Nowy Metal Gear hohoho

Pierwszy Metal Gear po odejściu Kojimy. Co to będzie, co to będzie!?

Moderator: GM

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Solidny » Cz gru 21, 17 16:16

Wolałeś spędzić urlop przy becie Survive? :)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Metyl » So sty 13, 18 21:57

http://www.metalgearinformer.com/?p=31233

Matko bosko... to będzie jeszcze głupsze niż się pierwotnie zapowiadało... :O
Metyl
Black Viper
 
Posty: 153
Dołączył(a): N lip 06, 08 23:12

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » So sty 13, 18 22:55

Jakby na siłę chcieli kopiować kojimowskie głupoty.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez RutaL » Wt sty 16, 18 10:23

Się zrobiła w MGS-ach moda na zapadanie w śpiączki. Trza teraz poczekać na "Metal Gear Solid Survive Rising 2: Coma for everyone". Goodluck? Brzmi jakby to miał być jakiś alfons z Las Vegas. Lepiej w lutym wydać pieniądze na odkurzone kolosy
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » So sty 20, 18 12:27

Solidny napisał(a):... IGN: Panie Kojima, a co z tymi zombiakami?
Kojima: Panie, z czym do ludzi. Co złego to nie ja. Emgieesy to polityka i szpiegostwo, gdzie tu zombie? Ale gdybym robił, to bym dodał mechy.

https://youtu.be/dS4-yB5-aGU?t=143

Dopiero wczoraj włączyłem pobieranie bety, może dzisiaj wieczorem uda się sprawdzić jak się w to gra.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » N sty 21, 18 13:57

Pograłem chwilkę w betę i od pierwszych momentów widać że gra będzie festiwalem grindowania/farmingu z olbrzymim potencjałem na lootboxy i inne gównianie mikrotransakcje. W interaktywnym menu coopa znajdowała się nieaktywna brama do singla który mógłby mi pomóc w lepszym ogarnięciu fali, w końcu tam wszystkiego bym się nauczył, trochę materiałów pozbierał, ogólnie przyzwyczaił do gry. To co jest w becie, grając samotnie, jest skokiem na głęboką wodę i pierwsze kilka powtórzeń misji jest wręcz skazana na porażkę.
Za pierwszym razem padłem w trakcie drugiej fali. Ogarnąłem jako tako sterowanie, crafting, taktykę i spróbowałem drugi raz. Padłem w trakcie trzeciej fali bo zabrakło mi surowców do produkcji amunicji i barykad a walka z hordą zombierożców za pomocą dzidy na pierwszym poziomie i bez perków jest delikatnie mówiąc skazana na porażkę. Za trzecim razem zrezygnowałem sam przed rozpoczęciem trzeciej fali bo znowu zabrakło środków na skuteczna obronę. Presja czasu w trakcie misji i pomiędzy kolejnymi falami bardzo przeszkadza bo nie ma kiedy pozbierać surowców które grają kluczową rolę w obronie, w coopie lub po kilku godzinach w singlu może poszłoby mi lepiej.
Coś czuję że będę się nawet fajnie bawił w tego typu misjach o ile tylko znajdę chętnych do wspólnej gry. Mam też nadzieję że coop nie będzie tylko kolejnymi wariacjami fali i trafią się też jakieś spokojniejsze zadania z naciskiem na eksploracje i skradanie. Trzymam się jednak swojego postanowienia i nie dam Konami zarobić, grę kupię jak będzie za połowę ceny a także jak będę miał więcej czasu i ekipę do zabawy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » N sty 21, 18 14:34

Z opisu wygląda mi to na typowe nowoczesne gowienko nastawione na wyciąganie kasy. Bueee...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Solidny » N sty 21, 18 14:52

Ogólnie potwierdzam. Grałem z kolegą i wygraliśmy raz, za drugim trochę gorzej, po czym odinstalowaliśmy bo starczy ;)
Menusy już w MGSV były mało przejrzyste, ale tutaj to jest horror.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Faja » N sty 21, 18 19:59

Kompletnie olałem tę betę jednak i chyba ba dobrze, alkohol ważniejszy :D

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez czaninho » N lut 11, 18 12:17

Gralem kilka razy w betę. Troche przeraza mnie ten caly crafting ,jedzenie ,picie leczenie ran. Zeby niebylo czasem tak ,ze nie możesz się skupić na rozgrywce bo musisz jeść pic itd.

Myślicie ze single Player bedzie open World?
Fan MGSa od 1998
czaninho
Black Color
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 19:13

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » N lut 11, 18 19:39

O singlu niewiele wiadomo jak się będzie ostatecznie prezentował, w jednym z ostatnich zwiastunów trochę mówili ale tu trzeba zagrać żeby się przekonać. Obstawiam że po prostu dadzą dużą mapę albo dwie i jedną osobną miejscówkę na bazę, jak w Phantom Pain. To w końcu dość chamski recykling wszystkiego co powstało na potrzeby MGSV.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez czaninho » Pn lut 12, 18 12:39

Wlasnie dostałem informacje. Moze to byc plotka ale wydaje sie realne. Jest sobie mapa. Po środku nasze Base camp i jak daleko możemy odejść od naszej bazy będzie zależeć na ile powietrza nam starczy. W miare progresji misji nasze zasoby O2 będą sie powiększać i będziemy mogli eksplorować dalsze zakatki mapy. Ma to sens w zasadzie.
Fan MGSa od 1998
czaninho
Black Color
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 19:13

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Solidny » Pn lut 26, 18 01:00

I co, ktoś jakieś wrażenia? Recenzje na metacritic ma takie no ok... gdybym nie grał w NMS to coś takiego może by mnie skusiło.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Wt lut 27, 18 11:11

Obejrzałem tylko kilka recek w internecie i są one ogólnie zgodne w tym że nawet gdyby zapomnieć że konami to obóz pracy i kwintesencja wszystkiego co najgorsze w korporacji, to i tak mamy tu do czynienia z nastawionym na mikrotransakcje grindem i chamskim recyklingiem assetów który jakimś cudem wygląda gorzej niż Phantom Pain te trzy lata temu.
Zwykli gracze to już właściwie zaczynają mnie wkurzać rzucaniem #fuckkonami na lewo i prawo.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Solidny » Wt lut 27, 18 20:12

Niby tak, ale ten fragment....
https://youtu.be/O8leoLZZb9M?t=1461
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Wt lut 27, 18 21:37

No ładnie ładnie, pewnie sam bym zbierał koparę z ziemi po zobaczeniu tego czegoś na żywo, aż mi się rimejk "Mgły" przypomniał. Z drugiej strony spodziewałem się jakiejś dużej bestii po jednym z pierwszych trailerów i jakoś portfel ani drgnie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Solidny » Wt lut 27, 18 21:42

Spoko, ja też raczej wypróbuję jak będzie w plusie i akurat odnowię subskrypcję :)

W ogóle czytam teraz ciekawy artykuł na Polygonie, analizę zespołu Survive na bazie creditsów w grze:
https://www.polygon.com/features/2018/2/26/17052684/metal-gear-survive-development-team-konami

W temacie bestii z filmiku jest tam ciekawy fragment:
Other established names that pop up on the development team list include [...] creature designer Masahiro Ito, known for working a variety of roles on the Silent Hill series — and for designing its iconic villain Pyramid Head.


Wszystko jasne :)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Gillian » Wt lut 27, 18 23:37

Przykre jest to ze takie talenty marnują się jeszcze w Konami.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Solidny » Śr lut 28, 18 18:16

Myślisz, że jest trzymany tam siłą? W Japonii zmiana pracy to dużo większy problem niż na zachodzie, ale mimo wszystko - nie jest niemożliwa.

Zgadzam się, że to przykre, ale z drugiej strony... przynajmniej taki crapik ma w sobie coś wyjątkowego, jakąś iskierkę artyzmu, dosłownie ukrytą we mgle.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Faja » Cz mar 01, 18 08:34

Kilka faktów:
1. W UK gra sprzedaż gry wynosi 5% tego ile w tym samym czasie sprzedało się MGSV, co daje jakieś 8,5 tysiąca
2. Aktywnych graczy jest co raz mniej, za kilka miesięcy serwery będą puste
3. Konami oszukało wszystkich przed premierą mówiąc, że mikropłatności będą kosmetyczne tylko, a tu nagle za dodatkową postać trzeba zapłacić, za większą skrytkę trzeba zapłacić.
4. Ludzie narzekają na mechanikę głodu, która podobno uniemożliwia wygodne granie. Powoduje to, że co każdą misję fabularną należy wyłazić z bazy na polowanie.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Cz mar 01, 18 19:04

Z tym głodem to ponoć tylko na początek, taki mikrotransakcyjny haczyk na niecierpliwych bo potem żarcie produkuje się automatycznie.

Pewne wyjdzie na to że konami dobije ten martwy na premierę tytuł i nie będzie w ogóle jak grać za jakiś czas, ceny za te bezużyteczne pudełka na półkach polecą w dół a i tak nikt nie będzie tego chciał bo dzisiaj wszystko musi być online.

Edit
Ponoć premierowy patch zmniejszył wytrzymałość broni a także otrzymywany loot i xp. Pewnie przez słabą sprzedaż dołożyli popychającego do mikrotranskacji grindu no bo co mają do stracenia ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Solidny » Cz mar 01, 18 19:40

SALADYN napisał(a):Ponoć premierowy patch zmniejszył wytrzymałość broni a także otrzymywany loot i xp. Pewnie przez słabą sprzedaż dołożyli popychającego do mikrotranskacji grindu no bo co mają do stracenia ?

OMG Konami jest jak rząd który w kółko wymyśla nowe podatki bo nie zna innego sposobu na zwiększenie budżetu.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Pt mar 02, 18 11:48

Jeśli konami przez to wyjdzie na swoje to się chyba suchą bułką pochlastam.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez RutaL » Pt mar 02, 18 12:58

Już pewnie wyszli na swoje, albo przynajmniej na 0, zważywszy, że wydali grę, która była w sumie już gotowa w 3/4 i koszt produkcji to pewnie jakieś drobne były. Premii :) pewnie też nikt w Konami nie dostanie za aferę z tą listą żołnierzy z jakiejś cut scenki :)
RutaL
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 20:40

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » Pt mar 02, 18 21:37

Na zero albo mały zysk to w dzisiejszej branży tyle co nic, za lepsze wyniki zamykali studia i chowali serie do szuflad.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Faja » So mar 03, 18 02:26

4 miliony Tomb Raiderów się nie zwróciło, kilkanaście (w porywach do kilkadziesiąt) Survivów się zwróci?

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez SALADYN » So mar 03, 18 13:35

Tomb Raider to inna para kaloszy, rozbuchany budżet na produkcję, marketing i oczekiwania z kosmosu były powodem braku zysku mimo świetnej sprzedaży.
Survive może się zwrócić, głównie przez mikrotranskacje w których zarabia się na procencie użytkowników, tak zwanych "wielorybach" wydających masę kasy byleby tylko było łatwiej i byli najlepszymi. Taki Battlefront 2 po obniżce ceny zaczął na siebie zarabiać dzięki skrzynkom, Survive może spotkać to samo jak tylko trafi na wyprzedaż albo np do plusa czy free to play.
Oczywiście potrzeba do tego sporej bazy wiernych użytkowników który będą grali a o to będzie trudno z całym tym smrodem które konami narobiło przez ostatnie trzy lata.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez czaninho » Cz mar 08, 18 19:22

Dobra Panowie. Po 3 dniach od premiery przeszedlem survive'a. Teraz skupiam sie na coopie. Póki co konam sypie survive coinsami Na prawo I lewo. Mam 600 co jest ekwiwalent okolo 30zl.
Mechanika glodu byl troche problem w pierwszej połowie gry. Ale jaki dobrze kombinujesz i nie marnujesz to powinno być ok.
Co tydzień sa aktualizacje i wprowadzają widoczne zmiany. Niestety głównie w coopie.
Jesli chodzi o płatność za dodatkowy slot postać to tak. Okolo 40zl . Ale po prostu możesz zrobic sobie nowe konto na playstation i problem rozwiazany
Fan MGSa od 1998
czaninho
Black Color
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 19:13

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez Solidny » Cz mar 08, 18 20:18

No ok, ale jak sama gra? :D
Jest spoko jak się lubi te klimaty?
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Nowy Metal Gear hohoho

Postprzez czaninho » Pt mar 09, 18 14:22

Niewiem czy moge rzucac spoilerami czy nie. Z tego co widzę to mógłbym bo każdy ma ta grę głęboko .
Krotka jest stosunkowo.

Sama rozgrywka jest ok. Nawet jak skończysz grę to możesz grać dalej. Obrabiać bazę przed fala zombiakow i dostawać nagrody lub w coopie grac z innymi.

Chaptery nie sa jakies wymyślne. Gra prowadzi za rękę i misje sa latwe takze nie da się zagubić.za taka cenę polecam szczerze. Byla chyba po 130w dniu premiery.mysle ze juz za 100zl da sie wychaczyc. Przejście zajęło mi okolo 28godzin na spokojnie . Scenki można policzyć na palcach jednej ręki. Głównie rozmowy z napisami
Fan MGSa od 1998
czaninho
Black Color
 
Posty: 59
Dołączył(a): Pn lis 30, 15 19:13

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Survive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron