FOB

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

Re: FOB

Postprzez Gac666 » N wrz 20, 15 14:52

Ponoć bardzo ciężko najechać na FOB jak jest gracz online, bo praktycznie gwarantowane jest że się obroni. Jak bardzo zrypany jest ten tryb nie wiem, bo jeszcze nie odblokowałem, ale coraz mniej mi się widzi go widzieć ;]
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: FOB

Postprzez Gillian » N wrz 20, 15 18:53

To sie odblokowuje w fabule? Bo jesli nie mam plusa i tym samym nie moge grac online to mimo wszystko sie odblokuje?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: FOB

Postprzez SALADYN » N wrz 20, 15 19:28

Tak w fabule, nie wiem jednak czy plus jest konieczny do zagrania w ten tryb. Jesteś chyba jedyną znaną mi osobą która ma PS4 i nie ma plusa, sam musisz się przekonać.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FOB

Postprzez DaNoN » Pn wrz 21, 15 16:33

FOB sa bardzo fajne, ale jak nie ma obroncy, nigdy sie nie zdazylo zebym przegral jak sie bronie (gram padem na steamie wiec i tak przegrywam z celnoscia)
Nie wiem tez jak na wyzszych poziomach security, bo podobno nic sie nie da zrobic i padniesz nawet jak obroncy nie ma, prove me if im wrong
DaNoN
Machinegun Kid
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt lip 07, 15 13:24

Re: FOB

Postprzez Osvelot » Pn wrz 21, 15 21:11

Dzisiaj porobiłem trochę najazdów, fajny tryb, jest trochę napięcia i emocji. Oczywiście jak wbijesz komuś kto ma wysoki poziom security i cztery platformy, to prawdopodobnie zginiesz jak szmata nawet bez wizyty obrońcy. Infiltracja niskopoziomowych baz to dla odmiany naprawdę fajna zabawa w skradankę (albo w usypianie całej bazy, jak chcesz jumać dosłownie wszystkie kontenery). I dochodzę do wniosku, że te kontenery biorą się z dupy, podobnie jak ilość zasobów, które niby możesz komuś ukraść. To są duże liczby i kompletnie nie zgadzają się z tym, co zastajesz w bazie (a co za tym idzie - na ile gracz się angażuje w FOB i skąd mógłby mieć tyle online resources) - odnoszę wrażenie, że ogromną większość zasobów kradniesz z próżni.

A przynajmniej tak sobie uciszam sumienie, że właśnie nie ograbiłem jakiegoś zioma z jedną platformą base development na 20 000 z każdego podstawowego surowca... :^)

Najwięcej radości oczywiście sprawia zawołanie do emergency i pokonanie agresora.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FOB

Postprzez Faja » Pn wrz 21, 15 23:50

:o to ja sie mecze z farmieniem paliwa, a tu wystarczy leszczy niskopoziomowych jumac? Nieeeee
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: FOB

Postprzez SALADYN » Wt wrz 22, 15 00:08

Faja napisał(a)::o to ja sie mecze z farmieniem paliwa, a tu wystarczy leszczy niskopoziomowych jumac? Nieeeee

Nic ci nie da nawet pierdyliard kontenerów paliwa jak olejesz rozwój bazy gdzie to przetwarzasz.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FOB

Postprzez Faja » Wt wrz 22, 15 07:22

Mam rozwinieta baze na maksa, dodatkowo na biezaco rozwijam FOB by moce przerobowe byly wieksze
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: FOB

Postprzez shalashaska » Wt wrz 22, 15 08:55

Niech ktoś mi wytłumaczy po co nam fob i mb? Po co obie bazy modernizowac?
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: FOB

Postprzez Faja » Wt wrz 22, 15 09:30

Więcej ludzików = większy level, większe moce przerobowe
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: FOB

Postprzez shalashaska » Wt wrz 22, 15 09:50

A w MB to co nic nie robią?
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: FOB

Postprzez Faja » Wt wrz 22, 15 10:03

w MB masz ograniczenie w ilości ludzi, żeby dowalić do najwyższego levelu by móc zrobić najlepsze itemy, musisz farmić ludzików S i wyżej, zamiast ich farmić robisz platformy FOB i tam dajesz resztę ludzi, którzy pałętają się w Waiting Roomie
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: FOB

Postprzez SALADYN » Wt wrz 22, 15 11:02

Faja napisał(a):Mam rozwinieta baze na maksa, dodatkowo na biezaco rozwijam FOB by moce przerobowe byly wieksze

No to fajnie ale i tak posiadanie sporych zapasów nieprzetworzonego paliwa jest bezsensu. Nie wiem na jakich zasadach polega przetwarzanie ale wpada mi tak średnio 1500 jednostek gdy wyskakuje ten ekran z boku. Zbieram więc przy okazji kontenery z gry a resztę zdobywam przez automatyczne wydobycie i w combat deployment. Nigdy jak dotąd nikogo nie oskubałem z kontenerów a wciąż mam zapas do przetwarzania a skoro trzeba czekać to nie ma celu farmić. Lepiej by się spisało gdyby zasoby pochodziły bezpośrednio od ciebie lub chociaż żeby były gotowe do użycia, wtedy sam bym szukał po innych bazach.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FOB

Postprzez Gillian » Wt wrz 22, 15 11:37

Spoiler question: Po której misji odblokowuje się FOB?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: FOB

Postprzez SALADYN » Wt wrz 22, 15 11:39

22 o ile dobrze pamiętam.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FOB

Postprzez shalashaska » Wt wrz 22, 15 17:12

Faja napisał(a):w MB masz ograniczenie w ilości ludzi, żeby dowalić do najwyższego levelu by móc zrobić najlepsze itemy, musisz farmić ludzików S i wyżej, zamiast ich farmić robisz platformy FOB i tam dajesz resztę ludzi, którzy pałętają się w Waiting Roomie


Ok, a jak ja mam ich tam fizycznie dać?
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: FOB

Postprzez Faja » Wt wrz 22, 15 18:00

Kazda platforma FOB to kolejne miejsca w konkretnym unicie w MB. Ogolnie w FOB sa goscie z Security Unit, ale nie wiem czy da sie wybrac konkretnie kto ma byc w FOB a kto w MB
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: FOB

Postprzez SALADYN » Wt wrz 22, 15 18:21

Da się, tylko że trzeba przejrzeć te półtora tysiąca ludków i ręcznie ich przenieść do innej jednostki. Normalnie jest to proces automatyczny.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FOB

Postprzez Suomi993 » Śr wrz 23, 15 23:06

Faja napisał(a):Kazda platforma FOB to kolejne miejsca w konkretnym unicie w MB. Ogolnie w FOB sa goscie z Security Unit, ale nie wiem czy da sie wybrac konkretnie kto ma byc w FOB a kto w MB


Da się. Ja szukałem na szybko z Intel Teamu i jak wejdzie sie na platforme intel. To tam zazwyczaj są goście od intel, ale tylko w głównej platformie, bo w dodatkowej, gdzie są kontenery, są Combat Unit. Jednak nie ma na co liczyć, najwięcej to B, a potem rzadkości typu A++ i S.

EDIT: Odkryłem, że najlepiej FOB robić najgorszym żołnierzem. Każdy gorszy żołnierz ma rating x2.00, to oznacza, że więcej punktów dostaniemy za udaną infilrtacje, a strażnicy będą mieć lepsze ratingi. Bo Heroism nie działa na FOB.
Avatar użytkownika
Suomi993
Black Viper
 
Posty: 145
Dołączył(a): Cz mar 28, 13 11:15

Re: FOB

Postprzez Osvelot » Śr wrz 30, 15 22:45

Teoretycznie każdy dostaje te niusy przy zalogowaniu, ale z drugiej strony nie każdy już gra codziennie.

Garść nowinek związanych z FOB, ŁAMIĄCE WIADOMOŚCI, FANTASTYCZNE NAGRODY. Nie chce mi się relacjonować, idą screeny.

Obrazek
Fantastic reward! Czyżby kosmetyczne DLC były dawane w nagrodę za uczestnictwo w eventach? COOL!

ALE ZAJEBI-


Obrazek
...aha.
Obrazek
Aha, OK. OK. ECH.

Na koniec: jeszcze więcej "fantastycznych" bonusów wkrótce, tym razem w ramach przeprosin za problemy z połączeniem.
Obrazek

Tak czy inaczej - za tydzień ma prawo wydarzyć się coś ciekawego. Może to być event na FOB nareszcie związany z bombami nuklearnymi (zakładka "targets with nukes" nie działa nigdy - niezależnie od tego, czy posiadamy bombę sami, czy nie, więc pewnie czeka ona na event związany z polowaniem na nuklearki).
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FOB

Postprzez SALADYN » Śr wrz 30, 15 23:10

Dobre sobie, przy mojej reputacji w grze żołnierze z rangą S sami się pchają pi każdej misji.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FOB

Postprzez Osvelot » Śr wrz 30, 15 23:21

Mi też, mogę nikogo nie fultonować i myśleć, że wrócę z pustymi rękoma, ale przy ponad 900 tys. heroism przychodzą wolontariusze drzwiami i oknami.

No nic, ale można zawsze nakręcić hype jakimś mini-niusem odnośnie tego 6-go października.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FOB

Postprzez Osvelot » Cz paź 01, 15 11:58

Chyba najechałem i okradłem jakiegoś czitera:
Obrazek

Tak, zdecydowanie.
Obrazek

Ciekawe, co teraz :|
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FOB

Postprzez Tidus93x » Cz paź 01, 15 12:15

Ten ziomek z logiem na policzku to jest jakiś specjalny za coś tam, preordery czy inne edycje specjalne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: FOB

Postprzez Faja » Cz paź 01, 15 12:41

o w mordę, to ja myślałem, że lvl 70 unita to jest wysoko :|
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: FOB

Postprzez Osvelot » Cz paź 01, 15 13:03

Tidus93x napisał(a):Ten ziomek z logiem na policzku to jest jakiś specjalny za coś tam, preordery czy inne edycje specjalne.


Exactly. Dostaje się go bardzo wcześnie w grze jako bonus i nie ma szans mieć takich statystyk. Poza tym oryginalnie nazywa się Crimson Canine, to też dowód na to, że koleś sobie tworzy syntetycznych żołnierzy.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FOB

Postprzez Cichsson » Cz paź 01, 15 13:41

U mnie dwójka (bo tyle dostałem) z logiem ma staty S+ i A++, ale nie wszystkie :x No i unity mam maks na 45 obecnie :P Chyba czas rozbudować foba.
Avatar użytkownika
Cichsson
Black Color
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt lip 24, 15 08:34
Gram: MGS:PW/V:TPP
Czytam: Co 5 dni coś nowego :)

Re: FOB

Postprzez Osvelot » Cz paź 01, 15 17:05

To ja rzucę może czymś dobitniejszym:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FOB

Postprzez SALADYN » Cz paź 01, 15 17:14

Zgłaszaj gościa.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FOB

Postprzez Faja » Cz paź 01, 15 17:22

Zawarlem sojusze z randomami, dzis mialem juz dwie obrony i straszbie latwo poszlo o_O
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron