frog figure?wtf?

Wszystko o najnowszej części serii

Moderatorzy: Infernal Warrior, Snake., GM

frog figure?wtf?

Postprzez knubble » N paź 17, 10 14:12

Witam. Chciałem się dowiedzieć co to jest frog figure ktorą zdobyłem pokonując oddział frogg tylko i wyłącznie pistolem na strzałki( I akt) ;p. prosze o info. Jesli temat juz był to prosze o link i przepraszam.

p.s Przechodzę gre bez zadnego killa dlatego przy okazji: czy podczas strzelania z czołgu
( końcówka 2 aktu) jak zabijam roboty i te niby zombi to jest liczone?
knubble
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): So cze 28, 08 14:06

Postprzez SALADYN » N paź 17, 10 15:53

Ci ludzie są liczeni w statystykach wiec żeby sie ich pozbyć z Stryker'a używaj CQC lub lepiej strzelbę z amunicją gumową , co do lalki Frog to niestety sam nie pamiętam do czego ona służyła (zdaje się że to tylko zwykła lalka jest i nie ma zastosowania) ale pewno zaraz ktoś to wyjaśni.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez knubble » N paź 17, 10 18:10

a gekko tez są w to liczeni ?;/
Jak zebrałem tą frog figure to pojawił sie napis ze to dobry prezent dla Sunny ;]
knubble
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): So cze 28, 08 14:06

Postprzez uci » N paź 17, 10 20:09

Figurki potem leżą obok TV w kuchni w samolocie.

ogólnie za wszystkie 5 figurek (po 1 za każdego bossa) dostanie Solar Gun, bonusowa broń przydatną w kilku miejscach.
Dobre rady:

Ludzie "zombie" są wliczani w staty, Gekko i inne maszyny już nie.
Podczas ucieczki jak wchodzą na pojazd to uzywaj CQC i uważaj by nikogo karabinem nie skosić.
Dwa walcząc z Bestiami nie musisz się bawić z amunicją usypiającą. Kiedy są w pancerzu wal do nich czym popadnie, a usypiaj dopiero jak z niego wyjdą. Zniszczenie pancerza normalną bronia niewlicza się w zabójstwa.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez knubble » N paź 17, 10 22:30

super. dzięki panowie
knubble
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): So cze 28, 08 14:06

Postprzez SALADYN » Pn paź 18, 10 12:46

uci napisał(a):Zniszczenie pancerza normalną bronią nie wlicza się w zabójstwa.


Ale za zniszczenie pancerza bronią Non lethal dostajesz lalkę właśnie pokonanego przeciwnika.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez uci » Pn paź 18, 10 23:07

No tak, ale jednak nie wlicza się do żadnych kill rate. Ale racja, zapomniałem o tym wspomniec.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: frog figure?wtf?

Postprzez Pabian01 » Śr wrz 05, 12 16:30

2 akt, "celowniczek na szynach". Na koniec aktu miałem 5 killi. Chyba za tych gości w egzoszkieletach, ale jak strzelalem do nich z mosin nagat to nie reagowali. Więc pytanie brzmi jak się ich pozbyć ?

Przy okazji: po załatwieniu Laughing Octopus (oczywiście non lethal) zapomniałem zebrać lalki :/ Myślałem, że po walce leży obok domku. Eh...
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: frog figure?wtf?

Postprzez SALADYN » Śr wrz 05, 12 16:53

Gości w Powered Suit najlepiej unieszkodliwić Chaff Grenade, co do lalek to tylko te od Frogs i Crying Wolf można zebrać po walce z piękną, po reszcie walk jest scenka i wyjście z lokacji do której nie da się już powrócić a lalka Octopus znajduje się na łóżku podczas walki z piękną, oj nie czytało się poradnika na głównej.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: frog figure?wtf?

Postprzez Pabian01 » Śr wrz 05, 12 17:00

Teraz już będę pamiętał o tych lalkach :P
Chaff Grenade ? Z tego co pamiętam to jest ich bardzo mało w grze (chyba nie można ich kupić). Mam nadzieję, że jeden wystarczy.
Oj nie ma mnie już na głównej od kilku lat :P Jedynie teraz wbijam na chwilkę ze względu na Zerowe Grunty. Zresztą do poradnika raczej zagląda się w ostateczności.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: frog figure?wtf?

Postprzez SALADYN » Śr wrz 05, 12 17:09

Pabian napisał(a):Oj nie ma mnie już na głównej od kilku lat :P Jedynie teraz wbijam na chwilkę ze względu na Zerowe Grunty.


W taki zajrzałbyś czasem i machnął jakiś komentarz bo nam z Salem01 czasami tam smutno tak we dwóch.

Pabian napisał(a):Chaff Grenade ? Z tego co pamiętam to jest ich bardzo mało w grze (chyba nie można ich kupić). Mam nadzieję, że jeden wystarczy.


Niestety nie da się, do zdobycia tylko na Shadow Moses.

Pabian napisał(a): Zresztą do poradnika raczej zagląda się w ostateczności.


Normalnego tak ale nie pucharowego zwłaszcza że często zdarzają się niedopowiedzenia w opisie z menu konsoli.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: frog figure?wtf?

Postprzez Pabian01 » Śr wrz 05, 12 17:36

Tylko na Shadow Moses ? Hmm, ja chyba już mam 1 czy 2. Jeśli się mylę i nie mam żadnego to znaczy, że za pierwszym razem nie da się przejść gry bez zabijania nikogo ? Czy może jest inny sposób na tych gości w combat suitach ?
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: frog figure?wtf?

Postprzez uci » Śr wrz 05, 12 18:29

wydawalo mi sie ze 2 chaffy byly tez w akcie 2gim na początku.

co do kolesi w powersuitach wystarczy ich olać, po 2 minutach Drebin sam wyjeżdża z vista mansion.
Wystarczy się skupić na zwykłych żołnierzach
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: frog figure?wtf?

Postprzez Recoil » Śr wrz 05, 12 20:43

Pabian napisał(a):Tylko na Shadow Moses ? Hmm, ja chyba już mam 1 czy 2. Jeśli się mylę i nie mam żadnego to znaczy, że za pierwszym razem nie da się przejść gry bez zabijania nikogo ? Czy może jest inny sposób na tych gości w combat suitach ?


Miałem ten problem gdy chciałem przejść Shadow Moses bez wszczynania alarmu. 5Chaffów to nieco mało. Ratuje chyba tylko bandana...
Calm down People!
It's just a little Lie.

Warning Shot!
Obrazek
Avatar użytkownika
Recoil
Vulcan Raven
 
Posty: 185
Dołączył(a): N lis 23, 08 10:24
Lokalizacja: Perdition City
Gram: The Last of Us

Re: frog figure?wtf?

Postprzez SALADYN » Śr wrz 05, 12 20:50

Ekwipunek przechodzi do nastepnej rozpoczętej gry a więc i chaffy można pofarmić na bezproblemowe zaliczenia Shadow Moses na wyższych poziomach trudności.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: frog figure?wtf?

Postprzez Konsola » Śr wrz 05, 12 21:04

Akiba też może nieco wspomóc Chaff'ami. Niestety wymagane jest ponowne przejście gry i posiadanie co najmniej jednego granatu z tego rodzaju. Ubieramy wtedy w.w. Chaff i biegamy obok Akiby, kucamy przed Nim, załączamy/wyłączamy granat. Po chwili Akiba podrzuci Nam trochę sprzętu (2x Chaff Grenade). Dobre do farmienia tego przedmiot i rationów, np. pod emblemat. Stajemy przed nim i klikamy L2/R2 nonstop.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: frog figure?wtf?

Postprzez Pabian01 » Śr wrz 05, 12 21:34

Się temat rozkręcił :P
Recoil - bez przesady. Jak dobrze pamiętam to bez chaffów da się to przejść. Rzucałem granatami Smoke, a one biegły do niego.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: frog figure?wtf?

Postprzez RafalKa » Śr wrz 05, 12 23:46

Pabian napisał(a):Się temat rozkręcił :P
Recoil - bez przesady. Jak dobrze pamiętam to bez chaffów da się to przejść. Rzucałem granatami Smoke, a one biegły do niego.

Podobnie robiłem tyko z magazynkami do AK :)
Obrazek
Avatar użytkownika
RafalKa
Pyro Bison
 
Posty: 133
Dołączył(a): So wrz 17, 11 17:11
Lokalizacja: Toruń
Gram: MGS4, Syphon Filter1

Re: frog figure?wtf?

Postprzez uci » Cz wrz 06, 12 08:56

dwarfy w pierwszym hagarze da się spokojnie ominąć idąc szybem , a co chaffów u akiby to trzeba sprawdzić ten patent
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: frog figure?wtf?

Postprzez Konsola » Cz wrz 06, 12 15:15

Patent jak najbardziej działa, ponieważ farmiłem Chaff'y w ten sposób na mój BigBoss Emblem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Konsola
Ultra Box
 
Posty: 89
Dołączył(a): Śr cze 24, 09 15:33
Lokalizacja: Kraków

Re: frog figure?wtf?

Postprzez Pabian01 » Pt wrz 21, 12 08:45

Do tego momentu z power suitami mam 2 chaffy. Jednak teraz się zorientowałem, że podczas tego fragmentu ma nieskończoną amunicję, więc nie będzie problemu :P
BTW. Nie wiem czy tak było w zamierzeniach twórców, ale przy ostatnim Gekko w akcie, tym co stoi na końcu targowiska, jest dziwne "pole siłowe" :D Każda rakieta w niego wystrzelona zaraz przed nim odbijała o 90 stopni w górę.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: frog figure?wtf?

Postprzez uci » Pt wrz 21, 12 09:53

to nie pole siłowe - to gekko z radarem który działa jak tarcza Fortune, rakiety lecące w jego stronę omijają go, identyczną ma ten gekko w shadow moses co przyjeżdża windą.

No i mówię ci Pabian - scenkę z powiersutiami można olać, po 1,5 minucie Drebin sam wyjeżdża nieważne czy powersutiy są czy ich nie ma :]
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: frog figure?wtf?

Postprzez SALADYN » Pt wrz 21, 12 12:57

uci napisał(a):to nie pole siłowe - to gekko z radarem który działa jak tarcza Fortune, rakiety lecące w jego stronę omijają go, identyczną ma ten gekko w shadow moses co przyjeżdża windą.


Patrz a ja zawsze myślałem że to jakaś zagrywka z strony twórców że niby pancerz reaktywny i się wszystkie rakiety odbijają żeby nie było za łatwo eliminować wszystkie gekko podczas gry, czyli na wszystkie inne jaszczurki wystarczy javelin prosto w pysk ?

uci napisał(a):No i mówię ci Pabian - scenkę z powiersutiami można olać, po 1,5 minucie Drebin sam wyjeżdża nieważne czy powersutiy są czy ich nie ma :]


Tu chodzi o powstrzymanie ich od strzelania na wyższym poziomie trudności a nie pchnięcie akcji dalej.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: frog figure?wtf?

Postprzez uci » Pt wrz 21, 12 13:59

mega celni to oni nie są, a co do gekko to już niepamiętam - więm że 1 naładowany strzał z railguna kończył walkę, co do Javelina chyba też
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: frog figure?wtf?

Postprzez Pabian01 » Pn wrz 24, 12 13:32

Tak jak napisałem. Mamy nieograniczony zapas chaffów, więc możemy nimi rzucać ile wlezie.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: frog figure?wtf?

Postprzez uci » So lis 03, 12 12:44

wrócę tylko jeszcze do chaffów - bo może się komuś przydać - robię sobie Chicken Run i na 100% Chaffy znajdują się też w Akcie 2 (całkiem na tyłach zabudowań na samym początku) i w akcie 3 (ale już dokładnej lokalizacji nie podam bo trafiłem na nie przypadkiem siejąc chaos i zniszczenie - na bank 2 sektor miasta)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: frog figure?wtf?

Postprzez Curtis » Cz cze 20, 13 13:35

Wiem że stary temat i pewnie nikt już na to nie zwróci uwagi :P Ale jak nie strzelasz do gości w kombinezonach to Drebin w końcu sam pojedzie do przodu i w ten sposób nie tracisz ani chaffów ani nie musisz ich zabijać.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: frog figure?wtf?

Postprzez Pabian01 » Cz cze 20, 13 14:40

Curtis tak, ale oni wtedy uszkodzą Ciebie ;)
Jak mamy nieskończoną ilość chaffów to nie ma sensu ich oszczędzać.

Pabian napisał(a):BTW. Nie wiem czy tak było w zamierzeniach twórców, ale przy ostatnim Gekko w akcie, tym co stoi na końcu targowiska, jest dziwne "pole siłowe" :D Każda rakieta w niego wystrzelona zaraz przed nim odbijała o 90 stopni w górę.


I tu się mylisz Pabian :P
Po prostu strzelałeś z Javelina, a jako że trzymałeś pada pod kątem to rakieta zaraz po wystrzeleniu poszybowała w górę (zgodnie z czujnikami SixAxisa) :D
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: frog figure?wtf?

Postprzez uci » Cz cze 20, 13 17:06

sam sobie odpisujesz pabian?:P

to nie pole siłowe - to gekko z radarem który działa jak tarcza Fortune, rakiety lecące w jego stronę omijają go, identyczną ma ten gekko w shadow moses co przyjeżdża windą.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh


Powrót do Metal Gear Solid 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron