MGS Speedrunning

Tutaj możecie porównywać wszystkie częsci, dyskutować o nich i wymyslać najróżniejsze tematy dotyczące każdego Metal Geara

Moderatorzy: Infernal Warrior, GM

Postprzez Johny Sasaki » Pt gru 22, 06 16:12

Mam pytanko. Mam aparat Canon PowerShot A520. Czy jest jakis sposob zeby zrobic z niego kamere internetowa i przezucic obraz w czasie rzeczywistym z aparatu na komputer (tzn nie zapisywac na karcie pamieci tylko od razu na dysku)?? Chcialbym nagrac swojego speedruna ale nie mam pojecia jak to zrobic a EyeToy niestety nie mam.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Gac666x » Wt gru 26, 06 01:58

Mozesz podlaczyc do programu Zoom browser (dolaczany do aparatow canona) i odpalic pod program "remote shooting" czy "remote control" nie pamietam, w kazdym badz razie tam mozna nagrywac, jednakze nie mam pojecia czy na dysk czy jednak na karte pamieci. Najlepiej to podlacz pod grafike kabel TV, który poprowadzisz do TV i dzieki temu przechwycisz obraz.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez Johny Sasaki » Wt gru 26, 06 17:00

A jak ZoomBrowserem robic filmy? Bo opcje RemoteShooting dla zdjec mam obczajona, natomiast nie mam w ogole pojecia jak film nagrac... A w komputerze to mam tylko wtyczke na kabel od monitora;/
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Gac666x » Śr gru 27, 06 22:43

Jestem w domu i własnie moglem sprawdzic i niestety sie nie da robic filmów.
Na sieci jest programik który ponoć potrafi każdy aparat cyfrowy potraktować jako kamere internetową więc możliwe ze sie bedzie dało, musze go poszukać potem to dam znać.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez Johny Sasaki » Cz gru 28, 06 15:39

Jak znajdziesz bede wdzieczny do grobowej deski za nazwe tego programu;]
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez mati_mat » Wt maja 01, 07 21:05

Wynik mgs1

Game Level: hard
Play Time: 2:40:10
Save: 3 Times
Continue: 0 Times
Alert Mode: 3
Enemies: 2 Killed
Rations: 1 used
special item:not used

wynik mgs2
Game Level: Extreme
Play Time: 00:18:02
Save: 0 Times
Continue: 0 Times
Alert Mode: 0
Enemies: 0 Killed
Rations: 0 used


YEAH jak skończe mgs3 to podeśle wynik ale gram na easy więc nie ma się czym szczycić
Są trzy strony medalu, ta, którą widzisz, możesz zobaczyć i chcesz...
Avatar użytkownika
mati_mat
Red Blaster
 
Posty: 70
Dołączył(a): Wt mar 20, 07 23:06
Lokalizacja: Malbork

Postprzez Johny Sasaki » N maja 06, 07 21:35

Jako, ze moja ps2 padla aktualnie koksam bossow w MGS1 na poziomie Extreme, jak ktos chce obejrzec, oto moje video z walki z Ocelotem (sposob jeden z wielu na bezstresowe przejscie) oraz M1 Tank (rowniez jeden z wielu), oba sposoby sa wymyslone przeze mnie, choc widac pewne podobienstwa z niektorymi speedrunami (roznice na szczescie tez):

Ocelot

http://www.youtube.com/watch?v=q6HTyRt-uuM

M1 Tank (beznadziejnie poszlo, ale poczatek filmu jest wymiatajacy:)

http://www.youtube.com/watch?v=Aeji3zcTJx0

M1 Tank

http://www.youtube.com/watch?v=b-TPbg1bIL8
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez mati_mat » N maja 06, 07 21:39

VERY NICE ale kamera trochę szumi a do tego masz guw....... jakość
a walka z tankiem to chała jakich mało

NIE OBRAŹ SIĘ :D :D
Ostatnio edytowano N maja 06, 07 21:51 przez mati_mat, łącznie edytowano 1 raz
Są trzy strony medalu, ta, którą widzisz, możesz zobaczyć i chcesz...
Avatar użytkownika
mati_mat
Red Blaster
 
Posty: 70
Dołączył(a): Wt mar 20, 07 23:06
Lokalizacja: Malbork

Postprzez Bizon » N maja 06, 07 21:46

Hmm... z Abramsem to sprawa jest dość dziwna, bo jak się uda trafić to grnat wleci do środka czołgu i po dwóch rzutach masz skończone, jednak nie potrafię rzucać zawsze do środka, a wręcz czasem ląduje na czołgu, ale za daleko od strzelca.

BTW nigdy nie próbowałem wykańczać go FAMAS'em...
Pomysł niezły...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Johny Sasaki » N maja 06, 07 21:54

Abramsa mozna rozwalic 3 rzutami najmniej (tzn mozna probowac 2, do tego musisz nie niszczyc caterpilarow - nie wiem czemu tak jest - ale na Extreme to naprawde zly pomysl:), tylko z celowaniem jest patologia. Ja z FAMASa tez nie chcialem jechac, po prostu na poczatku strzelilem, bo nie widzialem tego jeszcze na filmikach i moze ktos podlapie ciekawy motyw.

Mati - ze jakosc lipna wiem, bo rozdzialka 320x160 zostala jeszcze skompresowana. A co do tego, ze chala jakich malo... no coz, ja zawsze czulem sie MGSowa lama bo nie moge tego rekordu europy pobic i zawsze mi paru sekund brakuje... W tym wypadku do Kausera 30, a do Slade'a 3... :lol: Pieprzony Kauser;d

Tylko jedna sprawa - ja nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce, ale dopoki nie pokazesz mi jak lepiej na extremie pojechales czolg, to uznaje, ze nic nie powiedziales.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez kul2 » N maja 06, 07 22:07

Euroepejskie wyniki bije sie na europejskich wersjach ;)
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Lost » N maja 06, 07 22:07

Mati taka prośba na przyszłość: swoją opinię na dany temat wyrażaj w nieco łagodniejszy sposób(nawet w żarcie). Johny to akurat twardziel, ale innych użytkowników mogłoby to zaboleć. Ty nie chciałbyś zapewne być tak potraktowany, co? Po za tym uwierz mi, że ja kaleczę walki z bossami do tego stopnia, że niejeden to by summona wysadził na miejscu ;-)
Avatar użytkownika
Lost
Zanzibar
 
Posty: 345
Dołączył(a): So mar 03, 07 21:44
Lokalizacja: Zapomniałem

Postprzez Johny Sasaki » N maja 06, 07 22:11

Zanzibar Squad Leader napisał(a):
Euroepejskie wyniki bije sie na europejskich wersjach


Ale najpierw trzeba miec ta europejska wersje... ;( chocby po francusku ;(

Lost Snake napisał(a):Johny to akurat twardziel


Dzieki 8)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez solidus grabczas » Pn maja 07, 07 06:55

ja jestem MGSową lamą bo MGS1 nie ukończyłem nawet na NORMAL... a co do rozwalania czołga za 2 granaty na easy to jest (przynamniej dla mnie) standard, a gąsienic nigdy nie rozwalałem xD (nie umiem co najgorsze)
Welcome back Commander...
Avatar użytkownika
solidus grabczas
Fatman
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr wrz 13, 06 13:03
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Johny Sasaki » Pn maja 07, 07 09:52

Na Extreme 2 granatami nie rozwalisz czolgu... No i rozwalenie gasienic to podstawa, bo nawet z jedna zniszczona czolg jest dosc mobilny. Na easy to mozna na klate 2 pociski z main guna przyjac nawet :lol:

BTW wlasnie do mnie doszlo, ze idol nastolatek oraz mnie - Adnan Kauser - dojechal na mete o 20 minut pozniej niz Matt Powell. Shame on You Kauser...
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez kul2 » Pn maja 07, 07 12:16

Tyle ze Kausner jechal na range Big Boss, a Powell nie.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Gac666x » Pn maja 07, 07 12:27

Hmm ja jak pamiętam nigdy czołgowi gąsienic nie rozwalałem... jestem chyba jakiś ekstremalny lol :P.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez Johny Sasaki » Pn maja 07, 07 13:13

Co nie zmienia faktu, ze Powell i tak wymagania na Big Bossa spelnil:
Beat The Game In Extreme Mode - ok
Finish The Game In 3 Hours Or Less - 1:54:02
Use No Continues - ok
Use One Or No Rations - ok
Kill 25 Or Less - 21
Found 4 Times Or Less - 4
Nie wiem ile savow jest max, ale 16 to chyba nie za duzo.

Jak ktos mi pokaze jak przechodzi M1 Tank na extreme bez rozwalania gasienic to ma piwo/fajki/cole.

EDIT:
A jednak 15 nie 16... i ma Big Bossa, a wydymal Kausera o 20 minut:P
Ostatnio edytowano Pn maja 07, 07 13:46 przez Johny Sasaki, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez kul2 » Pn maja 07, 07 13:21

Za duzo save'ow.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Bizon » Pn maja 07, 07 16:37

Pokazał bym ci Johny jak rozwalam M1A1 na Extreme, ale nie nagrywałem tego.
Męczyłem się z nim 2 dni (kul może pamięta :wink:) ale rozwaliłem tylko używając granatów, bo innego sposobu nie znałem...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Johny Sasaki » Pn maja 07, 07 16:51

I nie rozwaliles ani jednej gasienicy? Zrob to jeszcze raz i nagraj, bedze cola:)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Bizon » Pn maja 07, 07 19:26

ok, postaram się w wolnym czasie zamiast grać w Se to zainstalować MGS1 i nagrać to :)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez sonofbigboss » Pn cze 04, 07 18:09

Ostatnio grajac na PC w MGS2 Substance epizod Tanker udalo mi sie uzyskac ciekawy wynik :

NORMAL

Time : 8 : 59
Save : 0 times
Continue : 1 :(
Alert Mode : 0 times
Persons : 5 killed
Rations : 0 used

Cala gre nagralem lecz plik troche wazy i jutro bedzie na youtube.

No juz nawet jest, tylko pociete bo pan Seweryn nas wszystkich chcial wyruchac po raz kolejny. Szkoda tylko, ze calego "retardrunu" nie zalinkowal... I nie zalinkuje bo jest banned. J.S.

A narazie link z screenem rezultatu :

http://img73.imageshack.us/my.php?image ... rnorr1.jpg


Mowilem Ci zebys nie wrzucal pocietych/pomontowanych filmikow opinii publicznej... Chcesz sie pochwalic daj link na to co na sendspace.com wrzuciles. J.S.
Ostatnio edytowano N cze 24, 07 18:13 przez sonofbigboss, łącznie edytowano 4 razy
sonofbigboss
Okres próbny
 
Posty: 32
Dołączył(a): So gru 16, 06 22:07
Lokalizacja: Poznan

Postprzez Infernal Warrior » So lip 14, 07 13:39

Ja dopiero zaczynam więc nie patrzcie na poziom trudności, proszę ;)


Level: Very Easy
Time : 9 : 08
Save : 0 times
Continue : 0
Alert Mode : 0 times
Persons : 4 killed
Rations : 0 used

Niebawem poprawię ten czas z pewnością bo znalazłem kilka błędów ;)
A potem zacznę na wyższych poziomach...
Avatar użytkownika
Infernal Warrior
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Cz paź 26, 06 13:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postprzez kotlet_schabowy » So lip 14, 07 15:45

Muszę to napisać : też rozwaliłem M1 na Extreme bez rozwalania gąsienic, wogóle motyw z gąsienicami to "gdzieś kiedyś" usłyszałem, ale nie bardzo umiałem stosować, więc olałem :). Nagrać spróbuję przy najbliższej okazji, choć na PSXie mi ledwo zipie gra, a na PC to jednak inna zabawa ze sterowaniem. Nie chcę się chwalić, tylko umocnić Johnego w realności tej taktyki :). Wogóle to na starym forum opisałem w miarę fajnie taktyki na bossów na extreme, ale przepadło : (.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez Bizon » So lip 14, 07 15:55

A ja głupi sprzedałem swojego MGS'a, a zapomniałem żeby pokazać Johnemu :)
Szkoda...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Johny Sasaki » So lip 14, 07 17:55

Ale Johny nie twierdzi, ze to jest niemozliwe, tylko, ze
- nie wymasterujecie tego
- nie bedziecie miec jakos konkretnie lepszego czasu jesli w ogole bedzie lepszy

aczkolwiek Johny tylko tak twierdzi, bo to tylko jego przypuszczenia i moze sie mylic.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez PiotrB » So lip 14, 07 23:32

Fajne filmiki Johny. Swoich sił w speedrunie MGSa1 jeszcze nie próbowałem, więc może warto by się sprawdzić?
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Johny Sasaki » Wt paź 28, 08 12:17

Tx Piotrek. Szkoda, ze nie mam ostatnio czas (tzn czas moze i mam ale sil nie mam) nagrac cos wiecej. Sproboj koniecznie, pokazmy swiatu, ze nie tylko Kauser + japonczyki szybko graja w MGS! :)

EDIT:
Temat troche sie zardzewil...
Mam pytanie - gra ktos w duel mode? Jesli tak to jakie macie wyniki? Obecnie masteruje Big Boss vs Ocelot Unit, wyciagnalem czas 0:50:46 ale ichbinscissors61, skywalker i kauser i tak maja ponizej pol minuty... Ktos ma jakies sprawdzone hinty, ktore nie byly omawiane na mgsf.com albo yt.com jak poprawic czas? I w ogole jak Wy rozwalacie OU? Ja robie tak (normal nie special):

1 - tlumik do mk22, odwracam sie w prawo, l2+r2, headshot, potem przez lozko i przez drzwi do okna na samym dole ekranu
2 - zdejmuje drugiego typa za oknem, odwracam sie w strone framugi, 2 stuny, kolejnych 4 lezy
3 - biegne na schody, wbiegam na gore, stukam w sciane z lewej strony ekranu, zdejmuje snajpera i zeskakuje na ocelota obok schodow


EDIT #2:
http://www.youtube.com/watch?v=mnjxQHwCVQo
http://www.youtube.com/watch?v=UcgWDre9ttg

Musialem save zrobic, przez to ograniczenie dlugosci filmikow na yt. Filmik dedykuje kulowi oraz wszystkim innym, ktorzy chca na nastepnym zlocie ograc Hala (co ciekawe, o ile sie nie myle mial ostatnio wynik 12:18, co po odjeciu 50s, ktore gra dolicza za save daje temu filmikowi identyczny czas:P). A teraz krotka lista rzeczy, ktore mozna zrobic szybciej ale sa nieco bardziej wymagajace:
- pod kamera mozna skoczyc panterka (w obie strony, straznika po hold upie mozna tak przewrocic strzelajac mu gdziekolwiek aby go uspic, tylko trzeba rollowac blisko sciany)
- zamiast pod semtexem mozna przebiec przez kuchnie (tylko trzeba uspic straznika, ktory tam wchodzi, i zrobic to szybko, zanim ten obok semtexu sie odwroci)
- Olge mozna pokonac szybciej, ale wtedy lezec bedzie w innym miejscu i trzeba bedzie kawalek isc, ponadto mozna na poczatku walki po prostu kucnac,, wlaczyc FPP+L2 zeby schowac sie za skrzynia i poczekac az pojdzie za plachte, wtedy 4 headshoty i po krzyku
- Deck C mozna przejsc szybciej pukajac w sciane zeby zwabic straznika lub strzelajac w szybke i przebiec za nim
- Engine room mozna przebiec na jana, z tym, ze trzeba to zrobic bardzo szybko, bo straznik obok wejscia sie ocknie i zaraportuje (jesli bedzie raportowal jak przejdziemy przez drzwi assault team nie przyjdzie), ponadto ostatni straznik jest dosc tricky, mozna za nim przebiec, ale minimalny blad i szturchniecie go powoduje wywolanie alarmu
- wszystkie 3 ladunki semtexu mozna zestrzelic z jednego miejsca - przy szafce naprzeciwko drzwi do Deck2 Port
- straznika z walkmanem mozna po prostu wyminac, ale wymaga to idealnego timingu, aby zdazyc przebiec zanim spiacy straznik na chwile sie ocknie, poniewaz jesli meloman bedzie wracal i zobaczy spiacego towarzysza to wywola to alarm (nie wiem dlaczego?!)
- zdjecie w ostatnim Hold mozna wykonac uzywajac pewnego glitcha, mianowicie stojac w miejscu robienia zdjecia prawej strony Raya mozna zrobic zdjecie na ktorym widac tylko kawaleczek liter loga, a Otacon i tak je uzna

To co ja pokazalem to bezstresowy sposob na przejscie Tankera z nienajgorszym wynikiem. Jesli to dla kogos zbyt wolno a nie wie co moze usprawnic, moze w/w wskazowki mu pomoga.

A teraz niech mi ktos pozyczy Subsistence na 2 dni, to nagram filmy do solucji trybu duel;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez plazi » Wt paź 28, 08 14:27

O, jaki fajny topic :) Wchodząc tu myślałem, że będą tu sami Pr0 z czasem 1:30 na EE :P a tu proszę :D Ja w speedruny się za często nie bawię, ale temat mnie zmotywował by spróbować, ponownie swoich sił :D

Jedyny Speedrun jaki jest wart napisania to MGS:TTS na Normal'u z czasem 1:12 :D Pamiętam, że kiedyś dobry byłem w przechodzeniu MGS2 w krótkim czasie, ale stare dzieje :P Co do twojego filmiku Johny: Na początku mogłeś bodajże przebiec przez drzwi po prawej i od razu byś trafił do 'Deck coś tam gdzie ten strażnik śpi i jego cień coś tam' . Ale nie jestem pewien czy na Normalu te drzwi są jeszcze otwarte.Można by poćwiczyć też skilla w celowaniu ;) (swego czasu jednym ruchem analoga potrafiłem zrobić headshota)Jak czegoś dokonam na pewno to nagram i wrzucę do tematu :)

Sorry, że post trochę zajeżdża 'Kozakiem w MGSy" i "Pr0 w MGS+'

PS:

Każdy kto odważy się zagrać w MGS PO + przez infastructure niech uważa na ten nick Plazi94 :lol:

PS2: Bez urazy, ale emotikony na tym forum suck ballz :\
Avatar użytkownika
plazi
rofl
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt sty 01, 08 17:58

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wszystko o serii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron