Uderz w puchara

Wszystko o najnowszej części serii

Moderatorzy: Infernal Warrior, Snake., GM

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » N sie 26, 12 17:13

wait...

to twarzą bestii można oczarować rebeliantów?
a myślałem że tylko kolesi na 3cim akcie
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez Konsola » N sie 26, 12 20:43

W sensie rebelianta, w 3 akcie, kiedy go śledzimy. Zdarzyło mi się to w sumie przez przypadek, kiedy w BB Emblem run'ie biegałem na lajcie pomiędzy żołnierzami w masce bestii Laughting. Nagle rebeliant cwana bestia wchodzi do jakiegoś korytarzyka, ja rura za nim, a ten w ostatniej chwili się obraca, żeby sprawdzić tyły. Pospinał się, pooglądał mnie, po czym pojawiają się mu serca nad głową. Wiadomo, że człowiek się śpieszy robiąc BBE, więc czekałem niecierpliwie kiedy sobie już mnie naogląda i poleci dalej, ale niestety pomimo prób schowania się przed nim, ten nadal stał w miejscu, coś tam mruczał, a nad głową kręciły mu się serca. Pozostał mi tylko relog zapisu.
Mogłem w sumie wtedy sprawdzić, czy da mu się ofiarować jakiś item.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Uderz w puchara

Postprzez Solidny » Śr sie 29, 12 23:28

Heh to odwracanie to motyw prosto z MG2 :D. W ogóle sporo takich nawiązań, chociażby ratowanie partyzantów w akcie 2 przypomina ratowanie z pierwszego Metal Geara. Najfajniejsze jest to, że odkryłem to dopiero za trzecim przejściem. Wcześniej unikałem walki i szedłem jakimiś solnymi polami, dopiero za tym którymś podejściem wybrałem zupełnie inną, wojenną ścieżkę. Nie wiedziałem, że jest inna droga. Uwielbiam MGSy - za każdym razem można odkryć coś nowego :).
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » Cz sie 30, 12 15:41

No sam też jak dotąd omijałem tą bazę z małym jeziorkiem a szedłem przez te solne pola w akcie 2.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » Cz sie 30, 12 15:48

ogólnie akt2 jest bardzo obserzny, ja przy chyba 5tym podejściu odnalazłem dopiero zrujnowany domek z PSS w środku
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez RafalKa » So wrz 15, 12 20:54

Tak podgrzewając wątek pucharków: jaki jest status Waszej platynki :?
tzn, ile jescze godz. przed Wami aby wskoczył "graal".
Ja dorobiłem się solara, teraz robie chickena (z problemami technicznymi) gdzie chcę (przynajmniej mam zamiar) zebrać MP3, flashmanie, a później BB i cała reszta na easy co pominąłem..... i :cheers: sukces....
Obrazek
Avatar użytkownika
RafalKa
Pyro Bison
 
Posty: 133
Dołączył(a): So wrz 17, 11 17:11
Lokalizacja: Toruń
Gram: MGS4, Syphon Filter1

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » So wrz 15, 12 20:58

U mnie 52% pucharków i droga do platyny na tyle długa że postanowiłem to sobie rozłożyć na kilka przejść z bliżej nieokreślonym terminem, nie chce sobie gry obrzydzić przez np wnerwiający puchar z flashmanią.
Co do Chickena a to radzę dobrze przemyśleć zaliczanie tej rangi bo przy okazji niej można zrobić całą masę innych wymagań koniecznych do platyny.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez RafalKa » So wrz 15, 12 21:04

SALADYN napisał(a):U mnie 52% pucharków i droga do platyny na tyle długa że postanowiłem to sobie rozłożyć na kilka przejść z bliżej nieokreślonym terminem, nie chce sobie gry obrzydzić przez np wnerwiający puchar z flashmanią.
Co do Chickne a to radzę dobrze przemyśleć zaliczanie tej rangi bo przy okazji niej można zaliczyć całą masę innych wymagań koniecznych do platyny.

Tak też chcę zrobić - przygotowuję się jak do jakiegoś małego projektu (nie zrobiłem chyba jeszcze tylko analizy SWOT :D hehe)
Też się nie spieszę z robieniem wszystkiego - przedewszystkim frajda z gry - a pomału sytuacja się robi taka że jak widzę krzyżyk lub L1 na cutscenkach to mnie wgniata jak kiedyś na obcym decydujące starcie.
Obrazek
Avatar użytkownika
RafalKa
Pyro Bison
 
Posty: 133
Dołączył(a): So wrz 17, 11 17:11
Lokalizacja: Toruń
Gram: MGS4, Syphon Filter1

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » So wrz 15, 12 21:18

ja tam dopiero pierwsze podejście - solar, stealth,bandana, figurki itp. - teraz ogrywam i cieszę się z MGS2 a potem dokończe MGS4
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez Konsola » N wrz 16, 12 08:15

87%. Dziwne, bo prawie miesiąc temu też tyle miałem. Od razu po aktualizacji trofeów rzuciłem się na MGS'a, wbiłem najtrudniejsze puchary i jak zostało 6 przejść gry pod jeden emblemat, tak jedno gram właśnie miesiąc. Brakuje trochę czasu na konsolę, ale myślę, że platynę uda się wbić przed premierą Assassin's Creed 3.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » So lis 03, 12 14:37

małe sprostowanie do "you are otaku too" na sieci pisze że Snake musi przy każdym plakacie powiedzieć Akina bo inaczej nie zaliczy nam plakatu jako zobaczonego. W akcie 3cim 2 ostatnie plakaty zobaczyłem bez wypowiadania Akina i trofeum wpadło.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » So lis 03, 12 14:51

Sprostowanie sprostowania, w opisie pisze że:

czekając aż Snake dany plakat skomentuje lub wyrazi dźwiękiem aprobatę.


Więc mogłeś nie usłyszeć tego dźwięku bo u mnie Snake raz zamruczał innym razem westchnął a obok rebelianci naparzali się z PMC ale możliwe że ta aprobata nie jest konieczna do pucharu, po prostu lepiej się upewnić żeby nie trzeba tego powtarzać.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » So lis 03, 12 16:37

w akcie 2gim na pewno mi powiedział "akina" przy 3cim plakacie miałem akurat Caution i strażnicy nawoływali się przez Radio więc nic nie słyszałem , ale trofeum mi wpadło jak tylko rzuciłem okiem na 4ty plakat
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » So lis 03, 12 16:43

U mnie nawet podczas alarmu Snake zamruczał i zaczął odzyskiwać psyche, może to właśnie po efekcie odnawiania tego paska można poznać że plakat jest zaliczony.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez Konsola » Wt lis 06, 12 13:05

Też miałem spore problemy z tym trofeum, ponieważ biegałem jak głupi po trzecim akcie myśląc, że bez komentarza Snake'a plakat nie jest zaliczony, a niestety nie miałem jak odzyskiwać psyche, ponieważ była w 100%.
PS. Taki mały szpan, przed pięcioma minutami wbiłem w końcu platynę. Oczywiście standardowo na początku wbiłem wszystkie najtrudniejsze rzeczy, czyli BigBoss Emblem i Chicken'a, po czym 2 miesiące przerwy i wielki powrót. Satysfakcjonujący calak.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » Śr lis 07, 12 19:41

u mnie mignęła właśnie Flashmania, fajnie było przy okazji obejrzeć znów wszystkie cutscenki, kilka wątków nawet mi powskakiwało na swoje miejsca na które nie zwracałem uwagi grając jakiś czas temu.
Zostały tylko alarm z corps camo, huragan z tanegashimy i MP3jki
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez Konsola » Cz lis 08, 12 11:27

Też z dużą przyjemnością robiłem Flashmanię, bo ostatni raz niektóre cut-scenki oglądałem kilka lat temu. Pewnie gdyby mi nie siadła to bym się poirytował, no ale na szczęście wszystko się udało.
uci napisał(a):u mnie mignęła właśnie Flashmania, fajnie było przy okazji obejrzeć znów wszystkie cutscenki, kilka wątków nawet mi powskakiwało na swoje miejsca na które nie zwracałem uwagi grając jakiś czas temu.
Zostały tylko alarm z corps camo, huragan z tanegashimy i MP3jki

Heh, alarm i Tanegashima to kwestia kilku minut. Na dobrą sprawę duża ilość trofeów z MGS'a 4 jest połączona właśnie z mp3. Robiąc te wszystkie przejścia zdobędziesz Corpse Camo., czy od niechcenia kasę na Tanegashimę i wiele innych pucharów.
Jak byłem w jakiejś połowie drogi do platyny to uważałem, że przesadzili z tymi wszystkimi emblematami, za długo z tym zejdzie, BigBoss za trudny, a jak już wpadła platyna to marzy mi się jakieś mega hardkorowe trofeum z multi. Coś jak wszystkie premie z Assassin's Creed'a Brotherhood, czy maksymalny poziom w GTA4. No ale niestety, cieszmy się, że i tak po tylu latach dostaliśmy puchary do tej gry.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » Cz lis 08, 12 11:37

cropse camo i tanegashima wpadly przy 3cim podejsciu , zostalo mi teraz 7 podejsc na 1 mp3 - co jest masakrycze szczegolnie że i bronie i face camo i inne pierdoły nawet nie wymagały 100% zdobycia danego sprzetu, ale cóż kiedys juz sie to zrobilo to teraz bedzie latwiej
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez Konsola » Cz lis 08, 12 11:56

Najgorsze jest wbijanie alarmów i kontynuacji. Piszesz, że już to wszystko kiedyś zaliczyłeś, ale być może przyda Ci się mój sposób na alarmy.
Pierwszy akt, miejsce gdzie spotykamy Mk. II. Na lewo od wejścia do tych piwnic nadjeżdża opancerzony pojazd. Wybijasz każdego z żołnierzy po czym dajesz się zauważyć przez to "działko" i od razu rura za niego. Alarm spada, zaczynasz strzelać, ponieważ działko zacznie wracać na swoją pozycję (domyślnie patrzy przed siebie) i znowu alarm. Bieg przed maszynę, kucnięcie, koniec alarmu - wystarczy wstać i jest kolejny alert, bieg na tyły i tak do 75. Całkiem szybki sposób.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » Cz lis 08, 12 15:58

ja wynalazłem inną miejscówkę - advent palace - jak już wejdziesz do środka to kiedy wychodzisz lądujesz na placyku gdzie walczą ze sobą rebelianci z PMC - wyskakujemy kosimy 2 PMCków (+alarm) kiedy giną alarm dość szybko się wyłącza (można się po prostu schować za rogiem) a po chwili wybiega dwóch nowych i powtarzamy do skutku. Dobre miejsce na kontynuacje to Akt 2 końcówka jak Gekko rozwalają targowisko, wystarczy wbiec na targ i poczekać kilka sekund na Solid Normal wystarczą 2 kopniaki od Gekko by umrzeć. 3-4 kontynuacje na minutę.

Kamuflarze które można zassać z neta tez są całkiem pomocne - Metal Camo zmniejsza obrażenia - doskonały na walki z bossami, a Haven Camo przydaje sie kiedy chcemy np. snajperka skosić dużą ilość wrogów bez bycia zauważonym (stojąc w miejscu mamy 99% camo index)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez Konsola » Cz lis 08, 12 17:29

Napisałem Ci tylko o moim sposobie na alarmy, a nie kontynuacje, bo pomyślałem, że stosujesz ten chyba najszybszy:
-ostatnia Bestia, początek walki, Meryl zalicza headshot'a.
-walka z Raging Raven, też początek, szybki sprint do jakiegoś okna i fikołek.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » Cz lis 08, 12 21:03

o spoko, głównie i tak kurczaka z pobocznymi już mam, teraz lecę z BB, po 2 godzinach dotarłem do pościgu na motorze i zaczęło się kontynuowanie
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez Konsola » Cz lis 08, 12 21:26

Ja w BB miałem dwa problemy. Sam początek drugiego aktu, no po prostu chyba milion restartów. Nie wiem czemu, chyba im dalej, tym byłem mniej ostrożny, śpieszyłem się. Druga sytuacja to oczywiście pościg na motorze. Tutaj kluczem do sukcesu okazało się strzelanie w beczki, żeby wyeliminować wrogów. Do tego z 3 różne filmiki na YT i jakoś poszło.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » Cz lis 08, 12 21:30

Ja tam alarmy i zgony robiłem na Shadow Moses, dając się zauważyć Dwarf Gekko z hangaru a zgony w tym korytarzu gdzie w MGS1 było mnóstwo kamer z karabinami, wystarczy wskakiwać do odkrytej pułapki.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez Recoil » Cz lut 21, 13 21:33

Dziś udało mi się dobić do 91%. Reszta, czyli Dźwięki pola bitwy i oczywiście platyna sama w sobie jest poza moim zasięgiem ze względu na BB emblem. I tak jestem zadowolony :)
Calm down People!
It's just a little Lie.

Warning Shot!
Obrazek
Avatar użytkownika
Recoil
Vulcan Raven
 
Posty: 185
Dołączył(a): N lis 23, 08 10:24
Lokalizacja: Perdition City
Gram: The Last of Us

Re: Uderz w puchara

Postprzez RafalKa » N wrz 22, 13 14:33

Tadammm i wpadła platynka,
Jako że nie łowie pucharków jest to pierwsza i jakże cenna :)
Obrazek
Avatar użytkownika
RafalKa
Pyro Bison
 
Posty: 133
Dołączył(a): So wrz 17, 11 17:11
Lokalizacja: Toruń
Gram: MGS4, Syphon Filter1

Poprzednia strona

Powrót do Metal Gear Solid 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron