[SPOILERY] Porady

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez RutaL » N lut 07, 16 15:37

Może w sumie jo...
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Tidus93x » Śr lut 10, 16 10:59

A propos żołnierzy S rank:

https://www.youtube.com/watch?v=L5sMCTHKBjw

Tip jak zdobyć masę S-ów w jednym podejściu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Śr lut 10, 16 12:49

Filmik jest fajny dla samego wykresu, jak ktoś jest ciekawy jacy żołnierze w jakich warunkach pojawiają się w dziczy.

Ale sposób jest od dawna nieefektywny w porównaniu z wymianą event points. Robisz Event FOB, dostajesz masę punktów, wymieniasz na żołnierzy S w paczkach po 10 (albo 20, jeśli Combat), zapętlić.

Najpoważniejsza wada - grind, do tego nudny jak ch*j.

Zalety - można też tym sposobem zdobywać odpowiednio droższych żołnierzy S+ i S++. No i zawsze sobie wybierasz rodzaj kupowanych pokemonów.

Aha, jeszcze jedna wada, nawet poważniejsza od poprzedniej:
Nie warto. :^)
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Tidus93x » Śr lut 10, 16 13:23

No właśnie chodziło mi o jakąś alternatywę dla FOB. Z resztą natrafiłem na to przypadkiem, nie odpalałem V od listopada.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Śr lut 10, 16 14:00

Tidus93x napisał(a):No właśnie chodziło mi o jakąś alternatywę dla FOB.

No w sumie racja. Tyle że po zrobieniu MGS V na 100% jedyne, do czego służy jakikolwiek dalszy grind i rozwój bazy, to FOB, więc... kółeczko się zamyka w ten oto nieprzyjemny sposób.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Tidus93x » Śr lut 10, 16 15:04

Osvelot napisał(a):
Tidus93x napisał(a):No właśnie chodziło mi o jakąś alternatywę dla FOB.

No w sumie racja. Tyle że po zrobieniu MGS V na 100% jedyne, do czego służy jakikolwiek dalszy grind i rozwój bazy, to FOB, więc... kółeczko się zamyka w ten oto nieprzyjemny sposób.


Tru dat, Major.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez RutaL » Śr lut 10, 16 17:12

No FOB może nużyć jak ktoś to wałkuje i ma po 5000 wypadów :) a są tacy artyści albo i lepsi chyba. MB i FOB odstawiłem na ful podczas mielenia kampanii głównej. Może 3/4 razy wjechałem tam robiąc fabułę. Teraz jak już mam te 100% to trochu się bawię tam, ale bez jakiejś przesady, łącznie mam może z 50 takich imprez wyjazdowych. Żołnierze z S ranga to w sumie nie problem, jakąkolwiek misje skończę, czy to FOB, czy trzasnę jakąś powtóreczkę to sami mi przyłażą po 10, czemu nie wiem. Bardziej ci S+ i S++ są poczebni, a jak ich nie ma to kij im w hauer. FOB przy jakimś graniu z umiarem jest ok i można w to cisnąc wtedy jakiś czas. Z resztą nie da się siedzieć przy tam na raz nawet 1,5 godziny.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » Śr lut 10, 16 22:18

Ja olewam infiltracje FOBów, przy moim streaku 0/11 dalsze próby byłyby katorgą i niepotrzebnym marnowaniem czasu.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez RutaL » Śr lut 10, 16 23:02

No ja też mam ujemny bilans :) , ale nie szkodzi, jeszcze pewnie popykam tam co nieco. Jeszcze mi się nie znudziło, ale może dlatego, ze wydaje mi się, że przemknięcie tam jest trudniejsze niż w "growych" misjach i trza się trochu spocić, ja przynajmniej muszę.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » Cz lut 11, 16 20:39

https://m.youtube.com/watch?v=yEkKQ6DjXgw - To Ghost Ridera da się pokonać... Ciekawe...

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=r_0jIL1L-qs - jak ktoś chce farmić żołnierzy-kujonów.

Farmienie materiałów w 12 misji nie działa, przynajmniej nie tak jak powinno (bo przy drugim i następnym powtórzeniu misji w kontenerach jest maks. 75 materiałów).

A tak w ogóle, to co jest z Quiet? Obraziła się na mnie, bo zostawiłem ją przy pierwszym podejściu do misji 45 czy kurde bele, babcine wesele, co? Sześć razy przechodzę misję 11, bez zabijania jej w końcówce, a nadal nie mam prefixu Reunion przy misji. Nie mam jej w Brigu, na Platformie Medycznej i wyborze kompanów. Co za wiedźma.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Tidus93x » Cz lut 11, 16 21:09

Ja na Man on Fire użyłem właśnie tych zbiorników z wodą i zdążyłem spieprzyć zanim się ocucił. Wcześniej próbowałem go do tej stojącej wody wrzucić, ale mi się nie udało. Pistoletem na wodę też strzelałem, ale przestałem, bo myślałem, że nic nie daje XD.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez RutaL » Cz lut 11, 16 21:19

Spróbuj ją ciachnąć 7 raz. Albo może nie masz update'u odpowiedniego czy cuś.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » Cz lut 11, 16 22:20

Tidus93x napisał(a):Ja na Man on Fire użyłem właśnie tych zbiorników z wodą i zdążyłem spieprzyć zanim się ocucił. Wcześniej próbowałem go do tej stojącej wody wrzucić, ale mi się nie udało. Pistoletem na wodę też strzelałem, ale przestałem, bo myślałem, że nic nie daje XD.


Pff, jest szybszy sposób (tylko przed misją weź Hand of Jehuty):
- po wyjściu z budynku wejdź do basenu
- stań blisko niego i namierz ręką
- Hand of Jehuty przeciągnie go do basenu
I potem tylko biegniesz tunelem. I koniec misji. Nawet dostałem ocenę A.

BTW. Gdzieś na forum przeczytałem, że w pierwszej misji po uratowaniu Kaza można wybrać inne LZ i tym sposobem nie natknąć się na Skullsów. Potwierdzam, bo nawet przed chwilą tak zrobiłem i kolejna ocena S do kolekcji. Tylko najlepiej przed dotarciem do Wialo Village wziąć sobie D-Doge, potem przy uratowaniu Kaza łatwiej jest się prześlignąć.

I czy ktoś oprócz mnie widział cut-scenkę, w której Miller coś tam mówił o jakimś ataku na bazę i prosił Venoma o rozkaz na kontratak? Spokojnie ukończyłem sobie pierwszą misję, a tu nagle Miller mówi "Boss, we have a emergency" i każe mi wracać do bazy. O co ch(ł)odzi? Przypominam, że grę ukończyłem niedawno.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Cz lut 11, 16 23:31

Ta cutscenka to takie wprowadzenie do FOB.

Fajne patenty tu wyszukujecie, dawajcie więcej z dokładnym opisem to trafią na główną.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Metyl » Cz lut 11, 16 23:34

O, to ja się pochwalę, że po zwaleniu Volginowi na łeb zbiornika z wodą zwormholowałem go (Volgina, nie zbiornik;) - co prawda extraction okazała się failed, ale miałem go z głowy na dobre.
Metyl
Black Viper
 
Posty: 153
Dołączył(a): N lip 06, 08 23:12

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez uci » Pt lut 12, 16 03:57

ale przed czy po odstraszniu trzeciego dziecka zrobiłeś volginowi ten wormhole?
bo przed to ja nie próbowałem:)

zaś pistolet na wode jest jednocześnie tak samo przydatny jak beznadziejny :]
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Metyl » Pt lut 12, 16 11:02

ale przed czy po odstraszniu trzeciego dziecka zrobiłeś volginowi ten wormhole?
bo przed to ja nie próbowałem:)


Za pierwszym razem jak kręciłem S-kę i zależało mi na czasie to chyba od razu podbiegłem, jak tylko upadł. W drugim podejściu zrzucałem najpierw dzieciakowi Supply Dropy na głowę, co by taska zaliczyć.
Metyl
Black Viper
 
Posty: 153
Dołączył(a): N lip 06, 08 23:12

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez RutaL » Pt lut 12, 16 11:22

Pistoletem na wodę można go załatwić, ale to trwa 500 lat. Się okazuje, że na większość misji jest patent i można ją łyknąć w umowne "5 sekund" i zgarnąć S. "C2W" np. to w ogóle bez wychodzenia ze śmigłowca można ogarnąć i S-ka jak ta lala jest. Patent spróbowałem w "śpiących pszczółkach", od razu ląduje w Smasei Fort czy jakoś, znajduję na prędkości dmuchawę, robię Skulls'om tak :boxing: , jak zwykle oglądam urzekającą cut scenkę :P i cyc malina, jest S-ka i nie muszę się tłuc jak debil przez te rusztowania koło mostu tam :)
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » Pt lut 12, 16 11:44

RutaL napisał(a):Patent spróbowałem w "śpiących pszczółkach", od razu ląduje w Smasei Fort czy jakoś, znajduję na prędkości dmuchawę, robię Skulls'om tak :boxing: , jak zwykle oglądam urzekającą cut scenkę :P i cyc malina, jest S-ka i nie muszę się tłuc jak debil przez te rusztowania koło mostu tam :)


Tak pewnie też się da, ale wtedy zanika cała frajda ze skradania.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Pt lut 12, 16 11:46

Tylko że przez takie taktyki na jana sporo tracisz z gry, choćby w misji pszczółkami jest ekstra scenka jeśli niemego więźnia przechwycisz jeszcze na moście, poza tym umykają ci potencjalni kandydaci do bazy, surowce, sprzęt że o klimacie skradania nie wspomnę. Także zaliczanie misji na S czy robienie dodatkowych zadań jak najbardziej ale podczas normalnego przechodzenia to jak przechodzenie gry z youtube.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez RutaL » Pt lut 12, 16 12:44

No jasna sprawa, za pierwszym razem to ta misja zeszła mi chyba godzinę. Z resztą jak każda inna. Po którymś razie dla frajdy i spróbowania czegoś innego wjeżdżają takie tematy właśnie jak ogólna rozpierducha. Sory ale trza być debilem, żeby za pierwszym razem pocisnąć giere w taki szturmowy sposób. Zgadzam się, że to bez sensu i nie po to chyba w ogóle była ta gra robiona. Jak se przypomnę co się napociłem jak za pierwszym razem robiłem "Ocupation forces" to głowa mała, chyba z tydzień siedziałem tam w forcie, ofkoz w Venomowym czasie :) bo starałem się właśnie jak najwięcej zebrać ludzi i innego badziewia. No a potem już szaleństwo, zwłaszcza, że już w pewnym momencie masz tyle surowców, że chyba więcej się nie da. Jeśli idzie o rozwiązania siłowe to nadają się tylko przy którymś tam powtarzaniu misji, wcześniej nie. Takie rzeczy stosowałem już dla zabawy bo mimo ukończenia gry dalej miałem ochotę w nią grać. W grze właśnie jest sporo pochowanych "małych scenek", które warto se obejrzeć dla uzupełnienia obrazu. Tak samo "zamawiając" helikopter na inne lądowisko w misji ratowania Kaz'a, nie zobaczy się jak Skulls'y przybywają. A jeśli się podejmie walkę też załącza się co nieco. Jak jeden z nich wyjmuje klame z dłoni to dla mnie miazga. Nawet w "Traitor's Caravan" jeśli ciężarówka wjedzie na prom i nie zdążysz jej przejąć to załącza się parę obrazków. Tak naprawdę dużo fabuły gry jest tak umiejscowiona, że trzeba samemu ją znaleźć. Dialogi strażników, których jest masa, też fajnie uzupełniają całość. Misje na początku robiłem bardzo długo, np. właśnie przez to, że słuchałem tych rozmów strażników przez co przy pierwszych podejściach moje rangi to były głownie B, C, jakieś A, ledwie parę S, a taki "Voices"...D :)
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » So lut 13, 16 11:08

https://www.youtube.com/watch?v=3pYWyg2ZbFY

Ma ktoś jeszcze problemy z dużym rogiem ?

Gerbil x 10000
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » N cze 05, 16 14:54

No ja apropo tego odłamku mam pytanie.

Czy jak wyruszę na misję jako jeden z moich ciołków z Combat Unitu i będę zabijał żołnierzy, to czy ten szrapnel u Szefa urośnie?
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez czaninho » Wt cze 07, 16 14:51

Raczej nie. Jestem prawie pewny ze nie zdobywa sie demon points grajac nie snakiem
Fan MGSa od 1998
czaninho
Black Color
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 19:13

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Wt cze 07, 16 14:53

Bardzo często grałem żołnierzami z oddziału i narobiłem sobie sporo demon pointsów - jak przełączyłem się na Snejka to był uwalony juchą z rogiem wielkości wieży Eiffela.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » Wt cze 07, 16 20:28

Osvelot napisał(a):Bardzo często grałem żołnierzami z oddziału i narobiłem sobie sporo demon pointsów - jak przełączyłem się na Snejka to był uwalony juchą z rogiem wielkości wieży Eiffela.


Aha. Czyli i tak nie warto zabijać. :')
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez czaninho » N cze 26, 16 13:43

Swoja droga na PC ladnie jada czity jak lider ma miliard pkt
Fan MGSa od 1998
czaninho
Black Color
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 19:13

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » N lip 03, 16 19:37

Obrazek

Ladies and gentlemans, Kochana Młodzieży i inni mieszkańcy forum - mam pytanie.

Czy to jest TEN MOMENT, kiedy zmieniłem SNAKE'A W BEZLEBUBA? Czy tam innego demona?

I gdybyście pytali - ja nic nie zrobiłem, tylko bawiłem się w testowanie Brennana na śmigłowcach i sprawdzałem, czy używanie czołgów na naszych wschodnich sąsiadach i murzynach daje frajdę. Daje.

EDIT: Na wszelki wypadek dorzucę kilka zdjęć z panelu wyboru sprzętu - nie wiem czy lepiej widać, ale mam taką nadzieję.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez uci » N lip 03, 16 20:25

w momencie kiedy nie możesz zmyć krwi pod prysznicem to jesteś diabłem
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Ziomaletto » N lip 03, 16 20:52

W sumie to już mi krew zniknęła. Nie, nie myłem się, chodziłem po Afryce brudny i chyba w czasie suszy. Po dwóch (właściwie trzech, ale musiałem trzeciego sobie odpuścić, baterie w padzie padały) side-opsach bez zabijania nikogo i uratowaniu więźnia wezwałem helikopter i gdy już znalazłem w ACC - BOOM, znów jestem nieskazitelnie czystym Dobrym Szefem. Trochę rozczarowujące. :|
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron