Gran Turismo 6

Moderator: Hal

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » Wt maja 20, 14 09:05

Kiszka, te wszystkie topowe pecetowe symulatory mają jakiś hardkorowy wyścigowy klimat. Idzie to w kilkusetkonne potwory przystosowane tylko pod racing, brak mi ciekawego wyboru drogowych samochodów, którymi można by normalnie sobie poszaleć. rFactor 2 jest tak naprawdę w powijakach wciąż. Także chyba olewam przesiadkę na G25/27 i zostaje przy DFGT. No i przeskoczyłbym na GT6 jednak.

Pytanko przy okazji - poprawili już framerate w GT6? Jest jakiś sposób na to, żeby gra nie rwała? Dodano już obsługę 3D (miała chyba być)?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » Wt maja 20, 14 17:00

Obsługę 3D dodali, framerate'u nie poprawili.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Wt maja 20, 14 17:40

Trudno to obiektywnie sprawdzić, ale moje wrażenie jest takie, iż na przestrzeni kilku update'ów zaszła lekka zmiana na korzyść, jeśli chodzi o fpsy (prawda, Naming? też jesteś na to wyczulony). Natomiast standardowy sposób na poprawę jest dość drastyczny - nie korzystać z maksymalnej rozdzielczości, jaką oferuje gra, a z 720p. Ja tak gram w GT6 i dzięki temu tytuł jedynie nieco odstaje pod względem framerate'u od swojej poprzedniczki. Najgorzej jest przy korzystaniu z widoku z wnętrza samochodu. A jak jeszcze włączy się wycieraczki...
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » Wt maja 20, 14 17:59

Ja tam nie odczułem zmiany na lepsze, czasami jest płynnie a czasami dropy - np na Bathurst w tych najciaśniejszych zakrętach w 3 rundzie GT Academy 2014. Przy online też są często duże spadki. Cały czas gram kamerą z maski samochodu no i nie zniejszałem rozdzielczości także tak to u mnie wygląda.
A fakt, po włączeniu wycieraczek to mogiła.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Zancudo » Wt maja 20, 14 18:44

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 18:16 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Wt maja 20, 14 19:09

Zdarza się nam w tygodniu potrenować razem do niedzielnego wyścigu. Z tym, że frekwencja w czasie treningów mocno odstaje od tej z wyścigu głównego. No i jednak poziom emocji nie ten sam:)
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » Wt maja 20, 14 22:12

Hmm no szkoda że z kokpitu jest najgorzej. Akurat tak zawsze gram. Obniżenie rozdziałki na wyjściu z konsoli to też niefajne rozwiązanie, choć pewnie można szybko przywyknąć.

Cóż i tak pewnie wezmę grę na lato, chyba że zapowiedzą wersję na PS4 na koniec roku ;)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » Śr maja 21, 14 01:02

Na PS4 to już chyba prolog Siódemki majstrują.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » Śr maja 21, 14 08:34

Mówiło się jakis czas temu o dopasionej wersji GT6 na PS4.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Namingway » Śr maja 21, 14 12:19

Co do framerate'u to zgadzam się z Tar'em. Pamiętam jak początkowo były takie spadki, że aż oczy bolały i nie szło grać.. :P Teraz jest lepiej chociaż idealnie nie jest, spadki są ale przynajmniej oczy mnie już nie bolą i nie muszę robić przerw od grania co pół godziny :) Widok ze środka to rzeczywiście dramat, ja używam standardowego (ten z zegarami) i to jest chyba najlepsze rozwiązanie.
PSN ID: Namingway_PL
Avatar użytkownika
Namingway
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): N kwi 21, 13 11:22
Lokalizacja: Terra
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Namingway » Śr maja 21, 14 12:27

Ciekaw jestem czy GT na PS4 będzie współpracować z "Morfeuszem" ? :D To by było coś! widok ze środka na goglach VR :D
PSN ID: Namingway_PL
Avatar użytkownika
Namingway
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): N kwi 21, 13 11:22
Lokalizacja: Terra
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Wt cze 24, 14 18:58

Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez ldsix » So cze 28, 14 16:13

Obrazek
Avatar użytkownika
ldsix
Arnold
 
Posty: 23
Dołączył(a): Śr kwi 30, 14 16:04

Re: Gran Turismo 6

Postprzez bigbudyn500 » N lip 27, 14 12:29

ldsix napisał(a):http://www.gtplanet.net/gran-turismo-6-track-maker-currently-in-beta-testing/


Czekam z niecierpliwością ...... Poznań , Miedziana góra i wiele innych polskich obiektów w gt6 mmmmmmm miodzio :)
Obrazek
Avatar użytkownika
bigbudyn500
Sniper Wolf
 
Posty: 231
Dołączył(a): N lip 22, 12 23:18

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » Cz paź 30, 14 16:52

Trafila sie okazja to kupilem GT6. Odpalilem aktualizacje ale niestety 15GB wolnego miejsca na dysku to za malo... Zwolnilem i wlecze sie pierwsza aktualizacja z szesciu :) zagram moze pojutrze w tym tempie biorac poprawke na to jak PSN ostatnio chodzi.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Luqat » Cz lis 06, 14 13:12

Ciekawe jak rozwiążą tego pace cara, który ma się pojawić. Czy będzie to tylko auto pomalowane w barwy SC i do kupienia jako kolejny wóz w salonie? 8)

P.S. Udało Ci się już pobrać i odpalić grę czy jeszcze ciągnie :cheers:
Avatar użytkownika
Luqat
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pn lut 20, 12 13:55

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » Cz lis 06, 14 14:08

Zrobilem kilkaset km i stwierdzam na razie ze to najlepsze GT. Poprawiono sporo baboli z piatki. Poruszanie po grze jest od razu przyjemniejsze i nie zniecheca do jazdy jak GT5. Nie pamietam tylko czy w piatce tez gra automatycznie cofa na trase po wypadku? Pare razy to tu w 6 zauwazylem i mnie to troszke zniesmaczylo...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Luqat » Cz lis 06, 14 15:20

A kierownicę udało się rozłożyć? Bo jak tak to może Ci się uda wpaść, a jak nie to masz jeszcze około miesiąca do następnego sezonu. 3mam kciuki :flower:
Avatar użytkownika
Luqat
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pn lut 20, 12 13:55

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » Cz lis 06, 14 15:55

Gram tylko na kierownicy, na padzie nie ma sensu.
Generalnie rzadko gram w niedziele wieczorami, więc wątpie
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez ldsix » Śr lis 19, 14 16:41

Nowy update przynosi m.in.:

[Community] has been added to the [ONLINE] section in “My Home”. Within [Community], players can create Clubs and gather together in club lobbies, host race events for the club members and much more.

Przydatne tutaj ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
ldsix
Arnold
 
Posty: 23
Dołączył(a): Śr kwi 30, 14 16:04

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Śr lis 19, 14 18:48

Owszem, ta opcja może nam się przydać. O ile natrafienie na GT Club poprzez wyszukiwarkę niesie ze sobą niskie szanse powodzenia na zrekrutowanie nowych uczestników (chociaż Ty i Kalten jakoś na nas natrafiliście;)), tak nowododane do gry opcje społecznościowe mogą nam znacznie pomóc w pozyskiwaniu nowych zawodników. Kolejny znakomity updejt ze strony PD.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Luqat » Cz lis 20, 14 03:03

Świetny update. Super to działa (poza rozłączaniem ;)) i mam nadzieję, że pozwoli może kiedyś zapełnić eventowy pokój bo wszystko idzie w dobrą stronę.
Avatar użytkownika
Luqat
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pn lut 20, 12 13:55

Re: Gran Turismo 6

Postprzez ldsix » So lis 22, 14 16:28

Zauwazylem w innym klubie, ze jest mozliwosc ustawienia eventu, podobnego do znanych nam seasonal events.

Można by robic jakies czasowki z ustalonymi zasadami co do auta i trasy.

Wystarczy wejsc w event i utworzyc pokoj dla samego siebie (ustawienia zostaja narzucone z gory), po przejechaniu okreslonych minut najlepszy czas jest zapisywany.
Obrazek
Avatar użytkownika
ldsix
Arnold
 
Posty: 23
Dołączył(a): Śr kwi 30, 14 16:04

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Luqat » N mar 11, 18 17:55

No Panowie, 28go wyłączają serwery 6teczki. Pomyślałem, że można by jakiegoś tribute'a pojechać tak jak pożegnaliśmy się z 5tką. Nie wiem ilu śmiałków by się znalazło, ale to już ostatnie dzwonienie dla tych co mie mają ps4 i nie chcą.płacić haraczu. Pewnie większość zardzewiała, ale nie szkodzi, bo ja też. Przynajmniej w GT6 ;) Nie mam za bardzo czasu na sprawy organizacyjne, ale w sumie nie ma co kombinować za dużo. Myślę, że można zrobić dwie części pożegnalnego eventu. Najpierw sprint wyścigowy 20-30 minut bez pitstopów, np. wozami gt3 czy innymi - do ustalenia, tak jak i tor. Potem proponuję czilałt i cruise na kilka okrążeń na Sierrze - możemy też włączyć czata i pobeczyć. Tutaj fura dowolna, popisy, gupafka, drifty, drag race'y, szpan & lans :) No i odjazd a'la Paul Walker w stronę zachodzącego...eventu :(
Co do terminu to jestem za tym aby była to zwyczajowo niedziela, 25go - czyli za 2 tygodnie, godzina wieczorna, np. 20-21sza. W sumie wszystko do dogadania, najważniejsze żeby miał kto jechać. Zachęcam i zapraszam Panowie. Spotkajmy się chociaż jeszcze raz w naszym zacnym gronie :)
Avatar użytkownika
Luqat
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pn lut 20, 12 13:55

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Pn mar 12, 18 01:17

Wstępnie jestem za. Już chyba ze dwa lata nie jeździłem na kierze, a okazja jest zacna. Chociaż przyznam, że wolałbym jeden dłuższy wyścig w naszym starym stylu, choć bez takiej sportowej powagi. Coś w rodzaju pożegnalnego wyścigu w gt5 SambaBusami na Nur. W sumie to jednak obojętne.

Niech każdy ze starej ekipy, kto to przeczyta te wiadomości, poinformuje na psn odpowiednie osoby z naszego grona.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » Pn mar 12, 18 21:29

Jeśli tylko nic mi nie wypadnie to jestem za:]
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Namingway » Pn mar 12, 18 23:00

Fajnie by było znów się pościgać jak za dawnych czasów :) Niestety akurat 25-ego jestem w pracy do 22:20, a do tego jestem w trakcie przeprowadzki, więc nie wiem nawet czy będę miał wtedy dostęp do internetu :/

Jeśli się wam uda jakoś pojechać, to wyślijcie mi chociaż powtórkę tego pamiętnego wydarzenia :)
PSN ID: Namingway_PL
Avatar użytkownika
Namingway
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): N kwi 21, 13 11:22
Lokalizacja: Terra
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez bigbudyn500 » Pt mar 16, 18 00:12

budyń z chęcią rozłoży kierę
Obrazek
Avatar użytkownika
bigbudyn500
Sniper Wolf
 
Posty: 231
Dołączył(a): N lip 22, 12 23:18

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Luqat » Pt mar 23, 18 22:44

Parę osób się zadeklarowało, no ale nie mamy ustalonego ani toru, ani aut(a), ani rodzaju wyścigu? Macie jakieś konkretne propozycje? To co ja podałem, to tylko tak, żeby było. Może być tak, jak proponuję Tar,a może jeszcze inaczej. Jak macie jakieś pomysły to piszcie. Godzina startu 20, 21? Jeszcze inna? Czekam Pany.
Avatar użytkownika
Luqat
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pn lut 20, 12 13:55

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » So mar 24, 18 01:13

Ja się zdaję na Ciebie Lu, to był oryginalnie Twój pomysł. Co wybierzesz będzie dobrze. Godzina może być 21.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gran Turismo Club

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron