Metal Gear Solid V

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Gab06 » Śr wrz 23, 15 15:20

Ja praktycznie od True Ending nie zaliczam tej części do kanonu serii i dla mnie podobnie MGS skończyło się na Peace Walkerze.
Spoiler:
nie wybaczę nigdy w życiu, bez względu jak dobry gameplay ma MGS5. Fuck kojima i jego głupie pomysły...
Ostatnio edytowano Śr wrz 23, 15 17:36 przez Gillian, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Ukryłem spoiler
MGS for Life!
Avatar użytkownika
Gab06
Arnold
 
Posty: 26
Dołączył(a): So kwi 04, 15 17:20

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez DaNoN » Śr wrz 23, 15 15:41

Curtis jak teraz jestes taki zly to chce zobaczyc twoja reakcje po zobaczeniu zakonczenia =D
DaNoN
Machinegun Kid
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt lip 07, 15 13:24

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Faja » Śr wrz 23, 15 16:24

Se mozecie nie zaliczac do kanonu hehe co nie zmienia faktu ze jest to najlepszy MGS ever pod wzgledem mechaniki i gejpleju. Fabula rownie debilna jak w PW. Przynajmniej nie ma takich kwiatkow fanularnych jak w MGS4
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Curtis » Śr wrz 23, 15 16:51

Debilność fabuły to jeszcze pół biedy... Ale jaka ona jest przy tym nudna.

Jeśli to ostatni MGS to saga kończy się w bardzo słabym stylu... Nic mi się w końcówce nie podobało... Łącznie z absolutnie rozczarowującym zakończeniem Quiet.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Gillian » Śr wrz 23, 15 17:18

Gab06 ty kretynie. Ban za spoiler w nieoznaczonym temacie. Dziękujemy.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Gac666 » Śr wrz 23, 15 19:05

Uff widzę, że Gillian uratował mi dupę, dzięki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Metal Gear Solid V

Postprzez Gillian » Śr wrz 23, 15 19:59

No ja sie nie uratowalem. Z tego co przypadkiem zobaczulem w oznaczonych tematach chlopaki staraja sie chowac spoilery a ten ciul wyjechal z czyms takim ni z tego ni z owego tutaj...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Gac666 » Śr wrz 23, 15 22:15

Ech...
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez vanrafell » Cz wrz 24, 15 06:48

Punkt dla Gillian'a. Niestety sam sie nadzialem na taki spoiler i cala radoche z fabuly szlag trafil.
Chwilowo jestem na odwyku od MGS'a ( brak czasu) ale mimo uplywu czasu gra dalej jest miodna:)
PS: Spoile powinny byc wszedzie oznaczane, bez wyjatku na temat. Czasem ktos chce poczytac o gameplayu czy rozwoju fabuly do 3 epizodu a tu dostaje gotowe zakonczenie.
""Old soldiers never dies"
Avatar użytkownika
vanrafell
Machinegun Kid
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt mar 31, 15 14:31

Metal Gear Solid V

Postprzez Gillian » Cz wrz 24, 15 07:49

Vanrafell, zgadzam sie. Niestety niektorym brak szacunku dla innych.

W ogole w przypadku MGSV, gdzie zakonczenie widzimy po ponad 50h gry okres ochronny powinien byc dluzszy. Jestesmy w wiekszosci ludzmi doroslymi, nie kazdy ma czas zeby codziennie cisnac i konczyc gre po miesiacu czy dwoch od premiery.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Osvelot » Cz wrz 24, 15 08:14

Ja, swoim starym zwyczajem, oczywiście znałem zakończenie zanim je zobaczyłem - albo inaczej, znałem samego plot twista, nie oglądając niczego. Myślę, że mimo wszystko całość jest przedstawiona na tyle dobrze (ujęcia, muzyka), że treść schodzi na dalszy plan, tworzy zaledwie kilka procent całego wrażenia. To piszę wam, żebyście się nie przejmowali - może i wiecie, co się wydarzy, ale i tak przeżyjecie to i dotrze do was dopiero, jak obejrzycie na własne oczy.

A pozostałym przypominam, że mamy w dziale MGS V specjalny temat, zarówno na kompletnie ostateczne spoilery typu endgame, jak i na wyżalanie się: viewtopic.php?f=69&t=4766

-pyk!-
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Gillian » Cz wrz 24, 15 14:39

Hmm taki spoiler to chyba był znany nawet i przed premierą, bo parę analiz zmierzających w tym kierunku chyba było. Ale tu chodzi o sam fakt spoilowania.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Osvelot » Cz wrz 24, 15 15:00

A to oczywiste, jest zbrodnia i kara, to wiadomo. Były ostrzeżenia odnośnie kar, więc tego się należy trzymać.

Za to wracając do samej fabuły MGS - mimo, że jest strasznie zagmatwana i pełna ostrych zakrętów, to ostatecznie nie jest to Moda na Sukces i oprócz samych suchych faktów liczy się bardzo mocno sposób ich podania. I to mi się zawsze w tej serii podobało najbardziej. To tak na marginesie.

A poza tym: czy wiecie coś na temat fizycznego wydania OST do gry? Z czasem się przekonałem do muzyki, po paru odsłuchach na YT jestem w stanie nawet parę utworów skojarzyć z ich tytułami. Inna rzecz, że ciągle mnie prześladuje to samo uczucie... hmm, fajny kawałek, ale niby kiedy on leciał w grze? :| Kiedy w ogóle te prawie 50 utworów miało lecieć w grze, skoro jest tak niewiele sekwencji fabularnych? Tak czy inaczej, na pożegnanie z serią* mam ochotę sobie sprawić jakieś memento. Poradnik Piggyback póki co odpada, bo i tak mam 100%, chyba że kiedyś skłonię ojca do tego, żeby zagrał.

* - no, wiecie, "pożegnanie", bo ponieważ: http://www.ibtimes.co.uk/konami-will-ma ... le-1520731
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez SALADYN » Cz wrz 24, 15 15:19

Co chcesz wiedzieć na temat fizycznego wydania OST? W sensie gdzie, za ile itp?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Osvelot » Cz wrz 24, 15 16:21

Dokładnie tak. Z pewnych polskich i oczywistych powodów wersją cyfrową jestem zainteresowany znacznie mniej :^)

A co do tego, co fani wycisnęli z "Alana Pee":

https://twitter.com/popcicle/status/646130331691560960 - odnośnie fabularnych dodatków

https://twitter.com/popcicle/status/646086454439841793 - odnośnie powrotu do Camp Omega

Bad news, jak ktoś na coś liczył.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez SALADYN » Cz wrz 24, 15 17:54

Gdybym miał kupować (a będę, tylko jeszcze nie wiem kiedy) OST to albo na CD Japan albo Otaku.com.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Snaker-PL » Cz wrz 24, 15 20:16

Niestety, ludzie z Konami potwierdzają, że nie będzie żadnego fabularnego DLC do MGSV. Gra wymaksowana a MGO po filmikach, które widziałem nie zachwyca, skradania to tam prawie nie ma, chyba czas wrócić do The Last of Us multi. Dodatkowo pewnie po czasie będą wydawać nowe mapy i gadżety żeby zdobyć pieniążki także dziękuję.
Snaker-PL
Inkarnacja VR
 
Posty: 5
Dołączył(a): Pn wrz 14, 15 20:16

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez vanrafell » Cz wrz 24, 15 21:09

W tej branży nie powinno nic być na 100%.
Weźmy pod uwagę taką sagę Legacy of Kain, po Defiance Eidos ruszył z produkcją Dark Prophecy żeby po kilku miesiącach tworzenia, olać ciepłym moczem napalonych fanów i projekt SKASOWAĆ. Pozostało wiele pytań i wątpliwości, gracze chcą kontynuować ale nie ma jak. Pieniążki przeznaczyli na nową Larę, co jednak nie przekonało fanów LoK'a.
Być może w Konami będą trzymać się danego słowa. Być może utnie łeb kurze znoszącej złote jaja (nie wiem jak Wy ale ja MGS'a na PC będę targał w ciemno, nawet jeżeli nie wyjdzie z pod ręki Mistrza Hideo). Na moje oko za kilka lat będziemy zachwycać się kolejnymi trailer'ami Metal Gear Solid, które być może jeszcze bardziej pokręci nam historie.
""Old soldiers never dies"
Avatar użytkownika
vanrafell
Machinegun Kid
 
Posty: 13
Dołączył(a): Wt mar 31, 15 14:31

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez SALADYN » Cz wrz 24, 15 23:30

Snaker-PL napisał(a):Niestety, ludzie z Konami potwierdzają, że nie będzie żadnego fabularnego DLC do MGSV. Gra wymaksowana a MGO po filmikach, które widziałem nie zachwyca, skradania to tam prawie nie ma...

To w sumie dobrze. Po pierwsze w KojiPro nie potrafią zrobić DLC wartego swojej ceny. Jak dotąd dostaliśmy podcasty w MGS4 i nieco rozszerzeń do MGO2 i jakieś pierdoły w Peace Walker. Nie liczę edycji Integrala, Substance i Subsistence bo to nie DLC z definicji a poza tym takie samie pierdoły jak w późniejszych częściach.
Niech się lepiej wezmą za te swoje pachinko a nowego MGS'a niech zrobi inne studio.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Rubi7231 » Pt wrz 25, 15 06:44

W sumie, to fabularny dodatek do Phantom Pain dostaliśmy już w marcu 2014, a było nim Ground Zeroes...
Avatar użytkownika
Rubi7231
Coward Duck
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr kwi 01, 09 16:19

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Osvelot » Pt wrz 25, 15 10:47

Szczerze mówiąc, pasowałoby mi kolejne GZ, ale chronologicznie po MGS V.

Pomijając cenę.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Gac666 » Pt wrz 25, 15 18:42

Ocwelot napisał(a):Szczerze mówiąc, pasowałoby mi kolejne GZ, ale chronologicznie po MGS V.

Pomijając cenę.



Ja bym tam chciał MGSa VI z Hayterem :D. Ceny się nie czepiam, ja na PC zapłaciłem 360zł :D (ale na szczęście Ultima 190zł mi zwróci)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez solidnys » Pt wrz 25, 15 21:14

marzy mi sie dlc w postaci VR missions jak w mgs2, z takim gameplayem misje vr to byłaby przyjemność :)
Obrazek
Avatar użytkownika
solidnys
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt wrz 15, 15 09:34

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Faja » Pt wrz 25, 15 22:18

VR bylo przystosowane do małych klit. Mechanika TPP nie pasuje do takich pomieszczen
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Osvelot » Pt wrz 25, 15 22:53

Side Ops to odpowiednik VR w grach z Bigosem w roli głównej.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Gac666 » Pt wrz 25, 15 23:01

No tu jest tyle sideops ze szczerze mówiąc nie wiem po co jeszcze VR. Wszystko to jeden i ten sam makaron. Już zacząłem powoli je olewać, bo kurde rzygam... Jak na razie jestem na 24 misji i szczerze szukam potrzeby przyspieszenia tego...
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez solidnys » So wrz 26, 15 10:03

tak, tylko nie zapominajcie że vr w mgs2 miało swoje lokalizacje, w side opsach biegamy po tym samym co w singlu + heli, dolot,odlot.. marzy mi się vr z menu na wariacjach/wycinkach baz
Obrazek
Avatar użytkownika
solidnys
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Wt wrz 15, 15 09:34

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Suomi993 » So wrz 26, 15 14:22

A ja bym chciał remake dwóch części MG. Przecież ma to taki potencjał! Zrobić to na FOX engine w sandboxie. Konami ma nawet mapy Outer Heaven i Zanzibar. Zrobić to w 3D poszerzyć do prawdziwych rozmiarów i mamy takie 2 zajebiste giery, że masakra. Te gry się zestarzały, że powinny być remakiem. Są kanoniczne, a jak fani się biorą za mobilne remaki, to już wielce haja.
Avatar użytkownika
Suomi993
Black Viper
 
Posty: 145
Dołączył(a): Cz mar 28, 13 11:15

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez shalashaska » So wrz 26, 15 14:58

MGS1 na tym silniku o tak.
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: Metal Gear Solid V

Postprzez Faja » So wrz 26, 15 15:45

Taaaa gra na 2 godziny
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron