Płaszcz!?

Wszystko o najnowszej części serii

Moderatorzy: Infernal Warrior, Snake., GM

Płaszcz!?

Postprzez SaladinAI » N paź 26, 08 19:11

Jako podstawę dla tematu, posłużę się pierwotnym wątkiem z forum GameSpotu.

Wszyscy kojarzymy płaszcza Snake'a z gry będący bezpośrednim nawiązaniem do postaci Gilliana z Snatchera. Okazuje się jednak że tytuł czyni więcej odniesień względem kwestii płaszcza, lecz mówimy tu o innej postaci. Big Boss. Jego charakterystyczny płaszcz mogliśmy obserwować na pierwszych artworkach pierwszego MGSa. Jego cyfrową wersję zobaczyliśmy dopiero w MGS 4.

Obrazek


Niby wszystko jest w porządku, prócz jednego faktu - nie widzimy go po raz pierwszy. Oto gdzie wcześniej się ukazał:

Obrazek

Nosił go Gene z Portable Ops. Samo to w sobie jest wystarczająco intrygujące. Może to zwykłe nawiązanie ale może coś więcej? Możemy mnożyć spekulacje: Big Boss przejął go jak swoiste trofeum wyniesione z walki, tak jak Patriot The Boss. Ale może być to także wyrażenie związku między obydwiema postaciami, przypominającym koncept teorii wg której spotkanie Gene'a i Big Bossa miało zaważyć na przyszłych losach projektu LET, gdzie zdecydowaniu by o sklonowaniu zwycięzcy. Najbardziej jednak prawdopodobna teza to ta iż Gene był po prostu mentorem Big Bossa, jego poglądy stanowiły podstawę dla idei Outer Heaven - w ten sposób John oddaj mu hołd.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Half » N paź 26, 08 19:23

Łee tam nie widzę żadnego ukrytego sensu. Po prostu nawiązanie do Gene'a i tyle.
Glut napisał(a):Bo gdyby nie istniały wersje pirackie, ludzie nie kupowaliby oryginałów.
Avatar użytkownika
Half
Achievementor
 
Posty: 146
Dołączył(a): N cze 08, 08 01:59
Lokalizacja: Łódź

Postprzez uci » N paź 26, 08 21:13

moge się mylić ale czy przypadkiem takie płaszcze nie nosili członkowie FoxHound?
A skoro noszą go członkowie FoxHound to możliwe że przejeli go od BB, a BB musiał go przejąć od Gene, mi się wydaje że to jest trofeum, przejete po kimś kogo BB pokonał, ale takze kim się inspirował.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Shinigami » N paź 26, 08 22:05

Właśnie, Uci dobrze mówi. Chciałbym zauważyć, że ci panowie też takie nosili ;)
Obrazek Obrazek
.: http://crazypumpkinsnest.wordpress.com/ :.
Obrazek
Be there or be square.
Avatar użytkownika
Shinigami
Olga Gurlkovich
 
Posty: 253
Dołączył(a): So wrz 29, 07 17:15
Lokalizacja: Kzhycavqa

Postprzez Gierwol Ninja » N paź 26, 08 23:53

Bardzo ciekawy temat, nie wiem co więcej można by dodać. Big Boss w MGS4 świetnie w nim wygląda. Aż sam chciałbym taki mieć.
Avatar użytkownika
Gierwol Ninja
Fire Trooper
 
Posty: 40
Dołączył(a): Pn wrz 10, 07 22:24
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez kul2 » Pn paź 27, 08 09:20

Chyba na TUSie zbierali chetnych, zaraz zaraz ile to mialo kosztowac...jakies 300 dolarow bodajze.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Re: Płaszcz!?

Postprzez Pabian01 » N mar 31, 13 22:34

Tak jak napisał Uci. Taki płaszcz nosili członkowie Sons of Big Boss. Są też arty z tak ubranym Octopusem.

PS. Wiem, wiem stary temat. Dla pewności zajrzałem do regulaminu, ale nic tam nie znalazłem :)
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do Metal Gear Solid 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron