Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Newsy o wszystkich wydarzeniach z Metal Gear Solid - Zanzibar

Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez TheRaphel » Cz cze 02, 16 14:00

Dziś na Twitterze trafiłem na trailer, będący zapowiedzią nowych automatów typu "pachinka" z tematem MGS Snake Eater. Co ciekawe, trailer przedstawia MGS 3 odtworzony na silniku FOX, co potwierdza Konami - to w końcu ich licencjonowany produkt. Co za tym idzie, może się okazać, że Metal Gear Solid 3: Snake Eater HD nadejdzie bez hucznych zapowiedzi.

Materiał: https://www.youtube.com/watch?v=rszPXD8PSdY.
Avatar użytkownika
TheRaphel
Machinegun Kid
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn paź 27, 14 21:25
Lokalizacja: Grójec
Gram: MGS

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez kALWa888 » Cz cze 02, 16 14:04

Nie wydaje mi się, żeby pojawił się remake, ale kto ich tam wie. No ale MGS3 już miał remake, na 3DS Silent Hill 2 też dostał slot pachinko, ale to nie był ten poziom.

Poza tym, SAL pisał o tym tutaj, nie wiem czy potrzebny jest nowy temat, bo i tam można sobie pomarzyć o (w moim odczuciu niepotrzebnym) rimejku.
viewtopic.php?f=61&t=4879
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez TheRaphel » Cz cze 02, 16 14:07

W takim razie temat do zamknięcia ;)
Avatar użytkownika
TheRaphel
Machinegun Kid
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn paź 27, 14 21:25
Lokalizacja: Grójec
Gram: MGS

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez Ziomaletto » Cz cze 02, 16 16:04

The Boss w tym filmiku wygląda tragicznie... :/
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez Herbaciarz » Cz cze 02, 16 22:27

kALWa888 napisał(a):No ale MGS3 już miał remake, na 3DS Silent Hill 2 też dostał slot pachinko, ale to nie był ten poziom.


To nie był remake, a port na 3DS'a wykorzystujący możliwości tej konsoli. Nawet tutaj nie możemy mówić o remastered, ze względu na to, że nic tam nie było upiększane, myślę że nawet tekstury były bardziej kompresowane by konsola udźwignęła (choć ponoć ma straszne problemy i łapie dropy).
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez kALWa888 » Cz cze 02, 16 22:52

Herbaciarz napisał(a):To nie był remake, a port na 3DS'a wykorzystujący możliwości tej konsoli. Nawet tutaj nie możemy mówić o remastered, ze względu na to, że nic tam nie było upiększane, myślę że nawet tekstury były bardziej kompresowane by konsola udźwignęła (choć ponoć ma straszne problemy i łapie dropy).
Chyba masz rację, nie grałem w to (dłużej niż 5 minut dema), a zwiastuny czy inne materiały pokazywały coś lepszego niż port.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez Herbaciarz » Cz cze 02, 16 23:40

kALWa888 napisał(a):a zwiastuny czy inne materiały pokazywały coś lepszego niż port.


To pomimo nawet jakiegoś "ulepszenia" dalej nie można nazwać tego remake'm:

Port - gra jest przeniesiona na inną konsolę/platformę bez dodatkowych "ulepszeń". Np. można by było powiedzieć, że MGS2 na PC jest portem z PS2

Remastered - odświeżona gra - zazwyczaj podbita rozdzielczość, w starszych tytułach obsługa rozdzielczości 16:9, poprawione tekstury etc. Przykład: Metal Gear Solid HD Collection na PS3 i X360

Remake - zrobiona "od nowa ta sama gra" - nowy silnik, ulepszona mechanika, nagrane od nowa dialogi
Przykład: The Twin Snakes na GC

Mam nadzieję, że wytłumaczyłem czym się mniej więcej to wszystko różni :)
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez kALWa888 » Cz cze 02, 16 23:58

Dzięki, ale ja serio wiem czym się te rzeczy różnią. Mówiłem o pierwszych materiałach, gdzie wszystko zdawało się inne niż w oryginale (animacje zwierząt i ogólnie zwiększone "życie dżungli, ogólnie lepsza grafika i poprawiona mechanika). Było to też dawno, więc pewnie trochę idealizuję. Wiem już że popełniłem błąd, ale dobrze wiem czym się różni port od remastera, a remaster od remake'u. Port to Final Fantasy IV ze Snesa na PS One (można usilnie powiedzieć że to remaster, bo ma nowe cutscenki i trochę lepiej wygląda), remake to Resident Evil Remake na GameCubie (gdzie oryginał mamy na PS One), a remaster to choćby The Last of Us na Ps4.

Swoją drogą, najlepsze remastery z jakimi się spotkałem to bodaj Halo z Xboxa (gdzie zrobiono coś więcej niż podbicie rozdziałki), czy The legend of Zelda: Wind Waker HD na WiiU. No ale wypowiadam się na podstawie materiałów które widziałem w internetach - w tych przypadkach ludzie często mówili o rimejkach, a to też nie to.
Ostatnio edytowano Pt cze 03, 16 00:20 przez kALWa888, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez SALADYN » Pt cze 03, 16 00:07

Kalwa ma racje. Snake Eater 3D na pierwszych zwiastunach zapowiadał się na coś więcej ponad zwykły port, wydawał się grą pokroju The Twin Snakes, bardziej aktualna mechanika z znaną wszystkim fabułą.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez Wombat » Pt cze 03, 16 22:40

SALADYN napisał(a):Kalwa ma racje. Snake Eater 3D na pierwszych zwiastunach zapowiadał się na coś więcej ponad zwykły port, wydawał się grą pokroju The Twin Snakes, bardziej aktualna mechanika z znaną wszystkim fabułą.


https://www.youtube.com/watch?v=msLJPYC2jUY

Ten trailer dla mnie zadecydował o wyższości 3DSa na PS Vitą. Ile to razy w liceum(już prawie 6 lat ma ten trailer) oglądałem z wywieszonym jęzorem, myśląc o kupnie sprzętu Nintendo z tą właśnie grą. Szkoda, że dostaliśmy "jedynie" zwykłego MGS3 z opcją 3D i ulepszoną mechaniką(chodzenie w kuckach, dodatkowy ekran jako ekwipunek itp.).
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez Herbaciarz » So cze 04, 16 11:22

Pamiętam jak ja sam zachwycałem się tymi trailerami - całe to życie dżungli i w ogóle (pierwszy raz chciałem wtedy kupić 3DS'a). I faktycznie wtedy było można mówić o czymś więcej niż zwykłym porcie - niestety wiemy jak to się skończyło.
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez Gillian » So cze 04, 16 21:47

Zapomnialem w ogole ze cos takiego jak ten trailer bylo. Wow, ze nam sie chcialo w to wierzyc :D
Ja te wersje pamietam glownie z kaszaniastego dema na 3DS ktore tylko raz odpalilem. Zabilo mnie sterowanie znane z PSPkowych MGSow.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez SALADYN » N cze 05, 16 11:30

O ile dobrze pamiętam ta gra była jednym z głównych powodów dla którego wypuszczono przystawkę z drugą gałka dla 3DS'a.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez Herbaciarz » N cze 05, 16 21:58

Swoją drogą ciekawi mnie czy gra chodzi lepiej na New 3Ds (który ma lepszą moc obliczeniową - chociaż trochę mnie rozśmieszyło, że emulator SNES'a wyjdzie tylko na New 3Ds tylko właśnie z tego powodu...).

Ogólnie chciałbym się skusić na New 3Dsa jest parę gierek które bym ograł na tym sprzęcie.
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez Gillian » Pn cze 06, 16 07:09

Na N3DS chodza lepiej tylko te gry, ktore zostaly tak napisane. Np Majora w 60 klatkach w 3D.

A emulacja SNESa niby jest wymagajaca na kazdym sprzecie, ale oni i tak przygotowuja kazda gre osobno, wiec kazdy tytul jest optymalizowany. Czyli pewnie jakby chcieli to na stara konsole tez by to moglo zrobic, jednak podejrzewam zadecydowaly wzgledy marketingowe.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid 3 na silniku Fox w drodze?

Postprzez Herbaciarz » Wt cze 07, 16 12:36

Gillian napisał(a):Na N3DS chodza lepiej tylko te gry, ktore zostaly tak napisane. Np Majora w 60 klatkach w 3D.

A emulacja SNESa niby jest wymagajaca na kazdym sprzecie, ale oni i tak przygotowuja kazda gre osobno, wiec kazdy tytul jest optymalizowany. Czyli pewnie jakby chcieli to na stara konsole tez by to moglo zrobic, jednak podejrzewam zadecydowaly wzgledy marketingowe.



No ale teoretycznie jeżeli sprzęt jest "ulepszony" - z tego co pamiętam ma podkręcony zegar procesora. To gry teoretycznie powinny chodzić lepiej - np. jeśli w starszych tytułach zdarzały się dropy klatek. Oczywiście jeśli w grze jest 30FPS Cap - to więcej nie będzie.

Tutaj w sumie to widać: https://www.youtube.com/watch?v=y2J98CvVau4

Trochę sytuacja podobna jak z PSP FAT a Slim - na tym drugim gry się szybciej ładowały ze względu na podwojony RAM.

Co do drugiej części wypowiedzi:

Tak jak napisałeś, spokojnie 3DS mógłby sobie poradzić z emulacja SNES'a ale jest to czysty marketing. Podobnie jak PS2 Classic on PS3, po co napisać emulator i tracić hajs jak można jeszcze raz zarobić :)
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48


Powrót do Wieści z Zanzibaru

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron