SOP - czym jest?

Wszystko o najnowszej części serii

Moderatorzy: Infernal Warrior, Snake., GM

SOP - czym jest?

Postprzez SaladinAI » So wrz 08, 07 23:57

Jednak jak tak mysle to te "aktywujcie to" mogło byc do nowego MG


Wtedy SOP odnosiło by się do Metal Geara w co wątpię. Istnieje pewna teoria że ten termin oznacza Sons of the Patriots ale to temat na inną dyskusję.

Wydzielone z przypuszczen.
Ostatnio edytowano N wrz 09, 07 13:50 przez SaladinAI, łącznie edytowano 1 raz
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez uci » N wrz 09, 07 09:43

Ale SOP może byc podobnie jak EGO w MGA2 częścią nowego MG
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez ColonelAI » N wrz 09, 07 11:23

Sons of the Patriots jako Sztuczna Inteligencja. Liquid dał rozkaz aby uruchomić SOP czyli SI.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez SaladinAI » N wrz 09, 07 13:48

ColonelAI napisał(a):Sons of the Patriots jako Sztuczna Inteligencja. Liquid dał rozkaz aby uruchomić SOP czyli SI.


Wydaje mi się że jeśli chodzi o SOP to nie jest nią AI, natomiast nie wykluczam możliwości że Sztuczna Inteligencja tym wszystkim kieruje. Dodatkowo jeśli chodzi o tą "aktywację" to być może chodzi o jakiegoś wirusa który mógłby przełamać system obronny PMC. Choć w sumie po tym jak Liquid wypowiada te słowa widzimy że żołnierze szaleją więc na pewno chodzi o przejęcie kontroli nad SOP - czymś co z pewnością służy do ich kontrolowania i monitorowania.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez ColonelAI » Pn wrz 24, 07 17:35

"Najnowsza odsłona serii zaczyna się pięć lat po wydarzeniach przedstawionych w MGS 2. A w między czasie świat uległ drastycznym zmianom - po incydencie na Big Shell, rząd Stanów Zjednoczonych zażądał by wszystkim żołnierzom pracującym dla PMC wstrzyknięto nanomaszyny o nazwie Son of the Patriots (SOP) które mają za zadanie kontrolować ich możliwości fizyczne oraz emocje. W efekcie nowa technologia pozwoliła Prywatnym Militarnym Kompaniom na totalną kontrolę pola bitwy co doprowadziło do ich olbrzymiego rozwinięcia się oraz rozprzestrzenienia wojny. W momencie początku gry wojna stała się filarem podtrzymującym światową ekonomię."

Już wiemy czym jest SOP. Tak jak pisaliśmy historia będzie się opierać na nanomaszynach.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez uci » Pn wrz 24, 07 22:35

Gene - meme - nano?

No skoro wiadomo czym jest SOP, to można zauwazyć jakie to niesie możliwości
Eye Contact - jak w przypadku Fox Hound, gdzie wszyscy dzialają jak jeden "organizm"
No i eliminuje on takie problemy jak np. Radio.
Teraz jak cię zobaczą to wie o tobie "teortycznie" kazdy zołnierz i niezołnierz na polu walki.

A co do kontroli, to co zrobił Liquid to wydaje mi się że był Test, jakies programu, systemu, AI czy MG zajmujacego się ich kontrolą. Jak można się domyślec pracuje nad tym systemem Naomi, więc możliwe ze to jakis program
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gac666xx » Pn wrz 24, 07 23:05

Czyli wszystko wskazuje na to, że dobrze pisałem ;]. Pełna kontrola, każdy żołnierz niczym mały trybik (gear) w wielkiem maszynie. Niekoniecznie metal ale Gear napewno ;).
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez uci » Pn wrz 24, 07 23:58

zawsze myslałem ze te gear to chodzi o Kombinezon/strój przynajmniej w tej grze;)

ALe tak, full control. A drebin mowi ze zaciera sie róznica miedzy żolnierzem a czlowiekiem, wiec ludzie tez mają SOP, czy roznica miedzy czlowiekiem/zolnierzem a zolnierzem/zolnierzem?(osoba i zawód)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh


Powrót do Metal Gear Solid 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron