Metal Gear Solid HD Collection

Kolekcja serii po liftingu; wrażenia, solucje, opisy zmian.

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Gillian » Cz kwi 11, 13 14:41

Tylko że gram, a sentyment nie robi roboty... Powinno mi się robić ciepło na serduchu, kiedy widzę, jak wracają wspomnienia. A jest irytacja w stylu "kiedy oni skończą gadać".
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Simon » Cz kwi 11, 13 14:46

Musisz nabrac troche dystansu.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez kALWa888 » Cz kwi 11, 13 17:48

Jakiego dystansu? Toż to zwykłe przeżarcie serią. To, albo jakieś odzwyczajenie na rzecz innych gier. Mi się wciąż bardzo przyjemnie gra w MGS2/3. W jedynkę dawno nie grałem, ale tam zacząłbym się denerwować dopiero na Extreme podczas walki z Ravenem.

Początek Big Shell to faktycznie dla niektórych katorga. Scenki co 15 sekund. Druga sprawa, że dość łatwo je ominąć - to tylko trening swoisty.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Wombat » Cz kwi 11, 13 18:08

twilite kid napisał(a):Tylko że gram, a sentyment nie robi roboty... Powinno mi się robić ciepło na serduchu, kiedy widzę, jak wracają wspomnienia. A jest irytacja w stylu "kiedy oni skończą gadać".

Bo 2 faktycznie jest przegadana ;)
Lubię Sons of Liberty ale jak są błędy to trza je wytykać, a takim jest chociazby przegadanie 2 cześci. Co chwila trzeba pada odkładac bo na ekranie pojawiają sie latające głowy. Gdyby te rozmowy były chociaż dobrze rozłozone to i grałoby się przyjemnie.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez kALWa888 » Cz kwi 11, 13 18:10

Mi to nigdy nie przeszkadzało.
Fanatyzm?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Wombat » Cz kwi 11, 13 18:16

kALWa888 napisał(a):Mi to nigdy nie przeszkadzało.
Fanatyzm?

Maybe :)
Za pierwszym razem to wiadomo-patrzyło się i słuchało kazdej rozmowy z zapartym tchem. Ale z każdym kolejnym przechodzeniem to męczarnia i katorga ;)
Ja kto lubi to spoko, mnie wkurza odkładanie pada co minute i patrzenie na latajace głowy ;)
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Recoil » Cz kwi 11, 13 22:50

Po kilkakrotnym ograniu na PS2 wróciłem do SoL w edycji HD i również ograłem kilkakrotnie. 3 krotnie o ile mnie pamięć nie myli - zbierałem nieśmiertelniki do pucharków i znudziłem się dopiero na HARDzie. Grałem oczywiście raz za razem. Filmiki oglądałem tylko za pierwszym podejściem. Bawiłem się przednio. Ogólnie jestem sentymentalny więc nie miałem oporów z miłym powrotem do gry po latach. Wręcz przeciwnie.
Calm down People!
It's just a little Lie.

Warning Shot!
Obrazek
Avatar użytkownika
Recoil
Vulcan Raven
 
Posty: 185
Dołączył(a): N lis 23, 08 10:24
Lokalizacja: Perdition City
Gram: The Last of Us

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez SALADYN » Cz kwi 11, 13 23:21

Żaden tam dystans, Twilite ma racje podobnie jak swego czasu Hiv w tej swojej nieszczęsnej recenzji, ta gra od zawsze cierpiała przez ambicje Kojimy i jego przywary do kopiowania nawet samego siebie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Simon » Cz kwi 11, 13 23:25

Pierdolicie hipolicie.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez SALADYN » Cz kwi 11, 13 23:31

A tak bardziej w formie dyskusji ?
Jestem jednym z niewielu graczy którzy najzwyczajniej przyznali racje tej recenzji po ograniu zamiast iść w zaparte, oczywiście musiało minąć trochę czasu i parę razy zaliczyć MGS2 żebym doszedł do takich samych wniosków.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Gillian » Cz kwi 11, 13 23:34

Recenzja Hiva, kaman... bez przesady. Sa jakies granice.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez SALADYN » Cz kwi 11, 13 23:38

Nie nie nie, jego opinia jest taka sama jak twoja z poprzedniego posta, fakt napisane prostacko i na przekór wszystkim ale konkluzja jest ta sama tyle że ty i ja musieliśmy tego doświadczyć przez zmęczenie materiału.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez SaladinAI » Pt kwi 12, 13 04:44

A twilite kiedyś napisał, że to co mówisz to cienka prowokacja ;)

Tak zasadniczo to - get over it. Że MGS 2 jest tytułem nie pozbawionym wad, miejscami sztucznie rozdętym dialogami i powtarzającymi się sekwencjami, to nie jest coś nad czym przechodzą do porządku dziennego nawet najbardziej zatwardziali apologeci tej odsłony. Stąd nie za bardzo rozumiem tego olśnienia po latach, raczej zdumienie oczywistością.

Nad nielogicznościami też się można pastwić - od sceny z Fortune bardziej przeraża mnie Snake, który nie może oddać strzału choć przebywa raptem kilka metrów od Vampa trzymającego w objęciach Emmę. Cała procedura należy do gracza. Czy Ocelot obserwujący konwersację z Amesem przez kamerę chociaż w tym pomieszczeniu nie ma żadnej cholernej kamery ;D Przywalić się zawsze można. Gram sobie teraz w Splinter Cell i mimo wszystko uderza mnie, że pomimo całego tego hi-techu strażnikom nigdy nie przyszło do głowy żeby założyć noktowizory i tym samym wyczaić protagonistę z cienia.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Gillian » Pt kwi 12, 13 08:06

Ale nie chodzi o to, ze ja nie zauważyłem nigdy, ze ta odsłona jest przegadana. Rzecz w tym, ze mi to teraz zaczęło przeszkadzać. To kwestia tego, że zmieniły się standardy. 10 lat temu dobrze wyreżyserowana scenka i długie dialogi to był rarytas. A w MGSie tego było mnóstwo i się czekało na kolejny. Zresztą przez pierwsze lata uważałem dwójkę za słabego MGSa. Później mnie olśniło i nawet próbowałem sobie nielogiczności tłumaczyć konwencją i motywem z GW. Może znów muszę przejść ten etap. Przypominam, że to moje pierwsze podejście od 2007 czy 2008 roku, a wcześniej przechodziłem to regularnie.

No ale spoko - zszedlem do AG i jest po staremu :D.

SAL, musisz poczekać pare odsłon na to, zeby strażnicy w SC założyli noktowizory ;).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez SaladinAI » Pt kwi 12, 13 16:47

W MGS 2 gogle termiczne żołnierze mają od początku. Na Tankerze :D

No to trzeba utrzymywać stały kontakt z grą, żeby się nie odzwyczaić, przesiąknąć w sumie inną generacją, standardami, żeby mieć do czego wracać. U mnie rzadko cokolwiek super świeżego pojawia się na półce więc nie mam tego dylematu.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Kelevra » Wt lip 09, 13 18:30

The motherfucking Legacy Collection, dzisiaj rano przyszło.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Kelevra
Arnold
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt cze 21, 13 09:44

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Curtis » Wt lip 09, 13 18:46

A ja tam tego nie kupię... Nie pozwolę obedrzeć się z kasy tylko dlatego że Kojima Productions ma mnie w dupie i w 2013 roku serwuje mi grę na 15 letnim silniku graficznym.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Wombat » Wt lip 09, 13 18:56

Ja tam może i bym kupił, ale właśnie godzinę temu na allegro zakupiłem pierwszego MGSa i wszystkie interesujące mnie MGSy będę miał na półce.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Solidny » Wt lip 09, 13 22:27

A wszystko jest na płycie, czy część trzeba ściągać? Obiło mi się gdzieś info, że tak zrobili z MGS.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Gillian » Wt lip 09, 13 22:41

MGS1 jako kod do PSN bodajże
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez SALADYN » Śr lip 10, 13 08:08

Mój egzemplarz dopiero do mnie leci, taka tradycja że słowo preorder zmienia charakter gdy ja robię zakupy.

Gillian Seed napisał(a):MGS1 jako kod do PSN bodajże

A ty coś za jeden ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez shalashaska » Śr lip 10, 13 09:03

SALADYN napisał(a):
Gillian Seed napisał(a):MGS1 jako kod do PSN bodajże

A ty coś za jeden ?

Jako admin może banalnie zmienić nick. Pewnie twilite kid
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Gillian » Śr lip 10, 13 09:12

shalashaska napisał(a):
SALADYN napisał(a):
Gillian Seed napisał(a):MGS1 jako kod do PSN bodajże

A ty coś za jeden ?

Jako admin może banalnie zmienić nick.


Zmienię sobie z powrotem za jakiś czas. Na razie używam pseudonimu aby ukryć się przed inkwizycją.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez kALWa888 » Śr lip 10, 13 13:41

Heheh, też miałem rebus. Myślałem że odezwał się jakiś admin, który na forum nie bywał od kilku lat. ;)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez shalashaska » Śr lip 10, 13 14:29

Gillian Seed napisał(a):
Zmienię sobie z powrotem za jakiś czas. Na razie używam pseudonimu aby ukryć się przed inkwizycją.


Te twe oczy mówią wszystko :)
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez SALADYN » Śr lip 10, 13 18:49

shalashaska napisał(a):
SALADYN napisał(a):
Gillian Seed napisał(a):MGS1 jako kod do PSN bodajże

A ty coś za jeden ?

Jako admin może banalnie zmienić nick. Pewnie twilite kid


Obrazek
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Tidus93x » Cz lip 11, 13 19:57

Poznałem cwaniaka po podpisie XD
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Johny Sasaki » Pn lip 29, 13 21:03

Curtis napisał(a):A ja tam tego nie kupię... Nie pozwolę obedrzeć się z kasy tylko dlatego że Kojima Productions ma mnie w dupie i w 2013 roku serwuje mi grę na 15 letnim silniku graficznym.


Troche po czasie, ale...

Do tego serwuje dodatek integral na 15 letnim silniku graficznym, 2hd na ulepszonym 12 letnim silniku graficznym, 3hd na ulepszonym 9 letnim silniku graficznym, mg i mg2 na ponad 20 letnim silniku graficznym, mgspw na ulepszonym handheldowym 3 letnim silniku graficznym, mgs4 na 5 Letnim silniku graficznym, i ksiazke bez silnika graficznego. Co z tego, ze kazda z tych gier to masterpiece, ktory broni sie jesli idzie o rozgrywke, smaczki i fabule nawet dzis (szczegolnie wlasnie 1 czesc mgs), jak pixelami wieje, a caly pakiet 8 gier - z ktorych kazda dostarczy nawet weteranom mnostwo radochy - kosztuje tyle co jednorazowka, ktorej przejscie z biegu zajmuje 5h grania + 3h ogladania filmow, a wyzwania sprowadzaja sie do przeczytania 37 podpowiedzi "co zrobic" wyskakujacych na ekranie w trakcie rozgrywki. Dawno takiego zamachu na portfel graczy nie widzialem ;]

PS - Hal, nie waz sie wspominac, ze nie ma mnie co sluchac, bo jestem fanboy i sa dni kiedy MGS3 przechodze 2-3x dziennie, a sama "3" posiadam w 6 wydaniach :-)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Gillian » Pn lip 29, 13 21:56

Gdyby MGS 1 i VR było na płytach, to ta kolekcja miałaby sens. Kupuję komplecik z okazji 25 lecia serii i chciałbym mieć możliwość za powiedzmy kolejnych kilka-kilkanaście lat w to zagrać. Nie dostanę gwarancji, że wersja na PSN wciąż będzie możliwa do pobrania w tej samej postaci. PS3 odpala czarne płytki, więc nie problem było dorzucić te 3 CDki. Jest to nawet mniej problematyczne niż kiedyś w Essentials, gdzie do PS2 musieliśmy sobie dokupić PSXową memorkę, żeby pograć.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid HD Collection

Postprzez Curtis » So sie 24, 13 21:36

Johny Sasaki napisał(a):
Curtis napisał(a):A ja tam tego nie kupię... Nie pozwolę obedrzeć się z kasy tylko dlatego że Kojima Productions ma mnie w dupie i w 2013 roku serwuje mi grę na 15 letnim silniku graficznym.


Troche po czasie, ale...

Do tego serwuje dodatek integral na 15 letnim silniku graficznym, 2hd na ulepszonym 12 letnim silniku graficznym, 3hd na ulepszonym 9 letnim silniku graficznym, mg i mg2 na ponad 20 letnim silniku graficznym, mgspw na ulepszonym handheldowym 3 letnim silniku graficznym, mgs4 na 5 Letnim silniku graficznym, i ksiazke bez silnika graficznego. Co z tego, ze kazda z tych gier to masterpiece, ktory broni sie jesli idzie o rozgrywke, smaczki i fabule nawet dzis (szczegolnie wlasnie 1 czesc mgs), jak pixelami wieje, a caly pakiet 8 gier - z ktorych kazda dostarczy nawet weteranom mnostwo radochy - kosztuje tyle co jednorazowka, ktorej przejscie z biegu zajmuje 5h grania + 3h ogladania filmow, a wyzwania sprowadzaja sie do przeczytania 37 podpowiedzi "co zrobic" wyskakujacych na ekranie w trakcie rozgrywki. Dawno takiego zamachu na portfel graczy nie widzialem ;]

PS - Hal, nie waz sie wspominac, ze nie ma mnie co sluchac, bo jestem fanboy i sa dni kiedy MGS3 przechodze 2-3x dziennie, a sama "3" posiadam w 6 wydaniach :-)



Ja mam sumienie czyste bo posiadam wszystkie MGSy w oryginale i nie czuję potrzeby kupować kolejnego wydania, które nie ma dla mnie prawie nic do zaoferowania. No wybaczcie ale wymaganie mam nieco wyższe jako weteran serii(Chyba mogę się tak nazwać ?) Fajnie jest kolekcja, którą może sobie kupić ktoś nowy w tym uniwersum i w zamian dostaje całość sagi, tylko że ja tę całość mogę przerabiać jak chcę i kiedy chcę i dlatego sama kolekcja mnie nie satysfakcjonuje ... Wciąż jestem głodny MGSa ale chcę by chociaż z nowym sosem podano mi już znane danie.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid HD Collection

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron