miałem dostępu do NESa, SNESa czy choćby Pegasusa na dłuższą metę, więc tak, grałem najpierw w MGS1, dopiero potem w MG. MG2 nie ukończyłem jeszcze całego. Wciąz nie rozumiem, dlaczego uparcie twierdzisz iż wizerunek SS z tych dwóch gier jest całkiem zbędny. Pokazuje nam jak narodziła się legenda. Wydaje mi się to dość ważne.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » N lis 06, 11 22:51

Bo jest to istotne. Wizerunek Solida w MG i MG2 stanowi podstawę dla tej postaci. Nie można jej sobie tak wyciąć i przejść od razu do MGS1. Może po premierze Rising olejemy także Raidena z MGS2 tak jak Ty teraz olewasz Snake'a z MG/MG2 i będzie tylko ten Raiden z Rising?
Obrazek
Unfortunately, killing is just one of those things that gets easier the more you do it.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez Coldman_3 » N lis 06, 11 23:03

La-Li-Lu-Le-Lo napisał(a):Może po premierze Rising olejemy także Raidena z MGS2 tak jak Ty teraz olewasz Snake'a z MG/MG2 i będzie tylko ten Raiden z Rising?


Błędna analogia. MG i MG2 to archaiczne, mocno umowne pozycje i porównywanie ich pod względem walorów fabularnych do MGS2, to bzdurka.
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez kALWa888 » N lis 06, 11 23:06

Razem ze wszystkimi innymi grami z tamtego okresu? Wszystkie FFy, SOy, LoMy i wiele innych rozbudowanych fabularnie gier to bzdurki na tle dzisiejszych? Co to za stwierdzenie? Często to własnie gry z tamtego okresu na tle późniejszych części serii oceniane są jako lepsze.
Ostatnio edytowano N lis 06, 11 23:06 przez kALWa888, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Snake_VR5 » N lis 06, 11 23:06

Angel de la Paz napisał(a):W MGS2 nie ma za bardzo możliwości, by rozwinąć skrzydła


Nie ma możliwości, bo nie taka była jego rola w MGS2. Tak na dobrą sprawę zresztą Solid Snake rozwinął skrzydła już przecież dużo wcześniej, Operation Intrude F014 czy Shadow Moses chociażby. Zresztą w MGS2 raczej skupiono się na postaci Raidena, budując tym samym fundament pod przyszły Rising. Solid Snake poszedł więc nieco w odstawkę chociasz swój wielokrotnie podkreślany wyśmienity solowy Tanker dostał.

Co do jego postawy w MG i MG2, to się nie wypowiem, tym bardziej, że jest tam tylko plamką skleconą z kilku pikseli.

Nie podoba ci się, nie ukończyłeś, chcesz remake'u - trudno
Ostatnio edytowano N lis 06, 11 23:09 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 3 razy
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman_3 » N lis 06, 11 23:08

kALWa888 napisał(a):Razem ze wszystkimi innymi grami z tamtego okresu? Wszystkie FFy, SOy, LoMy i wiele innych rozbudowanych fabularnie gier to bzdurki na tle dzisiejszych? Co to za stwierdzenie?


Takiego stwierdzenia nie było :P Napisałem o MG i MG2, więc nie szalej tak.

Raiden napisał(a):Nie podoba ci się, nie ukończyłeś, chcesz remake'u - trudno


Piszę to w kontekście charakteru Snake'a, więc ty też wrzuć na luz.
Ostatnio edytowano N lis 06, 11 23:09 przez Coldman_3, łącznie edytowano 1 raz
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » N lis 06, 11 23:09

Angel de la Paz napisał(a):Błędna analogia. MG i MG2 to archaiczne, mocno umowne pozycje i porównywanie ich pod względem walorów fabularnych do MGS2, to bzdurka.

Nigdzie nie napisałem o walorach fabularnych obydwu części i nie porównywałem ich ze sobą. Porównałem jedynie debiuty obydwu postaci Solida i Raidena. I napisałem że nie można ich sobie tak wyciąć bo tak mi się podoba.
Obrazek
Unfortunately, killing is just one of those things that gets easier the more you do it.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez kALWa888 » N lis 06, 11 23:10

Ale cięgle oceniasz te dwie gry jako coś płytkiego i niegodnego uwagi jedynie ze względu na ich archaiczność. To dość niesprawiedliwe. Tym bardziej, że stanowią podstawę dla dalszych losów Snake'a i serii jako całości.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Coldman_3 » N lis 06, 11 23:11

La-Li-Lu-Le-Lo napisał(a):I napisałem że nie można ich sobie tak wyciąć bo tak mi się podoba.


I napisałeś nieprawdę. Bo oglądając/grając w Rising nie możemy sobie Raidena z MGS2 wykasować. A grając w MGS od jedynki, Snake'a z MG i MG2 - tak. Dlaczego? Już dużo o tym napisałem i nie chce mi się powtarzać.
Ostatnio edytowano N lis 06, 11 23:12 przez Coldman_3, łącznie edytowano 2 razy
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez Snake_VR5 » N lis 06, 11 23:11

kALWa888 napisał(a):Ale jakim cudem wypowiadasz się na temat fabuły skoro samej gry nie przeszedłeś?

Syndrom Coldmana się odezwał :iconbiggrin:

Angel de la Paz napisał(a):Grałeś najpierw w MGS1, a potem w MG2, prawda?

A czy jest na forum ktoś kto grał w odwrotnej kolejności ?

Angel de la Paz napisał(a):A skoro emocjonował cię konkretnie wątek Snake - Fox, to znaczy, że MG2 nie był ci w tej kwestii do szczęście potrzebny.

Ależ właśnie był, zwłaszcza w kwestii rozmowy z MGS w sali komputerowej

Angel de la Paz napisał(a):MG i MG2 to archaiczne

Mylisz archaizm z kultowością
Ostatnio edytowano N lis 06, 11 23:18 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 3 razy
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » N lis 06, 11 23:15

Angel de la Paz napisał(a):I napisałeś nieprawdę. Bo oglądając/grając w Rising nie możemy sobie Raidena z MGS2 wykasować. A grając w MGS od jedynki, Snake'a z MG i MG2 - tak.

No niestety nie możemy bo MGS odnosi się do wydarzeń z MG i MG2 i jak Snake stał się przez to legendarnym najemnikiem.
Obrazek
Unfortunately, killing is just one of those things that gets easier the more you do it.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez Coldman_3 » N lis 06, 11 23:19

O tym, że Snake siedział w buszu i dlaczego podjął się misji na Shadow Moses, wiemy z Briefingu w MGS1. Dramat Gray Foxa to retrospekcja z Naomi i jej rodzicami, o którym dowiadujemy się dopiero tutaj. A w egzoszkielet zapięto go przed MGS1, a po MG2 - tutaj zatem te dwie odsłony są nam do niczego niepotrzebne. BB w świetle wydarzeń MGS4 - to jedyna istota kwestia dotycząca jakiegoś Węża w przyszłości.

Raiden napisał(a):Mylisz archaizm z kultowością


:D MGS1 jest archaiczne i kultowe. MG i MG2 są tylko archaiczne.
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez Snake_VR5 » N lis 06, 11 23:23

Angel de la Paz napisał(a):MGS1 jest archaiczne i kultowe. MG i MG2 są tylko archaiczne.

Bo w MG i MG2 zagrałeś, nie ukończyłeś, poczytałeś sobie co nieco i ci się nie spodobało - no brawo
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman_3 » N lis 06, 11 23:25

Znudziło mi się już gadanie o MG w każdym temacie, gdzie popadnie. A termin kultowy jest strasznie względny. Koniec off-topa.
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez Snake_VR5 » N lis 06, 11 23:37

Gdy się nie ma argumentów, to się zazwyczaj rozmowę kończy. Ja jednak pociągnę ją dalej, bo akurat by zrozumieć Solida na przestrzeni serii trzeba również sięgnąć po MG i MG2:Solid Snake. I tu się zgadzam z La-Li-Lu-Le-Lo, co więcej dramat Gray Foxa czy specyficzne relacje jego z Solidem zaczęły się właśnie tam. W MGS jest właściwe ten wątek przedstawiony z perspektywy Naomi i jest jednak zupełnie inny. Trzeba dodawać więcej ???
Ostatnio edytowano N lis 06, 11 23:42 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 2 razy
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Następna strona

Powrót do Wszystko o serii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron