Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Wszystko o najnowszej części serii

Moderatorzy: Infernal Warrior, Snake., GM

Postprzez Johny Sasaki » So cze 07, 08 15:15

bo poczatkowe plany byly inne, nawet w mgs2 nie mialo byc raidena, a ze chcial zarobic i przy okazji uszczesliwic fanow i jednoczesnie byc odkrywczym to wyszlo mu jak wyszlo ;d
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Patronus » So cze 07, 08 15:22

widzę że coraz więcej spoilerów na necie się ukazuje już filmiki wyszły !!!!
Patronus
Machinegun Kid
 
Posty: 16
Dołączył(a): Wt cze 03, 08 23:33

Postprzez Blady » So cze 07, 08 15:30

Okazuje się, że jestem zbędny. O ile krytykowanie MGS3 przychodziło mi z łatwością, to fabuła MGS4 jest już gotowym żartem. Widziałem fanowskie "ukradzione z biurka Kojimy" opowiadania, które miały więcej sensu i KLASY niż te brednie. Widziałem kiedyś taki wykres pokazujący zależności między postaciami z MGS1 i MGS2- wiadomo, Raiden i Rose, Big Boss i Snake. Po wydaniu MGS4 możemy zatoczyć wokół postaci wielkie koło i wrzucić do wora z napisem:

LAME

Żadnych ideałów, żadnego poszanowania dla swoich postaci... Grey Fox ucina Ocelotowi rękę na wyraźną prośbę? Urocza Para-Medic prowadzi projekt LET? Snake nie jest zabity przez swojego starego wroga, tylko przez świeżo przedstawionego Drebina- handlarza bronią, który "ma łysą małpkę"? Rety, no comment...
The days of the car as a symbol of freedom are gone. The world wants us all in eco-boxes, wedged nose-to-tail with other eco-boxes. There are people who'd rather we took no pleasure from driving at all.
Avatar użytkownika
Blady
Uber Big Boss
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 11:10

Postprzez Johny Sasaki » So cze 07, 08 15:37

Hah, wlasnie gram w MGS (gril o 19 dopiero jednak:). Naomi mowi o Dr.Clarku per 'On'. Ja na miejscu Kojimy bym zaczal myslec o samobojstwie, zanim samosadu dokonaja fani, ktorym stopniowo pokazywal prostowany palec, by w koncu pokazac faka przy MGS4 :lol:

BTW, w zeszlym roku sam z wiatrakami walczylem twierdzac, ze MGS4 bedzie przereklamowany i wcale nie taki super, a zaczelo sie od zniesmaczenia mnie jednostka BATBU a w szczegolnosci kukielkami oraz railgunem Fortune na gigantycznym cyber wilku. Teraz juz widze jest nas coraz wiecej;)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez SaladinAI » So cze 07, 08 17:28

Ale "on" w przypadku Dr.Clark to już inwencja tłumaczy bo w japońskiej wersji nie ma odniesienia do płci.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez sbl » So cze 07, 08 18:16

Saladin01 napisał(a):Ale "on" w przypadku Dr.Clark to już inwencja tłumaczy bo w japońskiej wersji nie ma odniesienia do płci.


Ciekawe , nie wiedziałem o tym a właśnie ostatnio też sobie przypomniałem MGS1 i zwróciłem uwagę ze Dr. Clark jest przedstawiony jako "he".

Ale cóż ogólnie teraz rzeczywiście kwestia fabuły nie przedstawia się najlepiej , jednak ja bym zaczekał na razie z ostrymi opiniami.W końcu MGS to gra-film i nie mozna jej oddac calkowicie za pomoca tekstu i to jak do tej pory nie do konca kompletnego itd. Trzeba zagrac , przejsc ze 2-3 razy , zrozumiec wszystkie wątki (o ile to bedzie mozliwe :) ) i wtedy zobaczymy.
Metal Gear fan since 1999.
sbl
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): So lut 03, 07 15:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gac666xx » So cze 07, 08 20:30

To najprawdopodobniej bląd w tłumaczeniu, kul będzie wiedział dokładniej.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez SaladinAI » So cze 07, 08 20:59

http://www.youtube.com/profile_videos?user=otagame

Filmiki z rozgrywki


Swoją drogą stary Zero wygląda jak, wypisz wymaluj Vader bez maski.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Prze14mo » So cze 07, 08 20:59

Swoją drogą - pamiętam jaki byłem podniecony, jak widziałem powrót Big Bossa ze screenów z końcówki MGS4. Teraz, no cóż.

Uważam, że Kojima przekombinował. Wielce kreował się na super-ekstra-gangsta twórcę MGS4, miał to być hit hitów, "the hottest game on PlayStation3 in this year", a wyszło "niby" świetne zakończenie, robione już chyba z lekkim przynudzeniem.
Nie wiem czemu, ale dla mnie to istny tragizm, posuwać się tak daleko z fabułą. Wskrzeszenie Big Bossa - no ok, ciężko było, ale to przyjąłem. Rex jako zwycięzca bitwy - jeszcze ciężej, ale się dało. Ocelot jako ten dobry - omg gwiezdne wojny. Ale rozwiązanie wątku z Patriotami to po prostu brak słów. Także te dziwne nieścisłości w fabule. Nawet w LOST'ach tyle błędów nie ma ! Sam gameplay również mi się średnio podoba. Jakieś dziwne NOW LOADING. W MGS3 przynajmniej jakieś fajne przejścia były a nie NOW LOADING. To nie jest styl filmowy, na jaki Kojima kreował serię!

Za zakończenie 6/10. Chociaż jak zagram to i tak pewnie podniosę, ale jak na razie to "ded".
Avatar użytkownika
Prze14mo
Arnold
 
Posty: 23
Dołączył(a): Wt sty 15, 08 18:52

Postprzez SaladinAI » So cze 07, 08 21:23

Ktoś wie co się stało z tym wielkim poplecznikiem wśród Patriotów. co miał wspierać Solida i Otacona? Czy to też zaginęło wśród wyjaśnień?


Aha:


This is MADNESS! Kojima: Madness!? This is Sparta! Czy jakoś tak....
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Johny Sasaki » So cze 07, 08 23:33

Ze Ocelot bedzie dobry, to myslalem od MGS1 (kiedy to uwazalem, ze BB nie byl szalencem a Ocelot chcacy kontynuowac jego idee razem z Liquidem jest napewno tez dobry w gruncie rzeczy), po MGS3 bylem tego prawie pewien, lekko zwatpilem przy PO (konszachty z Zero, pod warunkiem, ze Big Boss sie przylaczy).

A co do poplecznika - moze Drebin?;d

I jedna rzecz jeszcze mi nie daje spokoju...BB w MG2 - siwy, brodaty. BB w MGS - prawdopodobnie siwy, stary, zarosniety jak Swiety Mikolaj. BB w MGS4 - wyglada, jakby sie nauczyl czasoprzstrzen naginac i wpadl po experymencie, ktorego dokonala na nim jego kolezanka Para-Medic (slabo mi sie robi za kazdym razem gdy o tym mysle :lol:).

A i jeszcze takie pytanko mam... Czy wg Was tez rozsadniej byloby zamiast Big Bossa i Big Mamuski wrzucic Pythona w roli w jakiej widzimy wspomniana dwojke? W sumie, to juz nawet sklonowanie Jaegera by mi sie mniej kretynskie by wydawalo biorac pod uwage Perfect Soldier Project i proby udoskonalenia tego projektu.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Sashh » N cze 08, 08 01:17

Dwa dobre komenty które oddają moje odczucia:

I've read fan fictions that are much better than the sappy MGS4 ending.


It all ended like a bad Mexican soap opera: a wedding, everybody reconciles with everybody, the bad guys are good now, the unstoppable villain suddenly is stopped.


Żenada do potęgi n-tej.
Sashh
Coward Duck
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt sie 07, 07 20:58

Postprzez Prze14mo » N cze 08, 08 10:35

Racja, Kojima coś za bardzo "zakończył" tą serię...

Śluby, diametralne zmiany charakteru, szybkie wyjaśnienia - nie tutaj, tutaj to nie pasuje.
Avatar użytkownika
Prze14mo
Arnold
 
Posty: 23
Dołączył(a): Wt sty 15, 08 18:52

Postprzez Half » N cze 08, 08 11:05

I tak będzie przecież kolejna częśc sagi więc nie ma co narzekac.
Glut napisał(a):Bo gdyby nie istniały wersje pirackie, ludzie nie kupowaliby oryginałów.
Avatar użytkownika
Half
Achievementor
 
Posty: 146
Dołączył(a): N cze 08, 08 01:59
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Hebi » N cze 08, 08 11:51

Metal gear solid bez hideo i solid'a to już nie to samo :(
>>> http://oghc.blogspot.com/ <<<

"Life is complicated..."
Avatar użytkownika
Hebi
Shlasher Hawk
 
Posty: 119
Dołączył(a): N kwi 06, 08 14:27

Postprzez Gac666xx » N cze 08, 08 12:46

Tak? A MGS 3 to co? A MG:GB to co?

W MGS 2 też tyle Solida było, że hej. Zaś znając życie Solid nie umrze, przeniosą jego świadomość do nowego ciała czy cuś.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Snake. » N cze 08, 08 12:53

Prze14mo napisał(a):Racja, Kojima coś za bardzo "zakończył" tą serię...

Śluby, diametralne zmiany charakteru, szybkie wyjaśnienia - nie tutaj, tutaj to nie pasuje.


A dlaczego nie? Bardzo miło, że coś takiego się pojawiło :)

Gac - Mówię o ślubie ;)
Ostatnio edytowano N cze 08, 08 13:21 przez Snake., łącznie edytowano 2 razy
[center]Nie pieprz,
[/center]
[center] CZATUJ![/center]
Avatar użytkownika
Snake.
The Fury
 
Posty: 586
Dołączył(a): Śr mar 26, 08 22:01
Lokalizacja: Z Raju Niemych Żądz

Postprzez Gac666xx » N cze 08, 08 13:02

No szczególnie odcinanie ręki na życzenie pasuje =='. Mogliby tego tak nie wyjaśniać i juz byłoby ok.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Hebi » N cze 08, 08 13:03

no tak ale wtedy to by było troche naciągane
Ostatnio edytowano N cze 08, 08 13:56 przez Hebi, łącznie edytowano 1 raz
>>> http://oghc.blogspot.com/ <<<

"Life is complicated..."
Avatar użytkownika
Hebi
Shlasher Hawk
 
Posty: 119
Dołączył(a): N kwi 06, 08 14:27

Postprzez Gac666xx » N cze 08, 08 13:05

Co by było naciągane.

Odciął mu rękę i akurat w tym okresie wpadł na pomysł, że to może pomóc dostać się do patriotów. A nie wszystko przemyślane na 7 pokoleń wstecz.


Ja jeszcze rozumiem jakby odciął mu rękę po śmierci Liquida. Ale ucinać sobie kończynę na nie wiadomo ile czasu i czekać aż ktoś uśmierci Liquida? To tak jak liczyć na to, że kulka potoczona ze zbocza góry akurat odbije się tak, że na dole trafi i zabije twoją teściową.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Half » N cze 08, 08 13:16

A może zrobią tak jak w książce "Dżihad Butleriański"? stworzą kilka mechanicznych ciał dla Solida i wsadzą do tych ciał jego mózg? A znając możliwości Otacona i Sunny (może i Naomi ale chyba ona umiera...nie wiem nie przeczytałem dokładnie) to całkiem możliwe .
Glut napisał(a):Bo gdyby nie istniały wersje pirackie, ludzie nie kupowaliby oryginałów.
Avatar użytkownika
Half
Achievementor
 
Posty: 146
Dołączył(a): N cze 08, 08 01:59
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Bizon » N cze 08, 08 13:21

Hebi napisał(a):no tak ale ftedy to by było troche naciągane

Tak głupiego ortografa to ja w życiu nie widziałem...

Wracając do tematu.
Wiemy już jak wygląda ogólny zarys fabuły i chyba nikt mi nie powie, że jest dobrze. Teraz się tylko zastanawiam. Czy fanboye zrobią z tej kaszanki najlepsze zakończenie w historii, czy też trzeźwo myślący fani zjadą fabułę czwórki. Kto wygra? Niestety ci pierwsi. Na pewno.
Taka moja myśl...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Half » N cze 08, 08 13:28

Może się teraz wygłupię ale nie licząc ślubu , założycieli patriotów , i historyjki pod tytulem "Żona mnie zdradziła zmieniam się w cyborga" to fabuła była by nawet zjadliwa.

Nie kumam jak takie postaci jak Zero, Para-medic, Sight, EVA mogli byc odpowiedzialni za stworzeniem tajnej organizacji panującej nad Stanami Zjednoczonymi...

Panie Kojima, nie ważne co pan bierze, proszę to rzucic.
Glut napisał(a):Bo gdyby nie istniały wersje pirackie, ludzie nie kupowaliby oryginałów.
Avatar użytkownika
Half
Achievementor
 
Posty: 146
Dołączył(a): N cze 08, 08 01:59
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Johny Sasaki » N cze 08, 08 13:32

Ja juz zostalem pojechany przez jednego fanboya (ktorego prywatnie bardzo lubie, wiesz Daniel?;), ze plytko gre postrzegam i jej nie rozumiem.

Hebi napisał(a):Metal gear solid bez hideo i solid'a to już nie to samo

Ta, w MGS4 masz hideo i Solida, i co, to samo? Mi MGS4 chociaz jedno udowodnil poki co... moze byc MGS, ktorego bede nienawidzil bardziej niz MPO;P

PS: Jak zrobic, zeby obrazki z sygnatury byly obok siebie?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez sbl » N cze 08, 08 13:33

Finałowa walka wręcz Solida z Ocelotem http://youtube.com/watch?v=wSv_3I2G_1s

Pojedynek do bólu przypomina końcówkę MGS1 (nawet muzyka jest ta sama).
Snake i EVA pędzący na motorze w Europie , prawie to samo co w Snake Eaterze , sadze ze takich przykladow jest wiecej. Ewidentnie Kojimie konczyły się pomysły , powielanie schematów na porządku dziennym.

Swoją drogą stary Zero wygląda jak, wypisz wymaluj Vader bez maski.


No rzeczywiście , coś w tym jest :) Jak zwykle okazało się , że za wszelkim złem stoi jakiś charakter z ciemnej strony mocy :) typu Lord Vader. Oj , co to się podziało...
Metal Gear fan since 1999.
sbl
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): So lut 03, 07 15:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bizon » N cze 08, 08 13:47

sbl napisał(a):Pojedynek do bólu przypomina końcówkę MGS1 (nawet muzyka jest ta sama).

Ale za to wygląda imponująco! :o Jak na razie jest to jedyny spoiler który naprawdę mi się spodobał :D
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Blady » N cze 08, 08 14:16

Tak, reżyseria tej walki wygląda imponująco - jak i niektóre lokale z gry i ujęcia na pokazówkach. Może pod tym względem nie będzie źle...

Zła jest jedynie fabuła, przez którą...

zaczynam...

lubić...

MGS3...

...

Za prostotę jednokartkowego scenariusza

żadnych wydumanych Mambo-Jambo, 13 postaci powiązanych ze sobą poprzez wolę ucięcia ręki, poczwórnych agentów i matkę ojca babki, co chciała uratować kosmos przed zagładą używając krokodyla na teściowej aby utrzymać trampolinę..

KOJIMA, CO ŻEŚ ZE MNĄ ZROBIŁ!! PRZEZ MGS4 ZAGRAM Z PRZYJEMNOŚCIĄ W MGS3!! GHHHRRAA!!!!
The days of the car as a symbol of freedom are gone. The world wants us all in eco-boxes, wedged nose-to-tail with other eco-boxes. There are people who'd rather we took no pleasure from driving at all.
Avatar użytkownika
Blady
Uber Big Boss
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 11:10

Postprzez Bizon » N cze 08, 08 14:20

Blady napisał(a):Zła jest jedynie fabuła, przez którą...

zaczynam...

lubić...

MGS3...

...

Ja od zawsze lubiłem MGS3, ale mam podobne uczucie. Przez to poplątanie i pomieszanie w MGS4 bardziej cenię sobie raczej proste i nie zawiłe scenariusze MGS1 i MGS3 (bo ten z MGS2 jest zawiły, ale go lubię :D).
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Johny Sasaki » N cze 08, 08 14:27

sbl napisał(a):Ewidentnie Kojimie konczyły się pomysły , powielanie schematów na porządku dziennym.


hahaha kocham Cie stary;] szkoda, ze dopiero teraz zaczeli ludzie popierac moje zdanie;p

BTW - ja zmienilem zdanie o MPO... gdyby nie gameplay zmienilbym pewnie jeszcze o Snake's Revenge;]
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Half » N cze 08, 08 14:38

... gdyby nie gameplay zmienilbym pewnie jeszcze o Snake's Revenge;]


No bez przesady...

Wytłumaczy mi ktoś jakim cudem Big Boss wygląda lepiej niż Snake??
Avatar użytkownika
Half
Achievementor
 
Posty: 146
Dołączył(a): N cze 08, 08 01:59
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron