MGS4 - zagwozdki fabularne

Wszystko o najnowszej części serii

Moderatorzy: Infernal Warrior, Snake., GM

MGS4 - zagwozdki fabularne

Postprzez Herbaciarz » Pn mar 21, 16 13:14

Na pewno, jest tutaj o wiele więcej ludzi którzy bardziej orientują się w fabule "czwórki" i tutaj mam pytania (oraz trochę swojej prywatnej opinii:P).

Popełnienie samobójstwa przez Naomi było chyba jedną z najbardziej emocjonujących dla mnie scen (ile to ja bluźniłem na nią, że jest debilką bo ma Otacona etc.) ale mniejsza moje pytania:

1) Co łączy Naomi oraz Vampa ? Wydaje się być, że to miłość dlatego opuściła Otacona. Jednak zdawała sobie sprawę, że jest Vamp jest zły (możliwe, że taki się stał dopiero po wszczepieniu nanomaszyn - ludziom czasem odbija jak dostają siłę lub władzę ;)) ale pomimo go kochała. Wiedziała, że Vamp musi umrzeć, a ona chce razem z nim. Dobrze mi się wydaje?

2) Big Mama wspomina o: rozłamie Big Bossa i Zero, a także uratowanie jej w Hanoi. Kiedy to się działo ? Czy to było pomiędzy MGS3 a PortableOps/Peace Walker ? Jest o tym jeszcze gdzieś wspominane?

3) Kto jest "drugą" mamą Solida Snake'a? Jest wspominane, że to komórka jajowa pochodziła od japońskiej asystentki para-medic. Jest gdzieś wspominane kto to był?
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: MGS4 - zagwozdki fabularne

Postprzez SALADYN » Pn mar 21, 16 15:25

Herbaciarz napisał(a):1) Co łączy Naomi oraz Vampa ? Wydaje się być, że to miłość dlatego opuściła Otacona. Jednak zdawała sobie sprawę, że jest Vamp jest zły (możliwe, że taki się stał dopiero po wszczepieniu nanomaszyn - ludziom czasem odbija jak dostają siłę lub władzę ;)) ale pomimo go kochała. Wiedziała, że Vamp musi umrzeć, a ona chce razem z nim. Dobrze mi się wydaje?

Nanomaszyny w ciele Vampa zostały stworzone przez Naomi ale poza tym nic ich nie łączyło. Otacona opuściła bo wykonała swoja część planu zniszczenia Patriotów więc wróciła do "swoich". Dawno nie grałem w MGS4 więc raczej bardziej tego nie rozwinę.

Herbaciarz napisał(a):2) Big Mama wspomina o: rozłamie Big Bossa i Zero, a także uratowanie jej w Hanoi. Kiedy to się działo ? Czy to było pomiędzy MGS3 a PortableOps/Peace Walker ? Jest o tym jeszcze gdzieś wspominane?

Zniknęła w 1968, Big Boss odnalazł ją w 1971, chciał żeby dołączyła do Patriotów. Nigdzie raczej nie podano szczegółów wydarzeń w Wietnamie, prawdopodobnie uciekała przed swoimi dawnymi mocodawcami i byc może miało to związek z fałszywym dziedzictwem filozofów które odzyskała od Naked'a.

Herbaciarz napisał(a):3) Kto jest "drugą" mamą Solida Snake'a? Jest wspominane, że to komórka jajowa pochodziła od japońskiej asystentki para-medic. Jest gdzieś wspominane kto to był?

Nope, nic więcej nie wiadomo, podobnie jak nie wiadomo nic o "matkach" Solidusa.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: MGS4 - zagwozdki fabularne

Postprzez Herbaciarz » Wt mar 22, 16 14:31

Dzięki wielkie! Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie podczas finalnej rozmowy Big Boss'a z Solidem:

" EVA wykradła im moje ciało i zrekonstruowała brakujące fragmenty fragmentami Liquida i Solidusa."

1) Czyli EVA wiedziała, że "rzekomy" Big Boss który spłonął był Solidusem?

"Big Boss: Naomi… powiedziała mi… wszystko."

2) Czyli Big Boss jest "przebudzony" od czasów MGS2? Bo gdyby dopiero po zniszczeniu całego systemu wirusem "FOXALIVE" by nie miało sensu, bo Naomi dawno już nie żyła...
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: MGS4 - zagwozdki fabularne

Postprzez Solidny » Wt mar 22, 16 14:42

Herbaciarz napisał(a):Dzięki wielkie! Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie podczas finalnej rozmowy Big Boss'a z Solidem:

" EVA wykradła im moje ciało i zrekonstruowała brakujące fragmenty fragmentami Liquida i Solidusa."

1) Czyli EVA wiedziała, że "rzekomy" Big Boss który spłonął był Solidusem?

"Big Boss: Naomi… powiedziała mi… wszystko."

2) Czyli Big Boss jest "przebudzony" od czasów MGS2? Bo gdyby dopiero po zniszczeniu całego systemu wirusem "FOXALIVE" by nie miało sensu, bo Naomi dawno już nie żyła...

Eva musiała wiedzieć. W tej serii postacie zadziwiająco dobrze udają, że czegoś nie wiedzą.

A motyw z Big Bossem... nadal trudno uwierzyć w cały ten motyw, więc powiedzmy, że zostawiła mu taśmę z niezbędnymi update'ami (jak w na koniec MGS3). Albo karmiła go infem kiedy był śpiączce. Hipnoza to w końcu kolejna moda w serii.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: MGS4 - zagwozdki fabularne

Postprzez uci » Cz mar 24, 16 02:52

Eva chyba tez była w hipnozie zeby wierzyć ze ciało Solidusa to ciało BB
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh


Powrót do Metal Gear Solid 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron