Muzyka

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

Re: Muzyka

Postprzez SALADYN » N sie 09, 15 01:24

Pewnie myśleli ze wyjdzie dobrze, konami ostatnimi czasy myśli drugą głową i chce zarobić jak najmniejszym kosztem. Donna ma z nimi kontrakt to pewnie musiała nagrać stare utwory na nowo.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Muzyka

Postprzez Solidny » N sie 09, 15 14:52

A po co robią cokolwiek ;). Nowa płyta się może szykuje.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Muzyka

Postprzez SALADYN » N sie 09, 15 17:07

No ma być MGS Vocal Tracks zawierająca wspominanie wyżej aranżacje starych utworków.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Muzyka

Postprzez SALADYN » Wt sie 25, 15 15:14

No to chyba mamy pełną wersję "Quiet Theme". Spodziewałem się jednak czegoś dłuższego.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Muzyka

Postprzez uci » Śr sie 26, 15 08:02

mi sie wydaje że ciągle tam brakuje z minuty do pełnego utworu, ale to tylko moje wrażenie
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Muzyka

Postprzez SALADYN » Pn sie 31, 15 00:51

Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Muzyka

Postprzez Faja » Pn sie 31, 15 07:23

ja pierdziele, taka fajna piosenka zniszczona jebanym autotunem pod koniec , nie strzymie
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Muzyka

Postprzez Tidus93x » Pn sie 31, 15 07:58

Jakoś tak mam mieszane uczucia po przesłuchaniu tego. Brzmi jak zklecona z kilku niepasujących do siebie fragmentów, przejścia aż rażą po uszach. Może to tylko pierwsze wrażenie, a potem będę zachwycony ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Muzyka

Postprzez Osvelot » Pn sie 31, 15 08:56

Zgoda z przedmówcami.

Miałem nadzieję, że ten autotune to tylko bzdet użyty w trailerze, bo... nie wiem, bo trailer. Brzmi debilnie, dźwiękowy odpowiednik tekstu o zjadaniu drzewnej żaby.

Wrażenie sklejenia kilku odstających kawałków - bardzo mocno :| Ale zobaczymy, jak to brzmi w grze. Albo zobaczymy na OST, Ludvig Forsell już na twitterze cieszył pałę, że wszystko gotowe i odpicowane, więc nie będziemy musieli bardzo długo czekać. Ogólnie to brzmi jak jeden cichy kawałek na samym początku dodany do tej wersji, która do wczoraj krążyła po necie jako "pełna", też sklejka z trailerów i urywka wrzuconej muzyki.

Zobaczym.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Muzyka

Postprzez Pabian01 » Pn sie 31, 15 19:31

Już napisałem na SB, że też mam takie same odczucia. Liczyłem na coś lepszego, a tak to chyba lepiej wypada Quite theme.

SAL, a spotkałeś może tą wersję Snake Eatera z tekstem?
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Muzyka

Postprzez SALADYN » Pn sie 31, 15 19:46

Pabian01 napisał(a):SAL, a spotkałeś może tą wersję Snake Eatera z tekstem?

Nope, nie ma innej wersji poza tą, oryginalną i abstracted camouflage.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Muzyka

Postprzez Osvelot » Pn sie 31, 15 20:08

"Tą wersję" - kołysankowy cover?

Oficjalne są tylko takie: oryginalna, instrumental oryginalnej, japońska (inny wokal, muzyka też), a capella (drabina.mp3), krótki motyw instrumentalny lecący podczas cutscenki w Peace Walker i wersja Abstracted Camouflage.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Muzyka

Postprzez SALADYN » Pn sie 31, 15 20:19

Tak tą, bez rozdrabniania się.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Muzyka

Postprzez SALADYN » So wrz 05, 15 10:28

Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Muzyka

Postprzez SALADYN » N paź 18, 15 11:03

Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Muzyka

Postprzez Osvelot » N paź 18, 15 11:39

Dobra recka, w bardzo elegancki sposób skanalizowała nasze myśli o wszechobecnym zimmermanie bez wspominania jego nazwiska :P
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Muzyka

Postprzez kelen » Cz paź 22, 15 23:53

Czy w grze gdzieś się znalazł utwór, który był pod koniec launch trailera? Chodzi mi o moment po wejściu MG i napisach "From Zero to Omega", itd.
Avatar użytkownika
kelen
Predator
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn wrz 05, 05 16:28
Lokalizacja: Piekary Śl.

Re: Muzyka

Postprzez Osvelot » Pt paź 23, 15 01:06

Ten co brzmi jak z Godzilli? Sprawdź na OST, końcówkę pierwszej płyty, tam powinno coś być.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Muzyka

Postprzez SALADYN » Pt paź 23, 15 13:54

Jest gdzieś w grze, na bank jest na OST.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Muzyka

Postprzez kelen » Pn paź 26, 15 16:15

Dzięki, sprawdzę.

Przy okazji, jakby ktoś się natknął kiedyś na listę utworów ze soundtracku wraz z opisem, gdzie dany utwór pojawił się w grze, to będę wdzięczny za podrzucenie.
Avatar użytkownika
kelen
Predator
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn wrz 05, 05 16:28
Lokalizacja: Piekary Śl.

Re: Muzyka

Postprzez Osvelot » Śr gru 23, 15 18:14

Chwytajcie smaczki z najnowszego Extended Digital OST z MGS V. Czyste, zremasterowane, prosto od kompozytorów.

The Other Shadow - muzyka ze sceny z misji 46 (motór, skóra, zapalniczka, gejura): http://vocaroo.com/i/s1WDH5pHctA5

Behind the Mirror - muzyka z misji 46, scena z tłuczeniem lustra: http://vocaroo.com/i/s0q6wRdh7QfA
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Muzyka

Postprzez kelen » Pt gru 25, 15 18:27

Już też miałem linkować, ale widzę, że mam słaby zapłon (ach, te święta). Na tubce też już wszystko jest, w tym lustro: https://www.youtube.com/watch?v=mKRItdk ... ture=share
Avatar użytkownika
kelen
Predator
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn wrz 05, 05 16:28
Lokalizacja: Piekary Śl.

Re: Muzyka

Postprzez Osvelot » Pt gru 25, 15 21:28

Już miałem się pytać o to gdzie niby masz tam link do mirrora z soundtrackiem, ale o TAMTO lustro chodziło... bah. Jakby ktoś potrzebował do celów naukowych taką specjalną kopię do odsłuchu badawczego, to mogę pokierować do mirrora. No bo wiecie, fuck konami i takie tam. Ale tylko pokierować, linka nie dam, muszą wystarczyć kryptyczne metafory™
Spoiler:


Przesłuchałem wczoraj całość. Niecałe 6 godzin. Dla tych, którym czegoś brakowało na pierwszym OST - jazda obowiązkowa. Ale nie całe 6 godzin jest na wagę złota. Powiedziałbym, że nawet dla łowców smaczków najlepsze kawałki zamykają się w obrębie jednej godziny, może półtora. Melodia z "V Has Come To" - czyli jeden lepszych motywów ze ścieżki, de facto motyw postaci Venoma - przewija się w kilku utworach i brzmi zajebiście, dla nich warto zainteresować się tym... wydawnictwem. "The Last Road", "Disembark", "Let the Legend Come Back to Life", itp. Do tego jazda obowiązkowa, czyli utwory, które poszukiwane były najmocniej, całe szczęście są:

The Other Shadow - scena z motorem i wschodem słońca
Behind the Mirror - scena z twistem i lustrem
Venom - przybycie Quiet do bazy
The First and Last Words - możecie zgadywać, chodzi o misję 45 (a Quiet Exit) - ogólnie fajna stonowana wersja Quiet's Theme
The Diamond Campaign - motyw alertu z gameplayowego trailera z 2014
Pequod - motyw muzyczny najlepszego pilota helikoptera na świecie
The Start of a Journey - scenka z samego początku po prologu - przyzwyczajanie się do mechanicznej ręki na statku, Donna Burke z wokalizą z SotF w tle

I parę mniej spodziewanych, ale dobrych:

We Are Diamond Dogs - dżingiel z ukończenia misji (prezentacja wyników i codename) okazuje się pełnoprawnym - i całkiem zajebistym - utworem
For Sean - utwór poświęcony pamięci fana gry, który nie doczekał premiery MGS V - kąśliwe komentarze o jakości tego czego oczekiwał może zostawmy na bok, ogólnie dość wzruszający symbol wdzięczności dla fanów ze strony KojiPro i piękna pamiątka dla rodziny przypominająca im o tym, co ich syn/brat uwielbiał tak mocno za życia
Beautiful Mirage - What Was Lost - ścieżka z drugiej sceny z Paz (muzyka z pierwszej i ostatniej jest na pierwszym OST)
Paz is Dead - niewykorzystany utwór z Ground Zeroes, zawiera świetnie wplecioną melodię z Love Deterrence
It's Not Over Yet i Final Standoff - dwa utwory z Kingdom of the Flies


No i... to chyba byłoby na tyle. Reszta to ta cała muzyka w tle, o której już ciężko mieć cokolwiek ciekawego do powiedzenia - po prostu leci i nie zwraca na siebie szczególnej uwagi. Trochę motywów związanych z Płonącym Człowiekiem, trochę cypryjskiego szpitala, co nieco związanego z epidemiami w bazie, parę mrocznych motywów związanych z tą bardziej mglistą (ogólnie epizody od Voices do Metallic Archaea) częścią misji w Afryce, alerty afgańskie/afrykańskie... Polecam odsłuch i ewentualne kupno paru kawałków. Kupno całości poleciłbym komuś, kto lubi kupować cały sernik tylko dla rodzynek.

PS. Żeby się załapać na wersję motywu z Peace Walkera słyszaną w "Shining Lights (...)", trzeba sobie utwór "Snails" puścić od tyłu. Znajduje się na kanale tego gościa, do którego linkował kelen:
https://www.youtube.com/watch?v=DfF2oPC0TGM
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Muzyka

Postprzez Curtis » N gru 27, 15 13:57

Można powiedzieć nareszcie coś dobrego względem ost :D Teraz te wszystkie wycinki muzyczki, które są dobre można wysłuchać i się jarać ;]
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Muzyka

Postprzez kelen » Pn gru 28, 15 13:35

Ja się cieszę, że jeszcze muza z FOB jest, bo motyw przewodni jest spoko.

Zastanawia mnie tylko, czy w tym dużym zbiorze utworów znajdę gdzieś utwór ze starcia ze Skulls w misji z Honey Bee?
Avatar użytkownika
kelen
Predator
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn wrz 05, 05 16:28
Lokalizacja: Piekary Śl.

Re: Muzyka

Postprzez SALADYN » Pn sty 11, 16 20:46

http://gamemusic.pl/nominacje-redakcji-albumu-roku-2015/

Tym razem nie możemy pozwolić Wieśkowi wygrać.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Muzyka

Postprzez Osvelot » Pn sty 11, 16 22:41

Zobaczyłem wyniki po oddaniu głosu, chyba musimy pozwolić :I

PS. Oczywiście głosowałem na Hotline Miami :^)
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Muzyka

Postprzez SaladinAI » Śr sie 23, 17 20:46

Jakoś nigdy nie jestem w stanie przypomnieć sobie charakterystycznych nut z piątki, czegoś co by głębiej wgryzło się w pamięć; sporo dobrych dźwięków szybko jednak uciekających w tył głowy żeby nie odrywać gracza od tego co teraz dzieje się na ekranie.

Sporo niewypuszczonej muzy na stronie jednego z kompozytorów The Phantom Pain zostało niedawno wypuszczonej:

https://www.justinburnett.com/

Wbijajcie w zakładkę gry wideo. The Funeral jest konkretny.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Muzyka

Postprzez Osvelot » Pt wrz 08, 17 01:02

Szczerze mówiąc, to chyba nie do końca taka niewypuszczona, ale nie mam pewności (z przyczyn podanych powyżej, mocna wtórność). Ale to może też dlatego, że swego czasu przegrzebałem (potencjalnie) wszystkie pliki gry z muzyką w poszukiwaniu "Behind the mirror", zanim zostało wypuszczone w rozszerzonej edycji cyfrowej OST-a.

Na te 100+ utworów wyróżniają się "V has come to", wspomniany motyw lustrołamacza, "Shining lights, even in death" i "Return". Więcej naprawdę nie pamiętam i/lub nie odróżniam od tła. Do nutek z MGS2 czy 3 wracam dużo chętniej, a na wpadanie w pamięć ze ścieżką MGSV wygrywają w moim odczuciu nawet takie pierdoły jak "Variety mission" czy inne "Dining hall" z OST do MGS2. Są naprawdę charakterystyczne, a OST do MGS V pomimo naprawdę wysokiej jakości warsztatowej i dobrego odegrania swojej roli nie odciska po sobie żadnego śladu. Można zamiast tego puścić sobie prawie dowolny OST filmowy Hansa Zimmermana.

Inna rzecz, że to się już powoli rozmywało przy MGS4. Z tą tylko różnicą, że wtedy była liniowa fabuła, a wraz z nią "momenty", to też i większe stężenie pamiętliwych utworów.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Poprzednia strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron