[SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Curtis » Wt paź 13, 15 14:29

Cóż nie do mnie pretensje ... Nie moja wina że w MGS V nic prawie nie pykło tak jak powinno. Nie moja wina że obiecano nam złote góry a otrzymaliśmy góry gó... Dostaliśmy co dostaliśmy.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Ookami » Wt paź 13, 15 15:18

Curtis napisał(a):Cóż nie do mnie pretensje ... Nie moja wina że w MGS V nic prawie nie pykło tak jak powinno. Nie moja wina że obiecano nam złote góry a otrzymaliśmy góry gó... Dostaliśmy co dostaliśmy.


Ale czy nie tym jest właśnie ból fantomowy? Boli nas coś coś, czego nie ma. Może o to w tym chodziło - Czy nie czyni to z Kojimy wariata? albo geniusza?
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Curtis » Wt paź 13, 15 15:55

Mógłbym się może nawet trochę z tym zgodzić pod warunkiem, że MGS V nie byłby tak poszatkowany i okrojony z contentu. Liczę na to że za jakiś rok góra 1.5 dowiemy się prawdy na temat czym miał być MGS V a czym stał się MGS V. Czy winny był za bardzo ambitny Kojima czy może Konami pazerne na pieniądze nie chciało dłużej czekać. A może błędem było tworzenie Fox Engine i dlatego zabrakło czasu i pieniędzy na całą resztę. Cały czas powtarzam, że widać gołym okiem, że ta gra nie była przewidziana na 2015 rok. Pytanie tylko co zadecydowało o takiej a nie innej dacie premiery ?
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Metyl » Wt paź 13, 15 16:05

Pytanie tylko co zadecydowało o takiej a nie innej dacie premiery ?


To, co zawsze: GMP :(((
Metyl
Black Viper
 
Posty: 153
Dołączył(a): N lip 06, 08 23:12

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Curtis » Wt paź 13, 15 16:12

I nie zrozumcie mnie źle. Nie należę do ludzi, którzy w V widzieli już Foxa, Solid Snake'a i połowę fabuły pierwszego Metal Geara. Nie jestem też hejterem uniwersum bo to ile ja wybaczyłem MGS 4 to się w głowie nie mieści. Ale jest mi po prostu cholernie żal, że obiecano mi tyle i nie wywiązano się z tych obietnic. Jeszcze na Launch Trailerze obiecywano mi Magnum Opus. Tylko w który momencie jest to takie wielkie dzieło ? Bo sandbox ? Widziałem już ich dziesiątki mniej lub bardziej puste i smutne i akurat MGS to ta dolna półka sandboxów. Fabuła ? Nudna z niewielką ilością postaci, które same w sobie są też nudne. Do tego ten twist, który jest po prostu z dupy.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Osvelot » Wt paź 13, 15 16:23

OOkami - Nnnnnnnno bez przesady. Curtis raczej nie odczuwa fantomowego bólu za instant save, którego nigdy nie było w MGS xD

Ani też nie można fantomowym bólem wymigać się od minusów gry. Owszem, Kiedy odchodzą postacie z ekipy, odczuwamy po nich pustkę - i to jest zamierzony efekt, o to chodziło i to działa, daje fantoból. Owszem, nawet ten epizod 51 (posiadający dodatkowy tytuł "Phantom Episode" na początku filmiku z tego blureja z deluxe ed) daje to uczucie - dupsko boli i nie przestaje piec. Tutaj celowym zabiegiem było pokazanie resztek tego epizodu, zamiast zakopać go w głębokim dole z niespełnionymi/zmienionymi planami i zalać go betonem - tak jak całą resztę niewykorzystanych pomysłów, których zawsze było ogromnie dużo w grach z serii. Postanowili go pokazać, żeby dupsko bolało, za czymś, co miało być ale zostało ewidentnie zabrane. Fantomowy ból dupy.

No ale zjebana kamera (w sensie FOV) czy inne gameplayowe niedociągnięcia się nie kwalifikują :F Masz rację Ookami, KojiPro chcieli, żebyśmy odczuwali fantomowy ból i tłumacząc sobie w ten sposób parę rzeczy pewnie uszło im na sucho więcej, niż na to liczyli - w oczach fanów dużo więcej motywów zostało pod to podpiętych, niż w produkcji zaplanowali - to na pewno. Ale nie powiedziałbym, że kojimowskim coup d'etat było wręczenie nam niedokończonej gry, jako idealnej metafory fantomowego bólu graczy czekających na zwieńczenie serii.

Curtis - no wiemy, rozumiemy, jesteś mega rozczarowany. Każdy z nas też jest, w jakimś stopniu. Ale nadszedł czas, żebyś odłożył pistolet i żył. Let it go.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Curtis » Wt paź 13, 15 17:25

Curtis - no wiemy, rozumiemy, jesteś mega rozczarowany. Każdy z nas też jest, w jakimś stopniu. Ale nadszedł czas, żebyś odłożył pistolet i żył. Let it go.


NOOO ! They played me like a damn fiddle ! Give it back ! This isn't right !
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Angello » Wt paź 13, 15 17:43

Ej no pany nie żartujcie sobie, że...
Spoiler:
Avatar użytkownika
Angello
Red Blaster
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pn wrz 28, 15 09:00
Lokalizacja: Whitestok
Gram: MGS V
Czytam: codziennie

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Curtis » Wt paź 13, 15 18:31

Spoiler:
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Angello » Wt paź 13, 15 19:21

W życiu bym na to nie wpadł :O
Dzięki Obrazek
Avatar użytkownika
Angello
Red Blaster
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pn wrz 28, 15 09:00
Lokalizacja: Whitestok
Gram: MGS V
Czytam: codziennie

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Ookami » Wt paź 13, 15 20:44

Największym dla mnie bólem, przez który nie chce mi się grać, do zrobienia 4tego zakończenia jest
Spoiler:
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Faja » Wt paź 13, 15 20:54

albo ja coś ominąłem, albo ktoś se jaja robi, ale przecie ta gra ma tylko jedno zakończenie po misji 46, chyba że zakończenie pierwszego rozdziału, albo wątku pindy traktujecie jako dodatkowe zakończenia
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Curtis » Wt paź 13, 15 21:23

Ookami napisał(a):Największym dla mnie bólem, przez który nie chce mi się grać, do zrobienia 4tego zakończenia jest
Spoiler:


Czo ?

Spoiler:
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Osvelot » Wt paź 13, 15 21:48

Faja napisał(a):albo ja coś ominąłem, albo ktoś se jaja robi, ale przecie ta gra ma tylko jedno zakończenie po misji 46, chyba że zakończenie pierwszego rozdziału, albo wątku pindy traktujecie jako dodatkowe zakończenia

Jak lecą creditsy, to liczymy jako ending. Więc łapią się na to: misja 31, misja 45, misja 46, a do tego wycięta misja 51 oraz mająca kiedyś dać się odblokować sekwencja świętująca rozbrojenie nuklearne. Jeśli olać ending związany z misją 51, to zostają cztery - 3 w grze, a czwarte nuklearne wkrótce (znaczy kiedyś tam, ale na pewno będzie).
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Ookami » Wt paź 13, 15 23:40

Curtis napisał(a):
Ookami napisał(a):Największym dla mnie bólem, przez który nie chce mi się grać, do zrobienia 4tego zakończenia jest
Spoiler:


Czo ?

Spoiler:


No właśnie nigdzie, ja przez cały czas od momentu zapowiedzi, że gra się będzie toczyć w Afganie miałem cichą nadzieję, że będzie scena gdzie Młoda Wolf spotka swojego Saladyna.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Curtis » Wt paź 13, 15 23:50

Z tego co pamiętam Przysadzisty Prezes spotkał Wolf w Iraku ? Nie było tam mowy o Afganistanie albo ja czegoś z MGS 1 nie pamiętam.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Solidny » Śr paź 21, 15 12:14

Curtis napisał(a):Z tego co pamiętam Przysadzisty Prezes spotkał Wolf w Iraku ? Nie było tam mowy o Afganistanie albo ja czegoś z MGS 1 nie pamiętam.

Dobrze godosz.

Tu jest mapa obszarów zamieszkiwanych przez Kurdów (którym Wolf była) z 1986:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kurdowie# ... n_1986.jpg

Trochę za daleko od domu musiałoby ją wywiać.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Osvelot » Śr paź 21, 15 14:23

Swoją drogą w świetle nowej fabuły jest ciekawe, czy Spasionym Saladynem okazuje się być Duży Dowódca czy Masywny Medyk.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Tidus93x » Śr paź 21, 15 14:33

Podejrzewam, że jednak Szeroki Szef. Pewnie w czasie, kiedy Monstrualny Medyk bawił się swoimi diamentowymi psami, spotkał ponownie Szarego Lisa, jak i Snajperkę Wilczycę i robił wszystkie te rzeczy, które na ten okres przypadają.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Curtis » Śr paź 21, 15 14:34

Don't say it Osvelot...

Jak dowala jakiś grube retcon(w sumie w MGS 2 jest)dotyczący MGS 1 jadę szukać wtedy tego Japończyka i "przedstawię mu swoje racje" lol
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Osvelot » Śr lis 25, 15 01:42

Drogi Zanzibarze,

Moja ekipa R&D w bazie robi mnie w хуй i kroi na koszmarną kasę. I nie tylko. Niedawno byłem z nich całkiem zadowolony, byłem zaskoczony że po dwumiesięcznym zatwardzeniu wpadli na nowe pomysły na ulepszanie broni i przedmiotów. Byłem odrobinę podejrzliwy ze względu na dość wysokie koszty opracowywania tych nowych rozwiązań - zwłaszcza, że podobne lub takie same efekty nierzadko mogłem uzyskać z pomocą jednego specjalisty, średnio rozgarniętego brodacza o wyrazie twarzy "podłożyli mi gówno pod nos", który kompletnym przypadkiem okazał się lokalnym mistrzem w modyfikowaniu broni. Mimo wszystko nie chciałem robić nikomu awantury, być może najdrobniejsze usprawnienia na najwyższym poziomie są takie kosztowne, odwrócona krzywa paraboliczna i te sprawy, im dalej jesteś na osi x, tym wolniejszy przyrost na osi y... trudno, tak musi być. Ale niedawno miarka się przebrała. Zorientowałem się, że coś jest nie tak, kiedy do opracowania paru drobnych usprawnień do karabinu z tłumikiem, zespół R&D oprócz ogromnej góry Grubego Militarnego Produktu zażyczył sobie blisko pięć tysięcy sztuk jednej z medycznych roślin. Co do хуй, ja się pytam? Gdzie wy to zielsko wpychacie? Dlaczego mam czekać tydzień na te kilka pierdół, zazwyczaj zajmowało im to parę godzin! To tylko pierdolony karabin z tłumikiem! Bez zapowiedzi wpadłem do pracowni R&D - moim oczom ukazał się następujący widok. Nowiuteńki karabin leżał na półce lśniący i gotowy. A może i nawet już nie lśniący, bo trzy dni po przyjęciu zlecenia zdążył już nawet nieco złapać kurz, więc podejrzewam że pracowali nad nim tyle co zawsze, tylko postanowili sobie tym razem moim kosztem zrobić wolne. Wszystko było jasne, kiedy zobaczyłem, do czego potrzebowali tonę medycznych chwastów. Ta banda zawszonych pierdolców leżała po kątach, zjarana po uszy tym ścierwem, raz na jakiś czas któryś odzywał się kompletnie niezrozumiałym bełkotem. Ewidentnie załapałem się na epizod halucynacji, byli kompletnie w innym świecie, brak kontaktu z rzeczywistością. "Błiszczoooonciii kariabiń dla szszsszłeeeeeeefa hehehehhe prfffrfttrrrrrrrrrrrrt" - jak przypierdoliłem mu metalową łapą, tak do dzisiaj lekarze z medycznego zastanawiają się, czy próbować odratować którykolwiek ząb, czy wyrwać co zostało i wstawić pełną protezę. W pomieszczeniu obok, w laboratorium, jakiś jebaniec myślał że jest zabawny, bo w tyglu próbował sobie z reszty zielska ugotować zupę. Nie wytrzymałem i przywaliłem mu z dyńki w bark, ale zapomniałem o rogu i nadziałem kolesia. Byłem tak wkurwiony, że nawet tego nie zauważyłem i chodziłem z nieprzytomnym zjebusem przewieszonym przez róg, dopóki Miller nie zwrócił mi uwagi. Noszkurwa mać. Piszę do was, bo nie wiem, co zrobić. Starałem się cały czas grać tego "rozsądnego przywódcę" i nawet teraz w ramach kary jak zwykle zapowiedziałem im "trening CQC" jak ostatnio, kiedy te zjeby zaczęły dźgać się nożami. Ale obawiam się, że w tym stanie jestem w stanie im co najwyżej zorganizować trening z umierania w męczarniach. Nowe bronie nie mają prawa tyle kosztować ani wymagać dwóch tygodni opracowywania. Nie wierzę, że każdy Duży Dowódca boryka się z takimi samymi problemami, to jakiś absurd. Drogie Bravo, znaczy się Zanzibarze, pomóżcie.

Venom Snek


Spoiler:
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Tidus93x » Śr lis 25, 15 10:31

Drogi Venom Snieku

Znam dobry sposób motywacyjny dla Twojego zespołu. Rozpuść w bazie English vocal cord parasites, to odechce im się jarania i pogaduszek, a wezmą się do roboty. Sprawdzony sposób, u mnie albo brali się do roboty, albo ich zabiłem. Co prawda ostatecznie zabiłem wszystkich zarażonych, ale co to za różnica, bzdurne randomy.

Pozdrawiam

Paniszd Snejk

PS. Daj lajka jak pomogłem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Curtis » Śr lis 25, 15 13:22

Na mojej liście "Things to do..." Mogę już odhaczyć dzisiejszą dawkę raka :)
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Tidus93x » Śr lis 25, 15 13:31

Po wczorajszych zajęciach z psychologii społecznej miałem dużo komórek rakowych do rozdania, także częstuj się. A Ocwel ma autyzm, także ten...
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Osvelot » Śr lis 25, 15 17:43

To nie autyzm, to leki na przeziębienie.

Tak czy inaczej, nie wyobrażam sobie reakcji kogoś, kto zaczął grać w MGS V niedawno i zobaczył te kosmiczne wymogi w trakcie gry, a nie jak większość nieszczęśników - w najbardziej grindowatym postgame ever.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Curtis » Śr lis 25, 15 19:47

Ale ekwipunek niższych poziomów jest na tyle dobry że maksymalny poziom nie jest chyba konieczny ?
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez kelen » Cz lis 26, 15 21:21

Jezu, dwa razy się popłakałem ze śmiechu jak to czytałem.

PS Zgadzam się
Avatar użytkownika
kelen
Predator
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn wrz 05, 05 16:28
Lokalizacja: Piekary Śl.

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez DanteeChaos » Pt lis 27, 15 01:56

Osvelot napisał(a):jak przypierdoliłem mu metalową łapą, tak do dzisiaj lekarze z medycznego zastanawiają się, czy próbować odratować którykolwiek ząb, czy wyrwać co zostało i wstawić pełną protezę.

Jebłem :D
DanteeChaos
Arnold
 
Posty: 24
Dołączył(a): So wrz 12, 15 23:56

Re: [SPOILERY] Chciałbym się wyżalić

Postprzez Angello » Pt lis 27, 15 09:58

Osvelot zgadzam się z Tobą w 200%. Też miałem wylać żal na ten temat ale jak przeczytałem Twój tekst to jeszcze leżę i kwiczę Obrazek
Te ceny najnowszych dodatków to wysrali razem z 7-dniowym zatwardzeniem.
Avatar użytkownika
Angello
Red Blaster
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pn wrz 28, 15 09:00
Lokalizacja: Whitestok
Gram: MGS V
Czytam: codziennie

Poprzednia strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron