Kalendarz

Informacje o nowościach i Wasze propozycje.

Re: Kalendarz

Postprzez Gillian » Śr lut 26, 14 22:27

Bushiken napisał(a):Mam tez propozycję.
Jako, że mamy już luty to może zrobić kalendarz od Marca 2014 a dodać styczeń i luty 2015??
Nie byłoby to niczym dziwnym, bardzo często można spotkać kalendarze 14 miesięczne.
Cały rok plus 2 miesiące z kolejnego.
Pozdrawiam.

Jestem przeciwny. Ten kalendarz IMO nie pełni roli praktycznej. Ma po prostu cieszyć oko. Dlatego udziwnianie, przekładanie miesięcy itp jak dla mnie nie wchodzi w grę i po latach tylko patrzyłbym na to z niesmakiem jak z niesmakiem patrzę na np. albumy z bonusowymi kawałkami dogranymi na końcu.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Kalendarz

Postprzez Bushiken » Śr lut 26, 14 22:41

Nie ma problemu to była tylko taka drobna sugestia.
Na tym etapie "produkcji" to i tak chyba za późno jest :)
Widzę też, ze opisałeś w innym dziale rozumiem ze ten do dyskusji a tamten do zamówień??
Avatar użytkownika
Bushiken
Revolver Ocelot
 
Posty: 160
Dołączył(a): Wt sie 28, 07 13:14
Lokalizacja: Łomianki

Re: Kalendarz

Postprzez Gillian » Śr lut 26, 14 23:47

Bushiken napisał(a):Widzę też, ze opisałeś w innym dziale rozumiem ze ten do dyskusji a tamten do zamówień??

Tak, nie chciałem zaciemniać sprawy liczącemu Ocwelątowi :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Kalendarz

Postprzez ArecaS » Cz lut 27, 14 01:59

Ja natomiast ciągle będę się kłócił, żeby te kalendarze wcześniej ogarniać. Wybaczcie, że nie doceniam waszego poczucia artyzmu etc., ale jednak jak kupuję kalendarz, to chcę żeby był funkcjonalny (i dlatego dotąd forumowego nie kupiłem, bo w marcu to już po ptakach trochę). Nie wiem dlaczego nigdy się nikomu np. w listopadzie nie przypomni.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Cz lut 27, 14 02:04

No sory, opierdalam się.

Albo może po prostu nie mam czasu bo mam inne obowiązki i pracę.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez Simon » Cz lut 27, 14 02:31

Arec, nie wierzę że to napisałeś...
Po pierwsze, nikt ci nie broni molestować Ocwelota już w październiku nawet a po drugie to nikt ci też nie broni rozejrzeć się za innym grafikiem skoro ten tak bardzo cie rozczarowuje. Po trzecie, nikt ci też nie broni szukać drukarni a potem ewentualnie rozsyłać wszystkie gotowe kalendarze...
A tak w ogóle to nikt cie nigdy do kupna nie zmuszał i nie zmusi.
Śmierć defetystom.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Kalendarz

Postprzez Solidny » Cz lut 27, 14 03:03

Ta, w marcu to już хуй, rok przejebany, daty wykute na pamięć, kalendarz można zrzucić i już wieszać na następny rok. Jak Cię tak bardzo rażą ubiegłe miesiące na które nigdy się nie napatrzyłeś, to poproś o wersję bez pierwszych dwóch miesięcy, może nawet spuszczą cenę o 2zł.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Kalendarz

Postprzez Gillian » Cz lut 27, 14 08:45

Ja to juz komentowalem ale skomentuje jeszcze jednym facepalmem.

Na szczescie malo kto mysli podobnie, wiec jest calkiem sporo zamowien.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Kalendarz

Postprzez ArecaS » Cz lut 27, 14 11:34

Ja tu nie chcę nikogo zmuszać przecież do zarywania obowiązków zmuszać. Nie chodzi też o to, że rażą mnie te zmarnowane miesiące. Problem polega na tym, że jeśli kalendarza potrzebuję, to go kupuję nim się rok zacznie, a nie wierzę w to, że go sobie wezmę tylko żeby popatrzeć co miesiąc przez najbliższe 5 lat. Arty Ocwelota są oczywiście świetne, ale na szczęście są też na forum. Nie sądzę też bym był jedyną osobą z takim podejściem, ale to już wam zostawiam do oceny czy warto sobie tym głowę zaprzątać. Ja jedynie przypominam wniosek, który się pojawił już przy okazji pierwszego kalendarza.

Nie chcę też byście odbierali to jako przejaw niewdzięczności. Ja naprawdę doceniam ciężką pracę włożoną w to przedsięwzięcie, tylko uważam, że trochę się marnuje.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Kalendarz

Postprzez SALADYN » Pt lut 28, 14 00:07

Arec ma oczywiście słuszność z tym że można by ogarniać kalendarz odpowiednio wcześniej, jednak całe przedsięwzięcie jest całkowicie spontaniczne i zależne od jego składowych. Nikt przecież nie oczekuje od Ocwelota że rzuci robotę żeby kalendarz nam poskładać, cieszmy się że już jest i trzymajmy kciuki za następny rok.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kalendarz

Postprzez Zancudo » Pn gru 01, 14 00:05

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 15:29 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Kalendarz

Postprzez SALADYN » Pn gru 01, 14 01:20

Zancudo się pierwszy upomniał więc traktujemy to jako zgłoszenie chęci zajęcia się logistyką wysyłkową.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kalendarz

Postprzez Gillian » Pn gru 01, 14 09:19

SALADYN drugi, wiec zalatwia drukarnie?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Pn gru 01, 14 18:33

Pytanie zasadnicze - znowu po jednym miesiącu na stronę, czy może dla odmiany duży plakatowy całoroczny?
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez Solidny » Pn gru 01, 14 19:09

Poprzedni rozmiar pasował mi idealnie
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Kalendarz

Postprzez Ookami » Pn gru 01, 14 22:52

Nie uważacie, że na myślenie o kalendarzu jest już w tym roku znowu za późno? Żeby się wyrobić na 1 stycznia, to pracę należałoby zacząć miesiąc-dwa wcześnie. Nie chodzi mi tylko p projektowanie, ale też natłok w drukarniach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: Kalendarz

Postprzez Solidny » Pn gru 01, 14 23:07

To lepiej zrezygnować zupełnie? :P
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Kalendarz

Postprzez Gillian » Wt gru 02, 14 00:01

Tradycja zanzibarowych kalendarzy jest to, ze ukazuja sie na wiosne :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Wt gru 02, 14 00:15

Dlatego proponuję duży format na cały rok. Jedna spora i jakoś tam odpicowana grafika to o wiele mniej roboty, niż dwanaście. I szybciej znajdzie się drukarnia (bo nie trzeba szukać takiej co robi przekładane kalendarze w wymyślonym przez nas formacie, a plakaty zajebistej jakości robi prawie każda). I koszty niższe. I dupa nie będzie z żalu pękała, że już 15 stycznia a tu kalendarz dopiero u kuriera na pace. Zresztą pomijając świąteczny pierdolec, może się udać przed końcem grudnia. Przy prostszej formie, bo z 12-stronicowym nie pójdzie tak gładko. Dla odmiany plakat na prezent zrobiłem z dnia na dzień, bo taki ze mnie zapominalski baran. Gdybym się nie spieszył i nie jechał drukować od ręki, to w 3-4 dni miałbym ten plakat na zajebistym papierze od wypróbowanej drukarni na allegro.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez Ookami » Wt gru 02, 14 00:31

Ocwelot napisał(a):Dlatego proponuję duży format na cały rok. Jedna spora i jakoś tam odpicowana grafika to o wiele mniej roboty, niż dwanaście.

Tylko teraz pytanie jaka grafika? Kobiety Metal Geara? Ground Zeroes/Phantom Painy?
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: Kalendarz

Postprzez Zancudo » Wt gru 02, 14 00:38

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 15:29 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Kalendarz

Postprzez SALADYN » Wt gru 02, 14 01:27

Jeżeli jeden wielki arkusz to koniecznie coś w klimatach MGSV, jeżeli 12 stron to zawsze możemy skorzystać z Metal Gear Art Studio, materiału tam od groma.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Wt gru 02, 14 04:24

Jeśli jeden duży arkusz, to koniecznie grafika w takiej rozdzielczości, jaka się będzie nadawała. I pasowała jakkolwiek do kompozycji kalendarza ze wszystkimi miesiącami na jednej stronie. Albo kilka grafik skomponowanych ze sobą. Więc akurat ta kwestia wyjdzie w praniu. Przykład: z MGS V jest np. to http://img15.hostingpics.net/pics/35263 ... 614022.jpg - ale czy coś takiego się nadaje na kalendarz, to się okaże. I uprzedzam, zanim ktoś stwierdzi, że pasuje idealnie, tak od lewej do prawej, zima-wiosna/jesień-lato :^)

Dla zwolenników 12 stron zaproponowałbym taki dil: mogę przerobić jeden z dwóch dotychczasowych kalendarzy (2011 lub 2014) na rok 2015 i przesłać pliki, ogarnianie drukarni na własną rękę. Nie będzie to tak atrakcyjna cena, jak kiedy cała grupa zamawia w jednym miejscu, ale nie powinno być aż tak mocnej różnicy. No i liczę na to po prostu, że ktoś z chętnych na 12-stronicówkę nie załapał się albo na pierwszy, albo na drugi - i mógłby chcieć to nadrobić.

@Zancudo - w co miałbyś zapakować plakatokalendarz do wysyłki? Nie wiem, ale będziesz adresatem, a nie nadawcą, więc to chyba zmartwienie (?) drukarni, która kartonowe tuby posiada na pewno. Kilkanaście ogromniastych arkuszy? Nie, jeden. Jeden arkusz, na nim wszystkie miesiące. Taki typowy kalendarz, który wisi na ścianie cały rok i się go nie przewraca. Jak komuś będzie brakowało miejsca na ścianie to nie ma problemu, żebym przygotował wariant 2x mniejszy. Nikt nie powiedział, że to ma być A0 czy inna gargantua naścienna.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez Solidny » Wt gru 02, 14 05:14

Ocwelot napisał(a): Nikt nie powiedział, że to ma być A0 czy inna gargantua naścienna.

A da radę taki? :sunny:
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Kalendarz

Postprzez Gac666 » Wt gru 02, 14 09:36

Proponuję coś z dematerializującą się Panią Quiet :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Kalendarz

Postprzez Gillian » Wt gru 02, 14 10:29

Mysle ze to dobry pomysl z jednostronicowym kalendarzem. Zawsze to jakas odmiana. Oczywiscie najlepiej w tematyce tylko Phantom Pain, bo 2015 to rok piatki ;)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Kalendarz

Postprzez Ookami » Wt gru 02, 14 12:17

Gac666 napisał(a):Proponuję coś z dematerializującą się Panią Quiet :D

Na pozostałe 11 miesięcy też uzbierało by się panienek :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: Kalendarz

Postprzez Zancudo » Wt gru 02, 14 20:02

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 15:29 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Kalendarz

Postprzez Osvelot » Śr gru 03, 14 02:14

@Zancudo - a, sorry, zapomniałem że się zgłosiłeś na ochotnika do logistyki :^) Zobaczymy, jak to w praniu wyjdzie - do tej pory obydwa kalendarze powstawały we współpracy z drukarniami, z którymi mieliśmy kontakt poza Allegro (czy jakąkolwiek inną tego typu platformą). Grupowe zamówienie, wielka zbiórka pieniędzy i rozsyłanie przez jednego z nas. Może tym razem uda się maksymalnie uprościć tą procedurę - upolujemy odpowiednią drukarnię na Allegro, prześlemy plik do zadruku i zlecimy rozesłanie do każdego indywidualnie.

Ja parę plakatów w tym roku ogarniałem stąd: http://allegro.pl/sklep/5482900_druk-wi ... owy-jantom - polecam. Jedyna wada to brak przygotowania do powieszenia - dostajesz tubę z wydrukiem w pożądanym formacie i rób co chcesz.Nie wiem, czy stanowi to problem - ostatecznie każdy może sobie oprawiać/wieszać po swojemu, jeden weźmie w papierniczym metalową listewkę z wieszackiem, inny zorganizuje sobie plastikową listwę, inny zmontuje sznurek z listewką drewnianą, kolejny oprawi sobie w ramkę, jeszcze inny w antyramę, a ktoś może zamiast na kredowym papierze weźmie od nich wydruk na płycie PCV albo na płótnie BO GO STAĆ (-klik!-).

Jak ktoś znajdzie lepszą ofertę, to niech da znać - tutaj oferują A0 za niecałe 20 zł, a A1 za dychę. Jakość jest bardzo satysfakcjonująca. Nie wiem, czy preferujecie A0 czy A1, wstępnie będę się przymierzał do A0, ale to raczej bydlę i czasem nie ma gdzie powiesić. Zwłaszcza, że jest nacisk na wykorzystanie materiałów z MGS V, a tych jest póki co mało i w takiej sobie rozdzielczości, więc pewnie skończy się na A1. Pionowym. W razie obiekcji proszę zgłaszać swoje niepokoje.

Ookami napisał(a):
Gac666 napisał(a):Proponuję coś z dematerializującą się Panią Quiet :D

Na pozostałe 11 miesięcy też uzbierało by się panienek :)

nie.jpg

Dobra, to napiszę bardziej stanowczo - do zrobienia 12 stron nie będę miał w tym roku głowy i czasu. Za to - jak wspominałem - mogę (prawie) od ręki zmontować reedycję któregokolwiek z dwóch dotychczasowych kalendarzy na rok 2015. Jak wam będzie mało różnorodności, to na 2016 zrobimy coś tego typu - http://allegro.pl/foto-kalendarz-ksiazk ... 41087.html - 53 grafiki, po jednej na tydzień, elo.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Kalendarz

Postprzez SALADYN » Śr gru 03, 14 08:53

A0 odpada w przedbiegach, gdzie ja to niby powieszę ? Na fasadzie ? Tylko A2 chyba że ktoś mi wynajmie bilboard na rok przed familokiem.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zanzibarowy Sklepik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron