FOB

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

Re: FOB

Postprzez Osvelot » So lis 14, 15 10:47

Mi też czasem idzie całkiem nieźle, a innym razem ginę jak szmata i jakimś cudem trafiam na same mordujące mnie anomalie. FOB to tryb niezbyt dopracowany czy uczciwy - to raczej przemęczenie. Pamiętałeś, żeby po każdej godzinie grania na 10 minut odłożyć pistolet i żyć?

(jako człowiek, nie jako wąż)
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FOB

Postprzez Osvelot » Pn lis 16, 15 13:16

http://crazygamers.blog.jp/archives/1391215.html

Zbliża się update, sprawia wrażenie ciekawszego od tej miałkiej хуй, jaką zapodawali ostatnio. Skullsy w bazie, Raiden jako postać specjalna, samodzielne rozstawianie kamer - cool.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FOB

Postprzez kelen » Wt lis 17, 15 21:23

Zanim grałem w FOB myślałem, że ustawianie bazy polega na jakimś własnym wkładzie, a nie automacie. Manewr z kamerkami brzmi dobrze. Nic, tylko czekać na ludzi, którzy znajdą lokacje/błędy pozwalające na takie umiejscowienie, że niczym ich nie wywalimy nie włączając atencji całej bazy jednocześnie.
Avatar użytkownika
kelen
Predator
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn wrz 05, 05 16:28
Lokalizacja: Piekary Śl.

Re: FOB

Postprzez Osvelot » Śr lis 18, 15 00:19

Ktoś już gdzieś w internetach wymyślił, że wszystkie kamerki postawi dosłownie w jednym miejscu, żeby najpierw uśpić czujność infiltratora, a potem żeby go zmieliło, jak podejdzie do Ściany Śmierci i natnie się na Gun-Camy.

Potwierdzam osobiście, że Gun-Cam uśmierca dość skutecznie :I Może dlatego, że to był mój pierwszy kontakt i w ferworze walki (czerwony ekran, pociski latają) nie zorientowałem się, że kamerka do mnie pruje (a na horyzoncie nikogo) - a jeszcze się nie przyzwyczaiłem, że kamerka może strzelać. Tak czy inaczej - osvelot = ded.

Tak czy srak, patrząc jak to się wszystko mozolnie rozwija, jak nie mam kompletnie żadnego wpływu na swój PF Rank (jebana magia, nie wiadomo skad się biorą parametry), jak nużący jest ten tryb, a Konami rzuca nam okruszki, które gotowe były od dawna, a są dodawane stopniowo, żeby utrzymywać sztucznie grę przy życiu - pierdolę to gówno i odinstalowuję do stycznia co najmniej, żeby obczaić MGO.

Dawajcie znać, czy grudniowy update faktycznie wprowadzi nieco świeżości, rzygam FOBami, a poza nimi nic w MGS V nie zostało.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FOB

Postprzez Curtis » Śr lis 18, 15 04:12

pierdolę to gówno i odinstalowuję do stycznia


Obrazek
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: FOB

Postprzez Tidus93x » Śr lis 18, 15 09:34

I tak długo wytrzymałeś bro, ja już płytki nie mam, pożyczyłem, więc mnie nie kusi, żeby po nią sięgnąć :>
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: FOB

Postprzez SALADYN » Pt lis 27, 15 13:33

Na oficjalnym twiterze serii podają aktualną liczbę posiadaczy głowic z podziałem na serwery.

https://twitter.com/metalgear_en/status ... _src=twsrc
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FOB

Postprzez uci » So lis 28, 15 07:37

w sumie spodziewałem się że wszędzie będzie tak z 1 zero więcej w liczbie
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FOB

Postprzez SALADYN » So lis 28, 15 13:00

Na początku miesiąca każdy serwer miał minimum dwa razy więcej głowic.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FOB

Postprzez Osvelot » So lis 28, 15 21:18

Nie, nie zainstaluję MGS V z powrotem, żeby zobaczyć jak wygląda sytuacja na PC.

Obrazek
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FOB

Postprzez czaninho » Pn lis 30, 15 21:56

ktore macie miejsca w rankingach ? i na jakich konsolach gracie? ja gramw mgs 5 od premiery ale w FOB dopiero 2 tyg . mam 5000 miejsce (ps3). nieiwem jak mozliwe , ale lider ma ponad 26 baniek. policzylem ze dziennie musi okolo 12 tys pkt nawalac

edit . tez tak macie jak sprawdzacie profil kogos to ponad polowa ma jezyk ?Japonski w profilu? taka mala uwaga. spotkalem poki co 2 z jezykiem Polskim.
Fan MGSa od 1998
czaninho
Black Color
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 19:13

Re: FOB

Postprzez Osvelot » Cz gru 17, 15 13:57

HAHA

TRZYMCIE MNIE

Rakietnica usypiająca.

<ba dum tss>

PS. Ta, jest nowy update MGS V, trochę ulepszyli interfejs graficzny i pododawali bzdetów #nicnikogo
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FOB

Postprzez Tidus93x » Cz gru 17, 15 14:56

A ZIE MUJ CARL GUSTAV FULTON RECOVERY!!?!??!

PS. No i kij, ktoś w to jeszcze gra?
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: FOB

Postprzez uci » Cz gru 17, 15 17:10

Updejty do FOBa 1.07

- samodzielne ustawianie min i kamer (ale nie wiem jak bo nie sprawdzałem)
- wyzwania do Fobów - ogłusz 5 strażników, załatw 10 za pomocą pistoletu etc.
- Nowa punktacja w Fobach - np. więcej punktów za headshoty, tacticale itd.
- Grey Fox i Raiden grywalni w Fobach
- nowy wygląd interfejsu
- Wyzwania - czyli bzdety które robimy w grze (np. 150m podczas zjazdu w kartonie, fultonuj X żołnierzy) i za to dostajemy ogrom ludzi, kasy, ziół, materiałów i sprzętu - jak już tego zrobiliśmy to tylko zgarniamy sprzęty i kasę. Fajne dla zaczynających, lub tych którym brakuje surowców. Bezużyteczne dla tych co grę maja na 100%
- Podział FOBów na "słabszych" i "silniejszych" dzięki czemu łatwiej dostosować przeciwnika do swoich umiejętności
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FOB

Postprzez Osvelot » Cz gru 17, 15 17:44

uci napisał(a):- samodzielne ustawianie min i kamer (ale nie wiem jak bo nie sprawdzałem)

Sprawdziłem.

Musisz developować (za stosowną kwotę) marker. "Pistolet" ze wskaźnikiem, służący do ustawiania kamer. I teraz uwaga: marker to broń/item (narzędzie?) 7 poziomu, pozwala obecnie na ustawienie...

...jednej kamery.

Jednej.

Nie wszystkich w bazie, nie kilku, jednej.

Osobny item to marker dla min, możesz nim ustawić AŻ CZTERY.

A reszta to pomniejsze update'y broni, w tym w/w rakietnica usypiająca. Kosmiczne nagrody spływające z wykonanych dawno temu przez 100-procentowców czelendżów nieco uśmierzają ból wywołany kosztami nowości, ale to jednorazowa akcja, po kupnie jednego itemu wymagającego kilkadziesiąt tysięcy Precious Metal z powrotem będziesz biedny na zawsze.

Aha - wszystkie odmiany Sneaking Suit (ten z GZ oraz ten z DLC) otrzymały możliwość rozwinięcia ich aż do poziomu 7. Dobra alternatywa dla czarnego ludzika Michelin, koszt jest mniejszy ze względu na to że Security Team ich nie nosi. Pomijając oczywiście fakt, że skradający kombizenon z DLC kosztował prawdziwe kopiejki.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FOB

Postprzez uci » So gru 19, 15 21:57

jeszcze jeden updejt - tym razem trochę fajniejszy:

- robimy eventowy FOB - za wyzwania i inne tam pierdoły zgarniamy punkty, za punkty zaś możemy kupować eventowe bajerki (coś jak punkty PF ale lepsze)

- 2 kolory do kamuflarzu, leśny i różowy
- 1 kolor do bazy - chyba świąteczny bo czerwono, zielono - biały
- logo z Quiet
- 3 psychodeliczne wzorki na broń
+ dużo żołnierzy z wysokimi notami za odpowiednie kwoty

Jak dobrze zrozumiałem są to dodatki eventowe i po wydarzeniu znikną, zastąpione przez nowe (kolor bazy ma nr. 003 - więc minimum 3 różne dostaniemy)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FOB

Postprzez SALADYN » Pn gru 21, 15 00:40

Ponoć w końcu można dodawać ludzi z listy znajomych do przyjaciół wspieranych w FOB.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FOB

Postprzez kelen » Pn gru 21, 15 18:38

Ta, faktycznie jest zakładka dodatkowa, na której widzę swoich znajomych na Steamie.

Jakby ktoś się chciał nawzajem powspierać, to mój login na Steamie to kelen, avatar taki jak na forum.
Avatar użytkownika
kelen
Predator
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn wrz 05, 05 16:28
Lokalizacja: Piekary Śl.

Re: FOB

Postprzez czaninho » Śr gru 23, 15 00:18

Mi się podoba Update jak i nowy event. Grając w niego farmie 30zolnierzy S w 10minut.
Mnie ta gra nadal trzyma przy życiu. Mimo blisko 200h grania
Fan MGSa od 1998
czaninho
Black Color
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 19:13

Re: FOB

Postprzez uci » Wt gru 29, 15 13:24

nowy event - skullsy w bazie, czyli +/- 6minutowy fob z walką z bossem, walczymy z tymi pancernymi w liczbie 4.

Nagrody na teraz:

- 2 camo: Kamień i Mist(metal)
- 3 skórki na karabiny (wcześniej były wariacje kolorystyczne na temat planszy z Qberta, teraz mamy panterkę)
- Czerwoną skórkę na bazę
- D-Doga do loga

akcja na fobie dość łatwa, po 2 minutach wpadają skullsy, ustawiają się w rządku kosimy ich rakietami i kończymy misję :)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FOB

Postprzez RutaL » Pn sty 04, 16 12:24

No to fajnie macie, ja dopiero teraz sciągłem ten cały apdejt, zainstalował się (to jest ps3) i хуй do dupy, gra go nie widzi. Pokazuje mi, że trza go pobrać znowu z PS Store. I se włażę w te FOB miszons i pokazuje mi, że se nie popykam bo nie mam apdejtu, a jak byk zainstalowany na konsolecie, do dupy z tym wszystkim, nie wiem gdzie przyczyna, pzdr, najlepszośći w nowym..

Dobra, temat ogarnięty...za długi sylwester chyba...
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: FOB

Postprzez uci » Wt sty 05, 16 08:52

do łatki 1.07 chyba (jak dobrze pamiętam numer) trzeba zassać i updejt w grze i drugi z PS store
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FOB

Postprzez RutaL » Cz sty 07, 16 15:41

Gra sama się aktualizuje, update tez z poziomu gry można łyknąć. Problem polegał na tym, że grając jestem zalogowany na koncie z USA, to też update pobierał się z amerykańskiego PS Store. Gra wiadomo kupiona w Polsce, musiałem po prostu pobrać update z polskiego PS Store i wszystko ruszyło.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: FOB

Postprzez Ziomaletto » Wt lut 23, 16 22:04

No, jeden event za nami i mamy już kolejny.
Nagrody za "Freedom from Opression" to nic ciekawego - jedynie mundur Lichen (taki jaśniejszy Woodland) jest pożyteczny.
Natomiast Bound Dragon daje nam... mundur Iron Blue (Olive Drab pomalowany w całości na niebiesko) i części emblematu z Tretij Rebenokiem oraz Ludzikiem-Pochodnią. I nie, nie zrobiłem go jeszcze, ale próbowałem. Wziąłem jakiegoś Tough Guy'a, ubrałem go w bitewną sukienkę (albo dres, whatever), LKM i karabin z granatnikiem. I gdy trzech matołów przeciwko mnie stało, dostałem mocno po dupie, a Miller zakomunikował mi, iż członek Combat Unit zmarł i żebym uważał następnym razem. Miło.
Sam event wypada odrobinę lepiej niż ten ze Skullsami (ale i przy okazji dwa całkiem niezłe mundury mnie ominęły...), bo tamtego nie dało się za Chiny Ludowe zrobić. Musiałbym spróbować jeszcze raz, by coś powiedzieć.

EDIT: Nie tykać tego eventu nawet kijem baseballowym z owiniętą szmatą z kwasem siarkowym. Jakakolwiek próba udziału w tym evencie powoduje kur.wicę, autyzm i wiele innych chorób zakaźnych.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Poprzednia strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron