Kilka pytań

Wszystko o najnowszej części serii

Moderatorzy: Infernal Warrior, Snake., GM

Kilka pytań

Postprzez B.B. » Śr sty 14, 15 23:43

Cześć,
Mam do Was prośbę. Szukam odpowiedzi na kilka pytań, które wręcz nie dają mi spokoju (szukałem na forum, jeśli są odpowiedzi to proszę o odnośnik lub skopiowanie). Prosiłbym, żeby nie było postów typu "wygoogluj sobie", albo "to już było". Chodzi mi o Wasze spostrzeżenia, wiedze lub odczucia.

1. Ocelot. Chodzi mi o sytuację w MGS4. Rozumiem, że przeszczepił sobie rękę Liquida, a potem zastąpił ją cybernetyczną - o.k. Rozumiem, że udawał Liquida poprzez hipnozę i leki - o.k. Ale tak naprawdę po co on to wszystko robił? Nie mógł otwarcie wypowiedzieć wojny patriotom? Przemawia do mnie trochę teoria, że dzięki temu AI ponowiło protokół i wysłało jeszcze raz Solida. Jednak czy nie mógł on pozostać sobą, "walczyć z ukrycia"?
Mało tego, patrioci musieli znać jego genotyp to nie mogli zaprogramować FOXDIE, tak by zlikwidował go przy najbliższym kontakcie z Solidem (pytanie o FOXDIE będzie później :-)) padł martwy (a takie spotkania przecież były przed finałową walką).
Moje pytanie jest więc proste: po co w ogóle Ocelot udawał? Czy jest to spowodowane tym, że Hideo zmienił zamysł, a nie chciał na siłę kasować wątku?

2. FOXDIE - kto stworzył i zaimplementował - rozumiem. Ale kto tak naprawdę stworzył "szablon celów" do zlikwidowania. Mało tego, jeżeli FoxHound było na liście, to dlaczego Ocelot nie został zamordowany? Czy można było zmieniać cele zaprogramowane FOXDIE? Czy można było je zmieniać zdalnie - z odległości? I najważniejsze, skoro patroci przy pomocy wirusa pozbyli się Big Bossa to dlaczego na wirus nie umarł Solidus?

3. Zdrada The Boss - chodzi mi o Wasze opinie i spostrzeżenia (a wręcz wyjaśnienie) na temat "zdrady" Big Bossa przez The Boss o której wspomina pod koniech chapteru IV w Peace Walker.

4. Władza patriotów - skoro byli oni tak potężni i kontrolowali system, to czemu po prostu nie "odłączyli" Ocelota i jego popleczników, gdy stali się poważnym zagrożęniem (zanim oczywiście zdobył ciało Solidusa)?

5. Śmierć Big Bossa - co, kto naprawdę zyskał na jego śmierci?

6. Lista patriotów pod koniec MGS2 - czy skoro pierwszym amerykańskim patriotem był Zero to nie powinien być on na liście? Powinien wtedy widnieć jako żywy (chyba, że była to zmyła).

Jeżeli coś sobie jeszcze przypomne to na pewno zapytam ;-)
Avatar użytkownika
B.B.
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr sty 14, 15 19:33

Re: Kilka pytań

Postprzez Gillian » Śr sty 14, 15 23:53

Odpowiedź jest prosta: Kojima sam tego wszystkiego pewnie nie wie :). Zresztą po części sam sobie odpowiadasz:
Czy jest to spowodowane tym, że Hideo zmienił zamysł, a nie chciał na siłę kasować wątku?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Kilka pytań

Postprzez uci » Cz sty 15, 15 00:29

1 - tutaj akurat Kojima probowal rozwiazac watki ktorymi namieszal w MGS2 - Ocelot dostal reke Liquida i jego osobowosc na zasadzie "zabezpieczenia" ze strony Patriotow przed ewentualna zdrada/gra na inne fronty. Liquid byl wrogiem Patriotow a Ocelot ich agentem, w planie chodzilo o to zeby postawic Patriotow przed prawdziwym zagrozeniem - czyli przed Liquidem, co spowodowalo by ich reakcje na to czyli wyslanie do akcji jedynej osoby mogacej go pokonac - Solida. Ponadto nowy szczep Foxdie wstrzykniety Solidowi byl zaprogramowany do zabicia Ocelota - ale oczywiscie zadzialal dopiero po finalowej walce.
Co do udawania - chodzilo o to ze Ocelot mial wszystkich przekonac ze zostal "opentany" przez Liquida, zarowno przeciwnikow jak i sojusznikow.

2 - Patrioci siedza za wszystkimi spiskami w serii od czasow MGS:PW - jako ze ocelot byl ich agentem to dlatego jego osoba nie zostala dodana do listy celow orginalnego FoxDie. Pierwotny FoXDie mial wyeliminowac FoxHound, Amesa i Bakera, dopiero drugi szczep zaiplementowany Oldowi w MGS4 mial w swoim kodzie zalatwienia m.in. Ocelota czy BB.

4 - Ale byli tylko AI (choc rising jest ciagle pol-kanoniczny) to jednak Raiden wyjasnia ze Patrioci to jednak tylko AI, zestaw programow sluzacych roznym celom, zreszta zniszczenie GW w MGS2 mocno ten system uszkodzilo. Co wiecej do czasow MGS2 ocelot "pracowal" dla Patriotow, a po MGS2 do czasu MGS4 znikl im z radaru, mogl zostac uznany za zmarlego i go olali, albo zmiany w AI po wylaczeniu GW sprawily ze przestali sie nim przejmowac.

5 - Ale o ktora smierc BB chodzi ? o ta z MG2 czy ta z MGS4?
W MG2 - dla Zero BB byl takim wrogiem idealnym, kims kto sciagal na siebie nienawisc i oczy calego swiata, jego smierc byla wiec celem ktory laczyl swiat, zas po jego smierci Zero mogl odblokowac informacje z MGS3 i z bandyty i zbrodniarza znow zrobic z niego legende i bohatera - taki symbol. Zas jego smierc w MGS4 to symbol - ze wszystko w koncu musi sie skonczyc

6 - MGS2 nigdy nie mial byc kontynuowany, mial byc ostatnim MGSem, wiec ta lista to taki cliff-hanger ktory mial cie zostawic z pytaniami bez odpowiedzi. Potem niestety na sile sprawa byla odkrecana.

mam nadzieje ze to pomoze, choc pewnie inni wyjasnia to lepiej odmnie,
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kilka pytań

Postprzez B.B. » Cz sty 15, 15 00:47

ALe jak to "zabezpieczenie"? Nie do końca rozumiem Twój tok myślenia...
A to nie lepiej udawać przyjaciela i zadać cios w plecy? Nie jest tak łatwiej? Po co stać się wrogiem i walczyć w otwartej wojnie skoro mógł udawać agenta patriotów, a w ostatecznej chwili zadecydować o ich unicestwieniu?
Avatar użytkownika
B.B.
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr sty 14, 15 19:33

Re: Kilka pytań

Postprzez uci » Cz sty 15, 15 00:57

tylko Patrioci wiedzieli jaki jest Ocelot, ze moze im zadac cios w plecy w kazdej chwili, stad transplantacja osobowosci Liquida - liczyli ze ten drugi bedzie sie sluchal. Ale szlag wszystko trail, glownie za sprawa Solida ktorego wszyscy uwazali za martwego, Liquid opanowal Ocelota i uciekl z Rayem - po tych wydarzeniach Ocelot pozbyl sie reki/osobowosci, ale zeby Patrioci o tym nie wiedzieli poddal sie tym operacjom hipnotycznym zeby dalej grac Ocelota opanowanego przez Liquida.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kilka pytań

Postprzez B.B. » Cz sty 15, 15 01:17

Przecież Liquid od samego początku był wrogiem patriotów (zagożałym wręcz) więc jak mogli myśleć, że będzie lepszą opcją niż Ocelot (który w ich mniemaniu powinien być lojalnym agentem, a nie sprzedawczykiem)?
Avatar użytkownika
B.B.
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr sty 14, 15 19:33

Re: Kilka pytań

Postprzez uci » Cz sty 15, 15 01:24

no to juz wlasnie byl MGS2 - mial setke watkow ktore nigdy nie mialy byc rozwiazane, dwa ze chodzilo o ten efekt ktory robil powracajacy Liquid (no bo jakby Ocelot zaczal nagle gadac glosem kogos innego to takiego efektu by nie bylo)
Co wiecej nigdzie nie bylo powiedziane ze Liquid byl zagorzalym wrogiem patriotow - on nienawidzil BB i chcial byc lepszy od niego. To Ocelot zrobil z Liquida pionka w swojej grze przeciwko Patriotom.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kilka pytań

Postprzez SALADYN » Cz sty 15, 15 13:08

Prawda jest taka że gdy patrzy się na fabułę serii kompleksowo to na jaw wychodzi że jest ona strasznie grubymi nićmi szyta, stąd te nielogiczne i niepotrzebne wątki. Kojima wcześniej nie planował scenariuszy w przód i to się właśnie potem na nim mści, sam ostatnio powiedział że pewne rzeczy musi z czasem zmieniać żeby wszystko do siebie pasowało jak np klasyczne Metal Gear'y które teraz w kanonie praktycznie nie istnieją poza ogólnym zarysem relacji postaci i wydarzeń.

Co do punktu trzeciego. Big Boss uważał że The Boss go zdradziła w momencie gdy poświęciła życie dla kraju tylko z powodu nieprzewidzianego wydarzenia z detonacją ładunku jądrowego w Tselinoyarsk, według niego powinna dalej walczyć o swoje dobre imię. Tu też widać błędy logiczne w scenariuszach sagi a także rozumowania Big Bossa. Po pierwsze skoro Boss była mentorem Naked'a to chyba mu wpoiła że jest coś takiego jak poświęcenie, sam powiedział że jest gotów oddać życie dla kraju za co został skarcony bo to oznaczało że odda życie za polityków którzy za kilka lat zmienią stanowiska. Poza tym jakby nie patrzeć The Boss nie padła na kolana na Rokovoj Bereg i dała się zastrzelić tylko stanęła do walki z swoim uczniem i lubię wierzyć że nie dała się pokonać tylko po prostu uczeń przerósł mistrza i że gdyby to ona pokonała węża to zrealizowała swoje plany o których mówi przed walką. Big Boss mówiąc że go zdradziła tak naprawdę nie umiał się pogodzić z jej śmiercią i faktem że zginęła z jego ręki tylko nie wiedzieć czemu ona była przez niego obwiniana za ten fakt ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kilka pytań

Postprzez Gillian » Cz sty 15, 15 13:36

Przeciez cala motywacje The Boss wyjasnila Snejowi Eva na tej tasmie, ktora potem ulegla samodestrukcji podczas zakonczenia MGS3. Myslalem ze BB wszystko zrozumial, stad dziwila mnie ta jego wrogosc do TB w PW...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Kilka pytań

Postprzez uci » Cz sty 15, 15 20:12

to ta wrogość nie była udawana? żeby dalej podtrzymywać wersję że The Boss jest zdrajcą?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kilka pytań

Postprzez Gillian » Cz sty 15, 15 20:30

Nie wiem, nie wglebialem sie w PW ;). Ale moze?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Kilka pytań

Postprzez B.B. » Cz sty 15, 15 22:42

Trochę średnio to do mnie przemawia. Choć na zewnątrz była wrogość to przecież znał prawdę...
Avatar użytkownika
B.B.
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr sty 14, 15 19:33

Re: Kilka pytań

Postprzez Solidny » Cz sty 15, 15 23:32

Gillian napisał(a):Przeciez cala motywacje The Boss wyjasnila Snejowi Eva na tej tasmie, ktora potem ulegla samodestrukcji podczas zakonczenia MGS3. Myslalem ze BB wszystko zrozumial, stad dziwila mnie ta jego wrogosc do TB w PW...


Na to może się składać kilka powodów.

Jeśli mówimy o scenie tortur, to moim zdaniem BB nie chciał pomagać Strangelove w ukończeniu AI, a ten ostatni akt poświęcenia był brakującym ogniwem, który określał osobowość TB. Bez tego AI się wykrzaczało, co mogliśmy usłyszeć na kasetach Strangelove.

Wyczułem w tym też nutkę wyparcia - możliwe, że BB miał problem się pogodzić z tym co zrobił, dlatego wolał wierzyć, że zabił zdrajczynię. Chociaż nie wydaje mi się.

A jeśli mówimy o ostatniej scenie, gdzie BB porzuca bandanę, to chodziło o złożenie broni. BB to maszyna do zabijania, urodzony żołnierz, więc składanie broni jest wbrew wszystkiemu w co wierzył i czego się nauczył właśnie od TB. Tymczasem co robi jej AI, wierne (w założeniach scenariusza) w 100% oryginałowi? Poddaje się, zaczyna śpiewać i popełnia samobójstwo. Tu się przekonujemy, że aż do tego momentu, BB nigdy tak naprawdę nie wierzył w jej zdradę. Dopiero ten akt sprawił, że tak się poczuł. Wydaje mi się, że w jego oczach ich ostatnia walka w MGS3 przestała być właśnie tym, a okazała się dla BB wygraną przez walkower.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Kilka pytań

Postprzez uci » Cz sty 15, 15 23:36

Solidny ale AI The Boss popelnilo samobojstwo zeby niedoprowadzic do eksplozji drugiej bomby - The Boss ponownie uratowala swiat.
A co tego gadania o zdradzie taka gra pozorow - gdyby The Boss chciala zeby swiat dowiedzial sie prawdy to by do tego doprowadzila, ale nie chciala tego, a BB chcac to uszanowac tez twierdzil ze ona byla ta zla.

Zreszta prawda o zdradzie the Boss tylko by rozkrecila wzajemna nienawisc miedzy USA a ZSRR a jej przeciez chodzilo o to by caly swiat sie zjednoczyl.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kilka pytań

Postprzez Solidny » Cz sty 15, 15 23:58

uci napisał(a):Solidny ale AI The Boss popelnilo samobojstwo zeby niedoprowadzic do eksplozji drugiej bomby - The Boss ponownie uratowala swiat.
A co tego gadania o zdradzie taka gra pozorow - gdyby The Boss chciala zeby swiat dowiedzial sie prawdy to by do tego doprowadzila, ale nie chciala tego, a BB chcac to uszanowac tez twierdzil ze ona byla ta zla.

Zreszta prawda o zdradzie the Boss tylko by rozkrecila wzajemna nienawisc miedzy USA a ZSRR a jej przeciez chodzilo o to by caly swiat sie zjednoczyl.

No dobra, ale to właśnie jej AI zdecydowało się tę bombę wystrzelić :). Więc to wygląda jak efekt jakiegoś wewnętrznego konfliktu (rozkazy vs przekonania). W takim razie o co chodziło BB, bo ja to tak zrozumiałem - jako nawiązanie do słów Strangelove o tym że TB złożyła broń. A to, że uratowała świat to wszyscy wiemy. Tylko BB jest tak skrzywiony psychicznie, że poczuł się przez to zdradzony :P

W temacie zaprzeczania BB o poświęceniu TB - co innego publicznie zdradzać informacje, które mogą wywołać wojnę atomową, a co innego prywatne pogaduchy ze Strangelove. Nie pamiętam motywacji uszanowaniem jej prośby, ale też moja pamięć nigdy nie była niezawodna. Coś tam było o tym że ta informacja jest tylko dla jego uszu, ale zrozumiałem, że to właśnie ze względu na zagrożenie wojną, a nie jakaś kwestia honoru.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Kilka pytań

Postprzez uci » Pt sty 16, 15 00:11

nie pamietam, ale BB nie chcial sie wygadac przed strangelove wlasnie dlatego zeby nie dac jej ostatniego kawalka ukladanki do stworzenia AI the boss.

Co do koncowki i AI - tutaj mamy wlasnie konflikt w maszynie - AI The Boss mialo bronic a nie atakowac, kiedy Coldman wydal rozkaz ataku wprowadzilo to blad do systemu - pojawil sie w maszynie konflikt wlasnie sluchania rozkazow a AI ktore mialo za zadanie bronic a nie atakowac. A samobojstwo popelnila bo chciala uratowac BB przed ta druga bomba, dla niej BB zawsze byl najwazniejszy.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kilka pytań

Postprzez SALADYN » Pt sty 16, 15 13:21

Najlepsze jest to że ostatecznie Big Boss postąpił identycznie do swojej mentorki i po prostu przestał walczyć, mógł przecież nie przychodzić na ten cmentarz i walczyć dalej ale tego nie zrobił, poddał się i przekazał pałeczkę dalej. Można wręcz powiedzieć że mylił się do oceny postępowania The Boss aż do tego momentu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kilka pytań

Postprzez Solidny » Pt sty 16, 15 13:37

SALADYN napisał(a):Najlepsze jest to że ostatecznie Big Boss postąpił identycznie do swojej mentorki i po prostu przestał walczyć, mógł przecież nie przychodzić na ten cmentarz i walczyć dalej ale tego nie zrobił, poddał się i przekazał pałeczkę dalej. Można wręcz powiedzieć że mylił się do oceny postępowania The Boss aż do tego momentu.

No o to w tej scenie chodziło, nawet powiedział, że wreszcie zrozumiał jej słowa.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Kilka pytań

Postprzez SALADYN » Pt sty 16, 15 13:38

Zrozumiał jej słowa odnośnie tego jak według niej powinien wyglądać świat ale czy zdał sobie sprawę że stał się odbiciem swojej mentorki ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kilka pytań

Postprzez Solidny » Pt sty 16, 15 13:42

SALADYN napisał(a):Zrozumiał jej słowa odnośnie tego jak według niej powinien wyglądać świat ale czy zdał sobie sprawę że stał się odbiciem swojej mentorki ?

Wydaje mi się że tak, ale dlatego, że ostatecznie chciał postąpić tak jak ona, bo rozumiejąc jej słowa przyjął jej światopogląd.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Kilka pytań

Postprzez B.B. » Wt sty 20, 15 18:24

Ale to dlaczego Ocelota zabił Fox Die dopiero na AG, skoro wcześniej mieli wystarczający kontakt nad rzeką (a Solid miał już nowe nanomaszyny)?
Avatar użytkownika
B.B.
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr sty 14, 15 19:33

Re: Kilka pytań

Postprzez uci » Wt sty 20, 15 18:26

dla efektu

a także była możliwość ze Ocelot wstrzykiwał sobie ten magiczny zastrzyk którego działanie zależało od aktualnych potrzeb i powstrzymywał działanie FoxDie do ostatniej chwili.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kilka pytań

Postprzez SALADYN » Śr sty 21, 15 01:12

Tru, Koji wykorzystywał niejasności w działaniu foxdie żeby zabijać jego ofiary w odpowiednim dla fabuły momencie, to by było zbyt prote gdy Ocelot przekręcił się już na Volta River.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Kilka pytań

Postprzez B.B. » Śr sty 21, 15 17:20

Ale to co tak naprawdę MOGŁO być w tym zastrzyku? Czy to był taki sam zastrzyk, jaki dała Solidowi Naomi?
Jeszcze jedno pytanko (wiem, że nie w tym dziale, ale może ktoś zna odpowiedź) - W PW Kaz mówi, że otrzymał taśmę z napisem EVA. Gdzie lub w jaki sposób mogę ją odtworzyć?
Avatar użytkownika
B.B.
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr sty 14, 15 19:33

Re: Kilka pytań

Postprzez uci » Śr sty 21, 15 17:29

chodzi ci o ktory zastrzyk? ten z ktorym biega Old cala gre i ktory wstrzykujemy zeby sobie poprawic psyche, czy ten ktory dostal od drebina?

tasmy od evy jak dobrze pamietam mozna przesluchac po przejsciu calego PW - normalnie tam gdzie sluchasz wszystkich kaset.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kilka pytań

Postprzez B.B. » Śr sty 21, 15 18:33

Dzięki uci za odpowiedź w sprawie PW.
Chodzi mi o zastrzyk otrzymany od Naomi (ten co poprawia psyche) [bo ten co dostał od drebina to nowe nanomaszyny jeśli dobrze pamiętam]. Ten i ten, który posiadał Ocelot...
Avatar użytkownika
B.B.
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr sty 14, 15 19:33

Re: Kilka pytań

Postprzez uci » Śr sty 21, 15 19:03

z tego co rozumiem to ten zastrzyk jednocześnie czasowo wyłącza/unieruchamia nanomaszyny w ciele i przy okazji ładuje dawkę jakiegoś super redbulla, dzięki czemu Old i liquid są w stanie walczyć na końcu gry, a np. Vamp i Naomi umierają.

Ten od Drebina dawał mu nanomaszyny pozwalające na używanie wyczyszczonej przez Drebina broni i przy okazji miały w sobie nowy FoxDie

Ocelot nie mial chyba żadnego, albo też ten wyłączający nanomaszyny, dzięki czemu pewnie nie padł na FoxDie do samego konca gry
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Kilka pytań

Postprzez kasia93 » N gru 20, 15 20:21

Ocelot to było to. Z tego co wiem to Liquid zawsze był wrogiem patriotów, więc kiepska wymiana.
kasia93
Inkarnacja VR
 
Posty: 1
Dołączył(a): N gru 20, 15 19:06


Powrót do Metal Gear Solid 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron