Nowy Metal Gear hohoho

Pierwszy Metal Gear po odejściu Kojimy. Co to będzie, co to będzie!?

Moderator: GM

Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Faja » Śr sie 17, 16 10:21

What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Śr sie 17, 16 10:42

Wow, recykling assetów z Phantom Pain jak się patrzy. Obstawiam że fani to oleją sikiem koszącym.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Śr sie 17, 16 11:37

Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » Śr sie 17, 16 11:41

Bedzie MOBA?

Story wise, it's set after the ending of Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes, in an "alternate timeline caused by unexplained wormholes forming in the sky".

Nawet Kojima sie nie tykal takich narkotykow!
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Tidus93x » Śr sie 17, 16 11:44

Kę? Co to w ogóle jest? Najpierw oglądałem z zaciekawieniem, ale potem poczułem lekkie wtf. Jest już Metal Gear Pachinko, teraz Metal Gear: Odcinanie kuponów. "Ej, co robimy z tym Metal Gearem?" "Mamy gotowy silnik, grę, zróbmy debilny spin-off i dorzućmy nazwę Metal Gear". BRILLIANT. Fuck Konami.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez RutaL » Śr sie 17, 16 12:20

3 x NIE!!! I jeszcze bezczelne wytłuszczenie 'V" w logo gry. Jeśli ktoś pisał, że w TPP nie gra się jak w Metal Gear'a bo jakoś to nie jest to, to teraz dostanie takiego luja, że koniec...
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Śr sie 17, 16 13:34

Jak już napisałem na fejsie wygląda to jak jakieś DLC do MGO przekute w pełnoprawną grę, jako dodatek to jeszcze by przeszło ale w takiej formie to będą musieli to sprzedawać za połowę ceny typowej gry. Paradoksalnie w kwestii mechaniki i gameplayu to może być niezła gra, w końcu na pewno robią to na Fox Engine który pokazał pazur przy okazji TPP. Ale jednak bardziej mnie przekonuje zapowiedziany na tegorocznym E3 Days Gone które ma podobny setting i sensowniejszą fabułę bez czarnych dziur.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » Śr sie 17, 16 14:18

Chyba ze to bedzie jakies F2P z mikrotransakcjami.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SaladinAI » Śr sie 17, 16 14:55

To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez RutaL » Śr sie 17, 16 15:37

SaladinAI napisał(a):To będzie tytuł za pół ceny


Ja nie łyknę tego nawet z dopłatą. Z tym, że mi ciężko podejść do tego obiektywnie. Ok kumam, że to powinno się (prawdopodobnie) traktować jako jakiś dodatek etc., ale wykorzystując fragmenty z GZ siłą rzeczy można to odebrać jako jakąś tam kontynuację, nawet w innym wymiarze. Do tego ewidentne wyeksponowanie "V"-ki w logo gry, więc...

Ja niestety wykazałem się dziecinną naiwnością kiedy oglądałem trailer pierwszy raz. Do 25 sek. myślałem, że Konami da nam faktycznie coś sensownego. Mamy upadek MB, Kaza, Sneja...no i tego biedaka co został na pokładzie...w ułamku sekundy se myślę, oho, żołnierz MSF, który przeżył, będzie się szlajał po landach, walczył, skradał i zabijał, no końcu spotka Big Bossa i okaże się, że to był dajmy na to Grey Fox :) a to była jego historia co i jak. Także miałem moment słabości i nadziei...ale potem pojawił się wormhole i wszystko cholera wzięła.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » Śr sie 17, 16 16:46

Nie wiem jeszcze na ile ten MG zasługuje na własny dział, ale na razie pozwalam sobie podpiąć pod "Inne części"
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Śr sie 17, 16 18:46

RutaL napisał(a):Mamy upadek MB, Kaza, Sneja...no i tego biedaka co został na pokładzie...w ułamku sekundy se myślę, oho, żołnierz MSF, który przeżył, będzie się szlajał po landach, walczył, skradał i zabijał, no końcu spotka Big Bossa i okaże się, że to był dajmy na to Grey Fox :) a to była jego historia co i jak.

Czyli wolisz dalsze drążenie kanonu od choćby próby stworzenia czegoś ciekawego ?
Ja rozumiem że ta gra to pomysł poroniony i ogólnie totalny skok na kasę ale seria nie daje już rokowań na rozwój. Został nam reboot, spinoffy albo rimejki i daje głowę że cokolwiek by Konami nie zrobiło to i tak czeka ich tylko wiadro pomyj.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Ziomaletto » Śr sie 17, 16 23:05

Metal Gear Zombie?

Dziękuję, ale postoję. Za dużo jest już tych wszystkich gier o żywych truposzach.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Cz sie 18, 16 00:49

Jak ktoś zauważył na fejsie Kojima kiedyś powiedział że chciałby zrobić grę o zombie. O ile dobrze pamiętam to bardzo mu się podobał ten sławny trailer Dead Island jak i sama gra gdy była jeszcze w fazie produkcji.
I teraz pytanie. Jaka byłaby reakcja ludzi gdyby MG Survive powstawało z udziałem Kojimy? Uznajmy że nie było Konamigate, MGSV wyszedł jak wyszedł, Silent Hills jest nadal w produkcji, Death Stranding to nowe IP Kojimy i Konami. Jak na tym tle wyglądałby Survive? Czy youtube'owe gwiazdeczki nadal tak zgodnie klepałyby facepalmy w swoich reakcjach?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Solidny » Cz sie 18, 16 01:12

Zombie survival z coopem to nie pomysł na grę tylko wytwór jakiegoś programu do interpretacji tabelek. To jest branżowy instynkt, a nie twór wypływający ze świadomego umysłu.

Ta gra pokazuje, że seria jest żywym trupem. Idealnie Konami to zrobiło :). Lepiej nie mogli domknąć trumny. Cudo :thumbright:
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » Cz sie 18, 16 07:37

SALADYN, krotko: bylby tak samo ch**owy :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Cz sie 18, 16 09:47

Gillian napisał(a):SALADYN, krotko: bylby tak samo ch**owy :D

To nie odpowiedz jakiej szukam. To że tego typu gra w tym uniwersum to zły pomysł to oczywiste, choć branżowo nie ma nic złego w grze o zombie, ot po prostu trend.
Pytanie brzmiało jaka byłaby reakcja ludzi gdyby to Kojima wyskoczył z Survive?
Spójrzmy prawdzie w oczy, sporo fanów serii było bardziej fanami boga Kojimy i nawet jego pokojowe odejście od serii spotkało by się z lamentem, takim samym shitstormem i wiadrem pomyj na wszystko w ramach uniwersum MGS bez niego.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » Cz sie 18, 16 10:57

Zależy o których "ludziach" mówimy. Są fani, którzy mieli dosyć Kojimy, więc pewnie by krytykowali, że znów odleciał. A są fani, którzy bronili każdej decyzji boga Hideo.

Już od dawna dochodziły do nas słuchy, jak działa "nowe" Konami - liczby przede wszystkim, a kreatywność jest passe, bo się nie opłaca. I tak jak mówi Solidny - ta gra to wypadkowa trendów podpięta pod znany tytuł. I to chyba wszystkich boli najbardziej.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Solidny » Cz sie 18, 16 16:18

Kojima już prawie zrobił grę o zombie, niewiele brakowało TPP do Resident Evil z tymi
Spoiler:
:)

No właśnie, gdyby Kojima to robił, to spodziewałbym się nie MG Survival, tylko mieszanki Resident Evil i Silent Hill z Watchmenami. Tego nawet byłbym ciekaw :P. Jedyna gra o zombie o jakiej kojarzę że mówił to miało być kolejne Rising z Gray Foxem i namawiał do tego Platinum. Nikt nie wiedział czy żartuje, ale chyba zignorowali go na wszelki wypadek.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez kALWa888 » Cz sie 18, 16 16:50

Ja szczerze mówiąc nawet nie znam za dobrze MGSowych tworów bez Kojimy. Ot, tylko MGR który jest świetnym slasherem z kiepską fabułą. W Portable Ops chciałem zagrać, ale odrzuciło mnie sterowanie. Uważam, że gdyby Kojima tworzył MG Survive (a raczej by tego nie robił), to wyglądałoby to lepiej, choć miał już swoje odloty (mnie najbardziej boli motyw ze znaną postacią w Peace Walker i Johny w MGS4). Wątpię by bawił się w jakieś alternatywne rzeczywistości, żeby wytłumaczyć tym zwykły coopowy survival. Co jak co, ale zawsze miał jakieś ambicje.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » Cz sie 18, 16 16:54

kALWa888 napisał(a):Ja szczerze mówiąc nawet nie znam za dobrze MGSowych tworów bez Kojimy.

MGS na GBC - jeden z najlepszych ever i na pewno lepszy niż te crapy z PSP.


Kojima chciał zrobić MMO z zombiakami, gdzie zainfekowany gracz traciłby kontrolę nad postacią.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez RutaL » Cz sie 18, 16 19:21

SALADYN napisał(a):Czyli wolisz dalsze drążenie kanonu od choćby próby stworzenia czegoś ciekawego ?


A nie można stworzyć czegoś ciekawego w ramach kanonu? Wierzę, że da się jeszcze pociągnąć ten wózek i to bez Kojimy żeby było ciekawie. Jasna sprawa, że ciężko by było wciskać jakąś historię znowu "pomiędzy", ale wole takie próby od tej patologii, o której teraz się mówi. Nie miałbym też nic przeciwko pchnięcia historii dalej po MGS4, bo wg mnie i tak gorzej serii zakończyć już nie można niż tym kryminałem co tam zrobili.

SALADYN napisał(a):seria nie daje już rokowań na rozwój


No nie wiem, jakaś tęga głowa i Snejki znowu na pokładzie.

SALADYN napisał(a):Został nam reboot, spinoffy albo rimejki


Żadnego z tych rozwiązań nie jestem specjalnym zwolennikiem. W jakimś reebocie zrobili by pewnie czarnego Solida a całość działa by się w 3472 r. Rimejki to jak dla mnie tylko MG i MG2 z wiadomych powodów, reszta może być, nie musi.

SALADYN napisał(a):Jaka byłaby reakcja ludzi gdyby MG Survive powstawało z udziałem Kojimy?


Ja obstawiam, że taka sama. Moja na pewno. Wiem, że Kojima ma status taki, że niektórzy będą łykać wszystko na c pierdnie ale myślę, że większość jego kibiców jest w miarę kumata i obiektywna żeby dostrzec, że ukręcił rzadki kisiel. Tu jest mowa o Metal Gear z zombimi :) więc nie ma wybacz. Poza tym uważam go za ogarniętego typa to też wierzę, żeby coś takiego zrobił swojemu dziecku. Jakby chciał zrobić grę o zombi to by se pewnie zrobił ja poza MG, gdyby Konami mu pozwoliło ofkoz.
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Pandora » Cz sie 18, 16 21:39

Gillian napisał(a):
kALWa888 napisał(a):Ja szczerze mówiąc nawet nie znam za dobrze MGSowych tworów bez Kojimy.

MGS na GBC - jeden z najlepszych ever i na pewno lepszy niż te crapy z PSP.


Kojima chciał zrobić MMO z zombiakami, gdzie zainfekowany gracz traciłby kontrolę nad postacią.



PW i PO nie były takie złe, faktem jest że po GotP nie zrobili fabularnie lepszych MGSów, ale jak na taką przenośną konsolkę to i tak było cudnie, gameplayowo stało tez ok... chociaż wersja "HD" jest bardziej grywalna.


Co do pomysłu z zainfekowanym graczem który traci kontrolę..hmm...widziałam takie coś w serii Resident Evil raz i tam nie wyszło to zbyt dobrze:P
Fajny motyw, dodaje trochę adrenalinki bo trzeba poszukac antywirusa ale cała gra wszystko zniweczyła. (Tak mam na myśli Operation Raccoon City).
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Lazuli Lapis » Pt sie 19, 16 03:22

zapowiada się na najlepszą część Reaident Evil od lat :' )
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez uci » Pt sie 19, 16 16:37

na Rising też wieszano psy jak pokazali co z nim robi PG - nie wiem czy Metal Gear Survive ten wyczyn, ale ja tam poczekam do gameplayu, wygląda właśnie to na jakiś dodatek do MGO - multiplayerowe bronienie MB przed zombiakami z rogiem.
Choć gdyby od razu napisali że to DLC do czegoś - może by mniej hejtu poszło.

Ale na razie to po prostu słabo wygląda.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Lazuli Lapis » Pt sie 19, 16 17:13

ja na razie nie oceniam - może będzie z tego Left 4 Dead 3, ciężko na tym etapie ocenić, choć generalnie takie doczepianie tytułów do nijak nie przypominających ich marek średnio mi się widzi (z Rising była inna sytuacja, bo sprawa dotyczyła bohatera już w serii osadzonego i jakoś trzymała się jego stylu. No i nie było tam portali międzywymiarowych, to też na plus). Oby tylko nie było super mega pompatycznie i poważnie, bo ciężko mi wziąć ten łuk z trailera tak całkiem na serio..
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez uci » Pt sie 19, 16 18:05

no w MGSV były czarne dziury i to nie raz
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » Pt sie 19, 16 18:26

uci napisał(a):no w MGSV były czarne dziury i to nie raz

Ale fabularne HEHEHEHE
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Faja » N sie 21, 16 18:24

Bueheheee Ghost Babel lepsze od PO i PW, dobre
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » N sie 21, 16 18:25

Faja napisał(a):Bueheheee Ghost Babel lepsze od PO i PW, dobre

O kilka długości lepsze :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Następna strona

Powrót do Metal Gear Survive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron