Trophies/Achievement - poradnik

Kolekcja serii po liftingu; wrażenia, solucje, opisy zmian.

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez SALADYN » Pt paź 05, 12 05:23

Dobrze że mi przypomniałeś żeby zaktualizować poradnik bo to już wiem od jakiegoś czasu, ot kolejne niedopowiedzenie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Recoil » Cz sty 03, 13 13:28

Wpadła mi platyna. Z zabami nie było tak strasznie jak myślałem. Podczas sekwencji z motocyklem musiałem powtórzyć tylko 3 poziomy i tylko po jednym razie. Zapomniałem o patencie z mikrofonem i polegalem jedynie na kamuflazu. Ogólnie nie taki diabeł straszny jak go malują. Jeśli zaś idzie o king of the jungle to nie trzeba posiłków zjadać, a zioła liczą się do ogólnego rozrachunku. Czyli zbieramy wszystko włącznie z ziołami, ale nie musimy nic zjadać. Aha, no i na wszelki wypadek potwierdzam, że ustrzelone żaby przechodzą do New Game +, ale zebrane posiłki już nie.
Calm down People!
It's just a little Lie.

Warning Shot!
Obrazek
Avatar użytkownika
Recoil
Vulcan Raven
 
Posty: 185
Dołączył(a): N lis 23, 08 10:24
Lokalizacja: Perdition City
Gram: The Last of Us

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Recoil » N sty 06, 13 23:04

Pytanie do MGS2. Zdobycie wszystkich niesmiertelnikow. Jedną że stron podaje, że nie muszą być wszystkie, tylko 218 (z około 240). Ponadto chodzi nie o wszystkie, tylko te z plant. Kolejna rzecz, ma być ich "tylko" tyle, by zdobyć blue wig. Teraz pytanie, czy mam zdobyć ilość niezbędna do zdobycia blue wig, czy mam zdobyć blue wig samo w sobie (co de facto wiąże się z ukończeniem gry)?

PS. Sterowanie w virtual missions w trybie first person jest po prostu kretynskie :scratch:
Calm down People!
It's just a little Lie.

Warning Shot!
Obrazek
Avatar użytkownika
Recoil
Vulcan Raven
 
Posty: 185
Dołączył(a): N lis 23, 08 10:24
Lokalizacja: Perdition City
Gram: The Last of Us

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez uci » Pn sty 07, 13 01:36

Trofeum za "wszystkie" nieśmiertelniki to dokładnie trofeum za zdobycie tylko i wyłącznie Blue Wig, czyli nie trzeba zdobyć wszystkich nieśmiertelników(miałem jakieś 80% na normal i po 100% od easy do exterme i peruka wpadła), ale i tak musimy przejść grę bo peruka i trofeum wpada po napisach końcowych. - dla ścisłości Blue Wig wpada za zdobycie nieśmiertelników - inaczej się nie da.
Chodzi tylko o nieśmiertelniki z Plant

Sterowanie FPP to pikuś przy Hold upach z karabinem
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Rav » Cz kwi 25, 13 14:52

SALADYN napisał(a):Puchar z Ocelotem za oknem polega tylko i wyłącznie na zobaczeniu go podczas tej ukrytej scenki, znaczy się trzymamy R1 a gdy widać twarz Johnsona to wtedy trzeba przesunąć wzrok w lewą stronę i po prostu zobaczyć tam Ocelota, jeśli nie wpadło to bank miałeś zbugowane save'y których usunięcie ponoć pomaga.

Nierozumiem w jakis sposob sejwy mialyby byc zabugowane?
Trofik tez mi nie wpadl, mimo, ze zobaczylem Ocelota za oknem. Dziwne.
Czyli teraz musialbym zagrac New Game na czysto czy New Game + z ktoregos z koncowych sejwow.?
Avatar użytkownika
Rav
Arnold
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt gru 25, 12 17:24
Gram: Mario
Czytam: Mein Kampf

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Johny Sasaki » N maja 05, 13 10:10

Koncowy sejw starczy.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Rav » So maja 11, 13 11:25

Wyczytalem na jakims forum, ze ten blad pojawia się jesli gramy na telewizorze innym niz Hd 720p. Moze to jest powodem bo gralem na starym pudle ;) kiedys spróbuje wbic ten pucharek na plazmie.
Avatar użytkownika
Rav
Arnold
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt gru 25, 12 17:24
Gram: Mario
Czytam: Mein Kampf

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez uci » So maja 11, 13 12:54

ciekawi mnie co może mieć tv do trofeum??

myślałem że konsola po prostu czyta czy w danym okresie czasu x mamy naciśnięty r1
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Rav » So maja 11, 13 13:28

Pewnie chodzi konkretnie o rozdzielczosc jaka mamy ustawioną w konsoli. Niewiem sam...
Avatar użytkownika
Rav
Arnold
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt gru 25, 12 17:24
Gram: Mario
Czytam: Mein Kampf

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez uci » So maja 11, 13 16:31

no, ale to tylko opcja w Menu - SD/HD to tak jakby nie dostać trofeum za wysłuchanie dialogu bo mieliśmy wyciszony głos
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez SALADYN » So maja 11, 13 18:07

Z telewizorem to raczej bzdura, zazwyczaj jest to problem na linii "zrobiłeś coś trzeba a algorytm za to odpowiedzialny za śledzenie postępów nie zaskoczył".
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez SaladinAI » So maja 11, 13 18:27

Lub jeden z wątków do tematu o błędach. Taka ta kolekcja jest.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Rav » N cze 02, 13 09:54

Rav napisał(a):Wyczytalem na jakims forum, ze ten blad pojawia się jesli gramy na telewizorze innym niz Hd 720p. Moze to jest powodem bo gralem na starym pudle ;) kiedys spróbuje wbic ten pucharek na plazmie.

Nawiązując do braku trofika za zobaczenie Ocelota w 3, podobny problem pojawia się w Sons of Liberty z Vampem. Ale jak mowie, gram na wiekowym Tv wiec to pewnie przez to.
Avatar użytkownika
Rav
Arnold
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt gru 25, 12 17:24
Gram: Mario
Czytam: Mein Kampf

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez uci » N cze 02, 13 13:26

a może chodzi o rozdziałkę, co jak co ale na starszych TV trzeba po zoomie trochę więcej obrazu "przesunąć" gałką by Vamp/Ocelot był widzialny. No i może na starym TV jak widzimy dana osobę , to konsola jednak nie dostaje info. o tym że obraz został przesunięty o dany parametr X/Y który daje radę w TV HD, tylko więcej/mniej i nie wpada.

pamiętam jak grałem na starym kineskopie to tak naprawdę widziałem tylko 1/3 całego obrazu, nadmiar był odcięty.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez ID47-Kozak » Pn cze 03, 13 18:38

Cytat z Trophyhunters.

"Jeśli komuś nie wpadło trofeum Snake Eyes, lub Cats out of the bag musi podłączyć konsole kablem HDMI. Sprawdzone, działa."
ID47-Kozak
Inkarnacja VR
 
Posty: 3
Dołączył(a): N cze 02, 13 20:35

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Rav » Pn cze 03, 13 22:53

Ech to chyba stanie mi na 98% :D
Swoja droga to trochę skrzywdzili Snake Eatera tak łatwą platyna. Byle leszcz może ja wbić.
Jesli nie zdobycie rangi Fox Hound to chociaż przejscie na poziomie Extreme powinno byc obowiązkowe, kto tego poziomu nie ukonczył nie może twierdzić że wymaksował grę.
Avatar użytkownika
Rav
Arnold
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt gru 25, 12 17:24
Gram: Mario
Czytam: Mein Kampf

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Johny Sasaki » Wt cze 04, 13 01:04

Zdobadz platyne, przejdz na euro extreme na FoxHound, a potem obejrzyj na youtube kanaly np:
- AnonymityHope
- MetallicaSnake
- BrazillianJoker
- KikujiroChan

Zbaczymy co wtedy powiesz o maxowaniu gry i co mogliby dorzucic jako must-have do platyny :D
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez SALADYN » Wt cze 04, 13 08:17

Rav napisał(a):Swoja droga to trochę skrzywdzili Snake Eatera tak łatwą platyna. Byle leszcz może ja wbić.

Fakt, za łatwa trochę ale z drugiej strony platyna w MGS2 czy MGS4 jest za bardzo wyżyłowana a raczej trzeba na nie zbyt dużo czasu poświęcić.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Recoil » Wt cze 04, 13 08:33

N którymś z poradników ktoś określił platyne w MGS2 jako jedną z najtrudniejszych ever.
Calm down People!
It's just a little Lie.

Warning Shot!
Obrazek
Avatar użytkownika
Recoil
Vulcan Raven
 
Posty: 185
Dołączył(a): N lis 23, 08 10:24
Lokalizacja: Perdition City
Gram: The Last of Us

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez uci » Wt cze 04, 13 09:56

to chyba nie grali w Vanquish na platynę, przy wyzwaniach VRki to pryszcz.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Rav » Wt cze 04, 13 19:54

Johny Sasaki napisał(a):Zdobadz platyne, przejdz na euro extreme na FoxHound, a potem obejrzyj na youtube kanaly np:
- AnonymityHope
- MetallicaSnake
- BrazillianJoker
- KikujiroChan

Zbaczymy co wtedy powiesz o maxowaniu gry i co mogliby dorzucic jako must-have do platyny :D

No tak, Japan Level haha
Japonczycy musza bardzo lubić tą serię :D
Avatar użytkownika
Rav
Arnold
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt gru 25, 12 17:24
Gram: Mario
Czytam: Mein Kampf

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Johny Sasaki » Wt cze 04, 13 22:57

Akurat z powyzszej listy tylko Anon jest made in Japan :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez kALWa888 » Śr cze 05, 13 18:59

Z tego co słyszałem, Japończycy hardkorami w grach nie są, dlatego też nie mają czegoś na wzór European Extreme - takiego Japan Extreme, bo to niby europejczycy słyną z mocarnych wyników w grach.
Ale to tylko takie tam. Ile w tym prawdy to nie wiem, ale faktycznie, to że mamy poziom trudności trudniejszy od reszty regionów nie musi, ale może o tym świadczyć.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Johny Sasaki » Śr cze 05, 13 19:20

W MGS3 europa jest najmocniejsza w hardkorach.

Bracia Kauser, Ichbinscissorss61 - UK, Merlin - Rzesza. Skywalker tez cos w Europie.

U japonczykow to Takeshi, Hikari i Anon z takich bardziej znanych tylko, chociaz nic Takeshiego z 3 sobie nie przypominam. Inna sprawa, ze to co Anon robi w swoich speedrunach bije na glowe reszte swiata jesli idzie o finezje:)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Rav » Cz cze 06, 13 11:48

ID47-Kozak napisał(a):Cytat z Trophyhunters.

"Jeśli komuś nie wpadło trofeum Snake Eyes, lub Cats out of the bag musi podłączyć konsole kablem HDMI. Sprawdzone, działa."

Podlaczylem konsole do nowego TV, ustawilem ja pod niego, format 16:9 i Ocelota dalej nie zauważyło. No wiec rzeczywiście konieczny będzie kabel HDMI.

Johny Sasaki napisał(a):W MGS3 europa jest najmocniejsza w hardkorach.

Bracia Kauser, Ichbinscissorss61 - UK, Merlin - Rzesza. Skywalker tez cos w Europie.

U japonczykow to Takeshi, Hikari i Anon z takich bardziej znanych tylko, chociaz nic Takeshiego z 3 sobie nie przypominam. Inna sprawa, ze to co Anon robi w swoich speedrunach bije na glowe reszte swiata jesli idzie o finezje:)

Niektore momenty sa tak absurdalne, że brak słów żeby to opisać. Przykładowo, motyw, jak w MGS2 (walka z Tengu) koles załatwia wszystkich przeciwników uzywając... Coolant spray :D WTF! jak ktokolwiek mógł wpaść na pomysł, żeby użyc schładzacza do walki :D
Avatar użytkownika
Rav
Arnold
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt gru 25, 12 17:24
Gram: Mario
Czytam: Mein Kampf

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez kALWa888 » Cz cze 06, 13 18:09

Sam stosuje ten patent, a wpadłem na niego podczas wielu godzin zabaw z żołnierzami. Usypiałem ich, a potem sprayem budziłem i gdy już wstawali dmuchałem dalej i wtedy zauważyłem, że stoją i machają dłonią przed nosem :). Tyle, że w VR jak również pod koniec gry do Tengu sam coolant nie wystarczy, trzeba stanąć w odpowiednim miejscu, by nigdy nie strzelali.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Solidny » Pt cze 07, 13 01:39

Ja zauważyłem, że coolant sprawdza się w walce kiedy zacząłem grać na Extreme - potrzeba matką wynalazków, jo? ;)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez uci » Pt cze 07, 13 02:37

ja coolanta używałem do zako survival, dawało to te kilka sekund na akcję
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez Johny Sasaki » Pn cze 24, 13 11:46

Recoil napisał(a):Wpadła mi platyna. Z zabami nie było tak strasznie jak myślałem. Podczas sekwencji z motocyklem musiałem powtórzyć tylko 3 poziomy i tylko po jednym razie. Zapomniałem o patencie z mikrofonem i polegalem jedynie na kamuflazu. Ogólnie nie taki diabeł straszny jak go malują. Jeśli zaś idzie o king of the jungle to nie trzeba posiłków zjadać, a zioła liczą się do ogólnego rozrachunku. Czyli zbieramy wszystko włącznie z ziołami, ale nie musimy nic zjadać. Aha, no i na wszelki wypadek potwierdzam, że ustrzelone żaby przechodzą do New Game +, ale zebrane posiłki już nie.


To dla mnie istotne, bo w graniny gorki olalem temat zab, ale chetnie go podejme znowu - czy ktos moze mi potwierdzic to info w przypadku x360?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Re: Trophies/Achievement - poradnik

Postprzez uci » Pn cze 24, 13 11:55

Powinno być jak na PS3 - w końcu to porty z tej samej gry - więc żaby powinny przechodzić do NG+
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid HD Collection

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron