Gran Turismo 6

Moderator: Hal

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Namingway » Pt gru 27, 13 18:15

Ok, spędziłem już całkiem sporo czasu z najnowszą odsłoną GT a więc czas na opinię. A więc... Interface i manusy są świetne. Jest przejrzyście i wszystko jest pod ręka, ale brakuje mi trochę tylko listy znajomych, bo nie można porównać swoich osiągnięć w grze (liczby przejechanych kilometrów, zdobytych złotych pucharków w licencjach itp.) z osiągnięciami znajomych, ani sprawdzić w rejestrze co aktualnie robią (albo jaką fura zamierzają pojechać w następnym wyścigu w evencie;D ). Podoba mi się system gwiazdek i mnogość zawodów dodatkowych (coffe break itp.). Dobra czas wyjechać na tor ;) Grafika jest lepsza w porównaniu z GT5 ( modele samochodów, tory), ale niektore elementy grafiki już niekoniecznie (cienie, samochody w tylnym lusterku i dalsze elementy otoczenia). Model jazdy to sam miód chociaż nie jest idealny (np. samochody stają dęba na [rzednich kołach podczas dochamowań), jeżdzi się dużo płynniej, co na początku może się wydawać, że jest łatwiej, ale nie jest. Ale o animacji to już powiedzieć, że jest płynna to już nie można... jedna wielka szarpanina. Włacz widok z kokpitu, kilka samochodów przed Tobą i jest chyba 20 klatek albo mniej... Ogólnie jest średnio i nie jestem do końca zadowolony, Chociaż gra mi się podoba ;)
PSN ID: Namingway_PL
Avatar użytkownika
Namingway
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): N kwi 21, 13 11:22
Lokalizacja: Terra
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Pt gru 27, 13 19:00

A propo framerate'u - próbowałeś zmniejszyć w ustawieniach konsoli rozdzielczość na 720p? Słyszałem, że nieco to pomaga. Oczywiście, nawet jeśli, to tak jak jest nie powinno być i wszystko powinno śmigać tip top na najwyższej obsługiwanej przez grę rozdzielczości. Mimo to jeżeli istnieje możliwość, by zniwelować tę dokuczliwą dolegliwość...
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez bigbudyn500 » So gru 28, 13 10:10

Simon napisał(a): No ale najważniejsze, że już Vettela nie ma...:]


No jak nie ma jak jest :D
Obrazek
Avatar użytkownika
bigbudyn500
Sniper Wolf
 
Posty: 231
Dołączył(a): N lip 22, 12 23:18

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » So gru 28, 13 22:56

Wśród trofeów go nie widziałem:p
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » Cz sty 23, 14 18:38

Tym razem trasy powstałe w edytorze zapowiadają się na coś więcej niż zwyczajną zapchajdziurę:

http://www.youtube.com/watch?v=ZbuCkh54lJM


Edit: Fałszywy alarm. To nie jest trasa z edytora, a zupełnie nowy tor, który ujrzy światło dzienne w lutym. Jego długość to... 26 kilometrów.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Luqat » So mar 08, 14 16:25

No i gdzie ten tor? Luty dopiero w przyszłym roku będzie :o
Gdzie auta vision i inne ficzery. Gdzie są one, pytam się? Jak w takim tempie będą je wrzucać (a raczej nie wrzucać) to do GT7 się nie wyrobią. Tak samo edytor tras i inne szmery-bajery...obiecanki cacanki, a gupiemu radość.
Avatar użytkownika
Luqat
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pn lut 20, 12 13:55

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » So mar 08, 14 16:29

Na poniedziałek szykuje się jakaś konserwacja usług sieciowych, toteż zachodzi podejrzenie, że w nadchodzącym tygodniu pojawić się może updejt.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Luqat » So mar 08, 14 22:04

Morze to jest szerokie i głębokie ;) Jeśli będzie to ok, ale luty to luty. Po co się tak afiszują, jak nie dotrzymują terminów? A ten legendarny kreator gps'owy przejdzie zapewne do historii.
Avatar użytkownika
Luqat
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pn lut 20, 12 13:55

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » Wt mar 11, 14 01:54

Woooo hoooo!
Aktualizacja przyniosła istne rewolucje...
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » Wt mar 11, 14 09:00

Intro sie zmienilo? :p
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » Wt mar 11, 14 09:20

Nie no, na nowe intro to jeszcze czas:D
http://www.gtplanet.net/gran-turismo-6- ... r-support/
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » So kwi 19, 14 16:11

Pytanko do posiadaczy jakiejs kierownicy ze sprzeglem. Gra w miare realistycznie oddaje zachowanie samochodu? Jest szansa ze auto np zgasnie, szarpnie albo zdusi sie?

Pytanie drugie - czy w ogole jest wsparcie dla sprzegla np na padzie (jak w Forzy)? Czy podobnie jak w GT5 tylko na kierownicy?

Kusi mnie jakas scigalka na powaznie, a GT5 to jednak nie to. Moze jednak rfactor trzeba wreszcie sprobowac...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Hal » So kwi 19, 14 19:11

Co prawda nie posiadam kiery ze sprzęgłęm, ale odpowiem na pytania, na które znam odpowiedź. Najwyżej ktoś potem po mnie uzupełni.


ad 1. To jak oddane zostało sprzęło to niestety nadal jeden z największych mankamentów serii. Dość powiedzieć, że nie działa ono stopniowo, tak jak w prawdziwym samochodzie, a jedynie na zasadzie On/Off. To wyklucza więc choćby taką jazdę na półsprzęgle. Wątpie też, by z tak funkcjonującym sprzęgłęm gra oddawała bajery pokroju wspomnianego przez Ciebie szarpnięcia:(

Z plusów. Możliwe jest zgaszenie silnika i przyduszenie go. No i skrzynia typu H.


ad 2. Nie ma.


Kusi mnie jakas scigalka na powaznie, a GT5 to jednak nie to. Moze jednak rfactor trzeba wreszcie sprobowac...



Nie tak dawno miałem smaka na podobne doświadczenia. Powoli przestaję wierzyć, że seria GT stanie się za mojego życia bezkompromisowym symulatorem:) Niby jest jakiś rozwój, dłubią w tej fizyce i modelu jazdy, ale ten postęp przebiega zbyt wolno. Choć przyznaję, w sieci ta gra wciąż gwarantuje niezapomniane wrażenia.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » So kwi 19, 14 19:26

Nie no fizyka mi odpowiada w serii ale brakue wlasne takich smaczkow, bardziej hardkorowego motoryzacyjnego klimatu. No i troche zal, ze no amerykanskie muscle cary traca tyle potencjalu przy automatycznym sprzegle. Ciezko rozkrecic te auta, zamulaja i nie czerpie przyjmosci z jazdy nimi jak np w FM2, gdzie czuc bylo ogromna moc np takiego GT500.

Czyli po swietach sprawdzam rFactor 2. Ciekawe jak to hula na moim PC. Interesowala mnie tez Assetto Corsa, ale ponoc poza grafika, wcale tak dobrze z fizyka nie jest. Jesli mnie wciagnie zabawa to znajde jakas uzywana G25/27 w dobrej cenie :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Luqat » So kwi 19, 14 20:18

A stolik będziesz miał? No i tyle czasu zabiera rozkładanie jej. Chyba nie warto? :o ;)
Avatar użytkownika
Luqat
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pn lut 20, 12 13:55

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » So kwi 19, 14 21:43

Moze dla rFactora bedzie warto sie poswiecic
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Zancudo » So kwi 19, 14 21:46

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 18:10 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » So kwi 19, 14 21:54

Predzej nudne.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » N kwi 20, 14 00:19

Zancudo napisał(a):
Luqat napisał(a):A stolik będziesz miał? No i tyle czasu zabiera rozkładanie jej. Chyba nie warto? :o ;)

To już jest kultowe :D.

Zgadza się:D
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Luqat » N kwi 20, 14 00:56

Gillian napisał(a):Moze dla rFactora bedzie warto sie poswiecic


Święcenia były wczoraj, więc nie wiem czy zdążyłeś, ale życzę powodzenia w staraniach. :cheers:
Avatar użytkownika
Luqat
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pn lut 20, 12 13:55

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » N kwi 20, 14 11:42

Ogólnie, TK, to wydziwiasz na siłę zamiast dołączyć do eventu i po prostu czerpać frajdę z jazdy.
Ja nadal jezdze na padzie i do tego na AT i jakos zyje:P
A jak mnie najdzie ochota by pozmieniac biegi lub poddusić auto to wsiadam w prawdziwe:]
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » N kwi 20, 14 12:20

Jezu juz mi sie nie chce tego powtarzac... Zadaje nomalne pytanie bo chce kupic nowa gre wyscigowa, gdyz siadlem znow do GT5 i frajdy mi to nie daje, a wy sie czepiacie nie wiem po co...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » N kwi 20, 14 12:27

No bo szukasz dziury w całym.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » N kwi 20, 14 20:37

GT5 nie jest cale o czym w koncu jest ta dyskusja. Ale nie pierwszy raz widze ze niektorym tutaj niewiewl trzeba do szczescia. Coz - mam wieksze wymagania :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » Pn kwi 21, 14 14:13

Faktycznie, normalnie wyższe sfery i wybacz, że plebs proponuje ci GT6. Bo w GT5 to grają już tylko nieliczni.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » Pn kwi 21, 14 15:07

No i pytam o GT6 dostaje odpowiedz i wyciagam wnioski. Szukam symulatora duzo wierniejszego niz znana mi piatka i z tego co rzetelnie odpowiada mi Hal, GT6 nie jest tym, czego szukam.
A ty wyskakujesz ni z gruchy z eventem, o ktorego nikt ne pyta i jak zwykle zadek cie piecze mimo ze ciebie ostatnigo to powinno dotyczyc. Idz i zajmij sie czyms pozytecznym
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Simon » Pn kwi 21, 14 23:24

Mozesz sobie szukac nawet symulatora operatora koparki bo w zasadzie to mi to lotto ale jednoczesnie smieszy mnie to twoje podejscie do tematu.
A co do mojego pozytecznie spedzanego czasu to niech cie glowa nie boli a juz na pewno nie masz nic do gadania w kwestii tego w jakich tematach mam sie wypowiadac.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » Wt kwi 22, 14 09:29

Gdybyś przynajmniej wypowiadał się na temat i potrafił coś do tego tematu wnieść...
A jeśli śmieszy Cię u kogoś dążenie do tego, żeby było lepiej, to współczuję poczucia humoru.

Przy okazji - odpaliłem demo rFactora 2 i śmiga całkiem przyjemnie. Ale muszę w to wsiąknąć, bo interfejs przypomina gierki z 1998. Ale na szczęście z DFGT polubiła się gra od razu. W demie dostępna jest tylko Honda Civic jeżdżąca bodajże w BTCC, więc autko totalnie wyścigowe, a ja jednak chciałbym się jeszcze przejechać normalnym samochodem, najlepiej FR/MR. Bo przeskok z pół/ćwierć-symulacyjnych racerów jest wyraźny.

Do sprawdzenia jeszcze będę miał Live For Speed, w które bawiłem się kilka lat temu. Gra miała świetnie rozpisany system jazdy na mysz i klawiaturę. Przesuwając myszą skręcało się, guziory to zmiana biegów, a na klawiaturze sprzęgło, gaz i hamulec. Ciekawe, czy dobrze będzie gra współpracowała z moją kierownicą.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Gran Turismo 6

Postprzez Luqat » Śr kwi 30, 14 21:38

No to jutro (a właściwie już za 2,5 godziny) 1 maja, a na dodatek czwartek czyli typowy dzień "apdejtowy" w GT. Zobaczymy czy wrzucą Senna Content czy dalej obiecanki-cacanki i robienie z klientów wała.
Avatar użytkownika
Luqat
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pn lut 20, 12 13:55

Re: Gran Turismo 6

Postprzez bigbudyn500 » Cz maja 01, 14 17:45

Moja DFpro polubiła się z LFS-em od razu więc DFGT też nie powinna się gryżć (mam demo lfs-a i na jedynym dostępnym w pełni asfaltowym torze formułą FBM robiłem czasy o 4 sekundy lepsze niż na myszy i klawiaturze) . Fizyka lepsza niż w gt5 oraz gt6 , o uszkodzeniach nie ma co wogóle wspominać ale niestety albo stety nie mam pod ręką dość mocnego komputera więc zostaję przy gt6. Mimo wszystko R-factor oraz LFS to zupełnie inna bajka niż GT6


GT for life :)
Obrazek
Avatar użytkownika
bigbudyn500
Sniper Wolf
 
Posty: 231
Dołączył(a): N lip 22, 12 23:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gran Turismo Club

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron