Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Początek rewolucji Big Bossa i przekształcenie serii jaką znamy

Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez SALADYN » Wt sie 30, 16 14:03

Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Ziomaletto » Wt sie 30, 16 14:09

Fajno. Jak wymienię kompa na coś nowszego, to wreszcie nadrobię Ground Zeroes i przy okazji czwarty raz będę się cieszył jak debil grindując... :)
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Herbaciarz » Wt sie 30, 16 14:12

Nie wiem czemu, ale pomyślałem jakby Konami w Definitive Edtition dodali wyciętą zawartość z TPP i w żaden inny sposób nie możesz jej nabyć poza tym zestawem... i musisz kupować wszystko drugi raz :P
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez RutaL » Wt sie 30, 16 15:13

No jak ktoś nie grał, to dla niego zestaw cyc malina, ale prawda taka, że kto chciał przejść GZ i TPP już dawno to zrobił i jakoś nie wierze w sukces tego wydawnictwa. Wstawianie czcionek z MG Survive...nie wiem czemu, ale jakoś mnie cholera bierze jak to widzę ;/

Herbaciarz napisał(a):Nie wiem czemu, ale pomyślałem jakby Konami w Definitive Edtition dodali wyciętą zawartość z TPP i w żaden inny sposób nie możesz jej nabyć poza tym zestawem... i musisz kupować wszystko drugi raz
.

Kto jak kto, ale Konami akurat byłoby do tego zdolne. W moim przypadku to i konsole bym jeszcze musiał dokupić bo dojeżdżam cały czas PS3 :)
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez SALADYN » Wt sie 30, 16 15:16

Zestaw używek wyjdzie prawie dwa razy taniej niż to wydanie. Dla kogoś kto chciałby tylko fabułę zaliczyć i koło pyty mu lata online to oferta kiepska. Wcale by mnie też nie zdziwiło gdy to były dwie płyty i kod na DLC w jakiejś obwolucie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez RutaL » Wt sie 30, 16 16:01

SALADYN napisał(a): Wcale by mnie też nie zdziwiło gdy to były dwie płyty i kod na DLC w jakiejś obwolucie.


Może być, odwalą taką samą chałę jak w przypadku "Legacy collection" gdzie dali po prostu HD Collection i MGS 4 + talon na MGS1 i VR Missions.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Faja » Wt sie 30, 16 17:21

A co chcielibyście DLC pierdołowate na płycie?
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Osvelot » Wt sie 30, 16 17:25

SALADYN napisał(a):wszystkimi DLC


To jest bardzo, bardzo, bardzo dużo powiedziane.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez SALADYN » Wt sie 30, 16 18:25

RutaL napisał(a):
SALADYN napisał(a): Wcale by mnie też nie zdziwiło gdy to były dwie płyty i kod na DLC w jakiejś obwolucie.


Może być, odwalą taką samą chałę jak w przypadku "Legacy collection" gdzie dali po prostu HD Collection i MGS 4 + talon na MGS1 i VR Missions.

Tak było ale dali to w bardzo ładnym opakowaniu, plus artbook, fajna okładka itp. Tu mogą po prostu wsadzić oryginalne GZ i PP i cieszta się ludzie.

Faja napisał(a):A co chcielibyście DLC pierdołowate na płycie?

Nie czaje. W sensie że te DLC były pierdółki czy że DLC na płycie to jakiś ewenement ?

Osvelot napisał(a):
SALADYN napisał(a):wszystkimi DLC

To jest bardzo, bardzo, bardzo dużo powiedziane.

To jest raczej stwierdzenie faktu bo jakie by z tych dodatków nie były pierdoły to dają je wszystkie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Faja » Wt sie 30, 16 18:27

SALADYN napisał(a):
Faja napisał(a):A co chcielibyście DLC pierdołowate na płycie?

Nie czaje. W sensie że te DLC były pierdółki czy że DLC na płycie to jakiś ewenement ?



Jedno i drugie
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Osvelot » Wt sie 30, 16 18:33

SALADYN napisał(a):To jest raczej stwierdzenie faktu bo jakie by z tych dodatków nie były pierdoły to dają je wszystkie.


No tak, tak, chodzi o to że contentowych DLC wyszło sztuk jeden - i to do zdychającego trybu online* - reszta to pomniejsze kosmetyki.

Konami zachęca do kupna DE słowami "“THE DEFINITIVE EXPERIENCE will give players an opportunity to play the complete MGSV experience, without interruption" - ciekawe, czy to oznacza tylko tyle, że gracz nie musi czekać kilku lat/miesięcy między zagraniem w GZ i TPP (oh wow), czy jakoś zgrabnie zszyli obie gry. Ciekaw jestem, czy w sumie chociaż pół megabajta będzie w jakikolwiek sposób nowe w tej edycji.

* - nikt nie gra w MGO w trybie Survive (tym z dodatku właśnie), przynajmniej na PC.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Pandora » Wt sie 30, 16 19:04

No cóż , to Konami...czego można było się spodziewać ... że dodadzą coś nowego? ...
I tak...kupię , podoba mi się okładka, chciałam sama wydrukować sobie taką samoróbke i podmienić na te co była w TPP, a teraz juz nie musze, tylko taki plus w tym widze.

Osvelot napisał(a):
* - nikt nie gra w MGO w trybie Survive (tym z dodatku właśnie), przynajmniej na PC.


Na Xboxie 360 grają ludzie dalej, ze mną włącznie, nie jest taki zły ten tryb, fajnie lata się Quiet po mapie.
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez SALADYN » Wt sie 30, 16 19:37

Gdy takie reedycje wychodziły gdy w firmie był jeszcze Kojima to miały one sporo świeżej zawartości a nawet były usprawnianie technicznie. Może chociaż błędy poprawią w tym wydaniu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Herbaciarz » Wt sie 30, 16 20:59

Heh... te edycje gier dzisiaj. A pamiętacie jak do wydań pudełkowych (w sumie wtedy tylko takie były) i były instrukcje w formie komiksów? Teraz takie rzeczy tylko w kolekcjonerkach i to też nie koniecznie.

SALADYN napisał(a):Gdy takie reedycje wychodziły gdy w firmie był jeszcze Kojima to miały one sporo świeżej zawartości a nawet były usprawnianie technicznie. Może chociaż błędy poprawią w tym wydaniu.

Jakie błędy? To co wymagało naprawdę sptachowania już zostało spatchowane, a pewnie instalator znowu będzie to "steam.exe". Właśnie będzie edycja PC tego wydania?
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Ziomaletto » Wt sie 30, 16 21:36

Herbaciarz napisał(a):Właśnie będzie edycja PC tego wydania?


Hmm...

ma ukazać się już 13 października na Playstation 4, Xbox One i PC (w późniejszym, jeszcze nie znanym terminie).
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Herbaciarz » Wt sie 30, 16 22:12

Ziomaletto napisał(a):
Herbaciarz napisał(a):Właśnie będzie edycja PC tego wydania?


Hmm...

ma ukazać się już 13 października na Playstation 4, Xbox One i PC (w późniejszym, jeszcze nie znanym terminie).


Trochę nie doprecyzowałem pytania: Czy ktoś w Polsce ma zamiar wydać to w pudełku na PC? Wcześniejsza wersja PC-Box, nie była u nas dostępna (znaczy na allegro była jak ktoś sprowadził:P), chyba nawet samo CDP powiedziało, że nie zamierza wypuszczać gry w pudełku na nasz rynek jeśli ta ma mieć instalator steam...
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Osvelot » Wt sie 30, 16 22:53

Pandora napisał(a):No cóż , to Konami...czego można było się spodziewać ... że dodadzą coś nowego? ...
I tak...kupię , podoba mi się okładka, chciałam sama wydrukować sobie taką samoróbke i podmienić na te co była w TPP, a teraz juz nie musze, tylko taki plus w tym widze.

To już nie masz co robić z pieniędzmi, tylko gamoniom z Konami kieszenie napychać, kupując to samo drugi raz? Steelbooka sobie weź, 100 razy ładniejszy od okładki z DE, na dodatek chyba jedyna opcja na naszym kontynencie z grafiką Shinkawy. http://best-play.pl/gadzety-z-gier-meta ... k/p,388827

Spoiler:


Pandora napisał(a):
Osvelot napisał(a):* - nikt nie gra w MGO w trybie Survive (tym z dodatku właśnie), przynajmniej na PC.

Na Xboxie 360 grają ludzie dalej, ze mną włącznie, nie jest taki zły ten tryb, fajnie lata się Quiet po mapie.

Mi się zdarza czasem odpalić MGO u siebie na PC. Z ciekawości (głupoty) szarpnąłem się na to "DLC" jak było za bodajże 25% ceny - do dzisiaj ani razu nie pobiegałem Stefanią.
Do trybu Survive nie udało mi się dołączyć ani razu. Czasami Sabotage się trafi, raz na 20 rozgrywek mapa z DLC. 3/10, pozdrawiam i polecam.

Istnienie wersji PC w ogóle chyba będzie uzależnione od tego, czy DE w jakikolwiek sposób spaja GZ i TPP w jeden produkt. Jeśli tak, to na pewno pod tym pretekstem bardzo chętnie go wcisną raz jeszcze na Steam. Jak nie, to mają opcję wykpić się specjalnym "DE upgrade" zawierającym wszystkie złote dildo i mundury ze wzorami PRLowskich dywanów, bo inaczej nikt tego nie tknie. O pudełku (przynajmniej w Polandzie) nawet bym nie marzył. Gra waży 30-40 GB, nikt tego w dzisiejszych czasach nie będzie upychał na kilku DVD, Konami na 100% wykpi się 5MB-ową instalką steam.exe, a CDP chyba nadal obstaje przy swoich zasadach, więc... no.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Metyl » Wt sie 30, 16 23:46

...i jeszcze jeden "prezent" od Konami na jesień: http://www.metalgearinformer.com/?p=27949
Metyl
Black Viper
 
Posty: 153
Dołączył(a): N lip 06, 08 23:12

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez SALADYN » Śr sie 31, 16 01:14

Steelbook na allegro juz po piątaku można było kupić.

Metyl napisał(a):...i jeszcze jeden "prezent" od Konami na jesień: http://www.metalgearinformer.com/?p=27949

A to straszny bełkot, wybudzony w końcu ze snu pijarowiec nie widzi jak go wodzą za nos i drążą temat byle powiedział coś więcej.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Pandora » Śr sie 31, 16 10:06

Osvelot napisał(a):To już nie masz co robić z pieniędzmi, tylko gamoniom z Konami kieszenie napychać, kupując to samo drugi raz? Steelbooka sobie weź, 100 razy ładniejszy od okładki z DE, na dodatek chyba jedyna opcja na naszym kontynencie z grafiką Shinkawy. http://best-play.pl/gadzety-z-gier-meta ... k/p,388827

Spoiler:


... Z ciekawości (głupoty) szarpnąłem się na to "DLC" jak było za bodajże 25% ceny - do dzisiaj ani razu nie pobiegałem Stefanią.
Do trybu Survive nie udało mi się dołączyć ani razu. Czasami Sabotage się trafi, raz na 20 rozgrywek mapa z DLC. 3/10, pozdrawiam i polecam.

Istnienie wersji PC w ogóle chyba będzie uzależnione od tego, czy DE w jakikolwiek sposób spaja GZ i TPP w jeden produkt. Jeśli tak, to na pewno pod tym pretekstem bardzo chętnie go wcisną raz jeszcze na Steam. Jak nie, to mają opcję wykpić się specjalnym "DE upgrade" zawierającym wszystkie złote dildo i mundury ze wzorami PRLowskich dywanów, bo inaczej nikt tego nie tknie. O pudełku (przynajmniej w Polandzie) nawet bym nie marzył. Gra waży 30-40 GB, nikt tego w dzisiejszych czasach nie będzie upychał na kilku DVD, Konami na 100% wykpi się 5MB-ową instalką steam.exe, a CDP chyba nadal obstaje przy swoich zasadach, więc... no.


Mam wersje na xboxa 360, myślę że przyda mi się taka na nowsze konsole, więc mogę kupić dwa w jednym a steelbooka mam:P
Lepsze już te skiny pod single-player są niż te zielone włosy i pistolety...

Nom ja grałam juz kilka meczy i jest ok, dwa razy wypadła Quiet, myślę że ludzie by grali gdyby był darmowy i taki powinien być.

W dzisiejszych czasach tylko Rockstar upycha 30 GB na kilku DVD :P
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Osvelot » Śr sie 31, 16 11:08

Metyl napisał(a):...i jeszcze jeden "prezent" od Konami na jesień: http://www.metalgearinformer.com/?p=27949

Hm. Long story short, gracze nie dostaną kompletnie nic nowego. Ale poza tym, warte lektury są komentarze tego typa (na tweeterze @metalgear_en, czyli community manager Metal Geara, Robert Peeler) na Metal Gear Informer, chyba w końcu można się dowiedzieć czegoś szczerego i na spokojnie - co prawda Bob stara się nie stracić roboty* i nie usłyszycie złego słowa o Konami, ale przynajmniej są to jego osobiste wypowiedzi na fanowskiej stronie, a nie oficjalne komunikaty. Poskaczcie sobie: https://disqus.com/by/disqus_PzWBMpIYcc/

* - albo naprawdę wierzy w to co mówi, kiedy twierdzi że mu się wszystko podoba i jest dumny z tego, co udało się wypuścić

Pandora napisał(a):Mam wersje na xboxa 360, myślę że przyda mi się taka na nowsze konsole, więc mogę kupić dwa w jednym a steelbooka mam:P
Lepsze już te skiny pod single-player są niż te zielone włosy i pistolety...

OK, kupno na inną generację konsoli to jedyne ewentualne wytłumaczenie :F
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Herbaciarz » Cz wrz 01, 16 06:39

http://www.ppe.pl/news/46015/konami-nie ... -pain.html

- W wersji angielskiej podobny wpis się pojawił, ale czy ktoś naprawdę wierzył, że w DE będzie dołączona misja 51?
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez RutaL » Cz wrz 01, 16 12:38

Pandora napisał(a):I tak...kupię , podoba mi się okładka,


:O
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Faja » Cz wrz 01, 16 12:48

Dziennikarstwo growe pełną gębą hehe ten nagłówek :D

Kod: Zaznacz cały
http://polygamia.pl/czy-mozemy-metal-gear-solid-v-the-definitive-experience-nazwac-definitywnym-skoro-nie-ma-zakonczenia/
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Osvelot » Cz wrz 01, 16 14:52

Herbaciarz napisał(a):(...) czy ktoś naprawdę wierzył, że w DE będzie dołączona misja 51?

Ktoś na pewno: https://www.reddit.com/r/NeverBeGameOver/
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Pandora » Cz wrz 01, 16 16:53

RutaL napisał(a):
Pandora napisał(a):I tak...kupię , podoba mi się okładka,


:O


Gdyż mam jak wyżej wspomniałam wersje na x360, a na ps4 wygląda o wiele ładniej ;)
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Solidny » Cz wrz 01, 16 22:14

Osvelot napisał(a):* - albo naprawdę wierzy w to co mówi, kiedy twierdzi że mu się wszystko podoba i jest dumny z tego, co udało się wypuścić

Im więcej obracam się w środowiskach twórców, tym bardziej myślę, że ma prawo. Poznałem na przykład grafika, który ma w cv i portfolio tak jakby 7-letnią dziurę, bo kolejne gry przy których pracował był anulowane. Nie wspominając o zespołach, które ciężko pracują żeby zdążyć wydać co miesiąc jakiegoś mobilnego krapika.

A taki MGSV to była czołówka roku. Więc z perspektywy branży mają się czym chwalić. Dobry wpis w CV :P
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez RutaL » Pt wrz 02, 16 11:24

Osvelot napisał(a): Herbaciarz napisał(a):
(...) czy ktoś naprawdę wierzył, że w DE będzie dołączona misja 51?


Ktoś na pewno: https://www.reddit.com/r/NeverBeGameOver/


Hehehe, tam jest wysoko u tych panów :)

Samą misję 51 chętnie bym ciachną, gdyby wypuścili ją jako jakiś płatny dodatek to pewnie bym zakupił, choć fabularnie ona by gry nie polepszyła. W tych artykułach przedstawia się ją jako coś kluczowego dla fabuły i, że konieczna i ,że potrzebna bo jak, bo Mantis i Eli i Sahelantropussy i o matko. Tam jest wiele ciekawszych wątków nie wyjaśnionych niż to stało się z ta parą łobuzów. Np. kto pomógł im dźwignąć mecha itd. No chyba, że ta misja to wyjaśnia. A ten cały Peeler na jakimś tweeterze czy innym badziewiu odpowiedział komuś kto pytał się czemu wątki nie są pozamykane, że wszystkie są poprowadzone do końca a wyjaśnienia są w poszczególnych misjach, hmmm...może jo, a może nie, nie wiem
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez Solidny » Pt wrz 02, 16 12:04

RutaL napisał(a): Np. kto pomógł im dźwignąć mecha itd. No chyba, że ta misja to wyjaśnia.

Ta sama osoba która sprawiła, że mech działał (Huey był w szoku że potrafi ustać) - Mantis - bo telekineza, która najwyraźniej nie ma granic. Kto wie, może gdyby się skupił, to wywaliłby Ziemię z orbity.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Metal Gear Solid V: The Definitive Experience

Postprzez RutaL » Pt wrz 02, 16 12:32

Solidny napisał(a):Ta sama osoba która sprawiła, że mech działał (Huey był w szoku że potrafi ustać) - Mantis - bo telekineza,


No przecież...a ja na siłę doszukuje się spisków, że może Huey coś im tam podreperował, albo Kazik coś tam zabuksował, muszę przestać myśleć bo mi nie wychodzi :P
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Następna strona

Powrót do Metal Gear Solid V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron