[SPOILERY] The Truth

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Faja » Wt lis 17, 15 15:20

hehe właśnie miałem pisać "ja pierdolę"
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Osvelot » Wt lis 17, 15 16:00

Z powodu tego, że kolejna niewarta uwagi pierdoła jest brana pod lupę przez oszołomów z NBGO, czy dlatego, że w ogóle KojiPro/Konami jeszcze cokolwiek grzebią w grze po takim czasie?
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Curtis » Wt lis 17, 15 16:12

Myślę że jedno i drugie przyjacielu...
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Metyl » Wt lis 17, 15 16:27

Smaczku całości dodaje fakt, że nawet gdy Huey zarzuca psom, że żyją w kłamstwie to dodaje też że sam robi to samo. Tak jak Kojima... Przecież on nie jest na tyle głupi, wiedział, że TPP się ludziom nie spodoba, nie spodoba się konkretnym ludziom czyli fanom. Przecież ten cały debriefing, który nakręcono mógł mieć dwa zadania... Pożegnać się z fanami i w pewien sposób zasugerować, że słuchajcie ja was teraz robię w balona i ten MGS V nie będzie taki oh ah ale nie mam innego wyjścia.


...tylko jeśli przyjmiemy, że Hideo sam siebie w tej scence przedstawił to ustami Millera i Ocelota na jej końcu trochę mocno pojechał po samym sobie...


Mam wrażenie, że zeszliśmy trochę z tematu.
Najnowszy update: wygląda na to, że trzasko-piski w scence się zmieniły https://www.reddit.com/r/NeverBeGameOve ... _the_n313/


Na ogół z zainteresowaniem podchodzę do tego typu rewelacji ale tym razem... może po prostu numer z Portopią to była osobista inicjatywa Kojimy, którą dyskretnie "przemycił" do gry jako tribute dla swojego Mistrza (i fuck w stronę Konami), a teraz po prostu Konami wrzuciło w to miejsce to, co na tej taśmie od początku miało się znaleźć - tzn. pierwszego MG właśnie ? Choć zakładam, że Classified Intel Tape z Ground Zeroes (i Portopia na niej) nadal pozostała niezmieniona...
Metyl
Black Viper
 
Posty: 153
Dołączył(a): N lip 06, 08 23:12

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Curtis » Wt lis 17, 15 17:11

...tylko jeśli przyjmiemy, że Hideo sam siebie w tej scence przedstawił to ustami Millera i Ocelota na jej końcu trochę mocno pojechał po samym sobie...


Ale nie ukrywajmy że Kojima przecież nie jest totalnie bez winy... Bo to co napisać się udało w V i tak było słabe...
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez uci » Śr lis 18, 15 13:38

Fiu - skończone - kolejny epizod odhaczony, Timeline z końcówki uzupełnił brakujące dziury, wszystko ciągle sprawia wrażenie poukładanej gry i zostaje czekać czy ktoś zrobi z tego coś wiecej.

Podobnie jak w przypadku 4 i PW nie mam powodów do narzekania, MGSy łykam bez popitki ze wszystkimi mądrościami jakie w sobie mają a pra-przodek oilixa + pasożyty nie bolą mnie bardziej niż nanomaszyny.

Są momenty które są genialne, są miejsca słabe ale nabite +100H są dla mnie wystarczająco dobrą oceną
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Curtis » Śr lis 18, 15 17:10

Możesz mi wymienić te Twoim zdaniem genialne momenty ? Bo jestem ciekaw co się ludziom podoba w MGS V...
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Metyl » Śr lis 18, 15 17:17

Możesz mi wymienić te Twoim zdaniem genialne momenty ? Bo jestem ciekaw co się ludziom podoba w MGS V...


Ciężko wymieniać. Mnie się podoba wszystko - oprócz misji "hardcore" i braku autentycznych modeli broni i pojazdów. Amen.
Metyl
Black Viper
 
Posty: 153
Dołączył(a): N lip 06, 08 23:12

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Solidny » Śr lis 18, 15 17:33

Metyl napisał(a):
Możesz mi wymienić te Twoim zdaniem genialne momenty ? Bo jestem ciekaw co się ludziom podoba w MGS V...


Ciężko wymieniać. Mnie się podoba wszystko - oprócz misji "hardcore" i braku autentycznych modeli broni i pojazdów. Amen.

Subsistence najlepsze, nostalgia lądowania bez żadnego sprzętu :P
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez uci » Śr lis 18, 15 19:21

przydała by się opcja odpalania przy misjach trybu extreme, full stealth i subsistence jak to było z normal i hard w GZ

Curtis - to co mi zapadło w pamięci tak najmocniej to właśnie szpital, shining lights i pojedynek z MG - szkoda że najmniej z całej serii, co do reszty to szał z pomysłami i rozbudowa arsenału
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Curtis » Śr lis 18, 15 20:12

Uci grałeś w Peace Walkera ?
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez uci » Śr lis 18, 15 20:35

2 krotna platyna a co?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Gillian » Śr lis 18, 15 22:01

uci napisał(a):2 krotna platyna a co?

:O nie masz co z zyciem robic, ze marnujesz je na setki godzin z crapami? :P
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez uci » Śr lis 18, 15 23:21

piszesz jakbyś mnie nie znał:>

1 - na PSP wymasterowałem PW a potem na PS3 dobiłem do platyny, cała ta otoczka budowlano/rpgowa w PW mi bardzo podeszła i ja się tam świetnie bawiłem, z minusem na misje z pojazdami. W TPP zostało mi 38% do 100% gry i jest tam zdecydowanie mniej do masterowania niż w PW
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez SALADYN » Cz lis 19, 15 00:29

Ale tak samo nudne.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Osvelot » Cz lis 19, 15 00:31

Trzymajcie, smaczek z misji, nareszcie się do niego dogrzebałem:

https://www.youtube.com/watch?v=BXU8a8grGEk
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Curtis » Cz lis 19, 15 02:23

O tego PW pytałem dlatego, że mnie powtarzanie czynności z PW w V mocno nużyło i myślałem sobie "dlaczego muszę robić to drugi raz ?" Ale widzę Ty jesteś prawdziwy hardkor :D

Nooo Osvelotku to jeszcze się dokop do muzyczki kiedy Big Boss siedzi na motorze i gotuje się do odjazdu na wakacje a będziesz bogiem :D
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Osvelot » Cz lis 19, 15 02:44

A właśnie miałem się pytać, kto chciał muzykę z motora, bo mam zrobioną.

http://vocaroo.com/i/s0sI6YRhacj6

Work in progress, jest przeskok w głośności, bo grzebałem w jednym miejscu - jebańce operują na kilku ścieżkach (8 kanałów na plik muzyczny mniej więcej) ale oczywiście w pewnym momencie spłaszczyli rżenie konia z muzyką na tym samym kanale. Muszę to jeszcze nieco poprawić, albo olać to i puścić mono.

http://vocaroo.com/i/s18hOWZLBEN7 (mono)
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Curtis » Cz lis 19, 15 03:58

Gratuluję jesteś Bogiem... Wprawdzie tylko w moich oczach czyli oczach nikogo ale nawet najwięksi zaczynali od zera :D
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez uci » Cz lis 19, 15 07:57

czy ja wiem, nie ma nic bardziej nudnego od fultonowania 50+ żołnierzy podczas walki z czołgiem powtarzane w różnych wariacjach jakieś 50 razy, w TPP przynajmniej starali się żeby każda misja czymś się od siebie różniła
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez SALADYN » Cz lis 19, 15 10:57

Całkowitej nudy uniknęli tylko dlatego że olali ocenianie pobocznych zadań, końcowe side opsy robiłem zrzucając napalm, gaz usypiający lub prując z KM'a ile fabryka dała pod osłoną śmigłowca.

Osvel a weź wygrzeb skądś muzyczkę z scenki w Noradzie z PW, wtedy mianujemy cie Jedi Masta.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez DanteeChaos » Cz lis 19, 15 11:37

Osvelot napisał(a):Trzymajcie, smaczek z misji, nareszcie się do niego dogrzebałem:

https://www.youtube.com/watch?v=BXU8a8grGEk


Dzięki - jedna z najbardziej klimatycznych nut z całęgo MGSV. Niestety, tak jak się spodziewałem, bez odgłosów MSX to jednak nie to samo :/

Miałby ktoś może muzykę z loadout screenu? Wiem, że jest to Peace Walker theme ale nuta brzmi na lekko przerobioną. Na YT znalazłem tylko wersję nagraną prosto z gry (z odgłosami tupania Snake'a).
DanteeChaos
Arnold
 
Posty: 24
Dołączył(a): So wrz 12, 15 23:56

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Curtis » Cz lis 19, 15 12:43

Ależ SALADYNIE gdyby zrobili rangi w misjach pobocznych w V to robiłbyś dokładnie to samo co do tej pory... Pruł z KMa jak najszybciej bo przecież ranga S nie ma nic wspólnego w V z MGSowym gameplayem. Chodzi tylko żeby zadanie zrobić szybko.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Tidus93x » Cz lis 19, 15 12:48

Może i by pruł, ale napalmu nie zrzuci, bo instant A or below.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez SALADYN » Cz lis 19, 15 13:18

Tidus93x napisał(a):Może i by pruł, ale napalmu nie zrzuci, bo instant A or below.

Dokładnie a komu by się chciało powtarzać 157 misji.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez uci » Cz lis 19, 15 23:07

jedna magiczna łatka i nawet 157 misji ludzie by zaczeli powtarzać ;)

A co do prucia z KM - kryteria na S są teraz niższe, bardziej powiem że otrzymanie loga FoxHound jest dla mnie teraz bardziej symbolem zdobycia prawdziwej oceny "S"
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez Curtis » Pn lis 23, 15 15:21

https://www.youtube.com/watch?v=47o4EcA4ENE

Ciekawa opinia dotycząca zakończenia Metal Gear Solid V... To prawda to zakończenie odpowiada na kilka pytań ale jednocześnie pozostawia dziury logiczne. Bo skoro Big Boss szkolił Solid Snake'a to w takim razie nasz legendarny bohater powinien zobaczyć różnicę, że typ w Outer Heaven to nie prawdziwy Kolosalny Kierownik. Oczywiście czepiam się 28 letniej gry ale z drugiej strony nikogo nie powinno interesować jak BB przeżył wybuch w 28 letniej grze.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez TheRaphel » N gru 13, 15 22:30

Teoria, jakoby zbijający lustro Big Boss podczas końcowych scen misji Truth był Venom Snake w czasie operacji N313 (Metal Gear 1) zdaje się potwierdzać jedna, subtelna rzecz - logo Other Heaven na drzwiach odbijających się w strzępkach lustra, które nie wyleciało z ramki, gdzie w epicentrum znajduje się młodszy Venom Snake, wracający właśnie do swoich czasów, mówiąc nam - graczowi - subtelnie, że jest świadomy swojej historii, jednak wraca do swoich czasów, aby przeżyć kolejne parę lat jako przywódca Dogsów, przez co wszystko zatacza koło, a elementem do podkreślającym jest uruchomienie przez Venoma - Gracza kasety nawiązującej do pierwszej części gry - domknięcie fabuły i zatoczenie koła.

Moim zdaniem nie ma co dorabiać tej fabule dodatkowych elementów. Wszystko co miało zostać powiedziane, zostało powiedziane. Prawda jest taka, że głównym protagonistą całej sagi Metal Gear nie było kilku bohaterów, a sam Big Boss - wcześniej Naked Snake - którego różne postacie przedstawiały z innej perspektywy, co widzieliśmy w MGS za sprawą Foxhound i Liquida, w MGS2 za sprawą kilku opowieści o Big Bossie, choć bardziej skupiając się na postaci Solidusa i Liquid Ocelota, czy kilku zachowań Solid Snake, przechodząc następnie do czwórki, gdzie wątek Big Bossa i powiązanych z nim: Raidena, Solida, Solidusa, Liquida oraz Evy ciągnął się od początku do końca, aby następnie uśmiercić go, pokazując, że wszystko się zmienia i historia Other Heaven oraz połączeń pomiędzy Bossem i Snake nie musi trwać wiecznie. Wszystko ostatecznie się kończy. Jest jednak jedno ale - MGR i Raiden, który niejako staje się kimś na wzór Big Bossa wczesnych lat - najpierw pewien siebie, jednak z gigantyczną wiedzą i praktyką, daje się pokonać, potem dokonuje swojego za wszelką cenę, aby potem wieść spokojne życie... do czasu, gdy znów wyciąga miecz. Mając w pamięci to, czego dokonał, a czego dokonywać nie chciał. Snake zabił Joy, Raiden zrobił wiele złego, wiele razy był ratowany przez innych, ale także uratował przetrzymywane ciało prawdziwego, spalonego Big Bossa.

Zdaje mi się, że seria Metal Gear może być jeszcze kiedyś poruszona przez Konami, jednak będzie to historia właśnie Raidena, kto wie z jakim skutkiem?
! Dla mnie to piękne zakończenie tej całej serii i o ile grając na PS3 porzuciłem grę po 5 misji, to na PC ukończyłem 41 misję, aby zacząć grać z tą wiedzą na Xboxie One, aby ostatecznie grę ukończyć choć heh - nie spodziewałem się tego, że Venom to nie John/Jack. Nie powiem jednak: na wstępie słowa "Heh, you talk to yourself" wypowiedziane przez Ismaela podczas prologu dały mi do myślenia po poprzednim tworzeniu awatara, co potem zostało jednak zagłuszone wszystkim, co się w grze działo.

Dobrze, że seria Metal Gear została zamknięta i moim marzeniem jest, aby jedyne co z nią robili, to odświeżali ją co jakiś czas, przenosząc wszystkie części na nową generację sprzętu, może ze zmianą silnika gry i nowymi teksturami, ew. można przenieść MG i MG2 do świata 3D HD, ale nie widzę tych gier jako tytułów klasy MGS4 czy V. Ostatnia część była o wiele słabsza od poprzednich, choć z drugiej strony - nakręciły ten efekt nasze marzenia odnośnie tego, co tam zobaczymy, aby ostatecznie się zawieść. Jestem ciekawy rozdziału trzeciego, może kiedyś go poznamy w całości, ale póki co - MGS został zamknięty, a odtworzenie z kasety elementu będącego niejako początkiem Metal Gear 1 i pokazanie zdenerwowania Venom Snake tym, że jego baza jest zdobywana przez kogokolwiek (bo przecież nie miał prawa wiedzieć, że to klon Big Bossa), pokazuje koniec historii Big Bossa jakiego znamy (bo de facto, to właśnie Venom Snake moim zdaniem przeciągnął to, kim jeszcze do niedawna był John) i początek szaleńczej wojny z Cipher, jeszcze ostrzejszej i jeszcze bardziej brutalniejszej w skutkach, gdzie Big Boss zamienił się w kogoś, kim nigdy nie chciał być, a jego dobre, dawne JA zginęło ze śmiercią Phantoma. Co o tym sądzicie?
Avatar użytkownika
TheRaphel
Machinegun Kid
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn paź 27, 14 21:25
Lokalizacja: Grójec
Gram: MGS

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez DanteeChaos » Pn gru 14, 15 01:31

TheRaphel napisał(a):Teoria, jakoby zbijający lustro Big Boss podczas końcowych scen misji Truth był Venom Snake w czasie operacji N313 (Metal Gear 1) zdaje się potwierdzać jedna, subtelna rzecz - logo Other Heaven na drzwiach odbijających się w strzępkach lustra, które nie wyleciało z ramki, gdzie w epicentrum znajduje się młodszy Venom Snake, wracający właśnie do swoich czasów, mówiąc nam - graczowi - subtelnie, że jest świadomy swojej historii, jednak wraca do swoich czasów, aby przeżyć kolejne parę lat jako przywódca Dogsów, przez co wszystko zatacza koło, a elementem do podkreślającym jest uruchomienie przez Venoma - Gracza kasety nawiązującej do pierwszej części gry - domknięcie fabuły i zatoczenie koła.

Moim zdaniem nie ma co dorabiać tej fabule dodatkowych elementów. Wszystko co miało zostać powiedziane, zostało powiedziane. Prawda jest taka, że głównym protagonistą całej sagi Metal Gear nie było kilku bohaterów, a sam Big Boss - wcześniej Naked Snake - którego różne postacie przedstawiały z innej perspektywy, co widzieliśmy w MGS za sprawą Foxhound i Liquida, w MGS2 za sprawą kilku opowieści o Big Bossie, choć bardziej skupiając się na postaci Solidusa i Liquid Ocelota, czy kilku zachowań Solid Snake, przechodząc następnie do czwórki, gdzie wątek Big Bossa i powiązanych z nim: Raidena, Solida, Solidusa, Liquida oraz Evy ciągnął się od początku do końca, aby następnie uśmiercić go, pokazując, że wszystko się zmienia i historia Other Heaven oraz połączeń pomiędzy Bossem i Snake nie musi trwać wiecznie. Wszystko ostatecznie się kończy. Jest jednak jedno ale - MGR i Raiden, który niejako staje się kimś na wzór Big Bossa wczesnych lat - najpierw pewien siebie, jednak z gigantyczną wiedzą i praktyką, daje się pokonać, potem dokonuje swojego za wszelką cenę, aby potem wieść spokojne życie... do czasu, gdy znów wyciąga miecz. Mając w pamięci to, czego dokonał, a czego dokonywać nie chciał. Snake zabił Joy, Raiden zrobił wiele złego, wiele razy był ratowany przez innych, ale także uratował przetrzymywane ciało prawdziwego, spalonego Big Bossa.

Zdaje mi się, że seria Metal Gear może być jeszcze kiedyś poruszona przez Konami, jednak będzie to historia właśnie Raidena, kto wie z jakim skutkiem?
! Dla mnie to piękne zakończenie tej całej serii i o ile grając na PS3 porzuciłem grę po 5 misji, to na PC ukończyłem 41 misję, aby zacząć grać z tą wiedzą na Xboxie One, aby ostatecznie grę ukończyć choć heh - nie spodziewałem się tego, że Venom to nie John/Jack. Nie powiem jednak: na wstępie słowa "Heh, you talk to yourself" wypowiedziane przez Ismaela podczas prologu dały mi do myślenia po poprzednim tworzeniu awatara, co potem zostało jednak zagłuszone wszystkim, co się w grze działo.

Dobrze, że seria Metal Gear została zamknięta i moim marzeniem jest, aby jedyne co z nią robili, to odświeżali ją co jakiś czas, przenosząc wszystkie części na nową generację sprzętu, może ze zmianą silnika gry i nowymi teksturami, ew. można przenieść MG i MG2 do świata 3D HD, ale nie widzę tych gier jako tytułów klasy MGS4 czy V. Ostatnia część była o wiele słabsza od poprzednich, choć z drugiej strony - nakręciły ten efekt nasze marzenia odnośnie tego, co tam zobaczymy, aby ostatecznie się zawieść. Jestem ciekawy rozdziału trzeciego, może kiedyś go poznamy w całości, ale póki co - MGS został zamknięty, a odtworzenie z kasety elementu będącego niejako początkiem Metal Gear 1 i pokazanie zdenerwowania Venom Snake tym, że jego baza jest zdobywana przez kogokolwiek (bo przecież nie miał prawa wiedzieć, że to klon Big Bossa), pokazuje koniec historii Big Bossa jakiego znamy (bo de facto, to właśnie Venom Snake moim zdaniem przeciągnął to, kim jeszcze do niedawna był John) i początek szaleńczej wojny z Cipher, jeszcze ostrzejszej i jeszcze bardziej brutalniejszej w skutkach, gdzie Big Boss zamienił się w kogoś, kim nigdy nie chciał być, a jego dobre, dawne JA zginęło ze śmiercią Phantoma. Co o tym sądzicie?


Po pierwsze, quality post.

Przyszłość MG stoi pod znakiem zapytania. Z jednej strony Konami ostatnimi czasy jest mieszane z błotem zarówno za to, że gra wydaje się nie być skończona, jak i za to, że nie pozwolili Kojimie uczestniczyć w TGA. Z drugiej strony MGS to potężna marka, która samym tytułem generuje sprzedaż. Faktem jest jednak, że marka ta się starzeje. Mogę się mylić, ale widziałem gdzieś, że od czasów MGS2 każda kolejna gra z serii sprzedawała się coraz gorzej. Wyjątkiem od reguły jest TPP ale to nie dziwne z racji olbrzymiej kampanii marketingowej, na którą poszła wuchta $$$. Jednym z powodów na ten regres jest to, że dla nowego gracza historia serii może wydawać się przytłaczająca, nie tylko ze względu na jej zawiłość ale też czystą ilość.
Ja to widzę w ten sposób - jeśli MG będzie kontynuowane to:
- głównym bohaterem będzie Reiden (tu się z Tobą zgadzam), a sama gra będzie działa się w czasach +/- podobnych do Rising aby klarownie oddzielić ją od poprzedniej sagi.
- będzie przedstawiona zupełnie inna historia bez większych nawiązań do poprzedniej sagi. Oznacza to zupełnie nowy cast bohaterów itp. = hard reset.
Celowo wyżej nie użyłem skrótu MGS, bo MGS to nie będzie - to już koniec dla tej serii. Będzie to MGcośtam.

Co do zakończenia, nadal jestem skłonny do myślenia, że Venom znienawidził Big Bossa. Moim zdaniem, celowo był pokazany początkowy uśmiech Venoma, który potem przerodził się w gniew. Oczywiście nie ma na to żadnych dowodów bo "There are no facts, only interpretations". Nie jestem wielkim fanem tego cytatu w odniesieniu do gry, która prowadziła nas za rękę przez fabułę przez prawie 30 lat a na samym końcu zostawiła i kazała nam samym sobie dopowiedzieć resztę. No cóż... muszę przyznać, że po prześciu TPP szaleńczo wypierałem się tego zakończenia ale ostatnimi czasy przyszło mi się z nim pogodzić. Z niedopowiedzianych wątków szkoda mi tylko jednej rzeczy - nie zobaczyliśmy niestety jak BB/Venom spotkał Sniper Wolf i dlaczego nazwała go Saladinem.
DanteeChaos
Arnold
 
Posty: 24
Dołączył(a): So wrz 12, 15 23:56

Re: [SPOILERY] The Truth

Postprzez TheRaphel » Pn gru 14, 15 01:58

Wiki: "Saladyn zasłynął jako zręczny polityk i wódz, a przy tym mecenas sztuki i nauki (zwłaszcza medycyny), człowiek wspaniałomyślny, prawy i rycerski. Jego postać została uwieczniona przez Torquata Tassa w Jerozolimie wyzwolonej. Utworzone przez niego potężne państwo rozpadło się jednak po jego śmierci ponieważ zostało rozdzielone wolą Saladyna[2] pomiędzy jego krewnych. Najstarszy syn, Al-Afdal został emirem Damaszku i rządził południową Syrią. Az-Zahir otrzymał natomiast Aleppo i północną Syrię. Kolejny syn Al-Aziz otrzymał Egipt, natomiast brat Saladyna Al-Adil rządził w Mezopotamii."

Odnajduję w tym powiązania:
- zręczny wódz i polityk
- człowiek wspaniałomyślny i rycerski
- państwo rozpadło się po jego śmierci rozdzielone na jego krewnych - tu mogła przewidzieć co się stanie, znając Liquida - bo w końcu musiała go znać, aby po jego stronie walczyć
Avatar użytkownika
TheRaphel
Machinegun Kid
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn paź 27, 14 21:25
Lokalizacja: Grójec
Gram: MGS

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron