[SPOILERY] Porady

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Curtis » So paź 03, 15 20:11

Nie jest to jeszcze do końca przećwiczona porada.

Chodzi mi Metalic Archea(Czy jak to się pisze) Na poziomie Extreme

Po rozpoczeciu poziomu natychmiast biegnąć sprintem przed siebie dobiegniemy do działka przeciwlotniczego. Zasiadającam za nim zmasakrowałem Skullsów w jakieś 15-20 sekund. Potrzeba nieco wprawy ale potem działa jak złoto.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez shalashaska » N paź 04, 15 10:15

Panowie robię właśnie atomowkę, co nią można zdziałać?
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Faja » N paź 04, 15 10:30

Trofeum. Potem mozesz ją usunąć i też masz trofik za to
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Gillian » N paź 04, 15 10:42

Z czego robic te atomowke? Jakby co to jestem po misji bodajze 43 wiec bez ciezkich spoilerow prosze :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Faja » N paź 04, 15 10:54

75 tysi fuela i 750 tysi GMP i chyba coś jeszcze, ale pewności nie mam
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Rubi7231 » N paź 04, 15 11:08

Bombka podajże też zwiększa minimalny próg herozimu, jaki muszą mieć przeciwnicy aby wbić na twojego FOBa.
Avatar użytkownika
Rubi7231
Coward Duck
 
Posty: 32
Dołączył(a): Śr kwi 01, 09 16:19

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » N paź 04, 15 11:20

Nie zwiększa tylko ustanawia, jest to 150k punktów. Punty te jednak wpadają jak szalone i nawet ktoś pobieżnie kończący grę pewnie już ma status bohatera. Słabo broniona baz z atomówką to magnez na innych graczy, wyprodukować, zdemontować i zapomnieć że cos takiego możesz mieć.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez shalashaska » N paź 04, 15 12:14

No to przez tydzień mogę mieć przejebane bo właśnie wyjechałem w delegację a nie chciałem by przepadło mi 75k oleju tzn żeby ktoś mi to rabnął to zacząłem produkcję atomówki.
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » N paź 04, 15 12:37

Produkcja idzie do przodu tylko gdy grasz, nie jest liczona w czasie rzeczywistym, poza tym zasoby które ludzie kradną w FOB biorą się niewiadomo skąd, niczego byś nie stracił.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez shalashaska » N paź 04, 15 13:34

To w końcu inwestowac w MB czy w fob?
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Angello » N paź 04, 15 13:39

Jaki jest pożytek z Battle Gears, bo własnie przyleciałem do MB i widzę, że jest skończony :?
Avatar użytkownika
Angello
Red Blaster
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pn wrz 28, 15 09:00
Lokalizacja: Whitestok
Gram: MGS V
Czytam: codziennie

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » N paź 04, 15 14:07

Battle Gears jest konieczny do ukończenia tych najtrudniejszych Combat Deployment.
Inwestować należy w obie bazy. Mając w obu cztery platformy Mother Base Development, znacząco przyspiesza przetwarzanie materiałów i ich wydobycie. Efekty z innych platform też się dublują.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Angello » N paź 04, 15 18:31

Dzięki, bardzo mi pomogłeś.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angello
Red Blaster
 
Posty: 73
Dołączył(a): Pn wrz 28, 15 09:00
Lokalizacja: Whitestok
Gram: MGS V
Czytam: codziennie

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez gulashos » N paź 04, 15 22:14

Hej. Troszkę się zapętliłem, może ktoś pomoże. Chciałbym uzyskać dostęp do misji 45 i 46 i 150 Side OPS, wyczytałem, że ... muszę mieć powiązanie z Quiet na maxa oraz "widzieć scenkę wygnania naukowca z bazy".

W związku z tym dwa pytania:
- czy wymaksuje Quiet jeśli ją "unieszkodliwiłem" ciężką bronią?
- jak odblokować scenę "wygnania naukowca" - jedyne co miałem to po drugiej epidemii przesłuchanie Emmericha na kasetach.

Może ktoś wskazać, którą misje mam odpalić względnie co zrobić aby ruszyć do przodu ?
gulashos
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn wrz 14, 09 00:58

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » N paź 04, 15 22:42

Najprawdopodobniej po prostu musisz zrobić kilka innych misji lub side ops'ów żeby się ruszyło. Masz może w swoim emblemacie motyla?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez gulashos » N paź 04, 15 22:44

Nie, nie robiłem nic z emblemami. Próbuje znaleźć info jak aktywować "wygnanie Emmericha" ale nikt nic nie pisze ...
gulashos
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn wrz 14, 09 00:58

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Faja » N paź 04, 15 23:13

Rob misje i samo sie trafi
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez gulashos » N paź 04, 15 23:27

OK udało się. Teraz powiedzcie mi aby mieć dostęp do misji 45 to albo robię:

Bazę na maxa

albo

maksuje powiązanie z Quiet ?
gulashos
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn wrz 14, 09 00:58

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Curtis » Pn paź 05, 15 03:22

Nie musisz mieć zbudowanej bazy na maksa...

Jedyne co musisz robić to robić side-opsy lub główne misje razem z Quiet. Wtedy jak wymaxujesz bound level po jakimś czasie odblokuje Ci się żółty side-ops 150 a po jego wykonaniu misja 45.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez gulashos » Pn paź 05, 15 12:33

OK dzięki za pomoc. Mam jeszcze pytanie czy misje od 47-50 mają na cokolwiek wpływ ? Bo nie ukrywam, że wsadzenie misji na bezczelnego na zasadzie kopiuj wklej i podnieś poziom trudności średnio mi się podoba (naprawdę tak trudno było zrobić minimalne rozwinięcie fabularne? Przełknąłbym nawet VR misje. Najbardziej trywialne wytłumaczenie by mnie zadowoliło.)
gulashos
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn wrz 14, 09 00:58

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Pn paź 05, 15 12:44

Nie mają. Żadna z misji powtórkowych nie ma wpływu na rozwój fabuły, służą tylko do... zagrania w to samo jeszcze raz na innych warunkach. I pokazania Sahelantropusa w innej kolorystyce (fajne, sexi, ale możecie z nim sp******ać), żeby potem sprzedawać alternatywną wersję jego figurki za tysiąc złoty.

Są potrzebne tylko i wyłącznie do zrobienia gry na 100%.

PS. Ktoś ostatnio odnalazł ślady pozostawionych ID dla wersji [EXTREME] dla wielu innych misji, poza tymi które oficjalnie weszły na listę rozdziału drugiego. Co więcej, zagrał w nie i tylko parę razy gra mu się wysypała.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Gillian » Pn paź 05, 15 14:58

To jest w ogóle niesamowite jak ten drugi chapter jest zrobiony. To wygląda tak jakby Kojima stwierdził, że może jednak pasowałoby wyjaśnić parę wątków, więc wrzucił kilka randomowych misji z cutscenkami, poprzetykał je side-opsami i dziwnymi regułami na ich odblokowanie a następnie powpychał pomiędzy randomowe misje powtórkowe w wersji HC. Przecież każda inna gra za takie zagranie zostałaby zjechana z góry na dół. A tu dziewiątki, dyszki, GOTY sroty itp, "a bo gejplej fajny, a fabuła przecież w tej serii już od nastu lat tylko nerdów".
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Zancudo » Pn paź 05, 15 15:05

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 20 17:33 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Pn paź 05, 15 15:10

Najprawdopodobniej recenzenci mieli czas ocenić tylko rozdział pierwszy.

Konstrukcja rozdziału 2 jest o tyle krzywa, że jakby zebrać do kupy te żółte important side-opsy, które w tym rozdziale są do zrobienia i minimalnie je rozwinąć (briefing, różne objectives, cokolwiek) to już jako main missions jakoś by ten rozdział wybroniły. A tak to główne fabularne misje są poprzetykane powtórkami, a znaczące fabularnie misje zostały zdegradowane do side-ops. Pograłem sobie w grę i jest fajnie, nie mam niewiadomo jakiego żalu i w ogóle - ale na making of czy inny film dokumentalny z produkcji MGS V czekam z ogromną niecierpliwością. Nie zżera mnie już ciekawość w kwestii fabuły serii (jest OK, przynajmniej dla mnie - o czym już pisałem), ale w kwestii tego, jak potoczyła się cała produkcja gry, ciekawość wpierdala mnie na jeden gryz, bez popity.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Curtis » Pn paź 05, 15 15:39

No rozdział II to jest to na co ja jątrzę najbardziej :D Nie na słabą fabułę czy twist którego po prostu nie lubię.

To jest kwestia, że struktura gry leży. Coś takiego jak rozdział II w MGS V dla mnie jest niedopuszczalne.

Co do samej fabuły to taśmy próbują ją ratować ale to jest za mało. Część z tych taśm (Jeśli nie wszystkie) powinny być normalnymi cut-scenkami bo jesteśmy na mocnych sprzętach a nie na PSP jak w PW.

Ktoś mnie tu hejterem nazwał :D
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Gillian » Pn paź 05, 15 15:52

Struktura pierwszego rozdziału też jest do dupala. Mocny start i wielki generator WTFów. Potem powolny rozwój i grind misji, które fabularnie nikogo przez 10h. Znów jakaś zdawka informacji, otwarcie kilku wątków wokół postaci i znów grind, a potem nagle koniec bez rozwiązania żadnego z wątków pobocznych. Które to kończą się jedną/dwoma misjami w post-game. Nie wierzę, że taka niechlujność wyszła spod rąk Kojimy...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez DaNoN » Pn paź 05, 15 15:55

Dla mnie tej grze zabraklo tych 100milionow dolarow ktore chcial Kojima i z rok czasu na produkcje, Chapter 1 jest OK i ta gra MOGLABY byc najlepsza z serii gdyby tych chapterow bylo z 5 na takim samym poziomie, a tak projekt byl po prostu zbyt ambitny a Kojima zbyt wybredny, to nie jest Rockstar Games oni nie maja szans ogarnac MGSa w otwartym swiecie ktory slynie z tego ze nie jest za dlugi, ale za to ma OBRZYDLIWE przywiazanie do szczegolow i smaczki na kazdym kroku, ktore odkrywa sie kilka lat po premierze.... takie cos bylo mozliwe, ale w liniowej, zamknietej grze.

Open World w TPP jest kompletnie bez sensu, bo poza campami CALA mapa jest tylko po to zeby przez nia przejechac nie ma sensu sie w ogole gdziekolwiek zatrzymywac, mogli zrobic 30placowek takich jak Camp Omega i dopracowac misje i ciaglosc gry, ale o czym ja gadam juz jest dawno po fakcie.

Na moje to podniecenie Kojimy wzgledem GTA troche rozwalilo temat, nikt by sie nie obrazil na kolejnego liniowego MGSa, te gry zawsze maja duzo mozliwosci przejscia nawet przez pieprzony korytarz z jednym zolnierzem.

Sorry za offtop, tak mnie natchnelo zeby napisac cos co ma zwiazek z postami wyzej.
DaNoN
Machinegun Kid
 
Posty: 18
Dołączył(a): Wt lip 07, 15 13:24

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Metyl » Pn paź 05, 15 16:04

Nie wierzę, że taka niechlujność wyszła spod rąk Kojimy...


Też tak uważam - zresztą gdzieś czytałem, że Kojima rzeczywiście przekręcił budżet (choć podobno sposób wydawania przez niego środków też był daleki od racjonalności - vide masa utworów, które zamówił, za które zapłacił i których w ogóle nie wykorzystał) i zamierzał po raz kolejny przesunąć datę premiery. Więc pewnie prawda leży gdzieś po środku... mi to wygląda tak, jakby kierownictwo Konami w pewnym momencie powiedziało: "Zamykamy ten projekt, macie panowie sześć godzin na jego dokończenie". I poszło w takim stanie w jakim było. Bo można było to wszystko racjonalniej zaplanować: np. część "białych" misji z pierwszego rozdziału przerzucić do drugiego. I wtedy drugi rozdział byłby dłuższy, a pierwszy - krótszy, dzięki czemu fabuła by się tak nie "rozrzedziła".

Chociaż spotkałem się też z taką opinią, że Konami chciało skasować wszystkie projekty AAA, ale Phantom Pain był zbyt zaawansowany żeby tak po prostu spuścić go w kiblu. Więc może należy się cieszyć, że ta gra w ogóle wyszła...?
Metyl
Black Viper
 
Posty: 153
Dołączył(a): N lip 06, 08 23:12

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez SALADYN » Pn paź 05, 15 16:24

Już raz stwierdziłem że Ground Zeroes jest złotym środkiem w pomysłach Kojimy, tak miał wyglądać i sprawować się MGSV. Ostatnio nawet doszedłem do wniosku że to może Phantom Pain jest powodem konfliktu między Kojimą a Konami. Gra która według dzisiejszych standardów powinna się dawno ukazać a ostatecznie zadebiutowała niedokończona. Tylko kogo za to obarczyć odpowiedzialnością?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] Porady

Postprzez Osvelot » Pn paź 05, 15 16:48

Dlatego nie mogę się doczekać dokumentu making of. Takiego szczerego, totalnie zza kulis. Może nawet wystarczy jeden, ale porządny, wywiad.

MUSZĘ WIEDZIEĆ, KOMU WSADZIĆ PŁONĄCĄ POCHODNIĘ W DUPĘ.

Curtis napisał(a):Ktoś mnie tu hejterem nazwał :D

Hejterem to może nie, ale fakt faktem że w pewnym momencie już chciałem ci podać diazepam, bo bałem się że odlecisz w kosmos na jetpacku złości i udusisz się w atmosferze beztlenowej.
Spoiler:


A tak poza tym, jest jedna rzecz, która uratowałaby MGS V i pozwoliła przebić totalnie wszystko. Ktoś z forum już to powiedział, na zlocie chyba.

Fox Editor.

I tyle w temacie.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron