[SPOILERY] Porady

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez abovePL » N lis 29, 15 21:48

Osvelot napisał(a):A co ci tak ten róg przeszkadza? Ma wystawać, jest konsekwencją popełnionych czynów.

Odwiedź sobie ZOO (nie żartuję, odejmuje demon pointsy), uratuj trochę więźniów, przestań mordować ludzi (pomaga najbardziej), fultonuj wszystkie żywe organizmy, itepe itede. Albo rozbrój 10 nuklearek (kradzionych, bo jak 10 zbudujesz osobiście, to nawet piłą z Husqvarny nie spiłujesz tego, co ci wyrośnie na głowie). Albo wbij do tej zasranej białej mamby z D-Walkerem i Fulton Ballistą. Będzie i szybko, i zabawnie.



Róg i krew mam z powodu bomby, którą musiałem zbudować na rzecz platyny. Głupi nie zrobiłem kopii save'a. Po prostu mi przeszkadza.
Avatar użytkownika
abovePL
Coward Duck
 
Posty: 39
Dołączył(a): N sie 17, 08 12:46
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » N lis 29, 15 21:50

No to idź porobić dobre uczynki, róg zmaleje szybciej, niż się spodziewasz.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Pn lis 30, 15 00:02

A kopia save'a nic by ci nie dała, głowice budujesz online i fakt że ją masz jest zapisany na serwerze, róg prawdopodobnie odrósłby po pierwszym przejściu do trybu online.
Punkty heroizmu nie mają wpływu na demoniczną stronę Venoma tylko na morale w bazie i poziom nowych rekrutów. Najwięcej punktów demona traci się właśnie przez rozbrajanie atomówek i zbieranie dzieci przez zaniesienie do śmigłowca.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Pn lis 30, 15 00:07

To fulton nie wystarczy?
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Pn lis 30, 15 01:16

Wystarczy ale ewakuując dzieci, więźniów i żołnierzy śmigłowcem dostajesz dwa razy więcej punktów dobrego szefa.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Pn lis 30, 15 02:42

Wow, tego nie wiedziałem. Kiedyś się dzieci wabiło cukierkami do furgonetki, czasy się zmieniły.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez uci » Pn lis 30, 15 05:13

są jakieś screeny z maksymalnym poziomem demonicznego Venoma?
Bo jestem ciekaw jak daleko można zabrnąć z rosnącym rogiem, czy róg/krew mniej więcej takie jak na końcówce filmiku z 51 misji to jest już max?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez abovePL » Pn lis 30, 15 07:47

A robienie misji na S-ki? Zrobienie C2W na S zajmuje 2-3 minuty i dostaje 1600 punktów heroizmu, ale coś ktoś gdzieś pisał, że to rogu nie likwiduje.
Avatar użytkownika
abovePL
Coward Duck
 
Posty: 39
Dołączył(a): N sie 17, 08 12:46
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Pn lis 30, 15 11:22

uci napisał(a):są jakieś screeny z maksymalnym poziomem demonicznego Venoma?
Bo jestem ciekaw jak daleko można zabrnąć z rosnącym rogiem, czy róg/krew mniej więcej takie jak na końcówce filmiku z 51 misji to jest już max?

Nah, są tylko trzy poziomy demonizmu. Venom uprzejmy ze standardowym niedużym rogiem. demoniczny Venom ubrudzony juchą z najdłuższym rogiem i stan pośredni - bez krwi, a róg średniej długości. Misja 51 to słaby przykład, bo kiepsko widać + sceny nie było w grze (mogli w filmiku użyć jakiś niedokończony render). Ale końcówka misji 46 to dobry przykład.

abovePL napisał(a):A robienie misji na S-ki? Zrobienie C2W na S zajmuje 2-3 minuty i dostaje 1600 punktów heroizmu, ale coś ktoś gdzieś pisał, że to rogu nie likwiduje.

Już SAL pisał, punkty heroizmu nie mają nic wspólnego z punktami demona. Punkty demona nie są nigdzie wyświetlane. Zbijanie demonicznych punktów polega na robieniu "dobrych rzeczy", częściowo pokrywa się z heroizmem, ale jedno drugiego nie implikuje. Podpalenie koktajlem mołotowa ośmiu uśpionych kolesi położonych koło siebie doda ci demonicznych punktów, ale nie wpłynie na heroism. Ukończenie misji na S da ci sporo heroizmu, ale nie ma wpływu na punkty demona. Więc jak chcesz to załatwić najszybciej, to tak jak wspominał SAL, idź wrzucać więźniów i dzieci do helikoptera. Zanim się obejrzysz, róg zmaleje i przyznają ci Order Uśmiechu.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Pn lis 30, 15 14:30

Tylko że zanoszenie każdego szczyla i jełopa do śmigłowca trwa tyle że w tym samym czasie misję z białą mambą zrobisz cztery razy. W sumie sposób Osvela z D-Walkerem byłby idealny, fulton balista a jak się skończy amunicja to zrzucasz gaz usypiający i zbierasz śpiących.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez abovePL » Pn lis 30, 15 15:01

Jeszcze jest opcja robienia misji treningowej za którą dostaje się 5k punktów, a jej zrobienie to kwestia 2-3 minut. Tylko niestety naprawili ten bajer. Ciekawe czy wywalenie patcha i granie offline przejdzie na obecnym zapisie gry.
Avatar użytkownika
abovePL
Coward Duck
 
Posty: 39
Dołączył(a): N sie 17, 08 12:46
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Pn lis 30, 15 16:16

abovePL napisał(a):dostaje się 5k punktów

Których punktów. Nie jestem pewien, czy potrzeba jeszcze raz napisać, że punkty demona i heroism to dwie różne rzeczy.

http://www.gamefaqs.com/boards/718564-m ... n/72466130

http://www.gamefaqs.com/boards/718564-m ... n/72446174

Te dwa linki to moje ostatnie słowo w tej kwestii. To, co jest na tych listach - działa, to czego tam nie ma - nie działa.

Polecam Stun Arm z pełnym upgradem, trzeci poziom ataku pozwoli ci sparaliżować sporo wrogów na raz (wszyscy w promieniu 30m).

PS. Wywalanie patcha i granie offline nic nie da, jak za coś wpadała nagroda w takiej wysokości, to najpewniej była związana z osiągnięciami (patrz - lista).
PS2. Od czasu rozpoczęcia gdybania nad abstrakcyjnymi metodami odpracowania demon pointsów można było sobie zminimalizować róg już kilka razy.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez czaninho » Wt gru 01, 15 20:02

paliwo mozna szarpac w misji z loniskiem bodaj 21. jest chyba z 8 kontenerow ogolnie. niewiem w jakiej czestotliwosci sie odradzaja ja chodze raz na dwie godziny.

dobra taktyka na 2 zolnierzy kolo siebie ktorej ja uzywam z stun DD. mowisz mu zeby ogluszyl a sam podbiegasz do drugiego i cqc i 2 lezy .

pkt heroismu duzo sie zdobywa w misji white mamba . cos kolo 3 tysi za misje. a misja trwa z 7minut

to tyle z porad ktore ja znalem moze nie wszyscy znali.

powiedzcie mi jak to mozliwe ze quiet mi nie zniknela a nie mam motyla w emblemacie?


EDIT : z 8 kontenerow tylko 4 chyba sa z paliwem. ale i tak sporo jest tego
Fan MGSa od 1998
czaninho
Black Color
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 19:13

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Zielakpl » Cz gru 03, 15 10:22

Po co wam to paliwo jeżeli moc przerobowa jest lekko śmieszna? Ja bez podłączania sie do neta miałem non stop 20k z wydobycia i zbieranie nie miało sensu. Z podłączonym netem 100k wachy to moment
Avatar użytkownika
Zielakpl
Psycho Mantis
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr maja 28, 14 11:47

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez uci » Śr gru 09, 15 05:06

Takie pytanie:

- Wyrzutnie rakiet - jak mam już tą rakietnicę co wywala na raz 4 rakiety - chodzi o ich damage, statystyka opisująca siłę tej broni obejmuje wszystkie 4 rakiety jako całość czy każdą z osobna?
Czy lepiej zainwestować w jakąś inną broń? Snajperka przeciwpancerna? Szukam czegoś zadającego spory damage a wydaje mi się że wszystkie wyrzutnie niczym się nie różnią.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez jarobot » Śr gru 09, 15 07:47

Zależy do jakiej misji ? Jak na Sahelanthropus'a czy misję A Quiet Exit to najlesza jest CGM25 ( lvl 4 albo 5 ). A na Skullsów najlepszą bronią jest sniperka Brennan w jak największym lvl.
Obrazek
Avatar użytkownika
jarobot
Inkarnacja VR
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pn gru 07, 15 18:59

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez uci » Śr gru 09, 15 08:04

myślałem o side-opsach - rozwal drużynę z czołgiem/wozem pancernym i serio już nie mam sił ich wszystkich fultonować i szukam czegoś żeby ich tak zmieść w kilka strzałów
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Śr gru 09, 15 11:04

Obie bronie spiszą się równie dobrze. Jednak polecam CGM25, broń ta ma naprowadzanie a często w tych misjach trafi ci się śmigłowiec do zestrzelenia.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Śr gru 09, 15 13:52

Na najtwardsze side-opsy z czerwonymi pancerniakami tylko CGM. Snajperka Brennan/Serval przestaje działać (tj. zamiast 3 strzałów musisz oddać np. 20) - albo trzeba celować w headshota dla pilota, co jakimś cudem zazwyczaj się nie udaje.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Śr gru 09, 15 16:16

Ewentualnie, jeżeli już opływasz w generalny hajs wojenny a w pobliżu nie ma śmigłowca to po zrównaj teren z ziemią albo skorzystaj z pobliskich moździerzy. Ogólnie bardzo mi brakuje w tej grze możliwości przechwycenia pojazdu już na miejscu. Dowódca powinien czekać na zewnątrz wehikułu jeśli nie trwa alarm, wtedy można by takiego odstrzelić a potem rozpierniczyć resztę już za sterami.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez czaninho » Śr gru 09, 15 17:13

Pytanie za 100pkt espionage.

Mam 1400zolnierzy max. Co sue dziehe gdy fultonuje nowych?. W brigu moge miec tylko 45. To gdzie Ida nowi? Zastepuja innych w brigu?.

Pyt 2 jak otworzyc misje quiet exit

Pyt3jak dostac stroj ninjy. Mam wszystkie misje . Gra 80%complete a strju cyborga ni ma
Fan MGSa od 1998
czaninho
Black Color
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 19:13

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Śr gru 09, 15 17:17

1.Jeśli do brigu trafi żołnierz z rangą S to gra automatycznie wywali kogoś z najniższym poziomem z jednostki (lub brigu) do której ma trafić ten żołnierz.
2. Musisz mieć skończone wszystkie misje, maksymalną więź z Quiet, Huey musi pobawić się w Robinsona Crusoe i nie możesz mieć motyla w swoim emblemacie. Pozostaje ci jeszcze wykonać Side Ops 150 który automatycznie poprowadzi cie do misji "Quiet Exit"
3.Wszystkie misje główne z rangą S, absolutnie wszystkie 51 misji.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Śr gru 09, 15 18:14

SALADYN napisał(a):1.Jeśli do brigu trafi żołnierz z rangą S to gra automatycznie wywali kogoś z najniższym poziomem z jednostki (lub brigu) do której ma trafić ten żołnierz.
2. Musisz mieć skończone wszystkie misje, maksymalną więź z Quiet, Huey musi pobawić się w Robinsona Crusoe i nie możesz mieć motyla w swoim emblemacie. Pozostaje ci jeszcze wykonać Side Ops 150 który automatycznie poprowadzi cie do misji "Quiet Exit"
3.Wszystkie misje główne z rangą S, absolutnie wszystkie 51 misji.

SALADYN napisał(a):wszystkie 51 misji.


Dowcipniś :^)

Wszystkie 50 misji.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Metyl » Śr gru 09, 15 20:39

Dowcipniś :^)

Wszystkie 50 misji.


Awakening też trzeba zrobić na S, a ma numer 0 - więc teoretycznie 51. Teoretycznie, bo niektóre misje nie są rankowane (np. Retake Platform czy Shining Lights....)
Metyl
Black Viper
 
Posty: 153
Dołączył(a): N lip 06, 08 23:12

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez uci » Śr gru 09, 15 21:01

wszystkie 51 misji na S daje
Spoiler:
, żeby dostać foxa trzeba zrobić wszystkie misje z main jak dobrze pamiętam
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Śr gru 09, 15 21:08

Raiden też ninja. Przy okazji stroje trzeba sobie jeszcze wyprodukować.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez czaninho » Cz gru 10, 15 10:06

Nie mówcie mi ze mam glitcha.
Mam misje main dawno zrobione. 160 godz na budziku a foxa ni ma. Misje od 0 do 50
Fan MGSa od 1998
czaninho
Black Color
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 19:13

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Faja » Cz gru 10, 15 12:45

a zrobiłeś sobie go w Development?
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez czaninho » Cz gru 10, 15 12:58

Nie no sprawdzałem przecuez czy jest dostępny..chyba ze jest w innej zakladce niż uniforms
Fan MGSa od 1998
czaninho
Black Color
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 19:13

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Cz gru 10, 15 13:08

Nie masz ani Gray Foxa ani Raidena? Jak nie masz Gray Foxa, to brakuje ci czegoś już w pierwszych 30 misjach. Jak tylko Raidena, to może daj znać czy zrobiłeś już A Quiet Exit, czy jeszcze nie. No i czy zrobiłeś misję 46.

Jak to drugie, to pół biedy.

Jak to pierwsze, to możesz mieć lipę z glitchem w misji "C2W" i mieć ocenę "-" zamiast "S". Ale byłem pewien, że to naprawili.

Tak czy srak, wszystko musi być na S.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron