Metal Gear Solid V

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Curtis » So wrz 26, 15 16:34

Żadnych re-make'ów MGSa 1 pls... O_o

Ciekawe co teraz zrobią jak bedą chcieli ciągnąć dalej serię. Zostajemy w sandboxie czy wracamy do liniowego gameplayu z masą cut-scenek.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Faja » So wrz 26, 15 16:46

Niech zrobia TPP2
Spoiler:
Ostatnio edytowano N wrz 27, 15 08:41 przez Gillian, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spoiler
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Osvelot » So wrz 26, 15 16:48

Faja, chcesz popłynąć na pontonie? SPOILER

Jakby robili remake MG1 i 2, to raczej jako jedna gra.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez SALADYN » So wrz 26, 15 17:37

Ocwelot napisał(a):Jakby robili remake MG1 i 2, to raczej jako jedna gra.

Ja bym to widział nieco inaczej.

Spoiler:


W takim wypadku byłby sens podziału na epizody i rozdziały.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Curtis » So wrz 26, 15 17:56

żadnych prostych historyjek... Dostaliśmy prostą historyjkę w MGS V i widać jak to się skończyło...
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez SALADYN » So wrz 26, 15 18:16

Czyli jak? Bo jak dla mnie ta podstawowa fabuła jest dobra tylko źle rozpisana.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Suomi993 » So wrz 26, 15 18:25

Fabuła ma być nie zmienna. Jaki sens jest zmieniać fabułę oryginalnych MG. Lecimy normalnie: Big Boss wysyła Solida do OH, żeby uratować Gray Foxa itp. Ja bym jeszcze dał motyw, jak mamy się dostać do OH? Taki drop point. Bo jak kojarzy w MG1 na MSX i NES'a, były inne intra, ten przepływał, ten skakał na spadochronie.
Avatar użytkownika
Suomi993
Black Viper
 
Posty: 145
Dołączył(a): Cz mar 28, 13 11:15

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Zancudo » So wrz 26, 15 20:12

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 20 17:37 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez SALADYN » So wrz 26, 15 20:26

No otwarty świat im nie wyszedł w MGSV, jednak to zawsze jakieś doświadczenie które zaowocuje w przyszłości. Patrz na serię assassins creed, choć tam przeszli z skrajności w skrajność. Poza tym konami zawsze może powierzyć nową część innemu deweloperowi.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Curtis » So wrz 26, 15 20:44

SALADYN napisał(a):Czyli jak? Bo jak dla mnie ta podstawowa fabuła jest dobra tylko źle rozpisana.



Podstawowa fabuła dobra ? Przecież jest nudna jak flaki z olejem z dwoma elementami, twistem, którego nikt nie lubi plus dobrym zakończeniem historii Quiet(ale to tylko moja opinia)
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Crusher » So wrz 26, 15 21:51

Curtis napisał(a):
SALADYN napisał(a):Czyli jak? Bo jak dla mnie ta podstawowa fabuła jest dobra tylko źle rozpisana.



Podstawowa fabuła dobra ? Przecież jest nudna jak flaki z olejem z dwoma elementami, twistem, którego nikt nie lubi plus dobrym zakończeniem historii Quiet(ale to tylko moja opinia)


Fabuła? Jaka fabuła? xD
Avatar użytkownika
Crusher
Vamp
 
Posty: 359
Dołączył(a): Pt maja 16, 08 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez SALADYN » So wrz 26, 15 22:05

Twist i historia Quiet nie są elementami podstawowej fabuły tylko jej rozszerzeniem, jak zdrada Paz w PW. Bez tych wątków może i jest nudnie i sztampowo ale przynajmniej nie byłoby taniego chwytu, konspiracji i niepotrzebnego mieszania w kanonie.
Krótko mówiąc, wywalić twist i jedyne co by mi przeszkadzało to ten pusty świat i odtwórczość. Wtedy MGSV dla mnie zasłużyłby na te wysokie noty.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Curtis » So wrz 26, 15 23:19

Co to w ogóle za gadanie ?
[spoiler]Przecież gry nie skończysz dopóki nie poznasz twistu i fabuła bez twistu nie jest kompletna więc nie można sobie uznać że fabuła nie wiem kończy się na śmierci Skullface'a

Nie można sobie wmówić fabuła pierwsza zaczyna się w szpitalu kończy na śmierci Skullface'a a reszta to dodatek do niej ....[spoiler]
Ostatnio edytowano N wrz 27, 15 08:44 przez Gillian, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spoiler
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Crusher » So wrz 26, 15 23:35

Historia konczy sie na prologu. Reszta to filler miedzy rozgrywką. Nie ma nawet co rozpatrywać wątku fabularnego... naprawdę, panowie. Im dluzej sie o tym mysli tym wiecej dziur sie znajduje.

To bardzo dziwna gra jest - mam już przegrane 113 godzin i wlasnie kiedy wszystko zaczelo stawac sie nudne to dostalem infinity bandana i jaram sie nieszkonczonym tlumikiem w karabinie na gumowe kulki i snajperce usypiajacej (perfekcyjny duet moim zdaniem) :D Szkoda tylko ze wrogowie sa slepi i glupi, a z helmami i tarczami wcale nie sa sprytniejsi. Olac fabule. Kojima kiedys tweetowal ze to nie MGS5 tylko MGSV a prawdziwy MGS5 to Peace Walker. Tam BB wlasnie zbiera dzieciakow, posiada wlasnego Metal Geara i daje zajebiste przemowienie na koniec o tym jak to stana sie terrorystami jesli trzeba bedzie.
Avatar użytkownika
Crusher
Vamp
 
Posty: 359
Dołączył(a): Pt maja 16, 08 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Gac666 » So wrz 26, 15 23:37

Curtis napisał(a):Co to w ogóle za gadanie ?
Spoiler:



Szczerze? Ja to dokładnie tak odbieram... przechodzę dalej by sie dowiedzieć, ale dla mnie gra sie juz skończyła O_o. (może przez to że za dużo tych jawnogrzesznica creditsów w tej grze)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez SALADYN » So wrz 26, 15 23:49

A dlaczego nie?
Spoiler:
Jak inaczej mam to traktować skoro budowa fabuły gry wyraźnie mi zaznacza koniec napisami i nie daje nowego punktu zaczepienia w kolejnym rozdziale.
Ostatnio edytowano N wrz 27, 15 08:44 przez Gillian, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spoilery
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Osvelot » N wrz 27, 15 01:34

Teoretycznie jesteśmy w temacie bez spoilerów, pilnujemy się tego?
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Curtis » N wrz 27, 15 03:06

SALADYN napisał(a):A dlaczego nie?
Spoiler:
Jak inaczej mam to traktować skoro budowa fabuły gry wyraźnie mi zaznacza koniec napisami i nie daje nowego punktu zaczepienia w kolejnym rozdziale.



Biorąc pod uwagę strukturę gry.(epizodyczny, troszkę w kształcie serialu TV) Każde napisy końcowe do każdego zakończenia możesz traktować jako "zakończenie sezonu" ale niekoniecznie koniec samej historii. I wydaje mi się, że w rzeczywistości tak to działa.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Metal Gear Solid V

Postprzez Gillian » N wrz 27, 15 08:32

Gdyby nie staz Fai i SALa to polecialby ban dla obydwu przynajmniej na miesiac. Curtis tez moglby dostac bana i nie wiem czy nie dostanie. Zastanowie sie.

Tym samym ucinam dyskusje o fabule. Kazdy kolejny post tutaj w tym temacie to ban. Serio.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Gillian » N wrz 27, 15 08:34

W sumie to jak podejde do kompa to cala trojka dostanie bana na pare dni. Wkurzyliscie mnie.


Jak powiedział, tak zrobił. Bany dla: Fai, SALADYNa i Curtisa na tydzień za spoilery fabularne. Pięknie psujecie mi grę, naprawdę dziękuję...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Zancudo » N wrz 27, 15 11:33

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 20 17:37 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Gillian » N wrz 27, 15 11:42

Ostrzegalem...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Suomi993 » N wrz 27, 15 15:31

A może zamiast buczeć na jebane spoilery. To pokończcie tę jebaną grę, zamiast tu siedzieć jak ciule i napierdalać banami, bo ktoś się zapomniał. MIESIĄC PRAWIE MINĄŁ OD PREMIERY i dalej się dziwie, że tu Rasowi fani, PO JEBANYCH 27 dniach garstka zdołała przejść grę.

Ok. rozumiem, czas, pieniądze, albo ktoś się zaciął w Afganistanie. No, ale już mnie to wpienia, że ktoś powie nawet słowo
Spoiler:
i już płacz, teraz już wiem, jak to zrobić eeeh, nie ma Funu. Proste siadaj na dupie i kończ grę lub nie wchodź na forum dopóki nie skończysz.
Avatar użytkownika
Suomi993
Black Viper
 
Posty: 145
Dołączył(a): Cz mar 28, 13 11:15

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez vanrafell » N wrz 27, 15 15:47

Tylko nie kazdy ma czas i chec siedzenia przy MGS'ie po 5 godzin dziennie.
Procz konsoli i komputera istnieja jeszcze inne rzeczy, forum jest od tego zeby tutaj siedziec, temat ze spoilerami jest oznaczony i jak nie chce to tam nie wchodze. To jest temat OGOLNY i zamiast ciagle psioczyc na modow (ktorzy maja racje w 100%) to czytaj ze zrozumieniem.
""Old soldiers never dies"
Avatar użytkownika
vanrafell
Machinegun Kid
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt mar 31, 15 14:31

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Suomi993 » N wrz 27, 15 15:57

vanrafell napisał(a):Tylko nie kazdy ma czas i chec siedzenia przy MGS'ie po 5 godzin dziennie.
Procz konsoli i komputera istnieja jeszcze inne rzeczy, forum jest od tego zeby tutaj siedziec.


Przeż napisałem, ze rozumiem takie rzeczy, akurat nie siedziałem 5 godzin, a trochę mniej. Przez jakieś 2 tydnie nie wchodziłem na forum, bo wiedziałem, czym to się święciło wchodzę i haja.
Avatar użytkownika
Suomi993
Black Viper
 
Posty: 145
Dołączył(a): Cz mar 28, 13 11:15

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez vanrafell » N wrz 27, 15 16:02

Suomi993 napisał(a):A może zamiast buczeć na jebane spoilery. To pokończcie tę jebaną grę, zamiast tu siedzieć jak ciule i napierdalać banami, bo ktoś się zapomniał. MIESIĄC PRAWIE MINĄŁ OD PREMIERY i dalej się dziwie, że tu Rasowi fani, PO JEBANYCH 27 dniach garstka zdołała przejść grę.


No chyba nie rozumiesz skoro tak wylewasz swoje żale.
""Old soldiers never dies"
Avatar użytkownika
vanrafell
Machinegun Kid
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt mar 31, 15 14:31

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Gillian » N wrz 27, 15 16:15

27 dni na grę, którą przechodzi się po 60h to 2 godziny dziennie. Nie mów innym, kto ile czasu ma spędzać przed konsolą i przed grą. Każdy, nawet największy fan, gra w takim tempie, jakie mu odpowiada i na jakie pozwala mu życie. To że masz tyle czasu, że w 2 tygodnie możesz skończyć taką grę, nie znaczy, że każdy ma takie możliwości - nieważne jakim byłby fanem.

Proszę żebyś to uszanował.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Osvelot » N wrz 27, 15 16:45

Gillian napisał(a):27 dni na grę, którą przechodzi się po 60h to 2 godziny dziennie. Nie mów innym, kto ile czasu ma spędzać przed konsolą i przed grą. Każdy, nawet największy fan, gra w takim tempie, jakie mu odpowiada i na jakie pozwala mu życie. To że masz tyle czasu, że w 2 tygodnie możesz skończyć taką grę, nie znaczy, że każdy ma takie możliwości - nieważne jakim byłby fanem.


OK, zgoda, ale może lepiej jakby - nawet tymczasowo w okolicach premier kolejnych części - był większy skład moderatorski, który szybko wyłapuje takie sprawy, jak ktoś się zapomni? Specjalny skład łowców spoilerów? Spoko, kara musi być, ale to wygląda jakby bardziej się liczyło karanie tych, którzy zawinili, a nie ochrona tych, którzy jeszcze grają i nie chcą widzieć spoilerów.

Regulamin leży odłogiem, nieedytowany od 4 lat. Nie ma w nim wzmianki o wymiarze kary dla użytkowników za nieoznaczone spoilery. Wątpię zresztą, że pierwszą rzeczą, którą robią nowi, jest odwiedzanie go, zwłaszcza że nie ma linka w widocznym miejscu i trzeba się do niego dogrzebywać, żeby go znaleźć.

Najlepiej byłoby zrobić ogłoszenie, które się wyświetla pod logiem forum, zawierające ostrzeżenie przed spoilowaniem i grożącą karę, proste. Doinformowanie i prewencja. Można to zrobić w pięć minut. Teraz ktoś naprawdę może powiedzieć, że nawet nie wiedział.

Opcja, w której ktoś gdzieś kiedyś na forum powiedział, że za spoilery jest ban - co nie jest zawarte w żadnym regulaminie tylko jest "wiedzą powszechną", niedostępną dla świeżo przybyłych albo wracających po długiej przerwie - jest słaba. Jeszcze słabsza jest opcja, że sprowadza się to ostatecznie do "admin się wkurwił i dał bana" (a spróbuj zaprzeczyć TK, że tak nie wyglądały ostatnie trzy bany) - nie dość, że średnio to sprawiedliwe, to na dodatek prowokuje na przyszłość złośliwców i trolli. Za każdym razem, kiedy dajesz komuś do zrozumienia, że coś cię wkurwia, to dajesz takiemu potencjalnemu zjebowi broń do ręki. Ja nie chcę przy jakiejkolwiek innej okazji być świadkiem najazdu trollujących palantów, którzy wpadli zasypać forum spoilerami, żeby zrobić adminom na złość - bo wiedzą, że się wkurwią. Nie róbcie z ZL celu do ataków.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Gillian » N wrz 27, 15 20:40

Rzecz w tym, że spoilery rzuciły stare forumowe wygi, po których takiego ciosu bym się nie spodziewał. To zabolało najbardziej i dlatego się wkurzyłem.

Ale masz rację - spreparuję odpowiednie ogłoszenie.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez SaladinAI » N wrz 27, 15 21:12

Trochę nie bardzo rozumiem czemu ludzie czepiają się, że świat jest pusty. A jaki miał być? To nie GTA, to skradanka nienastawiona na eksplorację - siłą rzeczy im więcej by się działo na ekranie/mapie tym gorzej na infiltracji. Jednak brakowało mi zbrojnych konfliktów na szeroką skalę, w Afganistanie trwa wojna a jednak nikt z nikim nie walczy.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron