Kalendarz

Informacje o nowościach i Wasze propozycje.

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Śr gru 03, 14 15:15

Spoko, mniejsze formaty nie będą stanowiły problemu.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez SALADYN » Wt gru 09, 14 10:39

Trzymam teraz w ręku nowy numer PSX Extreme do którego "dodali" kalendarz. Fajny nawet pomysł z gazetową formą, można by taki ogarnąć na 2016.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Wt gru 09, 14 11:00

Poka poka, jak to wygląda?
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez SALADYN » Wt gru 09, 14 11:04

Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Wt gru 09, 14 14:00

Ou. Rzygłem na widok zagięć. Ogólnie chodzi o układ, tj. grafika nad prostokątem z miesiącami? Czy o to, że jest gazetką składaną na pół? Jak to drugie, to moim zdaniem raczej wada i ograniczenie wynikające ze sposobu dystrybucji. W sensie, że musieli to wcisnąć do paczki z pismem.

PS. Swoją drogą PSX Extreme ma tego samego wydawcę, co CDA? Okładka wygląda podejrzanie znajomo...
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez Gac666 » Wt gru 09, 14 15:00

Jeśli PSX extreme jest wydawane przez Bauer to tak. Kalendarz jest słaby.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Wt gru 09, 14 15:09

Gac666 napisał(a):wydawane przez Bauer

Obrazek

Hm, wygląda na to, że nie - zupełnie różne redakcje i zupełnie różne wydawnictwa. Z drugiej strony, kto im zabroni wykorzystać identyczną grafikę, zwłaszcza że CDA tylko planowało ją użyć (a w ostatniej chwili zmienili na logo AC).

Na kalendarz ścienny poleci pewnie jakaś grafika Shinkawy związana z MGSV. Kojarzycie tą alternatywną okładkę GZ? Poleciała gdzieś w niezłej rozdziałce.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez SALADYN » Wt gru 09, 14 17:45

Tak chodziło mi o kompaktowy układ a zagięć można by się pozbyć zwyczajnie powiększając ramkę z datami aż do zagięcia.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Wt gru 09, 14 19:11

Spoko, na 2016 się ogarnie. Swoją drogą, w końcu taki układ był w kalendarzu na 2014 rok :F
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Pn gru 15, 14 10:27

OK, mam takie coś. Maksymalny format = A2, większego faktycznie nie było sensu robić. Wydruk mniejszego to rzecz jasna nie problem. Jak dorobię dni w miesiącach i nie będzie zastrzeżeń, to można drukować. Nie idziemy na deal ilościowy z drukarnią, więc są dwie wersje kolorystyczne. Jak z kluczem PAL, gorąca i zimna.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez SALADYN » Pn gru 15, 14 10:47

Cudnie, dałoby się zrobić druk dwustronny żeby mieć obie wersje na jednym arkuszu ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Pn gru 15, 14 11:13

Hm. No to już pytanie do drukarni. Jeśli chodzi o tą, którą podsyłałem, to koszt wydruku jednego plakatu w A2 to 5zł. Więc można nawet sobie poeksperymentować w domu z taśmą dwustronną - kosztem co najwyżej 10zł, jeśli coś pójdzie makabrycznie nie tak. Koszty wysyłki to i tak 18 zł, więc na bank (przynajmniej ja) będę brał parę sztuk. Kwestia oprawienia sobie kalendarzu pozostaje indywidualna, jak ktoś ma jakieś ogólno-przydatne porady (gdzie poza Allegro kupić od ręki np. listwę do powieszenia plakatu - czy odnośnie dowolnej innej metody przytwierdzenia kalendarza do ściany), to zapraszam tutaj. W tym roku jest fristajl, więc wszystkie opcje mile widziane.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez uci » Pn gru 15, 14 11:16

a na czym oni to drukują? papier czy coś innego i jak grube?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Pn gru 15, 14 11:30

Ja u nich drukowałem na papierze, kredowy o gramaturze 150g/m^2, satynowa powierzchnia. Jakość oceniam na zajebistą, zarówno jeśli chodzi o sam papier, jak i wydruk. Drukowałem plakat z tekstami Nine Inch Nails (oficjalny, ale nie do kupienia drogą sklepową - Trent Reznor po prostu wrzucił jebitnego pdf-a do sieci http://www.nin.com/with_teeth/ ) i kolorowane w fotoszopie zdjęcie kwiata - wszystko zajebiście, zwłaszcza że głównie kwiat był w kolorach złotych/pomarańczowych, więc różnicę widać było od razu między tą drukarnią, a inną (o kuchwa stary, jak szpetnie to wyglądało, jak na A0 był tak rozwarstwiony żółty od czerwonego zamiast pomarańczu).

Oprócz papieru mają jeszcze parę innych opcji, link podsyłałem. http://allegro.pl/sklep/5482900_druk-wi ... owy-jantom

PS. Dajcie znać, czy wam logo ZL nie przeszkadza. Chciałem dodać jakąkolwiek identyfikację, ale minimalistyczna forma to obowiązek przy tej kompozycji i nie wiem, czy nie została naruszona. Ogólnie to mogę zrobić tyle wersji, ile widzimisiów. W granicach zdrowego rozsądku, oczywiście. Przykładowo - zmiana kolorystyki na skrajnie inną nie stanowi żadnego problemu. Nostalgia za MGS3? No problem, zielone barwy + jakieś camo i gitara. Na tym etapie grafika bazowa jest podciągnięta do skali i mogę się z tym aspektem bawić już niedużym kosztem czasowym.
Ostatnio edytowano Pn gru 15, 14 14:39 przez Osvelot, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez Solidny » Pn gru 15, 14 11:50

Dajcie znać, czy wam logo ZL nie przeszkadza


Jest zajebiste :thumbright:
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Kalendarz

Postprzez Gac666 » Pn gru 15, 14 13:37

Jak dla mnie gitara :) ale gdzie cycki?
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Pn gru 15, 14 14:40

Nie ma cycków, jest ewentualnie wersja z nowym Big Bossem :^)

Spoiler:
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Pn gru 15, 14 17:18

Bonusowe jasne wersje, mi osobiście aż tak nie pasują, ale może będziecie chcieli je mieć. Co do pierwszej - no cóż, po prostu łeb. Za to jakość świetna. Co do drugiej - zdecydowanie za niska rozdzielczość, ale może obleci.

Obrazek
Obrazek

Uporam się z miesiącami (fucha nudna i żmudna) i wszystkie wersje gotowe do użycia.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez SALADYN » Pn gru 15, 14 17:25

Czyli każdy będzie sobie mógł sam zamówić?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Pn gru 15, 14 17:54

Tajest. W przypadku tego typu wydruku nie musimy szukać drukarni pod nasze wygórowane potrzeby - a cena jednej sztuki wychodzi na tyle nieduża, że nic byśmy nie zaoszczędzili na zamówieniu zbiorowym. A oszczędzamy ogrom czasu na zbiórki i rozsyłkę.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Pn gru 15, 14 23:08

Ocwelot napisał(a):Tajest. W przypadku tego typu wydruku nie musimy szukać drukarni pod nasze wygórowane potrzeby - a cena jednej sztuki wychodzi na tyle nieduża, że nic byśmy nie zaoszczędzili na zamówieniu zbiorowym. A oszczędzamy ogrom czasu na zbiórki i rozsyłkę.


Aha - to powyższe pod warunkiem, że kogoś nie zniechęci, że musi coś załatwić sam i dostanie paczkę bezpośrednio od drukarni, a nie "od Zanzibaru" :Q

Dobra, porobiłem miesiące, rzućcie okiem czy nic nie popieprzyłem, bo jestem lekko nieprzytomny:

Spoiler:


Jeśli wszystko jest w porządku to w zasadzie można zacząć sobie zamawiać. Jeśli jeszcze są jakieś sugestie co do wzorów, kolorów itp. - proszę bardzo, w tym roku poszło gładko. Zwłaszcza, jeśli ktoś zadowoliłby się mniejszym kalendarzem (w przypadku grafiki BB+pies na przykład polecam A3), to wybór jest większy.

EDIT: OK, wszystkie warianty, wersje chyba ostateczne:

http://i.imgur.com/cu2QTed.jpg - większy podgląd

Obrazek
/tegoroczna oferta
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez Zancudo » Pn gru 15, 14 23:51

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 15:20 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Kalendarz

Postprzez SALADYN » Wt gru 16, 14 00:31

OK, to teraz jak będzie wyglądać zamawianie ? Każdy musi sobie skopiować plik i wysłać drukarni czy może dodadzą te grafiki do swojej oferty żeby zainteresowani tylko klikneli co trzeba ?
Na poprzednie kalendarze ludziska się rzucili jak chytra baba na zbyszka więc może pójdą nam na rękę.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Wt gru 16, 14 01:55

Jeśli upatrzymy sobie daną drukarnię, to można się z nimi po prostu umówić tak, że ja im podrzucę te pliki, a każdy z was będzie w zamówieniu pisał, który chce wzór. W sensie, że będą umówieni na hasło "ZL Kalendarz 1-4". Na wystawienie wzorów na pokaz/wystawę na stronie albo Allegro raczej bym nie liczył, bo to mimo wszystko kopyrajtowane materiały. Porządne drukarnie będą się od czegoś takiego wstrzymywać (one dają do wyboru masę wzorów, ale z kupionej przez nich bazy obrazków, która żadnych kopyrajtów nie dotyczy), a z drugiej strony Seba-drukarz zwęszy hehebiznesik i będzie wystawiał "oficjalne kalendarze MGS" czy coś w tym stylu, a jak mu się powie żeby wypierdalał z tego typu aukcjami, to się wypnie dupą. Najbezpieczniejszą i najrozsądniejszą opcją będzie przesłanie wzorów do drukarni (jednej lub paru, może ktoś sobie upatrzy jakąś inną) i ugadanie się na nazwę wzoru - zresztą i tak w identyczny sposób to przebiega, nawet jak mają wystawione wszystkie wzory w galerii - po zakończeniu aukcji/zakupie wydruku i tak się należy skontaktować z nimi mailowo i podać wybrany wzór. Jeśli kogoś taka dawka kontaktu z ludźmi spoza forum przerasta, to się o niego martwię :^)

Ewentualnie można zrobić jakieś zamówienie zbiorowe, przy czym ma swoje wady i zalety:
+ Zamawiająco-rozsyłający (Z-R) za całą masę plakatów płaci za przesyłkę raz (opłaca się!)
+ Z-R może do tego równie niskim kosztem zamówić gdzieś indziej (albo kupić w sklepie, nadal nie wiem gdzie się takie pierdoły kupuje) jakieś bzdety do oprawienia plakatu (listwa z dziurkami, itepe) - (wygoda! do końcowego odbiorcy przychodzi produkt gotowy do użycia - nawet kaleka sobie poradzi!)
- żeby rozesłać te plakaty do ludzi, rośnie koszt i czas przesyłki, no i co gorsza, każdemu trzeba zapakować plakat w osobną tubę. Tutaj znowu trzeba by zamawiać z jakiegoś przedsiębiorstwa wystawiającego się np. na Allegro, które handluje takimi opakowaniami - bo różnica między tą opcją a kartonową tubą w sklepie papierniczym/artystycznym jest taka, że jprdl.
- nie posiadamy wystarczająco zaawansowanej technologii, żeby tego dokonał jakiś komputer czy inne AI (innymi słowy, ktoś się musi do tego zgłosić)
- ludzie mogą chcieć w cholerę różne oprawy (listwa, antyrama, itepe) i różne rodzaje wydruku (np. na płycie polimerowej, za 15 zł zamiast za 5zł - kusi, co)

Wy decydujecie.

<norihiko_hibino-freedom_to_decide.mp3>
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez SALADYN » Wt gru 16, 14 11:05

Wow, kompleksowa rozkmina problemu. Faktem sprzedaży kopyrajtowych materiałów się nie przejmuj, przeca od groma drukarni z allegro handluje plakatami z różnymi obrazkami z gier za parę zeta i nikt z tym nic nie robi i nie ma zamiaru robić. Cztery dodatkowe wzory nikomu nie zrobią różnicy. Spytaj w proponowanej przez ciebie drykarni czy dodadzą te kalendarze do jakiejś aukcji bo jak widzisz na zabawę z logistyką nie ma tu chętnych (zwłaszcza jak do zamówienia dojdą ludzie z poza forum) a tak każdy sobie sam wszystko załatwi.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Wt gru 16, 14 11:56

Może zaraz po prostu postawię sondę - zapytamy się ludzi, jaka opcja im odpowiada i czy poradzą sobie sami ze wszystkim, czy woleliby jakby ktoś zrobił za nich część roboty.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Poprzednia strona

Powrót do Zanzibarowy Sklepik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron