Uderz w puchara

Wszystko o najnowszej części serii

Moderatorzy: Infernal Warrior, Snake., GM

Re: Uderz w puchara

Postprzez SaladinAI » Pn sie 06, 12 11:01

Wszystkie trofea z fabularnymi:

Spoiler:
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » Pn sie 06, 12 18:26

No bez jaj spoiler dla tak starej gry której to forum jest zresztą poświęcone.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » Pn sie 06, 12 20:15

pamiętam kiedyś były 1 kwietniowe fejki o trofeach w MGS4 - buziak od ocelota i krąg w zbożu tez się tam pojawiał:D
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » Pn sie 06, 12 23:44

Stare save'y są niestety bezużyteczne.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez Bushiken » Wt sie 07, 12 02:00

Czy ktoś mógłby zweryfikować to co podają na PS3trophies.org??
Wspominają tam, że aby zdobyć platynową trofkę, nie tylko należy zdobyc wszystkie inne ale także mieć wszystkie emblematy.
Nie pasuje mi to, ponieważ platynkę zawsze wymagała jedynie zdobycia wszystkich trofek.
Ahh jak miło wrócić na forum po 3 latach :) :pirate:

Editka. Już znalazłem odpowiedź. Niestety aby zdobyć utwór Snake Eater musimy mieć wszystkie emblematy. :(
Avatar użytkownika
Bushiken
Revolver Ocelot
 
Posty: 160
Dołączył(a): Wt sie 28, 07 13:14
Lokalizacja: Łomianki

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » N sie 12, 12 00:13

Póki co wychodzi na to że każdy puchar ma w ikonce inny znaczek Kanji, trzeba będzie sie dowiedzieć co oznaczają.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez SaladinAI » Pt sie 17, 12 17:34

To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Uderz w puchara

Postprzez Recoil » So sie 18, 12 11:21

Mam wątpliwości jeśli idzie o puchar "I am THE expert on weapons". Otóż w spisie trofeów widnieje info (podobnie w pucharze ze wszystkimi kawałkami do Ipoda), że bronie muszą być zdobywane w tradycyjny sposób a nie za pomocą kodów (jak sugeruje opis). Zgadza się? Patriota trzeba zdobyć razem z emblematem Big Boss, lub za pomocą kodu. Trochę lipa, jakby wystarczyło wpisać kod...
Calm down People!
It's just a little Lie.

Warning Shot!
Obrazek
Avatar użytkownika
Recoil
Vulcan Raven
 
Posty: 185
Dołączył(a): N lis 23, 08 10:24
Lokalizacja: Perdition City
Gram: The Last of Us

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » So sie 18, 12 18:11

I dlatego Patriot i taki Desert Eagle Long Barrel nie liczą się do tego pucharu, trzeba zdobyć wszystko poza tym a przynajmniej tak rozsądek nakazuje rozumować ten spis, w przypadku pucharu z utworami do ipoda jest taki problem że na utwór Snake Eater nie ma żadnego kodu więc albo twórcy zapomnieli wspomnieć że ten utwór się nie liczy albo rzeczywiście trzeba go zdobyć.
Te trofea dopiero zweryfikują się z czasem póki co przyjmujemy że bronie za kody odpadają z listy do pucharu ale jednocześnie przyjmujemy że trzeba zdobyć emblemat Big Boss dla tego jednego utworu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » So sie 18, 12 21:15

cóz mam zamiar zabrac sie za chicken run więc postaram się zgarnąć all utwory jakie mozna znaleść w grze i stwierdzimy co z tym SE
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » So sie 18, 12 22:27

uci napisał(a):cóz mam zamiar zabrac sie za chicken run więc postaram się zgarnąć all utwory jakie mozna znaleść w grze i stwierdzimy co z tym SE


Właśnie robię dokładnie to samo :D

A tak btw wygląda na to że flashbacki się zbiera, znaczy się chyba trzeba obejrzeć wszystkie 273 obrazki przy czym gdy ukończyłem wczoraj MGS4 to miałem na koniec 221 flashbacków a teraz po pierwszym akcie już 260.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » N sie 19, 12 08:14

też tak czytałem, że flashbacki się zapisują i przechodzą
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » N sie 19, 12 09:33

A teraz niespodzianka, flashbacki to nie tylko te momenty podczas scenek gdzie mashuje się X ale także wszystkie momenty na Shadow Moses gdzie słyszymy np Liquida przy wraku Hind'a, Millera w szybie wentylacyjnym albo Campbella AI w kręgu zrobionym przez UFO.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez Recoil » N sie 19, 12 10:50

SALADYN napisał(a):A teraz niespodzianka, flashbacki to nie tylko te momenty podczas scenek gdzie mashuje się X ale także wszystkie momenty na Shadow Moses gdzie słyszymy np Liquida przy wraku Hind'a, Millera w szybie wentylacyjnym albo Campbella AI w kręgu zrobionym przez UFO.



HA! Tak coś właśnie czułem, że samo wciskanie X byłoby za proste ;)

A wracając do broni... Nie jestem specjalnie doświadczony w masterowaniu gier dla trofeów, ale o ile wiem istnieje możliwość zablokowania niektórych pucharków przez jakieś kody. Czy może być tak, że puchar dotyczy zdobycia wszystkich broni BEZ kodów, czyli tradycyjną metodą mozolnego zdobywania emblematu Big Bossa, a wpisanie kodu po prostu blokuje puchar? No bo przecież już wtedy nie zdobędziemy go normalnie. Ergo - dla gry nie zdobędziemy go już w ogóle bo dostaliśmy go wpisując kod.
Calm down People!
It's just a little Lie.

Warning Shot!
Obrazek
Avatar użytkownika
Recoil
Vulcan Raven
 
Posty: 185
Dołączył(a): N lis 23, 08 10:24
Lokalizacja: Perdition City
Gram: The Last of Us

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » N sie 19, 12 16:37

było by za łatwo:D
jeszcze mamy flashbacki w tutorialach i podobno sekretnego flashbacka jak raidena miażdży Haven.


swoją drogą ktoś już na świecie klepnął platynę?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » Pn sie 20, 12 00:16

uci napisał(a): i podobno sekretnego flashbacka jak raidena miażdży Haven.


???
A można dokładniej wiedzieć o co chodzi ?

uci napisał(a):swoją drogą ktoś już na świecie klepnął platynę?


Dobrze wiesz że na świecie są maniaki z kupą wolnego czasu, kontem w banku wypchanym pieniędzmi rodziców i bez żadnych zmartwień czy obowiązków więc sądzę że tak zwłaszcza że już wyszła cała masa szczegółowych poradników na youtube i innych portalach growych.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » Pn sie 20, 12 05:15

no obiło mi się o uszy na portalach że podczas miażdżenia Raidena (rozmowa z rose) jest ukryty flashback podczas którego nie widać Xa
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » Pn sie 20, 12 12:19

Sprawdzę przy najbliższej okazji.
Mam też małe pytanko, można członkowi ruchu oporu w akcie 3 dać rationki ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez Konsola » Pn sie 20, 12 16:55

uci napisał(a):było by za łatwo:D
jeszcze mamy flashbacki w tutorialach i podobno sekretnego flashbacka jak raidena miażdży Haven.


swoją drogą ktoś już na świecie klepnął platynę?

Mogę się pochwalić, że moja platyna to tylko kwestia czasu, ponieważ dwie "skillowe" sprawy mam już za sobą. Chodzi oczywiście o Flashback'i i BigBoss Emblem. Na świecie to już dawno wymiatacze wbili platyny. Sam przygodę z trofeami z MGS'ie zacząłem tydzień po patch'u i obserwowałem przez ten czas zmagania ludzi na YourGamerCards i chyba w pierwsze 7 dni wpadły calaki.
Odnośnie flashback'ów, jest na forach ich lista odnośnie każdego aktu:
Act 1: 40
Act 2: 105
Act 3: 143
Act 4: 205
Act 5: 271
Warto tutaj dodać, że mój stan kiedy wpadło trofeum równał się 280. Wątpię czy ktoś się potrudzi o przechodzenie całej gry z flashback'ami z Shadow Moses i bez, z ukrytymi i bez nich.
Osobiście przy każdym "X" dosyć szybko mashowałem pada w celu obejrzenia każdej migawki, bo jest ich zazwyczaj kilka. Zaliczyłem to dziwne pole, kiedy szukamy Naomi. Na Shadow Moses wszystkie możliwe wspomnienia, łącznie z założeniem Mk23.

uci napisał(a):no obiło mi się o uszy na portalach że podczas miażdżenia Raidena (rozmowa z rose) jest ukryty flashback podczas którego nie widać Xa

Dobrze Ci się obiło. Kiedy Raiden jest miażdżony następuje flashback rozmowy z Rose. Jest ich tam nawet kilka, chyba z 5, ale to i tak nie wszystko. Kiedy pokonamy Screaming Mantis i rozpocznie się rozmowa z Psycho Mantis'em pojawia się kolejny sekretny flashback z Hideo Kojimą.

Eh, zostały mi tylko te nudne przejścia w celu zdobycia po jednym emblemie, a jest ich chyba z 6, dramat.

EDIT:

SALADYN napisał(a):Sprawdzę przy najbliższej okazji.
Mam też małe pytanko, można członkowi ruchu oporu w akcie 3 dać rationki ?

Ale po co? W celu zaliczenia emblematu za 50 "podarunków"?
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Uderz w puchara

Postprzez Gillian » Pn sie 20, 12 19:37

Nie zrozumiem chyba nigdy tego platynowania. Skoro mowisz ze zostalo 6 nudnych przejsc to po cholere je robic skoro sa nudne? Nie lepiej poswiecic ten czas na cos co nie jest nudne?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Uderz w puchara

Postprzez Konsola » Pn sie 20, 12 20:24

Dobrze to ująłeś - chyba nigdy nie zrozumiesz platynowania.
Przechodzenie całej gry po raz sam nie pamiętam który jest nudne, z oczywistych względów, jeśli jeszcze robi się to po jeden emblem typu mniej alarmów niż, więcej zabić niż. Bez porównania do emblematu typu BigBoss, ale właśnie o to chodzi w trofeach, czasami się robi rzeczy nudne jak te przejścia, czy farming w jRPG item'u z dropem 0,0001% po to, żeby wycisnąć z gry 100%, wszystko co się da, a to z kolei np. po to, bo lubi się grać czy dla satysfakcji, ale to już chyba temat na osobny dział.
PS. Jeśli nawet nie nazywać tych przejść jako nudne, to na pewno nie są one ciekawe. Zna się każdą cut-scenkę, miejsce każdego żołnierza. Gra się dla platyny w grę, w której granie sprawia przyjemność. Właśnie m.in. do takich użytkowników jest kierowany system trofeów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » Wt sie 21, 12 01:00

Konsola napisał(a):Ale po co? W celu zaliczenia emblematu za 50 "podarunków"?


Dokładnie po to, robię sobie akurat chicken run więc chciałem w to jedno przejście zmieścić jak najwięcej emblematów a ten z Blue Bird idealnie pasuje do tak długiego zaliczania gry, tylko że ja mądry rozdałem 44 przedmioty i poszedłem sobie dalej, teraz jestem po walce z Octopus a przed śledzeniem Naomi i nie ma jak się wrócić do Vista Mansion żeby komuś coś dać.
I tak mnie na pewno czeka jeszcze parę przejść ale wolałem mieć to za sobą.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » So sie 25, 12 23:03

Trofeum z flashbackami jest denerwujące, zamiast oglądać scenki patrze w róg ekranu i trzaskam w ten X ale i tak przy drugim podejściu puchar nie wpadł a wydawało mi się że nie ma szans że coś pominąłem.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez uci » N sie 26, 12 07:30

tak swoją droga we flashbacki wchodzą wszystkie sceny z X w grze + te niewidoczne podczas przygniatania Raidena + wspomnienia na shadow moses + flashbacki w briefingach (łącznie z tym 1wszysm który pomijamy w grze) ???
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Uderz w puchara

Postprzez Konsola » N sie 26, 12 09:11

SALADYN, uci, wydaje mi się, że bardzo dokładnie odpowiedziałem na Wasze pytania kilka postów wyżej.

Trofeum z flashbackami jest denerwujące, zamiast oglądać scenki patrze w róg ekranu i trzaskam w ten X ale i tak przy drugim podejściu puchar nie wpadł a wydawało mi się że nie ma szans że coś pominąłem.

Zgadzam się w 100%. Grając w grę po raz pierwszy ever, nie ma szans na flashback'i, bardzie Nas interesuje cut-scenka. Nie ukrywam, że było podobnie podczas wbijania trofeów, gdzie te wszystkie przerywniki widziałem kilka dobrych lat temu i ciężko było skupić się na wypatrywaniu "X".
Dokładnie po to, robię sobie akurat chicken run więc chciałem w to jedno przejście zmieścić jak najwięcej emblematów a ten z Blue Bird idealnie pasuje do tak długiego zaliczania gry, tylko że ja mądry rozdałem 44 przedmioty i poszedłem sobie dalej, teraz jestem po walce z Octopus a przed śledzeniem Naomi i nie ma jak się wrócić do Vista Mansion żeby komuś coś dać.
I tak mnie na pewno czeka jeszcze parę przejść ale wolałem mieć to za sobą.

Przepraszam, że odpowiedź dopiero teraz, ale po mocnym przyciśnięciu MGS'a, miałem przerwę tygodniową od gry. Odnośnie podarunków dla rebelianta - naprawdę nie wiem czy by to działało. W sumie mógłbyś się przebrać za jakąś bestię i go oczarować, po czym spróbować wręczać item'y, ale czy byłaby taka możliwość - nie mam pojęcia. MGS'a i tak trzeba przejść 8 razy, jeżeli celujemy w 100%, więc z tym emblematem nie będzie problemu.
Nie zrób tylko takiej głupoty jak ja: pierwsze przejście for fun i uzbieranie sporu rationów, drugie przejście Chicken + inne emblemy i chyba 70 rationów i nie wiem co mi odbiło siłować się z BigBoss'em. Oczywiście całe ammo i itemki zredukowane do minimum, a nie ukrywam, że były farmione właśnie pod ten emblemat. Chciałem mieć pewność, że mam 50+. Pomyślałem, że po przejściu na BigBoss Extreme i zrobieniu NG+ na Easy wszystko wróci do normy, a tutaj elegancko w plecaku 3 rationy. Eh.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » N sie 26, 12 15:54

Dałem sobie póki co spokój z tym emblematem i po prostu zrobię go przy okazji tak tylko z ciekawości pytałem.
Co do flashbacków to są ludzie którzy trofeum maja a zarzekają się że nie zobaczyli wszystkich tych na Shadow Moses, ja sam na pewno ominąłem jeden ale obejrzałem go już wcześniej a ponoć wystarczy każdy flashback obejrzeć tylko raz podczas kilku przejść więc widzę trzy możliwości, albo trzeba to zaliczyć przy jednym walktrough, coś nieświadomie pominąłem lub jest jeszcze jakiś flashback o którym nie mam pojęcia.
Teraz gram dla paru kolejnych emblematów, jednego utworku i dobiciu co prostszych trofeów więc kiedy dojdę do tego pominiętego flashbacka to się zweryfikuje, po prostu nie widzę możliwości żeby po dwóch przejściach można wciąż mieć któreś z tych wspomnień pominięte.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez Konsola » N sie 26, 12 16:04

A jaką masz liczbę flashback'ów w statystykach na koniec każdego aktu?
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » N sie 26, 12 16:20

Grając wciąż na tym samym slocie już ponad 400.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Uderz w puchara

Postprzez Konsola » N sie 26, 12 16:29

Dziwne. Wydawało mi się, że powtarzające się flashback'i nie zliczają się. Mogę to niemal potwierdzić w 80%, ponieważ jak zaliczyłem 280 przy drugim przejściu, tak po szóstym dalej mam 280, a chyba czasami klikałem "X" for fun.
Widzę tylko jedno rozwiązanie. New Game na nowym slocie i obserwowanie statystyk, które podałem wyżej - Act 1: 40, Act 2: 105, Act 3: 143, Act 4: 205, Act 5: 271.
Jeżeli po którymś akcie będziesz miał mniej - cóż, load i próbowanie do skutku. Po wbiciu trofeum za flashback'i wrócisz do zapisu z emblematami.
PS. Jeśli chcesz, mogę Ci podesłać 3 źródła z opisem flashback'ów z których korzystałem. Co prawda każde niestety lekko różni się od pozostałych, ale kompletując wszystko ja wbiłem puchar.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Uderz w puchara

Postprzez SALADYN » N sie 26, 12 16:43

Dzięki za chęci ale umiem korzystać z google i do tego mam poradnik z MGS4.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron