Gran Turismo 6

Moderator: Hal

Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Śr maja 08, 13 18:45

http://www.youtube.com/watch?v=mUK1VLZXNK4


''Careful observers will also note that the virtual cars, which appear to be overlayed on actual video of GT Academy footage, display license plates that reflect each major game in the Gran Turismo series. The last car, bearing a GT5 plate, is passed at the end of the video.''

GTPlanet
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: GT5 Event

Postprzez bigbudyn500 » Cz maja 09, 13 09:30

HMMMM czyżby szykowało się nowe DLC na 15 maja?? Nowy track? Wiem że spece z PD skanowali właśnie silverstone jakiś czas temu lecz byłem przekonany iż to do gt6 . Może czeka nas jakaś niespodzianka?



Nie wiem czy dam radę pojawić się na torze w niedzielę bo we sobotę chcę zacząć wpasowywać LT5 do łomegi .
Obrazek
Avatar użytkownika
bigbudyn500
Sniper Wolf
 
Posty: 231
Dołączył(a): N lip 22, 12 23:18

Re: GT5 Event

Postprzez Gillian » Cz maja 09, 13 11:48

Parę sklepów już wrzucało do oferty GT6... Kto wie!


Btw, może jakaś grupa + dział dla fanów GT i uczestników eventu?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » Pt maja 10, 13 00:29

Szóstka nadchodzi i to jest pewne.
Ale raczej PS4 i raczej polowa 2014.
A jesli jeszcze na PS3 to to sie mija z celem.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » Wt maja 14, 13 14:20

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=76984
Wcale bym sie nie zdziwil gdyby to byl tylko prolog a pelna wersja na PS4.
Zdziwie sie natomiast jesli to wyjdzie tylko na PS3...
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Wt maja 14, 13 15:45

A co byłoby w tym takiego dziwnego?

PS3 ma już tak potężnie rozbudowaną bazę użytkowników, że uderzenie na nią z takim tytułem musiałoby równać się sporemu sukcesowi marketingowemu. Nie chcę mi się już nawet przytaczać też tej oklepanej prawidłowości, że na każdą konsolę Sony ukazywały się jak dotąd dwie pełnoprawne odsłony serii. GT6 nadchodzi na PS3. Poszlaki na to wskazują. I bardzo dobrze.

Prędzej podejrzewałbym, że to na PS4 szykowany jest jakiś prolog siódemki.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » Wt maja 14, 13 17:56

A no to w tym dziwnego, ze gra bedzie nie dopracowana i raczej malo sie bedzie roznic od piatki bo nie wydaje mi sie zeby cos wiecej z czarnuli wykrzesali.
A te ewentualna siodemke to chyba bysmy ujrzeli w okolicach 2018:p
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Wt maja 14, 13 22:34

Jeszcze nawet nie zaprezentowali gry, a Ty już wysnuwasz tezy, że będzie niedopracowana.

Rewolucji się nie spodziewam, Niech jedynie poprawią główne mankamenty piątki, dorzucą więcej torów (wszystkie ze zmienną porą dnia i pogodą?), pozbędą się bzdurnego podziału standard/premium, bardziej rozbudują A-Spec kosztem B-Spec, wprowadzą konkurencyjne A.I, ustabilizują online. Jednym słowem - jeśli gra będzie stała na równym, wysokim poziomie (takim jak GT5 w najlepszych swoich momentach) - jestem kupiony.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Luqat » Śr maja 15, 13 11:57

O, to, to.
Też zastanawiałem się czy lepiej byłoby, żeby 6-tka ukazała się na PS3 czy już na 4 i dochodzę do wniosku, że pozostanie przy obecnym sprzęcie będzie dobrym posunięciem. Po pierwsze, jak wspomniał Tar z powodu dużej bazy użytkowników posiadających sprzęt, po drugie głód nowej gry. Jeśli mielibyśmy czekać na nową część jeszcze ze 2-3 lata to znowu mogłoby się okazać, że gra nie sprosta oczekiwaniom i będzie niedostosowana do swoich czasów. PD musi się rozbudować i przyspieszyć czas dewelopingu kolejnych części. Nie chciałbym też żeby gra wyszła na obie platformy, bo mimo, ze i tak bym ją nabył, to pewnie bym się nieźle zdenerwował, widząc jak wersja PS3 jest wybrakowana w stosunku do PS4 - a na pewno by tak było. No i mam też nadzieję, że dali już sobie spokój z prologami i innymi conceptami. Tak więc, niech poprawią kwestie, które wymienił Tar i będzie git :) Przynajmniej dla mnie, bo jeśli GT6 wyjdzie wyłącznie na nowe PS, to znając cenowe realia, nieprędko kupię ten sprzęt a co za tym idzie nowe GT(nawet jeśli wyszłoby równocześnie z premierą konsoli lub niedługo po niej).

Amen.
Ostatnio edytowano Śr maja 15, 13 16:09 przez Luqat, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Luqat
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pn lut 20, 12 13:55

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Zancudo » Śr maja 15, 13 15:01

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 17:19 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Luqat » Śr maja 15, 13 16:13

No i git-majonez :D
Avatar użytkownika
Luqat
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pn lut 20, 12 13:55

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Śr maja 15, 13 16:54

Obrazek

Pierwsza fotka. SLS Racing mod na Silverstone GP.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » Śr maja 15, 13 17:38

Super. Co prawda w GT5 gram raz na miesiąc i mam przejechane żałośnie mało (w trójce to więcej po tygodniu miałem jednym samochodem), ale niech tylko w szóstce poprawią wszystkie babole, które mi nie pasują i się przesiadam.

BTW obstawiamy, czy wreszcie wsteczny pojawi się jako normalny bieg? :D
Czy będę musiał znów wygospodarować sobie dodatkowy przycisk na kierownicy, którego będę desperacko szukał w razie draki?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Śr maja 15, 13 18:22

Jest i pierwsza zajawka:

http://www.youtube.com/watch?v=ZM-8_N8gcaw&feature=player_embedded


New Game Engine
• Refactoring
• Compact, nimble operation
• Flexible expandability
• A new rendering engine that pushes the limits of the PS3
• Adaptive Tesselation

New Physics Engine
• New suspension and kinematics model
• New tyre model
• New aerodynamics model
• Technical partnership with Yokohama Rubber and KW Automotive

1200 Cars, abundant custom parts, and on-going DLC
• From historic cars to the latest racing cars, the game contains a total of 1200 cars.
• Multiple aerodynamic parts and custom wheels will be available for almost all cars.
• Players can create their own personalised custom car in the game.
• Cars will be continually added online

33 locations, 71 layouts
• 33 Locations and 71 layouts will be provided from day1 (7 more locations and 19 more layouts than GT5)
• More new tracks will continue to be provided online

New Course Maker
• Massive scenery spanning several tens of square kilometers
• A new course generation algorithm

Community/Club/Race Organizer
• Players can form their own communities
• Various community levels from local and domestic to global
• Players themselves can create and manage their own online events

New User Interface
• Balancing directional key operation and touch operation
• Quick response
• Shortening of loading times

Multi Device Compatibility
• PlayStation®
• Smart Phone
• Tablet
• PC
GTPlanet



Na papierze wygląda to wszystko obiecująco. Na konkrety trzeba poczekać do tegorecznego E3. Natomiast w lipcu startuje kolejna edycja GT Academy - tym razem na silniku GT6. Będzie można ocenić, w jakim kierunku poszły zmiany w silniku fizycznym.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Luqat » Śr maja 15, 13 18:52

Jeżeli to się potwierdzi to będzie git. Oby tylko same premiumy były bo nie zniese.

P.S. Tar, widzę że ostro szalejesz po internetach i forach hehe ;) Ja też co chwilę odświeżam tematy GT :pirate:
Avatar użytkownika
Luqat
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pn lut 20, 12 13:55

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Śr maja 15, 13 19:25

Nie ukrywam, trochę mi się udzielił hype:) No ale już się raczej nic nowego dziś nie dowiemy. Trzeba czekać cierpliwie do czerwca/lipca. GT Academy w tym roku zrobi prawdziwą furorę.


Cieszy rozbudowa rozgrywki online. Ciekawe co tam przygotowali i jak się to przełoży na nasze Eventy.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » Śr maja 15, 13 23:24

A demo to bedzie platne or what?
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » Śr maja 15, 13 23:34

No właśnie coś to podejrzane. Gra w ogóle nie była hajpowana a zostało niecałe pół roku do premiery. Normalnie to się powinno mówić o nowym GT ze dwa lata, przekładać premierę, zmieniać koncepcje / tytuł, wydawać Prologi i cała taka szopka. Nie wierzę, że oni po prostu wyskoczą z nową grą :D. Chyba że Kaz się czegoś w końcu nauczył?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Śr maja 15, 13 23:57

Simon, nie będzie żadnego dema GT6 jako takiego. Tak przynajmniej sądzę. To tegoroczne GT Academy będzie bazowało na silniku szóstki i będzie takim bezpłatnym przetarciem przed pełną grą.



Dla zainteresowanych link do pełnej prezentacji:

http://www.youtube.com/watch?v=dxnAffMH ... r_embedded


Translator-san included;d
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » Cz maja 16, 13 00:23

Będzie demo.
http://blog.us.playstation.com/2013/05/ ... mo-6-demo/
Pytanie, czy na PSN i czy bezpłatne.
Zawsze akademia była bezpłatna więc mam nadzieję, że nie odwalą szopy.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Pabian01 » Cz maja 16, 13 10:40

Players can create their own personalised custom car in the game.

Oby oznaczało to, że dostaniemy GT z tuningiem ala Underground ;) Ciekawe czy dostaniemy NOS z 4 :P
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gran Turismo 6

Postprzez uci » Cz maja 16, 13 16:16

albo więcej - dodawac własne teksturki na maskę :D
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Gran Turismo 6

Postprzez dregg » N maja 19, 13 10:00

Dłuższa wersja trailera http://youtu.be/6oN5p65qRPI :)
Uci, dodawanie własnych tekstur byłoby naprawdę świetne. Już widzę nasze wyścigi gt500, w których bierzemy udział samochodami oklejonymi według własnych wizji :)
Avatar użytkownika
dregg
Arnold
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn kwi 29, 13 11:33

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Pabian01 » N maja 19, 13 12:33

To byłyby wyścigi kotów :D
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » N maja 19, 13 15:39

Bardzo ciekawy wywiad z Kazem o GT5, GT6 i przyszłości serii:


Can you explain the game’s new lighting engine in more detail?

It basically means the energy expressed in each one of the pixels is going to be represented more accurately. When the focus on the camera is on a certain item, the blurring and brightness of the area around it and how lights affect the environment will be rendered with more accuracy.

Is there going to be more car customization options? Are you going to be able to swap the engine or put decals on the car?

Both are technically possible, and we might be preparing it (laughs).

Will there be “Standard Cars” in GT6?

We won’t be making all the Standard cars from GT5 into Premium models, and we won’t make all of the GT5′s Standard cars fully “Premiumized”.

Up until now, we used to categorize them as Standard and Premium because there were functional differences between them: some of the Standard models might not have tuning parts, or couldn’t be used in Photo Mode. That will all be cleared so every model can be used in Photo Mode, and every car can have parts fitted for it.

In terms of graphics quality, the bad quality Standard models we’ve updated so they look better.

Will all of the cars have interior views?

No.

(Editor’s note: This apparently does not apply to all of the cars which were listed as “Standard” in GT5. For example, two cars which were prominently featured in the GT6 trailer and its first official batch of screenshots, the Lamborghini Countach LP400 and Alpine A110 1600S, both appeared as Standard cars in GT5 but have apparently been converted to “full” Premium models – with interiors – in GT6.)


While improving the physics model, how do you keep the game accessible to a wide range of players?

I’ve mentioned some of this before but we are improving a lot of the driver assist functions for GT6.

The other thing is that it’s sort of wrong to assume that making it more real will make it more difficult to drive. Everyone here, I am sure you all drive; it’s not that difficult – but people who can drive cars straight suddenly can’t drive in a video game! That’s because the reality isn’t really all there.

Now that we know GT6 is a PlayStation 3 game, can you explain to fans why that is? Do you have any plans for PS4?

We do have plans for PS4, but, of course, we have an order of things.

First we’ll be releasing the PS3 version for the PS3, which has a huge audience already, and we’ll be providing updates every month and DLCs every month.

Once players have played it all out and enjoyed themselves on the PS3, then the PS4 version might come out naturally around that time (laughs). Focus on enjoying the PS3 version.

What’s the reason for the dramatically shorter development time frame for GT6, compared to GT5?

GT5 was really hard to develop, because the PS3 is a really complex piece of hardware, and it was the first time we built anything with an extensive online component.

What was the most complicated thing about developing the first game, and what was the most complicated thing about developing GT6?

It’s hard to look back to GT1 now!

I think the hardest part of GT1 was to make something out of nothing, and to shape it and figure out exactly what a Gran Turismo game was going to be.

The main difference between GT1 and GT6 is the scale of the game, it’s about 100 times bigger in scale. Initially we had 15 people working on the game and now we have 150 working on the game. But i think the one thing that hasn’t changed is that everyone working on it really enjoys the hard work.

Are there other plans to bring the game’s GPS functionality to more real-world cars?

I can’t really talk about it today, but aside from just GPS, we have a lot of different things planned with different manufacturers. I can say you will see a lot of interesting things come up in the months ahead.

What’s the hardest element to re-create in the game: tire dynamics, suspension behavior, or aerodynamics?

That’s actually the three things that are really mystical about creating the physics in a car racing game. Actually the damper characteristics are one of the most difficult to re-create.

What is it like working with different manufacturers to get their cars in the game?

It’s been twenty years since we started developing the first GT, and it’s been 15 since the release of the first game.

We have a 20 year relationship with car manufacturers all over the world, and I think a lot of people who were involved with the first game in the series are still working at those companies today. Our relationships have become closer and closer, and that has given us a lot more access to the information and access to the automotive world.


GTPlanet
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Wt maja 21, 13 16:59

Dwie nowe fotki z gameplay'u:


Obrazek


Obrazek


Najwyraźniej pozbyli się tego idiotycznego bugu z rozpikselowanym dymem.

Na HUDowym schemacie samochodu widać również dodane jakieś nowe identyfikatory przy każdej z opon.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez dregg » Wt maja 21, 13 19:12

Porównanie przejazdu Audi R8 po Nordschleife:
http://youtu.be/zsBHH5Nda0o
Zwróćcie uwagę na pracę zawieszenia w 40 sekundzie - wygląda na to, że faktycznie będą spore różnice w modelu opony i zawieszenia.

Tryb photo? Niesamowite refleksy świetlne na karoserii...
http://youtu.be/c6IDBYcqJTY
Avatar użytkownika
dregg
Arnold
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn kwi 29, 13 11:33

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Wt cze 11, 13 19:29

http://www.youtube.com/watch?v=MwOLgXOGg9Y&feature=player_embedded

Nowy zwiastun Gran Turismo 6.


Jak dla mnie coś za dobrze to wygląda. Z niecierpliwością czekam na kolejne video z gameplaye'ów, które z pewnością wypłyną w czasie targów.


Moment, w którym Alpine najeżdża na krawężnik O_o
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » Wt cze 11, 13 20:12

No za dobrze... Ciekawe ile razy przesuną premierę :D i czy gra ostatecznie wyląduje jednak na PS4 :). Przecież żadne GT od czasu dwójki nie wyszło tak, jak miało w zapowiedziach (GT 2000, Prolog 4, HD, Prolog 5...)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez dregg » Wt cze 11, 13 21:58

W momencie najazdu na krawężnik, na który zwróciłeś uwagę, można zaobserwować jak uderzenie przyjmuje najpierw opona, a dopiero później jest ono przekazywane zawieszeniu. Czyli połączenie całkowicie przeprojektowanych modeli opon i zawieszenia, może znacząco się odbić na odczuciach z jazdy. Będzie się działo!
Avatar użytkownika
dregg
Arnold
 
Posty: 28
Dołączył(a): Pn kwi 29, 13 11:33

Następna strona

Powrót do Gran Turismo Club

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość