To nie jest blog dla starych ludzi czyli stary blog S01

W celach porządkowych.

Postprzez ArecaS » Pn kwi 11, 11 19:30

Że norma? Że za nowe so called "bestsellery", to może, ale ciężko zaakceptować tak wysokie ceny klasyków, które już swoje zarobiły i które i tak by się zwróciły. Chyba idę przeprosić się z biblioteką...
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gillian » Pn kwi 11, 11 22:08

45zł za cieniutkiego Ubika?!? Tożto miało ze 200 stron, nie więcej...
40-50zł to w twardej oprawie kilkuset stronicowe pieknie wydane Diuny chyba są...

Ale z drugiej strony ostatnio widziałem Ubika na allegro za stówe
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez kul » Wt kwi 12, 11 05:30

Ja tam kupuję w selkarze i nie zdarzyło mi się jeszcze za jakąkolwiek pozycje zapłacić więcej jak 32. Tyle że czasem trzeba poczekać.
Poza tym Ubika można kupić chociażby takiego http://allegro.pl/ubik-philip-k-dick-i1556279901.html
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez SaladinAI » Wt kwi 12, 11 11:01

twilite kid napisał(a):Tożto miało ze 200 stron, nie więcej...


Mogli podzielić na dwa tomy...

kul napisał(a):Ja tam kupuję w selkarze i nie zdarzyło mi się jeszcze za jakąkolwiek pozycje zapłacić więcej jak 32.


Doliczyć koszty przesyłki i wychodzi "normalnie"...
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez kul » Wt kwi 12, 11 14:42

No jeżeli kupujesz książki pojedynczo to faktycznie nie ma sensu.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez SaladinAI » Wt kwi 12, 11 20:08

Co i tek nie zmienia faktu, że przy ogólnym rozrachunku, oszczędność plasuje się na takim poziomie w którym mam wrażenie iż oferuje się promocję w stylu kup pan pięć, szóstą dostaniesz gratis. Zdania nie zmienię, uważam że ceny książek w tym kraju to kurewstwo, co boli mnie szczególnie skoro to już praktycznie moje główne zainteresowanie. Ale autorzy książek już dawno doszli do wniosku że pisanie pojedynczych książek nie ma sensu, toż to lepiej rozdrobnić całość na dziesięć kolejnych tomów, na skompletowanie całości przyda się średnia krajowa. Ale wydawnictwa już dawno doszły do wniosku że wydawanie książek w tradycyjnym formacie nie ma sensu, toż to lepiej wypuścić te kilkaset kartek papieru w stylu, który wymusi dwa razy wyższą cenę. Idę do księgarni i patrzę na nowego Dukaja - już za Mass Effect 2 płaciłem mniej...
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » Wt kwi 12, 11 20:30

Idę do księgarni i patrzę na nowego Dukaja - już za Mass Effect 2 płaciłem mniej...
Ale to może celowo, wydawca chce odstraszyć ludziska od tej grafomanii pseudointeligenckiej* :D.

Co nie zmienia faktu, że Sal dobrze mówi. Mam kupione pare lat temu Dicki od Rebisu z okładkową ceną ok 15zł. Dzisiaj takie same objętościowo książki podobnie wydane to ok 25zł.



* Nie przejmujcie się, mam uraz do Dukaja :P
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez kul » Śr kwi 13, 11 10:52

Co i tek nie zmienia faktu, że przy ogólnym rozrachunku, oszczędność plasuje się na takim poziomie w którym mam wrażenie iż oferuje się promocję w stylu kup pan pięć, szóstą dostaniesz gratis.

Wiesz, wystarczy kupić pięć, a za zaoszczędzoną kasę zaopatrzyć się w dobrą kawę. Nie widzę nic złego w kupowaniu książek taniej. Ba, gdyby ktoś mi zaoferował promocję 'kup pięć szóstą dostaniesz gratis' i wszystkie by mnie interesowały to bym kupił. Niewiele obchodzi mnie sposób w jaki dostanę książkę, czy jest z przeceny, promocji, wydawniczych odrzutów, byleby zawarta w niej historia mnie wciągnęła. A to, że ktoś może powiedzieć że kupuję książki jak mięso za określoną z góry kwotę nie rusza mnie ani trochę, bo to mój świadomy wybór i nie mam zamiaru płacić więcej skoro mogę płacić mniej.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez SaladinAI » Śr kwi 13, 11 18:02

Chodziło mi raczej o to że te książki, nawet tańsze i po przecenie, są i tak na takim poziomie że kupowanie w większych ilościach nie jest dla mnie jakoś specjalnie opłacalne - kilka złotych do przodu mnie nie zbawi skoro to ciągle stoi powyżej 40zł na przykład.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez kul » Śr kwi 13, 11 20:11

Przecież nikt Ci nie każe kupować słabych książek. Droższe też można kupić taniej.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez Gillian » Śr kwi 13, 11 21:18

Apropo... dzisiaj patrzę w księgarni na reedycje Wiedzmina - pierwszy stosunkowo cienkiutki tom ponad 40zł... szaleństwo.

Poza tym w Matrasie -25% prawie na wszystko. Ale nie było tego co chciałem albo promocja nie obowiązywała tego co chciałem.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Operator » Śr kwi 13, 11 22:03

Apropo... dzisiaj patrzę w księgarni na reedycje Wiedzmina - pierwszy stosunkowo cienkiutki tom ponad 40zł... szaleństwo.

Dlatego cieszę się, że jednak z biblioteką mam dobre stosunki (a dokładnie - miałem, bo Wieśmaka skończyłem stosunkowo dawno).
Poza tym - coś się staje ponownie "modne" oraz vat na książki :P (Chociaż ta druga kwestia nie usprawiedliwia tak wysokiej ceny)
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez Gillian » Śr kwi 13, 11 22:21

Ja jak będę chciał sie wziac za wieska to wezme cala kolekcje, za 200zl chodzi.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SaladinAI » Cz kwi 14, 11 11:54

twilite kid napisał(a):Poza tym w Matrasie -25% prawie na wszystko.


Byłe dzisiaj i może Diunę sobie zakończę. Chociaż Atlas Śródziemna chodzi mi po głowie, póki w przecenie jest. Szkoda że nie widziałem nowego Strossa.

twilite kid napisał(a):Apropo... dzisiaj patrzę w księgarni na reedycje Wiedzmina - pierwszy stosunkowo cienkiutki tom ponad 40zł... szaleństwo.


Szaleństwo kochany to są te okładki z Witcher 2
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » Cz kwi 14, 11 15:03

CDP posciagalo kase skad sie dalo na produkcje gry, wiec w sumie nie ma co sie dziwic ze probuja to odzyskac:)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SaladinAI » Śr kwi 27, 11 11:55

Informujemy, iż w ramach Światowego Dnia Książki wszystkie zamówienia złożone 27 kwietnia 2011 od godziny 00:00:00 do godziny 23:59:59 objęte są darmową dostawą na terenie całej Polski.


http://selkar.pl/swiatowy_dzien_ksiazki_n_17.html
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez SaladinAI » N maja 08, 11 18:33

Being tough in a man's world

Interesujący tekst, zgłębiający GTA 4 od kobiecej strony:

http://borderhouseblog.com/?p=5179
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez SaladinAI » N maja 29, 11 12:12

Jeszcze raz o...

Odnośnie burzy wokół wznowień Dicka, ilości stron w porównaniu do ceny. Za Rebisowego Mesjasza Diuny zapłaciłem 45zł:

Obrazek

Blisko 257 stron ale taki Kapitularz to już trochę ponad 500. Płacimy za wydanie.

Zaś jeśli chodzi o dystopijną fantastykę, polecam polskie podwórko
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Poprzednia strona

Powrót do ARCHIWUM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron