Kolejny MGS od Kojimy?

Analizy, opinie, dyskusje fanów.

Kolejny MGS od Kojimy?

Postprzez SaladinAI » Śr mar 23, 11 19:08

Zbliża się czas kiedy plotki zaczynają wyrastać jak grzyby po deszczu. Okres poprzedzający najgorętszy czas kiedy to producenci wystawiają na światło dzienne swoje produkty, wprost roi się od plotek. Możemy do nich zaliczyć kolejne doniesienia o przygotowywanych grach Kojimy. Liczba mnoga odgrywa zasadnicze znaczenie, zamiast jednego tytułu czekają nas dwie produkcje przy czym przewiduje się że Kojima może wrócić do swojej czołowej marki wydając piątą już odsłonę Metal Gear Solid. Czy taki ruch byłby dobrym posunięciem? Shigenobu Matsuyama sugerował kiedyś że seria może potoczyć się dwoma torami: gdy jedna odnoga skupiałaby się na kontynuowaniu założeń typowych dla twórczości kojimowskiej, drugi odłam przełamywałby bariery i wprowadzał nowe rozwiązania czego przykładem jest Rising. Można pytać się czy Kojima nie zdyskredytowałby tym samym zespołu developerskiego Kimury i Matsuyamy, wybierając ścieżkę w której to ona siada za sterami nowej części - w końcu mainstreamowy odbiorca wciąż kojarzy sagę głównie z dokonaniami ojca Snake'a. Jednak czy MGS 5 jest przesądzony? Kojima zdaje się nie odpuszczać swojemu najbardziej udanemu dziecku, w końcu jego kolejną grą ma być remake przygód Naked Snake'a a ostatnio mieliśmy okazję podziwiać techniczne demo na następcy PlayStation Portable. W końcu jeszcze nie tak dawno sam twórca wahał się między swoim tajemniczym, łamiącym tabu, projektem a piątą odsłoną serii, do czego dochodzą nie sprecyzowane notatki o diabelskim projekcie. E3 już za kilka miesięcy więc spekulacje będą narastać do ostatniej minuty. Czy jednak ktoś czeka na kolejnego MGSa od Kojimy?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez SALADYN » Cz mar 24, 11 12:11

No cóż waham się , z jednej strony to zawsze nowy MGS ale z drugiej ileż mozna męczyć tą samą formułę , nie przeczę , kiedyś po paru latach seria z pewnością powróciłaby w chwale nawet w starym wydaniu ale póki co chyba każdy normalny gracz słysząc takie rewelacje jak kolejny MGS od Kojimy zwyczajnie wzrusza ramionami bo czym tu sie podniecać ?

Rising to inna sprawa i ten projekt ma u mnie sporą dozę zaufania.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SaladinAI » Cz mar 24, 11 14:14

Z drugiej strony Peace Walker coś tam jednak nowego do gry wnosił. Dla mnie nowy MGS od Kojimy mógłby stanowić nieuczciwą konkurencję dla Rising i tutaj koncentrują się moje główne obawy. Jednak kolejnego brakującego ogniwa już bym nie zniósł. Albo remake albo nowa historia.

A tak przy okazji, ciekawe czy ma to coś wspólnego z tematem:

Hideo Kojima napisał(a):I asked Mr. Omori who wrote the unique calligraphic character for MGS4 to write some “reconstruction character.” Work in progress.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Simon » Cz mar 24, 11 14:49

Saladin01 napisał(a):Czy jednak ktoś czeka na kolejnego MGSa od Kojimy?

Oczywiście, że czekam. Wciąż i nieustannie na Metal Gear Liquid.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez SaladinAI » Cz mar 24, 11 15:02

No ja bardziej na MGS - Metal Gear Solidus. Bo to psychopata był, ale z sercem i dla sprawy ;) A bardziej poważnie to chciałbym zobaczyć całkowicie nową sagę - zacznijmy od początku, niech będzie Snake ale jako inna osoba z innymi doświadczeniami i charakterem.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Faja » Cz mar 24, 11 15:11

Ostatnio restarty różnych serii są w modzie więc kto wie...
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Simon » Cz mar 24, 11 15:17

Ale Liquid to nie restart serii tylko spin-offo-prequel:P
Poza tym pięknie pasuje: było już Solid i Acid, zdałoby się Liquid.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez ArecaS » Cz mar 24, 11 15:20

Taa... No a jakie pole do popisu by jeszcze Kojimie wtedy zostało: Alkaline, Gas...

[/sarcasm]
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez kALWa888 » Cz mar 24, 11 15:21

Ja czekam na remake serii MEtal Gear. Nowa historia równie mile widziana. To samo tyczy się MG Liquid i Solidus.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Faja » Cz mar 24, 11 15:29

Simon napisał(a):Ale Liquid to nie restart serii tylko spin-offo-prequel:P
Poza tym pięknie pasuje: było już Solid i Acid, zdałoby się Liquid.


Ale moja wypowiedź nie pije do Twojej.
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez ArecaS » Cz mar 24, 11 16:15

KaLwA888 napisał(a):Ja czekam na remake serii MEtal Gear.

Oj, nie, nie, nie, to nie może się udać. Dlaczego? Nie będę się kolejny raz powtarzał, ale takie gry można co najwyżej sportować z NIEWIELKIM upgradem w grafice i muzyce (vide FF4:CC), ale nic więcej.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gillian » Cz mar 24, 11 16:33

Wiadomo, remaki MG musiałyby być całkiem nowymi grami z nową historią luźno opartą na oryginałach itd.


Ja chętnie zobaczyłbym spinoffy w postaci historii Ocelota, Liquida czy Solidusa. Koniec z BB, The Boss i Solidem. Było aż nadto.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez kALWa888 » Pt mar 25, 11 00:25

To tego czegoś bym oczekiwał właśnie. Coś w stylu Metal Gear Origins. Pierwsze dwie misje Solida w 3D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez SALADYN » Pt mar 25, 11 02:21

Saladin01 napisał(a):Z drugiej strony Peace Walker coś tam jednak nowego do gry wnosił.


No tak ale jednak pograłem 150h i w końcu nie mając z kim walczyć w co-op'ie po prostu odpuściłem pod natłokiem innych gier czy zwykłego życia a Risng samą mechaniką cięcia wszystkiego wnosi więcej do serii pod względem gameplayu niż taki MGS4 że o pseudo survivalu w MGS3 nie wspomnę.

Obym nie musiał odszczekiwać tych słów.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez ArecaS » Pt mar 25, 11 20:52

twilite kid napisał(a):Wiadomo, remaki MG musiałyby być całkiem nowymi grami z nową historią luźno opartą na oryginałach itd.

Ale to już wtedy lepiej by było pomyśleć o zrobieniu z tego reboota serii niż dostosowywanie tego do istniejącej już historii. Chyba, że ktoś chciałby usłyszeć, w Outer Heaven były przechowywane zwłoki The Boss, Metal Gear D powstał z części Shagohoda, a Gray Fox był kontrolowany przez nanomaszymy...
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez uci » So mar 26, 11 00:41

nie mów tak głosno bo jeszcze wykraczesz zalążek fabuły peace Walkera 2.

Ja osobiście wole żeby zrobili rebooty niż remaki, ot coś w stylu Ac!dów tylko bez tego karcianego systemu, dalej mamy węża ale zupełnie nowa fabułe, postacie i nowe uniwersum. I tyle by mi wystarczyło, szczególnie po 4ce.

A jak nie to Pw2
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Thompson51 » So mar 26, 11 13:20

No cóż, ja liczę na kolejnego handheldowego MGS-a na nadchodzącego od Sony NGP-a. Kieszonsolka ta ma posiadać rozwiniętą infrastrukturę sieciową, a Kojima z pewnością chciałby rozwinąć pomysły z Peace Walkera. No i aż prosi się o umieszczenie akcji w czasach drugiej wojny światowej z The Boss jako postacią centryczną.
Avatar użytkownika
Thompson51
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt paź 12, 10 12:56
Lokalizacja: Radom

Postprzez Simon » So mar 26, 11 16:50

KaLwA888 napisał(a):Coś w stylu Metal Gear Origins

Ja bym bardzo chciał, pod warunkiem, że nic nie zostanie powykręcane.
Thompson51 napisał(a):No i aż prosi się o umieszczenie akcji w czasach drugiej wojny światowej z The Boss jako postacią centryczną.

Oj tak, oj tak!
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Gillian » So mar 26, 11 17:12

Obawiałbym się tego.... Lądowanie na Normandii z użyciem roju pszczół/szerszeni? Sankt Petersburg z perspektywy snajpera dziadka-rośliny? To wystarczająco absurdalnie brzmi w samych założeniach... I nie mam na myśli absurdu w stylu najzabawniejszego kawału świata : )
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Simon » So mar 26, 11 17:16

A kto powiedział, że Cobras musieliby się pojawić? Gra miałaby się skupić na The Boss a nie reszcie.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez maciej1- » So mar 26, 11 17:31

Tyko, że jeżeli II Wojna Światowa i The Boss to Cobra Unit raczej musiałoby się pojawić. Z tego co pamiętam to podczas II WŚ The Boss cały czas pracowała w tej jednostce.

Poza tym ja obawiałbym się takiego zapuszczania się coraz głębiej w przeszłość. Jeszcze się okaże, że Dziedzictwo Filozofów zostało pozyskane od kogoś jeszcze wcześniej i już mamy znowu namieszane w serii.
maciej1-
Predator
 
Posty: 97
Dołączył(a): Pn mar 09, 09 19:39

Postprzez Gillian » So mar 26, 11 18:14

No mówię o tym, o czym maciej1- wspomniał. Najbezpieczniejszy byłby spinoff/reboot albo własna historia któregoś z pozostałych Snejów czy Ocelota. Motywy Filozofów/Patriotów i The Boss/Big Boss zostały już IMO wystarczająco omówione i próby dołożenia czegoś mogłyby namieszać jeszcze bardziej.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Boras » Wt kwi 05, 11 10:34

Rozumiem RISING, ale za cholerę nie potrafię zrozumieć po co kojima miałby robić kolejnego mgsa? Rozumiem żeby zrobił inna grę, zapoczątkował nową historię , bez uwzględnienia MGS. Na moje powinien pójść w tym kierunku. Stworzyć zupełnie nową historię pod nową nazwą. Następnymi mgsami niech zajmą się ludzie od raising albo na raising niech zakończa bo ile przecież można jeść ciągle ten sam kotlet na obiad?
... odkąd nie jesz mięsa, salami to dla Ciebie rarytas...
Boras
Dostanie bana!
 
Posty: 128
Dołączył(a): Pn lut 27, 06 22:58
Lokalizacja: wiedziales?

Postprzez kALWa888 » Wt kwi 05, 11 17:49

Kolejny MGS nie musi być odgrzewanym kotletem do diaska. Dopóki seria ma się dobrze, nie rozumiem po co ją zakańczać. Nie zjada jeszcze swojego ogona, nie sypie na lewo i prawo bezsensami więc jak dla mnie jest git. Ale za nową grę od Kojimy bym się nie obraził. Za nowego MGSa tym bardziej.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Lazuli Lapis » Wt kwi 05, 11 17:57

KaLwA888 napisał(a):nie sypie na lewo i prawo bezsensami


Nie. Tylko z każdą nową częścią dowiadujemy się, że w całej historii były całkiem nowe wątki, które IDEALNIE wpasowują się w całość...
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Postprzez kALWa888 » Wt kwi 05, 11 18:06

Nie tak znowu idealnie. Jednak lepiej niż w wielu innych grach, z którymi miałem "przyjemność" obcować. MGS to jedna z najlepszych serii jakie znam (a gier akurat znam dużo) i będę zadowolony z każdej kolejnej części, która trzymać się będzie tego co zawsze było nam podawane. Może najlepiej byłoby gdyby Kojima skończył MGSowanie na pierwszej części, co? Historia jaka jest przedstawiona w całej serii MGS jest spójna, może poza kilkoma małymi szczegółami. I jeśli nie wpasowują się IDEALNIE, to dobrze, najs czy jak tam zwał.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Lazuli Lapis » Wt kwi 05, 11 18:12

KaLwA888 napisał(a):Może najlepiej byłoby gdyby Kojima skończył MGSowanie na pierwszej części, co


easy, man. Ja nie mówię, że MGS jest zły i powinien się skończyć. Ja tylko uważam że Kojima mógłby po prostu od czasu do czasu trochę trochę przyhamować ze swoją wizją twórczą :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Postprzez kALWa888 » Wt kwi 05, 11 18:18

Jestem spokojny :P
Anyway, Kojima jest Japończykiem, z tego co mi wiadomo oni rzadko kiedy się hamują i dlatego mają takie zajebiste gry i anime. A Kojima chyba jeszcze nawet się nie rozpędził ze swoją wizją twórczą. A nawet jeśli to i tak MGS series are pro
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Gillian » Wt kwi 05, 11 19:58

KaLwA888 napisał(a):Nie zjada jeszcze swojego ogona, nie sypie na lewo i prawo bezsensami
Wręcz przeciwnie...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Wt kwi 05, 11 20:00

twilite kid napisał(a):
KaLwA888 napisał(a):Nie zjada jeszcze swojego ogona, nie sypie na lewo i prawo bezsensami
Wręcz przeciwnie...


Podpisuje sie wszystkimi ręcami i nogami.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Następna strona

Powrót do Droga do Zanzibaru

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron