[SPOILERY] Porady

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Angello » Wt paź 20, 15 22:07

Czy ja dobrze widzę, ze aby móc korzystać z Parasite Camouflage albo Parasite Armor to muszę co chwilę wracać do misji gdzie ubijam i fultonuje Skullsów aby mieć komponenty do składanie tych wdzianek :?
Co to jest Parasite Mist :?
Avatar użytkownika
Angello
Red Blaster
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pn wrz 28, 15 09:00
Lokalizacja: Whitestok
Gram: MGS V
Czytam: codziennie

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Wt paź 20, 15 22:23

Tak, pasożyty zbierane ze skullsów robią za "baterie" do kombizenonu.

Trzy rodzaje są do zebrania:
- Camouflage Parasite - za fultonowanie sniper skulls
- Armor Parasite - za fultonowanie skullsów z zatwardziochą
- Mist Parasite - za fultonowanie skullsów których boi się Miller (spotykane w dwóch misjach: przy odbijaniu Millera i przy wyciąganiu rakietnicy Stinger z jaskinii w Smasei Laman)

Efekty użycia to kolejno: niewidzialność, zatwardziocha-pancerz, zrobienie mgły dookoła

PS. Odnoszę wrażenie, że już o to pytałeś.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Angello » Wt paź 20, 15 22:55

Za 4 miesiące kończy mi się okres gwarancji (czyt. 40 urodziny) więc i pamieć już nie ta ;) ale o Parasite Mist (chyba) nie pytałem Obrazek
W moim pytaniu bardziej chodziło mi o to do czego wykorzystać takie cudo :?
Avatar użytkownika
Angello
Red Blaster
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pn wrz 28, 15 09:00
Lokalizacja: Whitestok
Gram: MGS V
Czytam: codziennie

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Zielakpl » Śr paź 21, 15 10:18

Camouflage Parasite różni się czymś od zwykłego stealth?
Avatar użytkownika
Zielakpl
Psycho Mantis
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr maja 28, 14 11:47

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Śr paź 21, 15 11:03

Troszkę szybciej się zużywa i podczas jego wykorzystania możesz wyekwipować inny przedmiot.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez silent_mastodon » Śr paź 21, 15 23:49

ten nowy news na pierwszej stronie - co to ma znaczyc ze okres ochronny przed spojlerami minal , nie wspominam juz o ludziach ktorych narazie nie stac na gre bo pomijajac fakt nie kazdy gra jak dzikus zeby tylko odwalic fabule najlepiej w dniu premiery albo wczesniej , to ze wy tak robicie nie znaczy ze kazdy
silent_mastodon
Coward Duck
 
Posty: 33
Dołączył(a): Śr wrz 30, 15 12:04

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Angello » Śr paź 21, 15 23:55

Czy do odblokowania stroju Cyborg Ninja muszę ukończyć jeszcze wszystkie misje poboczne oprócz misji fabularnych :?
Rozumiem, że do odblokowania Raidena potrzebuje zaliczyć wszystkie 50 misji na rangę "S" a nie tylko te 30 podstawowych wykluczając te powtarzalne na trudniejszych poziomach :?
Moja córka dziś pytała dlaczego nie można przemalowywać D-Konia tak jak D-Pieseła :? ;)
Avatar użytkownika
Angello
Red Blaster
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pn wrz 28, 15 09:00
Lokalizacja: Whitestok
Gram: MGS V
Czytam: codziennie

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Cz paź 22, 15 00:02

silent_mastodon napisał(a):ten nowy news na pierwszej stronie - co to ma znaczyc ze okres ochronny przed spojlerami minal , nie wspominam juz o ludziach ktorych narazie nie stac na gre bo pomijajac fakt nie kazdy gra jak dzikus zeby tylko odwalic fabule najlepiej w dniu premiery albo wczesniej , to ze wy tak robicie nie znaczy ze kazdy

Z pretensjami wbiłeś do pierwszego lepszego tematu?
I tak się już ludzie nie uchronią przed spoilerami, dalszy okres ochronny nie ma już sensu. Oczywiście jak ktoś chamsko opiszę końcówkę w dyskusji o figurkach to popłynie na pontonie, nie możemy jednak gasić zainteresowania które dopisuje nam raz na kilka lat.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Gillian » Cz paź 22, 15 07:30

silent_mastodon napisał(a):ten nowy news na pierwszej stronie - co to ma znaczyc ze okres ochronny przed spojlerami minal , nie wspominam juz o ludziach ktorych narazie nie stac na gre bo pomijajac fakt nie kazdy gra jak dzikus zeby tylko odwalic fabule najlepiej w dniu premiery albo wczesniej , to ze wy tak robicie nie znaczy ze kazdy

Sam mam podobne zdanie, ale taka byla decyzja wiekszosci forumowiczow: viewtopic.php?f=69&t=4780
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Cz paź 22, 15 07:45

silent_mastodon napisał(a):ten nowy news na pierwszej stronie - co to ma znaczyc ze okres ochronny przed spojlerami minal , nie wspominam juz o ludziach ktorych narazie nie stac na gre bo pomijajac fakt nie kazdy gra jak dzikus zeby tylko odwalic fabule najlepiej w dniu premiery albo wczesniej , to ze wy tak robicie nie znaczy ze kazdy

Po pierwsze - artykuł jest za bramką, nie dostajesz spoilerów od razu na twarz, musisz przejść przez niusa do artykułu. A nius zawiera ostrzeżenie.

Po drugie - ochrona przed spoilerami mogłaby trwać w nieskończoność, tyle że zamordowałoby to swobodną dyskusję, a od tego mamy to forum. Długość okresu ochronnego wybrali użytkownicy w głosowaniu.

Po trzecie - wystarczy orientować się w tematach, ludzie na forum i tak się trzymają reguły, że swobodnie mogą pisać o wszystkim w tematach dotyczących endgame i analiz zakończeń/wrażeń po zagraniu w całość. W dyskusjach o MGS V "z środka gry" i tak się wszyscy pilnują, a w tematach kompletnie luźno powiązanych byle pierdoła jest wsadzana w spoiler. Try not to panic.

Zdrowy rozsądek podpowiada, żeby miesiąc po premierze gry, na którą był spory hype, unikać praktycznie każdego kontaktu z community, jeżeli chce się unikać spoilerów. Oczywiście, że nie każdy ma możliwość zagrać tuż po premierze, ale nie można z tego powodu blokować forum.

Pozostaje jeszcze jedna możliwość, jeśli ktoś chce korzystać z całej reszty forum, ale nie chce się naciąć na MGS V - w panelu użytkownika, w zakładce "Grupy" można się dodać do grupy "Ignoruję MGS V", wtedy dział MGS V nie będzie się pokazywał. Potem można się od grupy tak samo łatwo odłączyć i przeczytać sobie wszystko.

Jak ktoś chce uczestniczyć w dyskusjach o MGS V półtora miesiąca po premierze, ale nie chce widzieć spoilerów, to robi to na własne ryzyko.

PS. A że Venom Snek to autysta - to opinia, nie spoiler -_-
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez kelen » Cz paź 22, 15 19:54

Żeby Quiet mi nie odeszła, to muszę tego motylka cały czas trzymać w emblemacie?
Avatar użytkownika
kelen
Predator
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn wrz 05, 05 16:28
Lokalizacja: Piekary Śl.

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Angello » Cz paź 22, 15 20:52

Czy któryś ze strojów albo nakryć głowy chronią nas przed gazami usypiającymi :? Pytam, bo zdarzyło mi się wleźć na minę z gazem usypiającym, którą sam podłożyłem :D
Avatar użytkownika
Angello
Red Blaster
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pn wrz 28, 15 09:00
Lokalizacja: Whitestok
Gram: MGS V
Czytam: codziennie

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Pt paź 23, 15 01:05

Kelen - tak

Angello - nic nie ma dla Snejka i żołnierzy z MB branych na misje, niestety. Trochę dziwne, szczerze mówiąc. Za to żołnierze z ochrony FOB noszą maski, jak security jest ustawione na non-lethal.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Curtis » Pt paź 23, 15 03:30

Ogólnie to ja polecam naprawdę nie używać tego motylka...

Po misji "A Quiet exit" to jedyny moment gdzie przez chwilę MGS V robił coś dobrze... Jednak po utracie cycków jest jakby tak bardziej ... Bez cycków...
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Pt paź 23, 15 10:44

Za tym tęsknisz, Curtis?
Obrazek
(unedited, tak się zachowują w grze)

Każdy zrobi sobie do końca wątek fabularny Quiet kiedy będzie chciał, przemycanie marudzenia jako porady to nadal ciągle marudzenie.
IT'S THE PLAYER'S DECISION, Miller.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Curtis » Pt paź 23, 15 12:57

To nie chodzi o marudzenie... Jak powiedzmy używasz w misjach Quiet i najebiesz już tych powtórkowych misji czy tam side-opsów i wtedy zdecydujesz się zrobić wątek Quiet to po jej odejściu traci się taki efekt, że "kurde mam jeszcze tyle misji do zrobienia a muszę totalnie zmienić podejście" dlatego wątek Quiet mogli jeszcze szybciej rozwiązać. To by dało ciekawy motyw, że rzeczywiście coś się traci.

A tak wszystkie misje jak zrobisz to potem "I don't give a shit i lost her... Tho i miss her boobs a bit"
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Faja » Pt paź 23, 15 13:30

Ja zrobiłem wszystkie replaye na S i all objectives juz bez niej i dalo sie? Dalo sie. Piesel lapszy pincet razy
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Curtis » Pt paź 23, 15 13:33

Przecież mi nie chodzi o to kto jest lepszy... Zresztą nieważne

Pies byłby spoko gdyby nie to, że wrogów wyczuwa Ci i zaznacza z 1000 kilometrów...
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Pt paź 23, 15 13:51

Jak już to ze stu metrów.

BTW poza Quiet mieliśmy tracić wszystkie postacie raz na zawsze lub nawet pominąć możliwość ich werbunku. Tymczasem wyszło jak wyszło, hail fulton device.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Zielakpl » Pt paź 23, 15 17:10

no też pamiętam jak to łatwo można było przeoczyć DD i nigdy go nie spotkać lub kiedy jeden buddy poniesie śmierć to już na zawsze
Avatar użytkownika
Zielakpl
Psycho Mantis
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr maja 28, 14 11:47

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Curtis » Pt paź 23, 15 17:15

Żeby przeoczyć DD trzeba naprawdę być ślepym ale to mniejsza...

Nie wiem czy ktoś to już zauważył ale kiedy wyciągamy Millera w misji Phantom Limbs, możemy zmienić domyślne LZ helikoptera i nie spotkać skullsów.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Zielakpl » Pt paź 23, 15 17:54

o, nie wiedziałem o tym

a co jest jak nie uratujemy millera w 3 dni?
koniec gry?
Avatar użytkownika
Zielakpl
Psycho Mantis
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr maja 28, 14 11:47

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Angello » Pt paź 23, 15 18:21

Czy da się wyłączyć zaznaczanie przeciwników lornetką, psem i Quiet :? Trochę mi się nie podoba to, że widzę przeciwników przez ściany i skały.
Avatar użytkownika
Angello
Red Blaster
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pn wrz 28, 15 09:00
Lokalizacja: Whitestok
Gram: MGS V
Czytam: codziennie

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Curtis » Pt paź 23, 15 18:25

Zielak tak wtedy jest game over jeśli zbyt długo się ociągasz z wyciąganiem Millera

Angello wszystko jest w opcjach, wystarczy poszukać.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Angello » Pt paź 23, 15 18:29

Dziękuję.
Nie zrozum mnie źle, ja nie piszę tutaj z czystego lenistwa zamiast poszukać w grze ;) Większość pytań rodzi się kiedy konsola jest wyłączona a TV zajęte przez dzieciaki, do tego Wy jesteście wiarygodnym i pewnym źródłem odpowiedzi Obrazek
Avatar użytkownika
Angello
Red Blaster
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pn wrz 28, 15 09:00
Lokalizacja: Whitestok
Gram: MGS V
Czytam: codziennie

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Angello » Pn paź 26, 15 23:16

Jak umyć naszego Snejka skoro prysznic i zmiana munduru nie pomaga na pozbycie się krwi :?
Avatar użytkownika
Angello
Red Blaster
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pn wrz 28, 15 09:00
Lokalizacja: Whitestok
Gram: MGS V
Czytam: codziennie

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Curtis » Pn paź 26, 15 23:20

To znaczy że masz demona... Nie wiem jak się zbija demon pointsy bo się w to nie bawiłem...

Ale chyba zdobywając heroism points...
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Cichsson » Pn paź 26, 15 23:22

Musisz zapewne heroizmu nabić, zoo odwiedzić. Pewnie demon pointsy Ci się nabiły i róg masz już za duży :P

Edit: Obrazek
Ostatnio edytowano Pn paź 26, 15 23:51 przez Cichsson, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Cichsson
Black Color
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt lip 24, 15 08:34
Gram: MGS:PW/V:TPP
Czytam: Co 5 dni coś nowego :)

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Angello » Pn paź 26, 15 23:45

O cholera a od czego mam tego demona :spiderman: :? Z tego co kojarzę to ostatnio więcej zabijam niż usypiam wrogów
Avatar użytkownika
Angello
Red Blaster
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pn wrz 28, 15 09:00
Lokalizacja: Whitestok
Gram: MGS V
Czytam: codziennie

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Pn paź 26, 15 23:45

Heroism nie zadziała. Nie zabijaj ludzi wcale a już na pewno unikaj dobijania rannych wrogów, zamiast tego fultonuj jeśli ktoś ci się nawinie pod lufę. Nie używaj żadnej broni zapalającej czy wybuchowej. Fultonuj zwierzęta i odwiedź czasami swoje zoo. Jeśli masz broń jądrową to się jej pozbądź. Powtórz kilka razy misję z białą mambą zbierając wszystkie dzieci z wioski i posterunku, najlepiej zanosząc każdego do śmigłowca chociaż zwykły balon też da radę. W ten sposób pozbędziesz w miarę szybko krwi, nad rogiem będziesz musiał trochę popracować.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron