[SPOILERY] The Truth

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

[SPOILERY] The Truth

Postprzez DanteeChaos » Śr paź 14, 15 22:34

Uważam, że zakończenie gry jest warte osobnego tematu.

Szybki recap:
1. Venom patrzy w lustro i przypomina sobie swoją dawną osobę podczas wybuchu Paz.
2. Venom włącza kasetę "The Man Who Sold The World", w której Big Boss uświadamia go, że obydwaj są od teraz Big Bossem.
3. Venom uśmiecha się. Można bezpiecznie uznać, że jest zadowolony :D
4. Venom przekłada kasetę na drugą stronę, gdzie widać "Operation Intrude N313". Wkłada ją do bitcodera.
5. Po wczytaniu kasety jesteśmy świadkami upływu czasu z racji tego, że Venom wygląda teraz inaczej - zakrwawiona twarz, większy róg.
6. Venom uderza w lustro bioniczną ręką. Po drugiej stronie lustra widać Big Bossa (normalna ręka, brak rogu). Venom jest ewidentie wściekły :angryfire: Logo w tle zmienia się z Diamond Dogs na Outer Heaven.
7. Venom odchodzi w dym.

Dwa kluczowe punkty w tym przypomnieniu to 3 oraz 6. Co mnie ciekawi to to, że zadowolenie Venoma przekształca się raptownie w rozwścieczenie. Może nie do końca raptownie, bo jak wspomniałem wcześniej pomiędzy tymi dwoma zdarzeniami jest tzw. "time lapse". Moja konkluzja - w latach, które nie były przedstawione w grze Venom musiał doświadczyć czegoś wyjątkowo dotkliwego. Czegoś co zirytowało go na tyle by wyrzec się Big Bossa. Jakie są wasze przemyślenia na ten temat?

PS. Czy odejście Venoma w dym może oznaczać początek pojedynku z Solid Snakiem? Taka jest moja interpretacja.
DanteeChaos
Arnold
 
Posty: 24
Dołączył(a): So wrz 12, 15 23:56

Re: [SPOILERY]The Truth

Postprzez Metyl » Śr paź 14, 15 23:15

Cieszę się, że wśród tego grona malkontentów znalazł się ktoś, kto się jednak pozytywnie zainteresował zakończeniem.

Ja też od paru już tygodni próbuję rozkminić o co chodzi w tej scenie. Oczywiście możemy spekulować, że w międzyczasie (tzn. między odsłuchaniem kasety a rozbiciem lustra) wydarzyło się coś super-tragicznego. Ale wg mnie odpowiedzi należy szukać w tym, co widzimy. Ta totalnie zakrwawiona morda z długim rogiem skojarzyła mi się z zakończeniem 51 epizodu - tam też widzimy pysk Venoma w dokładnie takim samym stanie, odbity w szybie drzwi od helikoptera. Po rozbiciu lustra morda już jest całkowicie "czysta" (z krótkim rogiem, ale bez krwi). Dlaczego ? Co go tak "oczyściło" ? Zapewne to, co usłyszał na taśmie. Tylko, że z tym jest pewien problem: napis na kasecie brzmi "Operation Intrude N313". Od razu zaznaczam, że raczej z tej kasety nie dowiedział się, że Solid go zabije - przecież celem ww. operacji nie było zabicie Big Bossa (obojętnie którego;) tylko infiltracja Outer Heaven i zniszczenie Metal Geara - po uprzednim skontaktowaniu się z Grayem Foxem. Przecież z briefingu Operacji Intrude... Solid nie miał się dowiedzieć, że to BB stoi na czele "złych" ! Poza tym - już wiemy, że tytuł kasety nie pokrywa się z tym, co jest na niej nagrane. Więc teraz możliwości jest kilka:
- Venom odpala kasetę z nadzieją, że dostanie tam plan misji Solida (tak był wcześniej ugadany z prawdziwym BB) - a okazuje się, że zawartość jest inna i czuje się wydymany,
- Venom odpala kasetę, odkrywa, że jest na niej Portopia i rozumie aluzję - jako końcowy "Zły" ma Solida prowadzić "za rączkę" (i kwestia otwarta - czy na końcu ma się mu dać zabić czy też ma załatwić SSa),
- Venom odpala kasetę z nadzieją, że dostanie tam plan misji Solida - ale w ogóle nie może odtworzyć jej zawartości (nie pamiętam szczegółów, ale Portopia chyba została nagrana w wersji niekompatybilnej ze sprzętem, który ma Venom).
Tak siak czy owak - Venom przez całą grę zachowuje totalny spokój. Dzieją się tragedie, ludzie wokół padają jak muchy (i to w jakim stylu!) a on jest cały czas jak zimny chirurg. A tu nagle - wkurw na maxa taki, że rozbija lustro. I można chyba przyjąć, że ten "nastrój" jest spowodowany tym co usłyszał (albo - czego nie usłyszał) na taśmie.
Chyba, że rozbił lustro bo nie mógł już patrzeć na to jaki stał się Zły i teraz (w ramach "Intrude N313" - czymkolwiek by to nie było) ma szansę się oczyścić.
//
Jeszcze jeden detal: Boss stojący "po drugiej stronie" lustra chyba ma zdrową lewą rękę - nie ma protezy...
Metyl
Black Viper
 
Posty: 153
Dołączył(a): N lip 06, 08 23:12

Re: [SPOILERY]The Truth

Postprzez DanteeChaos » Cz paź 15, 15 00:17

Metyl napisał(a):Cieszę się, że wśród tego grona malkontentów znalazł się ktoś, kto się jednak pozytywnie zainteresował zakończeniem.

Wow, jestem strasznie zadowolony, że nadajemy na tych samych falach - mało jest ludzi którzy rozkminiają temat podobnie do mnie :)

Metyl napisał(a):- Venom odpala kasetę z nadzieją, że dostanie tam plan misji Solida (tak był wcześniej ugadany z prawdziwym BB) - a okazuje się, że zawartość jest inna i czuje się wydymany,
- Venom odpala kasetę, odkrywa, że jest na niej Portopia i rozumie aluzję - jako końcowy "Zły" ma Solida prowadzić "za rączkę" (i kwestia otwarta - czy na końcu ma się mu dać zabić czy też ma załatwić SSa),
- Venom odpala kasetę z nadzieją, że dostanie tam plan misji Solida - ale w ogóle nie może odtworzyć jej zawartości (nie pamiętam szczegółów, ale Portopia chyba została nagrana w wersji niekompatybilnej ze sprzętem, który ma Venom).

Wszystkie z teorii, które wymeiniłeś są zgodne z moim tokiem myślenia.
Jest jednak jeszcze 1 opcja do rozważenia. Ocelot w końcowej rozmowie z Kazem powiedział coś typu "Sooner or later there will be only one Boss". Po tym cytacie widać, że któregoś z Bossów kiedyś będzie się trzeba pozbyć, a biorąc pod uwagę fanatyzm Ocelota w stosunku do Big Bossa, tym który musi zginąć jest Venom. Idąć tym tropem, Big Boss mógł specjalnie wysłać Solida by ten zabił Venoma - wiem, trochę popłynąłem ale po to jest forum :)

Metyl napisał(a):(albo - czego nie usłyszał) na taśmie.

Podoba mi się ten sposób myślenia.

Metyl napisał(a):Jeszcze jeden detal: Boss stojący "po drugiej stronie" lustra chyba ma zdrową lewą rękę - nie ma protezy...

Tak też napisałem: "Po drugiej stronie lustra widać Big Bossa (normalna ręka, brak rogu)".
DanteeChaos
Arnold
 
Posty: 24
Dołączył(a): So wrz 12, 15 23:56

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Metyl » Cz paź 15, 15 09:28

Wow, jestem strasznie zadowolony, że nadajemy na tych samych falach - mało jest ludzi którzy rozkminiają temat podobnie do mnie :)


"Nalej jeszcze, jeśli Cię mogę prosić...";)

Wszystkie z teorii, które wymeiniłeś są zgodne z moim tokiem myślenia.
Jest jednak jeszcze 1 opcja do rozważenia. Ocelot w końcowej rozmowie z Kazem powiedział coś typu "Sooner or later there will be only one Boss". Po tym cytacie widać, że któregoś z Bossów kiedyś będzie się trzeba pozbyć, a biorąc pod uwagę fanatyzm Ocelota w stosunku do Big Bossa, tym który musi zginąć jest Venom. Idąć tym tropem, Big Boss mógł specjalnie wysłać Solida by ten zabił Venoma - wiem, trochę popłynąłem ale po to jest forum


Nie, no ta koncepcja się kupy trzyma. Zresztą w tej rozmowie jest w wprost powiedziane, że pewnego dnia po jednej stronie będziemy mieli Ocelota i Eliego (plus zapewne Rebenoka, co razem da nam Foxhound z MGS1), którzy będą "grali" dla prawdziwego Bossa, a po drugiej - Millera z Solidem, wspierający fantoma (ciekawy jest też tekst: "If the day ever comes that you go back to Cipher I'll aid the other son". Co chyba się stało, skoro Ocelot pomógł Liquidowi. Zatem Miller wrócił do Cipher, czyli - Patriotów. I razem z nimi był przeciwko prawdziwemu Bossowi. Sam zresztą stwierdza, że "Big Boss can go to hell". Więc chyba już go nie lubi;) To pasuje do jedynki i czwórki. Tylko, że kłóci się z pomysłem, że to BB wysłał Solida. Choć mógł go wysłać celowo na pożarcie (wiadomo, że "nie lubił" klonów), wystawić go fantomowi (o czym go poinformował i co mu się spodobało). Tylko że plan nie wypalił (to Solid zabił fantoma), a Miller się wkur*ił, że BB chciał tak potraktować syna i dopiero po pierwszym MG zaczął mu pomagać. A potem - zgodnie z obietnicą - Ocelot zamordował Millera w MGS1.
Temat wojny między Bossami jest ciekawy - ale akurat jestem w robocie i nie bardzo w tej chwili mogę się aż tak zagłębiać. Later;)

Tak też napisałem: "Po drugiej stronie lustra widać Big Bossa (normalna ręka, brak rogu)".


Pierwotnie miałem napisać, że być może ten Boss "po drugiej stronie" lustra to prawdziwy Boss. I że należy to czytać tak: ty fantomie się bujaj z Solidem, a ja - póki co - znikam we mgle. Tylko, że ta koncepcja ma jeden słaby punkt: facet "za lustrem" też ma róg i blizny na twarzy...:/
Metyl
Black Viper
 
Posty: 153
Dołączył(a): N lip 06, 08 23:12

Re: [SPOILERY]The Truth

Postprzez Faja » Cz paź 15, 15 09:39

Metyl napisał(a):- Venom odpala kasetę, odkrywa, że jest na niej Portopia


że co na niej jest?
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [SPOILERY]The Truth

Postprzez Gillian » Cz paź 15, 15 10:05

Faja napisał(a):
Metyl napisał(a):- Venom odpala kasetę, odkrywa, że jest na niej Portopia


że co na niej jest?

+1
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: [SPOILERY]The Truth

Postprzez DanteeChaos » Cz paź 15, 15 10:25

Faja napisał(a):
Metyl napisał(a):- Venom odpala kasetę, odkrywa, że jest na niej Portopia


że co na niej jest?


https://en.wikipedia.org/wiki/The_Porto ... urder_Case
Równiez jestem w pracy więc nie chce się rozpisywać :P
DanteeChaos
Arnold
 
Posty: 24
Dołączył(a): So wrz 12, 15 23:56

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Zancudo » Cz paź 15, 15 10:42

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 20 17:31 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Zielakpl » Cz paź 15, 15 10:45

Co do Bossa po drugiej stronie rozbitego lustra, to też jest Venom
brak protezy jest dlatego, że to jego lustrzane odbicie oraz mordę ma dalej pociętą (widać kawałek blizny zanim pokażą go w całości)
Prawdziwego Big Bossa możemy zobaczyć na ułamek sekundy w scenie kiedy Skull Face jest masakrowany przez V i Millera (ale to taka pierdółka w sumie)

Co do kasety to równie dobrze on mógł ją przejąć lub któryś z jego soldatów i mu ją dostarczyć
V poznał plan operacji i poczuł się zdradzony przez Big Bossa, że wycina mu numer z infiltrowaniem jego bazy i niszczeniem Metala
w końcu poświęcił mu 11 lat swojego życia + 9 śpiączki


Swoją drogą V dobrze się trzyma jak na 52 lata (medic urodził się w 1932)
Avatar użytkownika
Zielakpl
Psycho Mantis
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr maja 28, 14 11:47

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Metyl » Cz paź 15, 15 11:01

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Porto ... urder_Case
Równiez jestem w pracy więc nie chce się rozpisywać :P


Gwoli ścisłości, o ile dobrze kojarzę to na taśmie "Operation Intrude N313" jest tylko 1/3 kodu Portopii. Druga część jest na Classified Intel Tape z Ground Zeroes, a poszukiwania trzeciej części nadal trwają. Spekuluje się, że być może po złożeniu całości okaże się, że coś w tym "egzemplarzu" Portopii zostało pozmieniane w stosunku do oryginału (część kodu już uruchomiono - można znaleźć w necie screeny).

A kto powiedział, że chodzi o Operation Intrude z numerem N313? :)


Były takie dyskusje, że być może chodzi o misję Intrude N312 (czyli briefing dla Graya), ale chyba ostatecznie ktoś wstawił screen, na którym widać 313.

DanteeChaos, jak tak dalej pójdzie to się spotkamy w realu - w urzędzie pracy...:P
Metyl
Black Viper
 
Posty: 153
Dołączył(a): N lip 06, 08 23:12

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Osvelot » Cz paź 15, 15 11:16

Po pierwsze, lustro. Po obu stronach lustra jest Alicja. Tfu, Venom Snake. Tyle że dla zachowania efektu Venom po drugiej stronie mimikuje lustrzane odbicie - dlatego nagle "odbiciem" mechanicznej ręki (lewej) jest ręka zdrowa (prawa!!) i dziwnie się zgrywają oczy/opaski. Trochę mindfuck, ale to przez to że tak działają lustra. Ale różnią się jednym - Venom zbijający lustro to ten późniejszy, subtelnie podirytowany, któremu prawdopodobnie Solid wjechał już na chatę i który zorientował się, że chyba się wydarzy coś niefajnego, a jego kolega-pierwowzór mu tą atrakcję zafundował. Ten przeskok w czasie faktycznie musi następować w momencie załadowania kasety z Operation Intrude N313. Ale zbicie lustra to znowu podróż w czasie - w przeciwnym kierunku. Dowiadujemy się, co się wydarzy w przyszłości, po czym wracamy do współczesności, kamera opuszcza demonicznego Venoma przed lustrem i podąża za "naszym" współczesnym (wyluzowanym) Venomem z powrotem do teraźniejszości. Jak przedmówcy wspomnieli, to taki message od Venoma "fajna scenka Koji, cool, fajnie wiedzieć i w ogóle, ale ja wracam do siebie, elo" - poznaje swoje przeznaczenie, po czym chowa je do kieszeni i zamierza żyć z dnia na dzień, nie dając mu się opętać.

Portopia... uch, nawet nie chce mi się zaczynać. Jest banda świrów siedzących w czapkach z folii aluminiowej, drążących w plikach/trailerach/WSZYSTKIM i doszukujących się czegokolwiek, co jeszcze mogłoby być do odkrycia - co zostało wycięte, kiedy i czy można się spodziewać czegoś jeszcze nowego, itp. Polowanie na duchy. Dodają liczby, wymyślają daty, wypruwają tekstury, knują teorie, w helikopterze w GZ był żołnierz z trójkątem na plecach (Delta One), dorabiają tonę filozofii do eventu FOB z żołnierzami Moskita, Ishmael to kolejny fantom, utwory na OST są w dziwnej kolejności, kwestie Code Talkera w języku Navajo są źle przetłumaczone, Ocelot podróżuje w czasie, w bazie na obiad był barszcz więc jednym z żołnierzy Ocelota jest Sergei Gurlukovich, wszyscy są fantomami - Kaz, Skull Face, wszyscy, żołnierzom XOF po przejażdżce jeepem zmienia się kolor pasku na hełmie z zielonego na niebieski, Hideo Kojima powiedział coś ciekawego w wywiadzie sprzed dwóch lat ciekawe co to może znaczyć, omujborze Hideo właśnie tweetnął zdjęcie DVD jakiegoś serialu i żałuje że nie ma sezonu trzeciego, w Pitch Dark sonar pokazuje że coś żywego siedzi tam, gdzie pływają ciała na pewno nie może to być szczur który zabłądził, a co jeżeli to wszystko jest symulacją VR? Może ty jesteś symulacją VR? Może ja?

Obrazek

Na początku znaleźli parę ciekawostek, ale obecnie są na etapie, gdzie potrzebują pomocy medycznej.

A co do samej Portopii. Chodzi o kasety MSX. Generalnie dźwięk wydawany przez odtwarzacz w trakcie odczytu odpowiada danym zapisanym na kasecie - więc można pójść w drugą stronę i z dźwięku próbować odzyskać dane zapisane na kasecie. Wzięli (nie ziomki w hełmach z folii aluminiowej, ale spece z forum msx.org) kasetę z trzasko-piskami z GZ i trzasko-piski kasety z zakończenia Truth. Okazuje się, że są tam strzępy danych gry - Portopii. Jedna z wczesnych inspiracji Kojimy jako twórcy gier, swoją drogą. Przy czym dane nie są pełne, a najprawdopodobniej powinny być trzy wolumeny. W danych wygrzebanych z kasety z GZ natrafili na wzmiankę "VOL. 2", w trzaskopisku z Truth znaleźli "VOL. 1". "VOL. 3" jak na razie widzieli tylko w romie Portopii (razem z "vol. 1" i "vol. 2", oczywiście). Coś tam próbowali odpalić, ale brakujące dane musieli dorzucać z oryginalnego romu Portopii, więc nie wiadomo czy to cokolwiek znaczy. Tyle póki co w temacie.

Czy na pewno Intrude N313? No prośba:
Obrazek

Sorry, jeżeli napisałem coś co się dubluje z waszymi ostatnimi postami, kawałek czasu cisnąłem tego tekstowego kloca.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez DanteeChaos » Cz paź 15, 15 11:22

Metyl napisał(a):DanteeChaos, jak tak dalej pójdzie to się spotkamy w realu - w urzędzie pracy...:P

Oby nie... :D

Metyl napisał(a):Były takie dyskusje, że być może chodzi o misję Intrude N312 (czyli briefing dla Graya), ale chyba ostatecznie ktoś wstawił screen, na którym widać 313.

Dataminerzy znaleźli texture kasety na której wyraźnie widać "Operation Intrude N313".

Chciałbym jeszcze na chwilę wrócić do motywu z phantomem. 4 miesiące temu (jakieś 3 miechy przed wyjściem TPP) napisałem post na redicie, w którym to opisałem jak bardzo nie mogę pogodzić się z tym że Soild Snake pokonał Big Bossa. Post można znaleźć pod tym linkiem https://www.reddit.com/r/metalgearsolid ... _big_boss/. Wyszło TPP i okazało się, że po części miałem racje. Wychodzi na to, że Soild zabił Veonma a Big Bossa pokonał tylko raz co pokazały końcowe creditsy. Teoretycznie wszystko jest jasne... ale nadal coś mnie dręczy. Wydaje mi się, że Solid ani razu nie pokonał tego prawdziwego Big Bossa. Big Boss z MG2 może być kolejnym phantomem - teoria, do której coraz bardziej się przekonuje (zwłaszcza gdy czytam fakty znalezione przez graczy na temat Ishmaela.

EDIT--------------------------
Osvelot, widze, że jesteś oczytany w temacie. https://www.youtube.com/watch?v=edQvG6Gdxqc Wiesz może czy tzasko-piski z 13:27 są tymi samymi z 14:18? (bardziej konkretnie, chodzi mi o to czy odpowiadają za te same dane)
DanteeChaos
Arnold
 
Posty: 24
Dołączył(a): So wrz 12, 15 23:56

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Osvelot » Cz paź 15, 15 12:12

A tego to nie wiem. Musiałbyś doczytać na forum MSX. Chyba są inne. Nie angażuję się w te wszystkie teorie, bo idzie tam z nimi ocipieć. Rozglądam się tylko wszędzie gdzie się da, kto pierwszy wygrzebie pełny sound rip z gry, włącznie z muzyką cutscenek. Chcę znaleźć wersję "Return", która leci w Truth ending, tylko tyle ;_;

Ale co do kasety N313 - nie trzeba szukać po teksturach, jest jebitny duży obrazek w Key Items (jak zapodałem wyżej).

A co do więcej niż jednego fantoma... <zakłada czapkę z folii aluminiowej>

...

nie.

<zdejmuje tinfoil hat>

Nie sądzę. Każdą postać można zabić, jeżeli nie jest protagonistą. Protagonista w każdej grze nosi dwie rzeczy: plot armor (zapewnia nieśmiertelność) i plot gun (pozwala pokonać/zabić każdego). I jedyne, co jest w stanie pokonać plot armor i plot guna, to plot device.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez DanteeChaos » Cz paź 15, 15 12:27

Return to ta nuta, która leci w momencie wkładania kasety Intrude aż do samego końca scenki? Jak tak, to jak ją znajdziesz daj mi znać - ja też chce :)

Co do plot device to nie wykluczałbym tej opcji, zwłaszcza, że Kojima przed chwilą pokazał nam jak w cwany sposób idzie "nadpisać" historię poprzednich gier.
DanteeChaos
Arnold
 
Posty: 24
Dołączył(a): So wrz 12, 15 23:56

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Zielakpl » Cz paź 15, 15 14:26

a zwróciliście wogóle uwagę na chód Venoma na różnych scenkach?
yebany chodzi niczym król dzielnicy co wszystkich ma na strzała (no w sumie to tak jest)
myślałem na początku, że to przez te torby co ma przypięte w okolicach pasa, że tak macha łapaki jakby telewizory nosił
ale raczej tak nie jest

taka tam ciekawostka, którą zauważyłem już dawno temu
Avatar użytkownika
Zielakpl
Psycho Mantis
 
Posty: 217
Dołączył(a): Śr maja 28, 14 11:47

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez SALADYN » Cz paź 15, 15 14:37

Boże, jak ja kocham te dorabianie znaczenia do szytego grubymi nićmi wątku. Toż to powtórka przedpremierowego pierdolnika.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Curtis » Cz paź 15, 15 15:36

Krwawię z oczu jak to wszystko czytam :D

Po prostu Kojima zjechał ze swoim pisarstwem motzno w dół co było widać już w GotP.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Tidus93x » Cz paź 15, 15 15:49

No nie sposób się nie zgodzić z SALem i Curtisem. Fajnie jest sobie pomarzyć i poudawać, że są w tym jakieś ukryte przekazy, ale bądźmy szczerzy - Koji lata świetności i zaskakiwania fanów swoim geniuszem ma za sobą, pierwsza lepsza dobrze zbudowana teoria fanowska jest genialniejsza niż jego obraz MGSV. Wiele pomysłów, które mieliśmy tu na forum, było pewnie lepszych. Tak to już jest, że w pewnym momencie fani dorabiają sobie teorie do swoich filmów/gier itp. (najczęściej gdy są nim/nią zawiedzeni) i są one lepsze niż oryginalne pomysły twórców (vide Indoctrination Theory w ME, której zwolennikiem nie jestem, ale trudno mi nie docenić trudu jaki włożyli fani w jej justifikację).
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Osvelot » Cz paź 15, 15 15:51

Return to ta nuta, która leci w momencie wkładania kasety Intrude aż do samego końca scenki? Jak tak, to jak ją znajdziesz daj mi znać - ja też chce :)

Tak, to ta. Znaczy się, nie nazywa się "Return", bo to remix. Return to nazwa oryginalnej wersji z oficjalnego OST. I ta wersja, która jest na OST, to ta która leci w tle pierwszego zakończenia, kiedy po całej zadymie przywożą do bazy Sahelantropusa. Nazwa ma sens, bo polecieli do Afganistanu siać wpierdol i odbierać zemstę, po czym wrócili do bazy.

Jest jeszcze jedna wersja Return, z jej znalezieniem nie było żadnych problemów. Leci w tle kiedy wracamy (huh!) z Quiet do bazy po spacyfikowaniu jej w misji 11. Fani całkiem zgodnie nazywają ten utwór "I'll pull the trigger", pasuje. Motyw z Return leci od około 2 i pół minuty.
https://www.youtube.com/watch?v=H8xLUxNwMBE

Powyższy kawałek znalazłem nawet sam, rozpruwając archiwa, był w soundbankach .sbp. Ale muzyka z cutscenki Truth (i z wielu innych pewnie też) znajduje się najprawdopodobniej w pliku .fsm.
Ten ziomeczek, który znalazł czysty dźwięk kasety MSX w TPP
https://a.pomf.cat/vkpuro.wav (uwaga na uszy)
twierdzi, że wyciągnął go sobie z pliku 29b01ccdace57.fsm znalezionym w archiwum chunk0.dat. Tyle tylko, że jak ja rozpruwam to archiwum, to tego pliku tam nie ma. Co gorsze, nie wiem jak wyciągać cokolwiek z archiw cutscenkowych .fsm, a ziomeczek na forum MSX wspomina o tym mimochodem jakby to było prostsze od obrania marchewki.

Muzyka z zakończenia Truth na 95% znajduje się w jednym z plików .fsm. Ale nie mam pojęcia, jak się do nich dobrać, internet też jest głupi w tym temacie.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez DanteeChaos » Cz paź 15, 15 16:10

Zupełnie nie skojarzyłem, że to ten sam kawałek tylko że zremixowany. Możiwe, że dlatego, że mam wyjebane na Quiet :D A podczas zakończenia pierwszego chapteru byłem zszokowany, że to już koniec i nie wsłuchałem się w muzę.

Swoją drogą zastanawiam się czy nuta z The Truth nie okaże się przypadkiem lepsza z odgłosami z otoczenia (trzasko-piski, zbicie lustra, odgłos stawiania kroków itp). Poodbne odczucie miałem w przypadku Nuclear gdzie słuchając oryginalny track zatęskniłem za "We are Diamond Dogs".
DanteeChaos
Arnold
 
Posty: 24
Dołączył(a): So wrz 12, 15 23:56

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Gillian » Cz paź 15, 15 18:00

Ocwelot, może jakiś artykulik o tych taśmach? W sumie można by przeredagować ten post i wrzucić same fakty, bez cudacznych interpretacji psychofanów?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez DanteeChaos » Cz paź 15, 15 18:51

Gillian napisał(a):Ocwelot, może jakiś artykulik o tych taśmach? W sumie można by przeredagować ten post i wrzucić same fakty, bez cudacznych interpretacji psychofanów?

To jest temat z forum MSX http://www.msx.org/forum/msx-talk/gener ... sette-tape. Ludzie którzy tu się wypowiadają to hobbiści MSX, nie fanatycy MGS. Jak widać, temat niestety stoi w miejscu od czasu kiedy odkryto, że potrzeba trzeciej kasety.
DanteeChaos
Arnold
 
Posty: 24
Dołączył(a): So wrz 12, 15 23:56

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Osvelot » Cz paź 15, 15 19:43

Gillian napisał(a):Ocwelot, może jakiś artykulik o tych taśmach? W sumie można by przeredagować ten post i wrzucić same fakty, bez cudacznych interpretacji psychofanów?

Siur, ale to chyba po zakończeniu sezonu ochronnego na spoilery?
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Zancudo » Cz paź 15, 15 20:06

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 20 17:31 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Gillian » Cz paź 15, 15 20:40

Osvelot napisał(a):
Gillian napisał(a):Ocwelot, może jakiś artykulik o tych taśmach? W sumie można by przeredagować ten post i wrzucić same fakty, bez cudacznych interpretacji psychofanów?

Siur, ale to chyba po zakończeniu sezonu ochronnego na spoilery?

Sezon się skończył na forum przynajmniej. Społeczność zadecydowała, że okres ma trwać miesiąc od premiery. Patrz wyniki ankiety: viewtopic.php?f=1&t=4780
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Suomi993 » Pn paź 19, 15 13:58

Nie wiem, czy ktoś już obgadywał, ale chyba są jakieś niedociągnięcia w MGS V

Ten Ishmael, ktoś mu się przyjrzał dokładnie? Ja zauważyłem, że miał wszystkie oczy zdrowe. A on niby jest tym Big Bossem. Zatem nie powinień mieć też oka przypalonego? Kolejna rzecz, że ten Ishmael to jakiś duch, albo koleś z Quake'a. W scenie z tłumem w szpitalu Ishmael idzie do przodu, po czym on ginie roztrzelany,a chwile później drugi Ishmael łapie nas i wciąga do drugiej sali. Czy ta akcja, że on zeskakuje ze schodów i znika. Ja nie wiem co on za bandarze miał ten Big Boss, skoro nawet zakryły jego bujną grzywkę.
Avatar użytkownika
Suomi993
Black Viper
 
Posty: 145
Dołączył(a): Cz mar 28, 13 11:15

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Curtis » Pn paź 19, 15 14:04

No bo wzięli taki a nie inny model ryja pod bandaże żebyś się na dzień dobry nie połapał...
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Cichsson » Pn paź 19, 15 14:10

W scenie z tłumem w szpitalu Ishmael idzie do przodu, po czym on ginie rozStrzelany


W tłumie mógł zginąć Venomowi z oczu, w szpitalu mogło być kilku pacjentów z bandaŻami na głowach. Ishmael najwyraźniej przemknął tak szybko że Venom go nie dojrzał, i wziął za niego kogoś innego.
Co do sceny ze skakaniem, mówi wyraźnie że odwróci uwagę XOF, by ranny Venom miał szanse się prześlizgnąć bokiem. I załatwia transport. Zrobione jak zrobione, ale dla mnie logiczne. Co do samych bandaży, mogą skrywać wiele, no ale nie grzywę i zarost, to Kojimie nie wyszło, ale w sumie by twist był zaskakujący, musiał uprościć. Co do oka, było gdzieś pokazane co BB ma pod opaską? :) Ogólnie tematy były już gdzieś na forum poruszane. I nie są to jedyne niedociągnięcia. Gra to gra, czasem idzie na uproszczenia które kłują.
Avatar użytkownika
Cichsson
Black Color
 
Posty: 54
Dołączył(a): Pt lip 24, 15 08:34
Gram: MGS:PW/V:TPP
Czytam: Co 5 dni coś nowego :)

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Curtis » Pn paź 19, 15 14:19

Poza tym do TPP Masywny Menedżer mógł dawno mieć sztuczne oko w miejsce tego poparzonego... To jest szczegół nieistotny. Istotne jest to że brednie w stylu "Każdy może być BeG Bossem" to stek bzdur. Otóż nie każdy może nim być tak samo jak w życiu nie każdy może być Newtonem. To zakończenie topi cały sens uniwersum... Po co mi było wciskać bajki o klonowaniu, genach, memach S3, patriotach i innym badziewiu by na koniec stwierdzić "A wiecie co ? bądźcie tam sobie kim chcecie, każdy może być Beg Bossem". Jakie to jest głupie... Po co było w MGS 2 podkreślać na każdym kroku, że Raiden to nie Solid Snake ? I to jest najgorsze w V... Ciągnie w dół wszystko co było do tej pory opowiedziane.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Tidus93x » Pn paź 19, 15 14:44

Suomi993 napisał(a):Ten Ishmael, ktoś mu się przyjrzał dokładnie? Ja zauważyłem, że miał wszystkie oczy zdrowe. A on niby jest tym Big Bossem.


Krzysiek, po prostu twórcy to banda leni i wykorzystali model ryja Medica z GZ, Ocwel o tym wspominał gdzieś. Poza tym nie mogli mu dać niezdrowego oka i wystającej z bandaży brody, bo by było zbyt oczywiste. Bardzo wygodne.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Następna strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron