"Old Soldiers Never Die"

Wszystko o najnowszej części serii

Moderatorzy: Infernal Warrior, Snake., GM

"Old Soldiers Never Die"

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » Pt wrz 09, 11 23:29

Cytat który wypowiada Old Snake w czwartej odsłonie serii: "Old soldiers never die" pokrywa się ze słowami Gen. Douglasa MacArthura "Old Soldiers Never Die, They Just Fade Away".
To nawiązanie może być przyczyną dla której Kojima nie uśmiercił Solida na naszych oczach tylko pozwolił odejść mu w cień i zgasnąć samemu.

"Old Soldiers never die, They just fade away." - Gen. Douglas MacArthur
http://www.youtube.com/watch?v=jGdHqm6bfew
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Re: "Old Soldiers Never Die"

Postprzez Snake_VR5 » So wrz 10, 11 10:04

La-Li-Lu-Le-Lo napisał(a):To nawiązanie może być przyczyną dla której Kojima nie uśmiercił Solida na naszych oczach tylko pozwolił odejść mu w cień i zgasnąć samemu.


Dla mnie jest to delikatnie mówiąc naciągane, takie dorabianie niepotrzebnej ideologi. A rzeczywista argumentacja, czy też prawda w tym wypadku wydaje mi się po prostu inna. Ekonomicznie rzecz biorąc ''nie zabija się kury znoszącej złote jajka'', a skoro przy jajkach jesteśmy ich Hideo Kojima w tym wypadku nie miał. Mógł uśmiercić go już w MGS4, wielu się tego spodziewało. Nie zrobił tego i teraz Old Snake pozostaje w sferze że tak powiem zawieszenia. Risng to przypomnę prequel, dostaniemy może jeszcze jakiś epizod z życia Big Bossa i pytanie co dalej ? Chcąc nie chcąc skoro seria ma trwać i przynosić dochody, MGS5 wydaje się tytułem nieuniknionym. I już drżę oto co wymyślą w związku z tą postacią. Jednym racjonalnym rozwiązaniem jest moim zdaniem delikatna wzmianka o tym że Old Snake odszedł, no chyba że niestety znów ktoś namiesza i tego się obawiam.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez SaladinAI » So wrz 10, 11 18:25

Co mi tam, nawet pasuje. Nice info!
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » N wrz 11, 11 19:00

Sama śmierć Solida nie przeszkodziłaby w zrobieniu prequela z jego udziałem. Bo jeśli taka gra ma powstać to i tak powstanie. Big Boss wystąpił np. jeszcze w Peace Walkerze. Chodzi bardziej o kontekst jednej gry.
Po prostu uznali że takich bohaterów/postaci jak Solid się nie uśmierca.

Raiden napisał(a):MGS5 wydaje się tytułem nieuniknionym. I już drżę oto co wymyślą w związku z tą postacią.

Zakładam że zrobią restart serii lub podzielą Rising na dwie części.

Old'a po wydarzeniach z MGS4 już nie tkną, to już zamknięta historia.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez uci » N wrz 11, 11 20:40

zawsze może się okazać że klonów było więcej - wrzucić nowego/klonowanego snejka w 5tke i po sprawie.

Ale idea ciekawa, choć z końcowego dialogu wynika że Hal nie pozwoli Oldowi tak sobie odejść w zapomnienie.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Snake_VR5 » N wrz 11, 11 23:01

uci napisał(a):zawsze może się okazać że klonów było więcej - wrzucić nowego/klonowanego snejka w 5tke i po sprawie.


Nie no sorry, właśnie takich przegięć w dalszej części trwania serii się obawiam.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Re: "Old Soldiers Never Die"

Postprzez SaladinAI » N maja 18, 14 08:32

Wczoraj odkryłem, że ten tekst pojawia się w Chaos Theory gdzie pada z ust północnokoreańskiego generała - tak sobie teraz myślę czy Kojima nie zainspirował się trzecim Splinter Cellem :)
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: "Old Soldiers Never Die"

Postprzez uci » N maja 18, 14 10:45

wiki wspomina że to tekst barakowej przyśpiewki z West pointu, cytowana przez Gen. MacArthura ;)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh


Powrót do Metal Gear Solid 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron