Nowy lay.

Czyli wszystko o http://mgs.gram.pl/wordpress

Nowy lay.

Postprzez odin » Cz cze 18, 09 11:58

A więc już jakiś czas planuję zmianę serwisu. Ale jak wszyscy widzą ta zmiana nie następuje. Raz było to spowodowane problemami z serwerem, a teraz w sumie brakiem inwencji twórczej. Mimo wszystko myślę że warto jest zapytać Was, forumowiczów. Zmiana ma polegać na przeniesieniu strony na nowy silnik, zmianie wyglądu, i paru innych rzeczach. Mimo wszystko chodzi mi tutaj konkretnie o wasze opinie co do wyglądu strony.

Było parę wersji, do kula wysyłałem naprawdę mnóstwo różnych modyfikacji, layoutów jakie udało mi się sklecić. Aktualnie zatrzymałem się na tym:

Obrazek

Przedstawię wam co ja o tym myślę:
strona jest bardziej użytkowa niż prze bajerowana
jest czystsza, a to chciałem osiągnąć od początku
pozbyć się ogromu pod menów, i innych, gdyż to sprawia że serwis wygląda niedbale
dać więcej przestrzeni do czytania newsów, artykułów ( bo głównie to jest wartość merytoryczna strony ), tak aby oczy się nie męczyły.
i parę czysto technicznych rzeczy z którymi już sobie poradzę.
belka zaraz pod topowym menu, gdzie Ci o lepszym wzroku dostrzegą "Zarejestruj się", tam będzie menu użytkownika po zalogowaniu, łącznie z waszym awatarem z forum etc. ( tak sobie to wymarzyliśmy :D ).

Wcześniejsza wersja wyglądała następująco ( tak aby dać wam ogólny wgląd na zmiany jakie były wprowadzane pod wpływem róznych opinii. )

Obrazek

Pamiętajcie proszę że krytyka i opinie dotyczą obrazka pierwszego. Dzięki za uwagę.
PS: będę na zlocie (O)_(O) !!
Avatar użytkownika
odin
od internetu mi urwiesz!
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:58
Lokalizacja: nie wiem.

Postprzez Crusher » Cz cze 18, 09 14:19

Szczerze mówiąc to mi podoba się wersja graficzna taka jaka teraz jest, aczkolwiek jedynie dodałbym podmenusy i inne takie żeby było po prostu przejrzyściej. Nic więcej. Rozumiem że trzeba iść do przodu itd. ale wg mnie strona nie miała by już tego klimatu co przedtem.
Avatar użytkownika
Crusher
Vamp
 
Posty: 359
Dołączył(a): Pt maja 16, 08 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Gillian » Cz cze 18, 09 14:29

Layout to najmniejszy problem. Potrzeban jest totalna reorganizacja. Bo znalezienie interesującego artykułu teraz graniczy z cudem. Przynajmniej ja mam zawsze z tym problem, bo nie mam pojęcia jaką frazę wpisywac do szukajki ; ).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Pabian01 » Cz cze 18, 09 15:26

Nie moge powiedziec, ze mi sie podoba :P. Ale prawdopodobnie bym sie szybko przyzwyczail.
Mowisz, ze bedzie avatar z forum, a wiec wkoncu nastapu scalenie forum ze strona. Nareszcie.
Popieram twilite. Niby jest milion artow, ale zeby cos znalesc to ciezko. Czasem nawet mi nic nie znajdowalo :O
Jestem za solidnym pogrupowaniem.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Simon » N cze 21, 09 21:23

Mi się bardzo podoba, Odin:).Wygląda to świeżej i ciekawiej niż teraz IMHO.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Operator » Pn cze 22, 09 22:27

Mi ten aktualny nie przeszkadza, nie jest on biały, więc wieczorami nie wypala gałek ocznych.
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez kul2 » Śr cze 24, 09 10:20

Panowie, Wy chyba czytacie, ale nie rozumiecie o co chodzi.
Odin wyraznie zaznaczyl, ze zmieniony bedzie caly silnik. Totalna reorganizacja artykulow, wieksza ingerencja ze strony uzytkownikow itd.
Jezeli macie jakies propozycje odnosnie dzialow, segregacji artykulow, to sie nie krepujcie.
Bez Was tego nie chcemy robic.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Johny Sasaki » Śr cze 24, 09 10:46

A czy bedzie mozliwy wybor skinow chociaz? Bo mi sie cholernie podoba ten drugi obrazek i chetnie bym poobczajal sobie ZL w taki layu, ale z braku laku moze chociaz podobny skin da rade zrobic?

Odnosnie nowych dzialow - do konca czerwca powinienem sie uporac z tym z czym mialem.
Jak chcesz to posle pare maili, zeby nie tylko moje wypociny do dzialu wrzucic.
Fajnie by tez bylo, gdyby czesc stronki chociaz (zwlaszcza ten dzial o ktorym pisze) byla po angielsku.

Mysle, ze nie kulawym pomyslem byloby tez - jesli da rade - miec mozliwosc otworzenia sobie na glownej mini okienka z czatem, np nad belka. Fajnie by bylo sobie popisac (o ile ktos laskawie zajrzy...) i jednoczesnie poczytac cos bez skakania po oknach.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez kotlet_schabowy » Śr cze 24, 09 19:04

Prezentuje się to ogólnie dobrze, z tym, że ta biała przestrzeń wygląda, jakby się kawałek strony nie wyświetlił, to ma tak zostać ostatecznie ?
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez kul2 » Śr cze 24, 09 22:20

O_O
Dlaczego zaden z Was nie skomentowal tego gdy bylo na forum redakcyjnym?
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Crusher » Śr cze 24, 09 22:21

Ja bym tą białą przestrzeń wypełnił szarą, a na bokach strony dał jeszcze arty z MGSa.
Avatar użytkownika
Crusher
Vamp
 
Posty: 359
Dołączył(a): Pt maja 16, 08 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez AkiEvans » Śr cze 24, 09 23:53

Lay jest ciekawy :) ale nie wiadomo jak by to wyglądało w real-u... Co do lay-a sadzę ze kolorystycznie jest super, ale ustawieni mogło by być w podobnym stylu co obecny "Zanzi" System wyszukiwania w obecnym Lay-u jest miły i nie trzeba dużo kombinować :)
AkiEvans
Black Color
 
Posty: 53
Dołączył(a): N lis 16, 08 01:41
Lokalizacja: Zakopane

Postprzez Gillian » So lip 25, 09 11:54

A na jaki to silnik chcecie to przenosić? Coś swojego czy jakiś bardziej popularny CMS?
Pojawiła się już jakaś koncepcja na podział artykułów? Kurcze, tego jest tak dużo, w samym menu jest wszystkiego od groma, że ja nie ogarniam i tak się zastanawiałem nad logicznym podziałem, ale ciężko mi coś mądrego wymyślic.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez odin » Pt lip 31, 09 21:40

Ja już to w pewien sposób obmyśliłem, brakowało mi czasu jednak żeby coś zacząć. Ale się zrobi.
Avatar użytkownika
odin
od internetu mi urwiesz!
 
Posty: 214
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:58
Lokalizacja: nie wiem.


Powrót do Nowy Zanzibar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron