Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Wszystko o najnowszej części serii

Moderatorzy: Infernal Warrior, Snake., GM

Fabuła MGS 4 (UWAGA SPOILERY!)

Postprzez SaladinAI » Pt cze 06, 08 13:40

Po pierwsze zdjęcie z gry i prawdopodobnie zakończenia:

http://s285.photobucket.com/albums/ll50 ... ?start=all

Skany poradnika do gry pokazujące postaci w tym Majora Zero oraz Big Bossa wraz z historią Patriotów oraz wszytko co się wydarzyło po MGS 2 i wiele więcej:

http://smg.photobucket.com/albums/v485/ ... E%20Guide/
Ostatnio edytowano Pt cze 06, 08 14:33 przez SaladinAI, łącznie edytowano 1 raz
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Hebi » Pt cze 06, 08 14:21

o matko. Ale jestem głupi że to przeczytałem , normalnie zwale sie z mostu
>>> http://oghc.blogspot.com/ <<<

"Life is complicated..."
Avatar użytkownika
Hebi
Shlasher Hawk
 
Posty: 119
Dołączył(a): N kwi 06, 08 14:27

Postprzez Gac666xx » Pt cze 06, 08 14:33

Ok zmienie nazwe tematu trochę, by ostrzec przed spoilerami.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Hebi » Pt cze 06, 08 14:54

troche dziwnie sie czuje znając całą fabułe
>>> http://oghc.blogspot.com/ <<<

"Life is complicated..."
Avatar użytkownika
Hebi
Shlasher Hawk
 
Posty: 119
Dołączył(a): N kwi 06, 08 14:27

Postprzez uci » Pt cze 06, 08 15:30

uff naszczęscie obejrzałem tylko kilka fotek:D

coś ten BB za dobrze się trzyma jak na swoje lata i to co przeżył, troche dziwne.
A ręka Ocelota wygląda jakoś cybernetycznie
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Prze14mo » Pt cze 06, 08 15:38

Mógłby ktoś tak streścić tą fabułę na polski :D ?
Avatar użytkownika
Prze14mo
Arnold
 
Posty: 23
Dołączył(a): Wt sty 15, 08 18:52

Postprzez kelen » Pt cze 06, 08 15:42

Holy shit.
Kojima pojechal ostro. Polecam zajzec tutaj: http://www.metalgearsolid.org/forums/vi ... &start=455. Spory temat, ale mozna se dowiedziec wielu rzeczy plus streszcenie artykulu o patriotach z poradnika mgs4.
W koncu wiadomo kto za wszystkim stoi. Wiemy, kim byli Patrioci. Najwiekse zaskoczenie dla mnie. Jeszce wiekszym jest tez fakt, ze Ocelot tak na prawde byl tym dobrym, a cala historia z przejmowaniem ciala przez Liqiuda to oszustwo, zeby Patrioci sie nie pokapowali.
Dalej tylko nie rozumiem kwestii mlody i stary Snake...sporo namieszali w temacie powyzej. Moe ktos ma wyjasnienie?
Avatar użytkownika
kelen
Predator
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn wrz 05, 05 16:28
Lokalizacja: Piekary Śl.

Postprzez Snake. » Pt cze 06, 08 15:50

Kod: Zaznacz cały
http://s285.photobucket.com/albums/ll50/paulhorton/?action=view&current=DSCF0066.jpg


Padłem...Johnny and Meryl?
[center]Nie pieprz,
[/center]
[center] CZATUJ![/center]
Avatar użytkownika
Snake.
The Fury
 
Posty: 586
Dołączył(a): Śr mar 26, 08 22:01
Lokalizacja: Z Raju Niemych Żądz

Postprzez kelen » Pt cze 06, 08 15:55

Tak,
biora slub.
Plus Otacon z Naomi, ktora ponoc ginie... Na forum, do ktorego linka dalem, ktos zazartowal, ze Otacon roznosi wiadomo czym foxdie :D

W ogole, w temacie trzeba ukrywac jakos spoilery czy mozna swobodnie pisac? Na wszelki wypadek napisalem sytko na bialo w quotach
Avatar użytkownika
kelen
Predator
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn wrz 05, 05 16:28
Lokalizacja: Piekary Śl.

Postprzez Snake. » Pt cze 06, 08 16:02

Kod: Zaznacz cały
Naomi ginie?


Johny i Meryl...Ale kaszana...
[center]Nie pieprz,
[/center]
[center] CZATUJ![/center]
Avatar użytkownika
Snake.
The Fury
 
Posty: 586
Dołączył(a): Śr mar 26, 08 22:01
Lokalizacja: Z Raju Niemych Żądz

Postprzez Bizon » Pt cze 06, 08 16:04

Ok, głupi ja oglądnąłem obrazki. Kim może być postać na wózku? I dlaczego BB jest taki młody?! :o
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez kelen » Pt cze 06, 08 16:10

Postac na wozku
to Major Zero, glowny maciciel serii, zalozyciel Patriotow
Avatar użytkownika
kelen
Predator
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn wrz 05, 05 16:28
Lokalizacja: Piekary Śl.

Postprzez Hebi » Pt cze 06, 08 16:21

ale fajnie, poprostu wiedziałem ze on wroci..

[ Dodano: Pią Cze 06, 08 16:24 ]
tylko troszke młodo wygląda jak na swój wiek .I jest zbyt przypakowany
>>> http://oghc.blogspot.com/ <<<

"Life is complicated..."
Avatar użytkownika
Hebi
Shlasher Hawk
 
Posty: 119
Dołączył(a): N kwi 06, 08 14:27

Postprzez Gac666xx » Pt cze 06, 08 16:37

BB wygląda jak wygląda, bo to duch jego objawia się Snake'owi, tak jak Sorrow BB.


P.S.


Ktoś pytał o dziecko Raidena. Na jednej z fotek widzimy najprawdopodobniej jego syna, bo widać kogoś bardzo przypominającego Rose, a ów syn ma takie same włosy jak Raiden. Poza tym widzimy iż Raiden ma coś dziwnego na ciele. Wygląda jakby całe jego ciało to zaawansowany szkielet cybernetyczny (paski w przekroju poprzecznym na rękach np.)

Poza tym będziemy mogli zmieniać twarz Snakeowi oraz pewnie znów będzie zabawa w łapaniu duchów za pomocą kamery (lub przynajmniej jednego, czyli twarzy Kojimy).
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez SaladinAI » Pt cze 06, 08 17:25

A więc Big Boss żyje a właściwie to nigdy nie umarł jeno był przetrzymywany w śpiączce. Dziwne że się w ogóle nie postarzał. Mówi Snake'owi by zaczął nowe, choć krótkie, życie.

Snake jednak nie umarł ale wiele życia mu nie zostało. Wyszło na jaw że jego starzenie było z góry zaplanowane jako ubezpieczenie na wypadek gdyby klon najlepszego żołnierza na świecie wpadł w ręce wrogów.

Obydwoje może wystąpią w MGS 5 - w końcu jak na razie nie umierają.

Aha, scena z samobójstwem na cmentarzu pochodzi nie z początku, lecz końca gry! Big boss zapewne przerywa próbę samobójczą.


Major Zero - to lubię. Naprawdę cieszę się że przeżył. Tak jak podejrzewałem to on założył Patriotów i wciągnął w to Big Bossa oraz Siginta, Para-medic, Evę wraz z Ocelotem. Nie wyjaśniono chyba wątku z MPO w którym śmierć The Boss miała być z góry zaplanowana przez naciski na Volgina by ten wystrzelił głowicę nuklearną.
Wiadomo za to że Zero zafascynowany poświęceniem i bohaterstwem The Boss, zamierzał kontynuować jej ideały poprzez ochronę Stanów jednak wszystko z czasem zaczęło się rozszerzać na inne kraje, stąd wpływy i kontrola stały się czymś normalnym. Big Boss tego nie chciał i uważał że ideałem The Boss byłaby wolność całkowita i mamy rozłam. Przynajmniej tak to rozumiem.

Zero także stworzył wszystkie pięć AI, wraz z jedną dominującą - JD (Johne Doe). Cyfrowa wersja Patriotów miała być kontynuacją dzieła zapoczątkowanego przez niego.

Eva wraz z Ocelotem także się zbuntowali i postanowili pociągnąć organizację w dół od wewnątrz. Ocelot zabił Siginta w MGS 1 (tak to on był szefem DARPA) zaś Eva w jakiś sposób pozbawiła życia Para-medic poprzez Gray Foxa....tak, tak - Dr.Clark to właśnie Para-medic i to ona nadzorowała projekt LET. Jej tekst o klonowaniu w MGS 3 nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Eva jednak jest matką Węży - nie wiedziała że Big Boss o całym tym klonowaniu wcale nie wiedział. Stąd bunt?

Liquid - jednak nie przeżył. To Ocelot poprzez nanomaszyny i psychoterapię przeszczepił sobie świadomość Liquida by oszukać Patriotów i wcielić swój plan w życie - chciał pozbawić Patriotów kontroli nad SOP, które miało w końcu ogarnąć całą ludzkość. Niszcząc wszystkie AI, zniszczył ich armię i stał się bohaterem - zakończył całą to ekonomię opartą na wojnach.

Trochę głupio że wszystko tłumaczono za pomocą nanomaszyn - osobowość Liquida: nano, SOP? Nano. Vamp? Także nano. Tutaj Kojima poległ bo nic ciekawszego nie chciało mu się wymyślić.

Raiden jednak żyje - a z jego ciała chyba nie została tylko czaszka i kręgosłup. Ponoć to Foxdie zmusiło go do noszenia egzoszkieletu. W końcu znajduj szczęście wraz synem i żoną.

Fabuła przypomina niejako rozciągnięte zakończenie MPO oraz MGS 2 - do wielu kwestii dało się dojść samemu i niestety w przypadku Patriotów nie ma aż tak wielkiego zaskoczenia.

Zasadniczo to opowieść o odkupieniu - Meryl i Sasaki znajdują je w sobie. Big Boss i Snake w śmierci zaś Raiden w żonie i dziecku. W sumie to mamy happy end :)
Ostatnio edytowano Pt cze 06, 08 17:34 przez SaladinAI, łącznie edytowano 1 raz
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Bizon » Pt cze 06, 08 17:33

Eva wraz z Ocelotem także się zbuntowali i postanowili pociągnąć organizację w dół od wewnątrz. Ocelot zabił Siginta w MGS 1 (tak to on był szefem DARPA) zaś Eva w jakiś sposób pozbawiła życia Para-medic poprzez Gray Foxa....tak, tak - Dr.Clark to właśnie Para-medic i to ona nadzorowała projekt LET. Jej tekst o klonowaniu w MGS 3 nabiera zupełnie nowego znaczenia.


Ehh... to ci dopiero pomieszanie z poplątaniem...

Saladin01 napisał(a):Fabuła przypomina niejako rozciągnięte zaqkończenie MPO oraz MGS 2 - do wielu kwestii dało się dojść samemu i niestety w przypadku Patriotów nie aż tak wielkiego zaskoczenia


Ja jestem zaskoczony tym, że wszystko tak łatwo się poukładało, posklejało i doszło do końca. Oczywiście tak tylko wnioskuję z tego, co napisał Saladin.
Może gdy zagram i poznam całość historii, to zmienię zdanie :)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Gac666xx » Pt cze 06, 08 17:38

Mnie sie podoba :)
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez SaladinAI » Pt cze 06, 08 18:06

Nie jest zła ale to takie w sumie podsumowanie. Pewnie jeszcze miałbym inną opinię gdybym zagrał, bo przeczytać a zobaczyć to zupełnie co innego.

Na zagranicznych forach z kolei pojawia się już dużo opinii że to najgorsza fabuła w serii - w sumie należy się zastanowić czy niektóre powroty nie są zbyt naciągane. No i okazuje się że świat metali jest bardzo mały - prawie każda postać którą spotkaliśmy to tak na prawdę mastermindy wszystkich spisków. Wystarczy spojrzeć na ekipę FOX z MGS 3. Wszyscy mówią że zachowują się jak debile a to oni stworzyli organizację rządząca światem. I to właśnie trochę mi się nie podoba. Nijak nie mogę podciągnąć postaci Zero, jego charakteru i poglądów pod całą tą filozoficzną mowę GW w MGS 2.

Aha, piąty akt nazywa się Old Sun i rozgrywa się w Outer Haven. Może dobrze nie wyczaiłem ale rozgrywa się chyba na statku czy też fortecy bazującej na Arsenal Gear.

Nie znalazłem tego też w tych dokumentach ale kłopoty Raidena chyba zaczęły się gdy ten ratował Sunny. Z kolei jego uratować miał...Dr.Madnar który okazuje się...Sokolovem...albo ja coś źle uszłyszałem.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Bizon » Pt cze 06, 08 18:09

Saladin01 napisał(a):Z kolei jego uratować miał...Dr.Madnar który okazuje się...Sokolovem...albo ja coś źle uszłyszałem.

Proszę, tylko nie to... xD
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez SaladinAI » Pt cze 06, 08 18:11

Serio. Już wcześniej to przypuszczano wszak Sokolov i Madnar są bardzo podobni i obaj pochodzą z Rosji:


Obrazek
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » Pt cze 06, 08 19:06

Ej ej ej ej... ja wiem że w temacie jest duże "SPOJLERY", ale przeglądając automatycznie wszystkie tematy, pare rzeczy mi sie w oczy rzuciło także i w tym.
Wypadałoby niektóre teksty jakoś "uniewidaczniać".
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Gac666xx » Pt cze 06, 08 19:34

Dodaj sobie ten temat do ignorowanych.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Seba » Pt cze 06, 08 21:24

Jako że z powodu braku środków w MGS4 w najbliższym czasie nie zagram bez zawahania zapoznałem się z fabułą i jestem szczerze zawiedziony. Właściwie to 3/4 tego wszystkiego było już jasne po MGS:PO. A i z żywotnością niektórych bohaterów Kojima pojechał po bandzie xD
Seba
Fire Trooper
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr maja 28, 08 21:14

Postprzez SaladinAI » Pt cze 06, 08 21:27

Wygląda więc na to że Big Boss jednak umiera na tym cmentarzu. Bez sensu pojawia się na kilka sekund, odgrywa rolę ojca po raz ostatni dając dobre rady synowi i umiera na swoim grobie? Eva także chyba ginie.

W Shadow Moses znajdziemy rozbitego Hinda oraz kawałek "The Best is Yet to Come" który rozpoczyna się gdy powracamy na tą wyspę. Wraca także Socom w ciężarówce na lądowisku.

Sasaki ma biegunkę tylko dlatego że nigdy nie używał nanomaszyn.

W SM jest około 30 zdjęć duchów do wykonania w tym Foxhound, Rexa i Liquida.

Pojawia się także grywalna retrospekcja.

Richard Doyle podkłada głos pod Big Bossa. To chyba ten sam koleś od The Fury, wystąpił także w MPO.

Jeśli skierujesz kamerę w kierunku jednej z członkiń BATBU, te zaczną pozować do zdjęcia.

Natomiast jeżeli skasujemy je za pomocą strzałek usypiającyhc dostaniemy ich twarze do odtworzenia na masce Octo. Ten kombinezon został stworzony przez DARPA, stąd ma go Octopus.

Ciało Raidena jest stworzone z części SNATCHERA(?), Jack mówi że Madnar go uratował.

Hayter pojawia się w sekwencji otwierającej. Jest to rodzaj wywiadu z żołnierzem.

Po napisach końcowych Snake i Otacon rozmawiają o dalszym losie Solida. Snake mówi że będzie dalej żyć resztkami swojej egzystencji oraz że...rzuca palenie! Otacon dalej będzie mu towarzyszył oraz opisze jego życie.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Soli_Quid » Pt cze 06, 08 21:51

Nie mogę się doczekać !!! Całe szczęście nie mam szkoły w czwartek. :D:D:D
[url="http://www.tripletags.com/profile.asp?memberID=74199"]Obrazek[/url]
Avatar użytkownika
Soli_Quid
Inkarnacja VR
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt cze 06, 08 19:49
Lokalizacja: Navan, Irlandia

Postprzez Seba » Pt cze 06, 08 21:57

Saladin01 napisał(a):Wygląda więc na to że Big Boss jednak umiera na tym cmentarzu. Bez sensu pojawia się na kilka sekund, odgrywa rolę ojca po raz ostatni dając dobre rady synowi i umiera na swoim grobie? Eva także chyba ginie.

Zgadza się. Zabija ich nowe Fox Die wstrzyknięte do ciała Snake'a razem z nowymi nanomaszynami przez Drebina, który pracuje dla Patriotów.
Seba
Fire Trooper
 
Posty: 44
Dołączył(a): Śr maja 28, 08 21:14

Postprzez SaladinAI » Pt cze 06, 08 22:17

Jeszcze kilka spraw: wszystkie AI są nazwane ( z wyjątkiem JD) po prezydentach z Góry Rushmore - G.W., T.R., T.J., A.L. JFK nie istnieje w 2014 ( o ile w ogóle istniała). Każde z AI miało określoną rolę - kontrolowały wojsko, cyfrowe informacje (GW), ekonomię, finanse. JD kontrolowało wszystkie AI.

Patrioci są zniszczeni za pomocą wirusa podobnego do tego który stworzyła Emma, a któego autorami są Naomi oraz Sunny.

Big Boss był w śpiączce dzięki Dr.Clark. Został odtworzony z ciał Liquida i Soildusa, Na końcu nad grobem The Boss ginie od Foxdie, którym zarażony jest Solid. Sam wirus ewoluował i może zabijać ludzi.

Rany Vampa są natychmiast leczone za pomocą nanomaszyn. Gdy Snake wstrzykuje mu ich nową porcję, leczenie ustaje i Raiden go zabija.

Raiden zmienia się w cyborga dlatego że wiedział o romansie swojej żony z Royem (szmata! Rozmowa z pijanym AI była jednak prawdziwa!) Raiden był na misji którą zleciła mu Eva, w której miał odzyskać zwłoki Big Bossa.

Psycho Mantis żyje (jako duch) i na zlecenie Liquida przeprał umysły BATBU tak by te dla niego służyły. Mantis także opętał jedną z członkiń.

Rose jednak wyszła z a Roya by chronić siebie i dziecko. Raiden o tym nie wiedział.

Drebin służy dla Patriotów i wstrzykuje Solidowi nowy rodzaj Foxdie - stąd Snake ma sześć miesięcy życia.

Naomi umiera. Jej życie było podtrzymywane za pomocą nanomaszyn tak ja Vampa, gdyż miała raka.

Big Boss zabija Majora Zero na cmentarzu.

Grey Fox oczywiście pracował dla Ocelota - celowo mu odciął rękę.

Sasaki zakochał się w Meryl gdy ta skopała mu tyłek w MGS 1.

Gdy Snake widzi swojego ojca obydwoje wyciągają bronie i opuszczają je gdy Zero się pojawia.

Zero stworzył AI by zastąpić członków którzy odeszli z organizacji.

Paramedic wstępuje do Patriotów gdyż chcę kontynuować swoją naukową karierę, Sigint to samo. Eva dlatego iż chce pomóc Big Bossowi który z kolei chcę spełnić wizję The Boss, tak jak Ocelot.

Konflikt w organizacji polegał na tym że Zero, Sigint oraz Paramedic chcieli raczej zastąpić Filozofów niż ich zniszczyć - sprzeciwili się więc ideałom The Boss.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Soli_Quid » Pt cze 06, 08 22:21

WOW !!!


Drugi Najlepszy post dzisiaj
[url="http://www.tripletags.com/profile.asp?memberID=74199"]Obrazek[/url]
Avatar użytkownika
Soli_Quid
Inkarnacja VR
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pt cze 06, 08 19:49
Lokalizacja: Navan, Irlandia

Postprzez Bizon » Pt cze 06, 08 22:22

Saladin01 napisał(a):Ciało Raidena jest stworzone z części SNATCHERA(?)

To tak naprawdę może nic nie znaczyć...
Stachery to bio-roboty które dostosowują swoje ciało, by się do kogoś upodobnić.
Może to oznaczać co najwyżej tyle, że jego ciało składa się z tych samych części co ciało Snatcherów.
Sam nie wiem... :)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Hebi » Pt cze 06, 08 22:47

ale po co Major Zero pojawia sie tam gdzie są jego dwaj najwięksi wrogowie ???? nie czaje

[ Dodano: Pią Cze 06, 08 22:48 ]
ps . ale on jest STARY
>>> http://oghc.blogspot.com/ <<<

"Life is complicated..."
Avatar użytkownika
Hebi
Shlasher Hawk
 
Posty: 119
Dołączył(a): N kwi 06, 08 14:27

Następna strona

Powrót do Metal Gear Solid 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron