Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Wszystko o najnowszej części serii

Moderatorzy: Infernal Warrior, Snake., GM

Postprzez uci » N lip 06, 08 20:55

stał się Liquidem z tego powodu bo:
1 - pozbył się ręki Liquida na rzecz big bossa
2 - nie chciał żeby patrioci o tym wiedzieli (mogli by to powiązać ze zniknieciem BB)
3 - skupić na sobie uwagę patriotów, którzy byli zajęci nim i nie mogli odkryć że BB chce znaleść Zero
4 - i żeby wyglądało to realistycznie (patrioci chyba wiedzieli o tym iż w dłoni Liquida kryła się tez jego osobowość)

A co do Pojedyńczych czynności, a czym był np. AI colonel jak nie własnie podprogramem wykonującym zadania dla głownego systemu? to jest system komputerowy, gł. mózg robi swoje a mniejsze programy pilnują mniejszych spraw. Taki AI colonel mógł zarządzać np. ludźmi którzy porwali Sunny po porodzie.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez vorpen » N lip 06, 08 23:28

w którym momencie dowiadujemy się że Fox pracował dla Ocelota i planowo obciął mu rękę ? Grałem i nie zauważyłem ;]
vorpen
Inkarnacja VR
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn cze 23, 08 22:28

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » Pn lip 07, 08 13:57

W rozmowie z Eva dowiadujemy się, że Gray Fox w MGS1 pracował dla Ocelota. A o planowym odcięciu ręki nic nie było, pisze tak w bazie danych MGS4.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez Nevar » Cz lip 10, 08 21:49

Czy to ciało Raidena na filmiku końcowym to jego dawne ciało? Czy może ciało "robot" pokryte sztuczną skórą?
Nevar
banan
 
Posty: 630
Dołączył(a): N wrz 03, 06 09:39

Postprzez uci » Cz lip 10, 08 22:00

cialo robot pokryte sztuczną skórą - widac b. wyraźnie miejsca łączeń i tatuaże z kodem kreskowym.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez phsx » Pt lip 11, 08 11:52

Mnie ciekawi jak to niby BB chciał znaleźć Zero i jak go w końcu znalazł, jeśli obudził się w momencie wykasowania JD a EVA i Naomi (z wiadomych powodów) nie mogły mu zdradzić miejsca pobytu Zero Ocelot raczej też nie. To skąd wiedział? Ktoś inny zamiast BB znalazł Zero i sprowadził go?
Avatar użytkownika
phsx
Sniper Wolf
 
Posty: 241
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 12:44

Postprzez uci » Pt lip 11, 08 18:32

to o obudzeniu w chwili kasowania JD było metaforą, on się obudzil wczesniej, na 100% przed actem 1 bo ma w końcu rekę Liquida, a w akcie 1 juz słyszymy że Ocelot nie mówi 2 głosami, tylko jednym, co znaczy że jest już po transie hipnotycznym.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez solid sobol » Pt lip 11, 08 23:58

uci --->Gdzieś przeoczyłem wątek z przeszczepieniem ręki Liquida Big Bossowi. Takie rozwiązanie wydaje się być jedynie słusznym wytłumaczeniem. Dalej jednak panuje tutaj pewna niejasność. Ocelot chciał stać się Liquidem czy traktował dłoń przedmiotowo? W MGS 2 wyraźnie walczył ze swoim alter rego, co by potwierdziało wersję, że trzymał dłoń wyłącznie w charakterze organu dla Big Bossa i unikał ewentualnego zatracenia własnej świadomości. Zakonczenie natomiast wywraca wszystko do góry nogami sugerując, że chciał stać się Liquidem na drodze psychosugestii. W jakim celu chciał cierpieć na swoistą schizofremię? Tutaj brakuje jasnej odpowiedzi. Wracając do Colonel AI warto pamiętać, że była to szeroko zakrojona, wielowątkowa i rozbudowana misja, która miała wykryc potencjalne zagrożenie dla Patriotów. Natomiast porwanie Sunny wydaje się być zbyt drobiazgowe, żeby system kontrolujący światową ekonomię planował takie czynności. Ale to wyłącznie moja opinia. Poza tym Patrioci działalni w konspiracji. Byli swoistym cyfrowym bogiem. Nikt o nich nie wiedział poza garstka osób. Skoro Patrioci byli odcięci od zwykłych śmiertelników to kto mógł dla nich pracować? Jaka organizacja? Ten wątek pozostaje zagadkowy i chyba nawet sam Hideo teraz sie nad nim głowi.
solid sobol
Inkarnacja VR
 
Posty: 7
Dołączył(a): N cze 29, 08 14:22

Postprzez uci » So lip 12, 08 00:15

jako to jaka organizacja, Patrioci byli cyfrowym Bogiem USA, to oni rządzili wojskiem, CIA, FBI, Pentagonem itd. Mogli polecic porwanie sunny (która była potrzeba do kontroli Olgi - która plinowała Raidena, a Raiden i SSS to BYŁ wazny już plan dla patriotów, w ten sposób drobne detale kształtują wieksze plany) mogli to porwanie polecić komukolwiek (sądząc że Sunny trzymali w area 51 to chyba wojsko).

Watek z przeszczepem mówi sam BB, że jego cialo zostało poskladane do kupy za pomocą częsci cial Liquida ( czyli ręka) i Solidusa (dlatego jego bio-mort jest bez skóry rąk, nóg itd) no i jak można doczytac częsci cybernetycznych - dr. mandar.
Wedle wyjasnień Evy Ocelot był Fanatykiem BB i jego synów (vide góra snakemoore) możliwe ze dlatego kazał sobie przeszczepić ramię Liquida, żeby mieć w sobie coś z BB. Ale jak wiemy reka Liquida żyla własnym zyciem (pewnie pamięć komórkowa etc.). Przed 4ką Ocelot pozbywa sie ramienia na koszt BB i zakłada proteze, ale żeby oszukać Patriotów robi sobie tą operację hipnotyczną po której myśli że jest Liquidem, tylko po to dla tego jednego celu - Żeby odwrócić uwagę patriotów. Ocelot nie mógł udawać że ejst liquidem bo to by wyszło na jaw, musial nim być i działac jak on (opanowanie systemu dla własnych potrzeb). Po to ocelot stał się Liquidem.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Alucard » So lip 12, 08 00:33

czyli jak do tej pory rozumiem to OCELOT byl przez cala sage dobry?... bo jesli tak to walka snake'a byla troche "bezsensowna"... ale zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz ktora mam nadzieje ze ktos mi tu wyjasni, mianowicie! Dlaczego Ocelot poszedl walczyc ze snake'iem na koncu? chcial z nim wyrownac jakis rachunek? niby jaki^^? mi sie wydaje ze on dobrze wiedzial ze idzie na pewna smierc... tylko pytanie! po co?...
Alucard
banan
 
Posty: 17
Dołączył(a): Pn lip 07, 08 00:22

Postprzez uci » So lip 12, 08 08:07

bo Ocelot był jednym z patriotów, a jako Patriota musiał umrzeć, bo tylko w chwili smierci zarówno orginalnych członów jak i zniszczenia systemu świat mógł stac się wolny, dlatego też ginie Naomi, Big Mama, Big Boss.

Po drugie Ocelot i tak był zarażony nową odmiana Fox Die - tą nastawioną na eliminację Patriotów, więc i tak by umarł, a po trzecie Ocelot - to już nie był Ocelot tylko Liquid i zależało mu na wyrównaniu rachunków z Shadow Moses.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » So lip 12, 08 10:11

uci napisał(a):to o obudzeniu w chwili kasowania JD było metaforą, on się obudzil wczesniej, na 100% przed actem 1 bo ma w końcu rekę Liquida,

Gdzie było powiedziane, że to metafora? Poza tym Ocelot mógł oddać rękę Liquida kiedy B.B był uśpiony. Ocelot i Eva chcieli przywrócić B.B do życia po przez zniszczenie systemu - sam B.B o tym mówił. – więc mówienie, że B.B był już przebudzony przed 1 Actem nie miałoby sensu. A Od zniszczenia JD itd do sceny na cmentarzu minęło trochę czasu, więc B.B mógł w tym czasie znaleźć Zero.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez Pabian01 » So lip 12, 08 10:20

A moze Ocelot jak Gray Fox chcial po prostu jeszcze raz stoczyc walke z Solidem
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez uci » So lip 12, 08 10:39

chodziło o przebudzenie BB - czyli oto że mógł się on w końcu ujawnić, jak długo JD działało, tka długo BB nie mógł wyjść z ukrycia.

co do ocelota - to jest ocelot ale tylko "fizycznie" w srodku jest całkowicie Liquidem i dlatego chciał wyrównać rachunki - ost. walka jednocześnie dla nas graczy jak i dla nich
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » So lip 12, 08 10:57

uci napisał(a):chodziło o przebudzenie BB - czyli oto że mógł się on w końcu ujawnić, jak długo JD działało, tka długo BB nie mógł wyjść z ukrycia.

No teraz wydaje się to mieć sens.

uci napisał(a):co do ocelota - to jest ocelot ale tylko "fizycznie" w srodku jest całkowicie Liquidem i dlatego chciał wyrównać rachunki - ost. walka jednocześnie dla nas graczy jak i dla nich

A co znaczą te przejścia pomiędzy walką na Ark. Liquid > Liquid Ocelot > Ocelot - znaczy to że Solid wybija Ocelotowi Liquida ze łba? Bo w trzecim przejściu walczymy już z Ocelotem tylko Solid myśli że to Liquid. Liquid Ocelot pod koniec umiera jako Ocelot - i jeszcze ta kwestia "You're pretty good". I na koniec ta mina Snake'a.

EDIT:
Mi się wydaje, że po przez przeszczepienie świadomości Liquida, przez cały czas trwania MGS4 Ocelot po prostu udaje, że jest Liquidem - ma świadomość Liquida, ale nie myśli tak jak Liquid - to jest po prostu Ocelot - który udaje L, żeby skupić na sobie uwagę patriotów. Wróćmy jednak jeszcze do walki na Ark. Przed samą walką jest filmik "Free from FoxDie...ect". Po słowach "The war is over... But.. we still have a score to settle" - rozpoczyna się walka - i Ocelot stosuje tą samą postawę co stosuje Ocelot w trzecim przejściu - czyli przejściu z Liquid Ocelota w Ocelota. Potem gdy Ocelot ściąga swój "płaszcz" zaczyna walczyć tak jak Liquid.

A poza tym - Big Boss: "Cats... Do love to play as Snakes".
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez solid sobol » So lip 12, 08 18:26

uci---> No dobrze, Patrioci kontrolowali wszelkie światowe instytucje, ale jak wynika z epilogu dokonywali tego na drodze wsparcia finansowego czy też manipulowania przepływem informacji. Zatem w jaki sposób wyobrażasz sobie, że Patrioci wydawali rozkazy przykładowo CIA? Wysyłali maile do szefa z nakazem pojmania Sunny? Patrioci jedynie wpływali na działalność ludzkości, nie kreowali jej sami (wynika to nawet z wyznań Big Bossa, który w dość wydumany sposób ukazuje działalność Zero i podkreśla, że to ludzkość tak naprawde była podatna na jego niebezpieczne plany). Nie istniało przecież jakieś AI szafujące poleceniami. Wracąc do Ocelota podejmowałem już wcześniej wątek, że prawdopodobnie jego głównym motywem zmiany osobowści była fascynacja Big Bossem (wynika to dobitnie z MGS3). Dlatego nie przemawiały do mnie argumenty, że chciał przejąć osobowość Liquida bo miał w tym jakiś niesamowity plan. Jednak z drugiej strony w MGS 2 wyraźnie walczył ze swoim alter ego. Kolejna nieścisłość.
solid sobol
Inkarnacja VR
 
Posty: 7
Dołączył(a): N cze 29, 08 14:22

Postprzez phsx » So lip 12, 08 19:49

solid sobol napisał(a):Nie istniało przecież jakieś AI szafujące poleceniami.

"Yup. The country... The war economy... It ain't run by people. It's run by the System. No need for high-level decision-making authority. It's all handled by a massive yet simple information processing system. An AI."
Drebin, Akt2.

Co do Liquida, to najpewniejsze jest stwierdzenie, że chciał zrobić przykrywkę dla Big Bossa, (co ma sens jeśli BB rzekomo obudził się przed wydarzeniami z 4 - Liquid Ocelot krył go przed zainteresowaniem Patriotów swoim postępowaniem) podczas gdy ten szukał Zero, chociaż ja nie był bym taki pewny co do tego obudzenia się BB przed aktem1 - nie wiemy ile czasu minęło od wykasowania JD do sceny na cmentarzu, możliwe że dość sporo - wtedy byłaby luka czasowa pozwalająca działać Big Bossowi.
A przecież LO umiera jako Ocelot..., mówi nam w końcówce (BB także), że jest mentalnym sobowtórem Liquida no i jeszcze to : Just like your father. You're pretty good - dowodzi że umiera jako Ocelot.
Tylko jedna rzecz mi się zapodziała gdzieś, kiedy Eva "zrekonstruowała" ciał Big Bossa?
Musiało to być po MGS2 czyli wypadałoby tak gdzieś między 2009 a 2014? I skoro ona go zrekonstruowała to dlaczego w MGS4 myślała że ma ciało Big Bossa?
Avatar użytkownika
phsx
Sniper Wolf
 
Posty: 241
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 12:44

Postprzez Blady » So lip 12, 08 20:32

Myślę, że EVA udawała jedynie, że posiada ciało BB, aby skupić na sobie uwagę Osi Zła.

Musiała przecież wiedzieć, że to zwłoki Solidusa, skoro wykorzystano je do odtworzenia BB.

Wciąż nie mogę jednak kupić tego, że Ocelot robił wszystko dla obopólnego dobra, to po prostu jest czasem komiczne, kiedy np. strzela do Solida i każdorazowo "przypadkiem" pudłuje.
The days of the car as a symbol of freedom are gone. The world wants us all in eco-boxes, wedged nose-to-tail with other eco-boxes. There are people who'd rather we took no pleasure from driving at all.
Avatar użytkownika
Blady
Uber Big Boss
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 11:10

Postprzez phsx » So lip 12, 08 20:40

Blady napisał(a):Myślę, że EVA udawała jedynie, że posiada ciało BB, aby skupić na sobie uwagę Osi Zła.

Musiała przecież wiedzieć, że to zwłoki Solidusa, skoro wykorzystano je do odtworzenia BB.

Możliwe, tylko trochę dziwne jest to jej szlochanie na widok Vana czy skok w ogień za Solidusem, może to tylko tak zrobione dla ogólnego lepszego efektu ale jednak dziwna sprawa.

Skoro Ocelot był "dobry" to mógł powiedzieć Snake'owi - chodź do Haven wgramy razem FOXALIVE i będzie wypas :D
Avatar użytkownika
phsx
Sniper Wolf
 
Posty: 241
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 12:44

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » So lip 12, 08 21:35

Blady napisał(a):Myślę, że EVA udawała jedynie, że posiada ciało BB, aby skupić na sobie uwagę Osi Zła.

Musiała przecież wiedzieć, że to zwłoki Solidusa, skoro wykorzystano je do odtworzenia BB.

Eva musiała wiedzieć, że to zwłoki Solidusa - przecież B.B nie mógł mieć prawego oka.
A poza tym myślę że Eva podłożyła to fałszywe ciało żeby oszukać Liquida Ocelota (Liquid Ocelot oczywiście wiedział, że to Solidus i się go pozbył - potrzebował jedynie kodu gen. B.B (Solidus był doskonałym klonem i miał ten sam kod gen co B.B) - żeby dostać się do systemu. Eva raczej nie wiedziała o zamiarach Ocelota. Myślała (tak jak wszyscy), że Liquid przejął nad nim władzę i chce zawładnąć systemem patriotów. A rzuciła się w ogień bo przecież Solidus też był clonem B.B i chciała go ratować. Takie moje rozważania.

StinG napisał(a):Skoro Ocelot był "dobry" to mógł powiedzieć Snake'owi - chodź do Haven wgramy razem FOXALIVE i będzie wypas

Nie mógł tego zrobić bo patrioci mogliby zacząć coś podejrzewać i z planu Ocelota nici.

_________________________
Hmm... również nie jestem za przebudzeniem się B.B przed Act 1. Wg. mnie B.B przebudził się po zniszczeniu systemu.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez phsx » So lip 12, 08 22:10

Nie zdążyliby przecież.
Avatar użytkownika
phsx
Sniper Wolf
 
Posty: 241
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 12:44

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » So lip 12, 08 22:32

Może Ocelot nie wiedział o FoxAlive.
Obrazek
Unfortunately, killing is just one of those things that gets easier the more you do it.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez phsx » So lip 12, 08 22:40

No nie wiedział, bo skończyła go Sunny. Poza tym ja to pisałem na żarty nie sądziłem że ktoś będzie to brał na poważnie ;)
Avatar użytkownika
phsx
Sniper Wolf
 
Posty: 241
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 12:44

Postprzez solid sobol » So lip 12, 08 23:09

StinG---> Nie zrozumieliśmy się. Zdanie, które przytoczyłeś nie jest sprzeczne z tym co napisałem. Patrioci byli zespołem norm, reguł postepowania. Wdrażali swoje prawa na drodze cenzury i manipulowania ekonomią. To był program bazujący na okreslonych standartach, stale powtarzający dane schematy. Mówi o tym Big Boss pod koniec, w chwili kiedy fox die zaczyna działać. Uważam poprostu, że tak postrzegani patrioci " wymyślający" jakąs zachcianke i wdrażający ją w życie ( jak porwanie Sunny) jest troche niedorzeczne. Założenie programu--->schemat zachowania----> realizacja. Porównywanie Colonel AI z porwaniem Sunny jako przykładu indywidualnych decyzji Patriotów też nie ma chyba sensu. W pierwszym przypadku mówimy własnie o manipulowaniu informacją (Raiden był na misji, pozyskiwał informacje przez Codec. Jak nalezało by wyobrażać sobie taką manipulację w przypadku choćby CIA?. Głos Wielkiego Brata?), w drugim należało by mówić o wydaniu jakiegoś rozkazu porwania dziecka. Wypadało by zatem sądzić, że jakaś grupa osób, wie o istnieniu Patriotów i wykonuje zlecane im polecenia.
Ostatnio edytowano So lip 12, 08 23:36 przez solid sobol, łącznie edytowano 5 razy
solid sobol
Inkarnacja VR
 
Posty: 7
Dołączył(a): N cze 29, 08 14:22

Postprzez phsx » So lip 12, 08 23:19

Może dla Ciebie jest, ja to traktuję zupełnie normalnie, przecież w kontekście całej serii i potęgi tej organizacji to powinno być całkiem logiczne. Mogli użyć jakiejś grupki bandytów sprawić tak, że oni myśleli że porywają Sunny dla siebie/okupu a w rzeczywistości byliby manipulowani przez Patriotów.
Avatar użytkownika
phsx
Sniper Wolf
 
Posty: 241
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 12:44

Postprzez solid sobol » So lip 12, 08 23:27

StinG---> Tak na marginesie ja odebrałem Patriotów własnie jako faktycznie nic nie znaczący i słaby system, który trafił na podatny grunt. "Banda starych głupców"- tak mniej więcej określa ją Big Boss. Później dodaje, że gdyby nie ludzka natura system nigdy nie mógł by sie rozwinąć. Odbieram to jako wydumane stwierdzenie, że faktycznie " ludzie ludziom zgotowali taki los", a nie Patrioci ( ich miałkość symbolizowana jest nawet przez na wpół żywego Zero. Słabego i nieprzytomnego. Wystarczy tak niewiele żeby go uśmiercić). Faktycznie sami w sobie nie stanowili żadnej potęgi. Byli raczej czymś na kształt cynicznego "doradcy". Odzwierciedlali ideę zysku za wszelką cenę. Swoistą esensję dążenia cywilizacji. Nawet po ich zlikwidowaniu sytuacja nie zmieni się na długo, jednak zacznie cykl od początku w ten czy inny sposób. Ot zwięczenie antywojennego przekazu dla potomnych od Hideo;).
solid sobol
Inkarnacja VR
 
Posty: 7
Dołączył(a): N cze 29, 08 14:22

Postprzez rimek » N lip 13, 08 17:53

Czytam te 7 stron tematu kapuje juz wszystko procz jednego! ... OCEEEEEELOOOT!!!!!

to byl w koncu OCELOT czy LIQUID :x?... za nic tego nie kapuje bo w mgs2 walczyl niby ze swoja tozsamoscia a w mgs4 juz tylko 1 glos spokoj itp itd. Tylko nasuwa sie pytanie ktory to? L czy O?! raz mi sie wydaje ze to L a raz ze to O i tutaj dam przyklady 3 :)
1. przed koncowa walka snake mowi "mogles mnie powstrzymac" a LO mowi "pocoz mialbym to robic"(chodzi o to rozpieprzenie systemu w mak) to mi pasuje do Ocelota ktory chcial kupic BB'owi tylko czas zwodzac za nos patriots.

2. w koncowej walce jak chwytalem LO i bilem go w tyl glowy mowil "splendid brother" raz to mi w ogole buziaka dal <zonk> to mi pasuje do Liquida!

3. po ostatecznej walce ostateczne slowa LO + ten kochany gest z MGS3(chwytaja za serducho ;]) "You're pretty good" to sa slowa OCELOTA na 100% ;]

ale czego nie jestem na 100% pewien? ano tego kto przez cale mgs4 jest w tej skorze ;]... mam nadzieje ze ktos wie na 100% bo widze ze w tych ostatnich spowiedziach polemizujecie wiec nie jestem pewien kto ma racje kto nie :)
Avatar użytkownika
rimek
Coward Duck
 
Posty: 34
Dołączył(a): So lip 12, 08 21:04

Postprzez Crusher » N lip 13, 08 18:57

no właśnie ja osobiście myślę że on już nie jest ani Ocelot, ani Liquid... to jest taki właśnie Liquid Ocelot, a to zależy także od sytuacji kiedy jest konkretnie Liquidem, a kiedy Ocelotem(zwłaszcza w końcowej walce) takze ja myślę że on jest taki jak w dwójce tylko że mu się głos nie zmienia...
On jakby nadal walczy ze swoją osobowością, po hipnozie już ześwirował kompletnie i sam nie wie kim jest - jeśli nie zrozumiesz tez i hipotez wytaczających się z ust tutejszych mgs-o-znawców to przyjmij tą wersję ;) a jeśli ktoś potrafi to wytłumaczyć w 100% prawdziwie to niech daje texta tylko żeby każdy prosty a zarazem piękny umysł to zrozumiał :P
Avatar użytkownika
Crusher
Vamp
 
Posty: 359
Dołączył(a): Pt maja 16, 08 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » N lip 13, 08 20:27

Liquid nie kontrolował Ocelota w MGS4. Ocelot przeszczepił sobie jego świadomość żeby udawać Liquida i skupić na sobie uwagę Patriotów.

"In Metal Gear Solid 4 (which continues the story from where Metal Gear Solid 2 left off), he assumes the identity of Liquid Ocelot, with the Liquid Snake persona having seemingly taken complete control of his mind. He attempts to resurrect Outer Heaven in his conflict with the Patriots, establishing a dummy corporation that runs the five largest PMCs that exist in the game. It is explained that Ocelot's possession by Liquid was an elaborate act, made possible through self-hypnosis and nanomachines, in order to essentially 'become' Liquid Snake and trick the Patriot AIs into focusing their energies on battling Liquid. According to the Metal Gear Solid 4: Database, Liquid's arm allegedly threw Ocelot's psyche out of balance during the Tanker and Big Shell incidents. In truth, Ocelot is unknowingly the son of The Sorrow, therefore his inherited spirit medium capabilities are what enable Liquid's spirit to possess him during the events of Metal Gear Solid 2 via the arm. Ocelot, however, believed that the arm was driving him insane in the presence of Solid Snake. Thus, he removed the arm and had it replaced with a cybernetic prosthetic prior to the events of Guns of the Patriots.

The game's final battle is a fist fight between Snake and Ocelot atop the warship, Outer Haven, with background music from the previous Metal Gear Solid games played during the fight. There are three main stages of the battle, in which Ocelot's fighting strategy changes from being more aggressive to more technical. Initially, Liquid's personality is still at large, as evidenced by Ocelot's lifebar in the first battle bearing his name. In the second and third battles, his name changes to "Liquid Ocelot" and then simply "Ocelot" when he attacks Snake using CQC. In the end, Ocelot tires and collapses to the ground, eventually being rid of Liquid's personality for good, then suddenly dies due to a new strain of FOXDIE that was injected into Snake by Drebin (as revealed by Big Boss in the game's debriefing)."
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez rimek » N lip 13, 08 20:46

Czyli ocelot byl dobry... poswiecil swoje cale zycie dla swojego przyjaciela/idola BB?? <w takim razie to mi go az szkoda :x)...(ale jedno mnie wciaz zastanawia, w kazdym filmie mowil do niego "bracie to bracie tamto" no i jaki w koncu rachunek chcial wyrownac skoro to ciagle ocelot...)
A co do wszczepienia nowego FOXDIE, jaki byl w tym cel drebina? (a ja goscia polubialem >_> )
Avatar użytkownika
rimek
Coward Duck
 
Posty: 34
Dołączył(a): So lip 12, 08 21:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron