Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Posty dotyczące MGS 3 i Subsistence

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

Postprzez Curtis » So cze 25, 11 13:42

Saladin01 napisał(a):To także ukryta walka z bossem ;)


Yup. Jakże mógłbym o tym zapomnieć.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Postprzez greyfox8822 » Pt kwi 13, 12 17:55

witam.wszystkich:).Mi najbardziej podobało sie w MGS3 praktycznie wszystko...lokacje możliwości Węża Bossowie i nie było tego co w MGS2 i MGS4 nie będę pisał by nie zepsóc komuś zabawy kto jeszcze nie gral w 4. MGS3 jest to dla mnie jakieś zadoścuczynienie Kojimy za MGS2 gdzie nie wszystkim podobała sie akcja na Big Shell.pozdrawiam
:D
greyfox8822
Inkarnacja VR
 
Posty: 7
Dołączył(a): N mar 25, 12 16:50

Postprzez Osvelot » Pt kwi 13, 12 20:33

W sumie jak się tak zastanowić, to możliwości Węża mi też się podobają.

Lubię rzeczy, które robił. I te, które mógł robić, a to dlatego, że mógł móc to robić, jako że takie miał możliwości. Dziękuję Kojima
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Spuczan » Pn cze 04, 12 18:13

Teraz gram po raz kolejny w 3kę i muszę powiedzieć, że kamuflaże i jedzenie zwierzaków bardzo mi się podobają :D
Avatar użytkownika
Spuczan
Fire Trooper
 
Posty: 46
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 21:16

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Motley » Pn cze 11, 12 22:06

Wszystko mi przypadło. To moja ulubiona gra video. Zachwyciło mnie miejsce akcji dające duże pole do popisu, spodobał mi się patent z jedzeniem i leczeniem. Uwielbiam gry w których możemy zmieniać ciuszki bohaterowi więc kamuflaże również były dla mnie świetną zabawą. O wspaniałej fabule, pojedynkach z bossami i cut-scenkach nie wspominam, bo to oczywista oczywistość. No i system walki, czysty miód. A kto lubi strzelać dostał masę broni do wyboru. Moim skromnym zdaniem Kojima i jego ekipa stworzyli kompletne arcydzieło i najlepszą część MGSa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Motley
Inkarnacja VR
 
Posty: 5
Dołączył(a): N cze 10, 12 18:00

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Aszyn » Wt cze 12, 12 09:36

MGS 3 wytrzymuje próbę czasu, bo jego patenty do teraz sprawiają frajdę. Jest dobrze pomyślany i zrealizowany.
Historia w MGS 3 jest "prosta" jak na MGSy i przez to jest on moją ulubioną częścią. Do tego, dzieje się w przeszłości, więc w pewien sposób modyfikuje tamte czasy i każe nam pomyśleć i posprawdzać, co jest prawdą, a co fałszem na potrzeby gry.
MGS 3 zaraz po jedynce, ma najlepszych bossów, no a walka z The End jest "epic".
Obrazek
Avatar użytkownika
Aszyn
The End
 
Posty: 524
Dołączył(a): Pn maja 15, 06 15:10
Lokalizacja: Katowice
Gram: Destiny
Czytam: Solaris

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Gillian » Wt cze 12, 12 16:13

To co mialo byc trzonem gry, czyli survival jest nieprzemyslany i beznadziejnie zrealizowany :).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Curtis » Wt cze 12, 12 16:21

Prawda jest taka, że gra jest zbyt krótka by w pełni móc oprzeć swój pomysł właśnie na survivalu. Polowanie na zwierzynę miał być ciekawy a wyszedł bardziej irytujący. I tak naprawdę w pewnym momencie gry znika. Czyli po walce z The Fury. Motyw leczenia jest niekonsekwentny co też mocno wpływa na niekorzyść tego patentu.

Natomiast cała reszta czyli kamuflaże i reszta są bardzo udane.

Ogólnie gra jak każdy MGS wspaniała, jednak nie tak wspaniała jak dwie poprzedniczki.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Gillian » Wt cze 12, 12 16:27

Kamuflaze udane? Ze niby co wejde w trawe, las, chodnik to musze do menu wlazic i przeklikiwac sie zeby kamo zmienic? I za 5min to samo bo znow mam slaby camo index? I za 3min znowu zmiana?
Wszystko bylo zepsute: polowania, jedzenie, leczenie i kamuflaze.

Gra nie jest krotka, byla dwukrotnie dluzsza niz 1 czy 2. Gra po prostu byla za mala, lazilismy po korytarzykach porosnietych drzewami. Dlatego survival nie mial sensu. Gdyby kazda cala gra wygladala jak plansza z walki z The End to mozna by sie juz pokusic o kombinowanie.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Curtis » Wt cze 12, 12 16:33

Opowiadasz waść troszkę bzdury... Nie zmieniało się camo co 3 minuty... Taki Tiger Stripe albo Leaf używało się w każdym leśnym środowisku z powodzeniem.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Gillian » Wt cze 12, 12 16:42

Sie uzywalo bo komu sie chcialo zmieniac. Ja pamietam ze co bym nie ubral to i tak za chwile wlazilem na taki teren, ze byl strasznie slaby Camo Index. I czasem nie zmienialem tych kamuflazy w ogole. Choc i tak bardziej pije do zdziwaczalego interfejsu. Takie rzeczy powinny byc wystawione na wierzch, a nieze trzeba sie przeklikiwac przez menusy...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez ArecaS » Wt cze 12, 12 16:45

A może właśnie po to były ukryte - żeby za często nie zmieniać. To zmuszało żeby się dokładniej zastanowić nad używanym kamuflażem albo sprawniej poruszać.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Gillian » Wt cze 12, 12 17:16

Haha, pierwszy raz słyszę, żeby ktoś celowo zepsuł interfejs tak, żeby z pewnych opcji rzadziej korzystać :).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez ArecaS » Wt cze 12, 12 17:23

Nie mówię, że od razu celowo zepsuł. Pewnie KP po prostu zakładali, że i tak ludzie nie będą tego co chwila zmieniać, żeby cały czas mieć camo index 85%.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Gillian » Wt cze 12, 12 18:34

No tak zakładali pewnie, kiedy doszli do wniosku, że nie mają pomysłu, jak lepiej zrobić ten system.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez kALWa888 » Wt cze 12, 12 18:50

Lepiej zrobić? Niby jak? Pod jakim przyciskiem ustawiłbyś wybieranie kamuflaży na twarz i ubiór? Dałbyś to w to menu po lewej stronie czy po prawej. Bez przesady, wtedy znów byłoby tego za wiele i nie byłoby to tak przejrzyste jak powinno. W obecny sposób jest to dość (po pierwsze) zrozumiałe (z okazji braku większej ilości przycisków) i (po drugie) całkiem wygodne, bo kamuflaży nie zmieniało się co dwa kroki. Nie było takiej potrzeby. Poza tym, jak już się menu poznało to skakanie po menusach kłopotliwe w żadnym stopniu nie było. Zastrzeżenia mam natomiast do przerzucania wybranych broni do plecaka, tak jakby nie mogli tego zrobić w ten sam sposób jak w jedynce czy dwójce. Z drugiej strony to pewnie ma związek z tym, że gra dzieje się o wiele wcześniej niz jej poprzedniczki.

Co do survivalu, to nie zgodzę się że jest on aż tak spartaczony, że aż irytujący i w ogóle bezsensowny. Na tamten czas to była nowość. W dodatku nie trzeba było wyruszać na jakieś specjalne łowy by zdobyć trochę jedzenia, bo wszystko spotykało się po drodze. Tu jakiś owoc z drzewa, tam krokodyl, tutaj dzik. Było ogólnie co jeść i nie trzeba było jakoś się z tym trudzić a przy okazji było to całkiem ciekawe. Co do korytarzy obrośniętych drzewami. Nie ma to związku z ograniczeniami sprzętowymi? Gdyby każdy sektor byłby tak otwarty jak ten podczas walki z The End, to gra byłaby umieszczona na dwóch, trzech płytach i możliwe że loadingi trwałyby dłużej (MGS4 na ten przykład).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Gillian » Wt cze 12, 12 19:36

Mówię że cały system kamuflażu jest bez sensu, lepiej zostało zrobione chociażby w MGS4. A jak to rozwiązać w MGS3? Nie jestem Kojimą, żeby to lepiej rozkminić. Wg mnie jest źle.

Jakoś sektor z The End nie pamiętam, żeby ładował się dłużej. Zrobiłoby się mniej plansz, ale większych i dodatkowe płyty nie byłyby potrzebne. Zresztą o czym my mówimy, MGS3 zajmował tylko jedną warstwę.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Pabian01 » Wt cze 12, 12 19:36

Ja jestem wciąż zdania, że są jakieś skróty, którymi można zmieniać kamo. Widziałem to na youtube z tym, że jeszcze nie wiem jak to się robi.

Kalwa broni było więcej, więc nie dało się zrobić tak jak w 1, mogli to rozwiązań tak jak w 2. Nie ma to związku z tym, że rzecz dzieje się wcześniej, a z tym, iż wraz z większym ciężarem "noszonym" spadek staminy był coraz to większy.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » Wt cze 12, 12 20:21

Twili zobaczył pokazówkę z wczesnego trailera mgs3 stylizowaną na GTA i myślał, że tak to wszystko będzie wyglądać. Też ją widziałem i jakoś korytarze mi nie przeszkadzały bo mgs zawsze polegał na parciu do przodu (pomijając backtracki). Cała przestrzeń i tak była większa od wszystkiego co było wcześniej i było więcej do eksploracji. Był to kawał terenu z różnymi zakamarkami i miejscami. Mimo korytarzy czuło się ogrom tej dżungli. Jak już na coś narzekać to na nierealistyczny system odniesionych obrażeń, gdzie Snake mając złamaną nogę biega tak samo rześko. Zmiana systemu kamuflaży też jest uciążliwa niestety. Dlatego poprawili to w wersji na 3DS’a. Nie ma żadnych skrótów, a tamte video autor z edytował.
Obrazek
Unfortunately, killing is just one of those things that gets easier the more you do it.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez SALADYN » Wt cze 12, 12 20:38

twilite kid napisał(a):A jak to rozwiązać w MGS3?


Obrazek
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez uci » Wt cze 12, 12 21:22

Pabian - to na YT co widziałeś to był montaż - koleś po prostu wyciął z nagrania moment kiedy puazuje, zmienia camo i wraca do gry, przynajmniej tak to widziałem na 2-3 filmach z MGS3, skrótów nie ma. A system kamuflarzy był w MGS3 dobry, mimo przebierania.
Choć skróty do konkretnych działów w plecaku były by dobrym pomysłem
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Gillian » Wt cze 12, 12 22:45

Twili zobaczył pokazówkę z wczesnego trailera mgs3 stylizowaną na GTA i myślał, że tak to wszystko będzie wyglądać.
Widziałem wszystkie trailery dziesiątki razy, wiele razy czytałem wywiad z Paytonem na temat tego, jak ma gra wyglądać. Na GTA nie liczyłem, bo było jasno powiedziane, że GTA to nie będzie. Ale zawiodłem się, bo jednak wobec MGSów miałem zawsze wygórowane oczekiwania, zwłaszcza po takich zapowiedziach. No ale wałkowaliśmy ten temat na forum wiele razy, nie wiem czy jest sens poruszać go po raz kolejny. Choć sam zacząłem, przyznaję - więc może go skończę: MGS3 na tle innych gier i tak jest wybitny, ale nie spełnił moich oczekiwań.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez SaladinAI » Cz cze 14, 12 17:11

no a walka z The End jest "epic".


Nie może być epicka bo nie ma pompatycznej muzyki;)

Inna rzecz: ten pojedynek jest kwintesencją skradankowej strony serii. Wychylić łba się nie da bo od razu go stracimy, przeciwnik jest ciągle w ruchu, sami też nie możemy zbyt długo przebywać w jednym miejscu.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez kALWa888 » Cz wrz 26, 13 17:22

Wracając do tematu bardzo lubię w MGSach bawić się ze strażnikami i ten gościu fajnie to robi, o pewnych rzeczach nie wiedziałem jak ten moment z wykopaniem drzwi.
http://www.youtube.com/watch?v=eiI1Hixarlo
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Wombat » Cz wrz 26, 13 21:30

kALWa888 napisał(a):Wracając do tematu bardzo lubię w MGSach bawić się ze strażnikami i ten gościu fajnie to robi, o pewnych rzeczach nie wiedziałem jak ten moment z wykopaniem drzwi.
http://www.youtube.com/watch?v=eiI1Hixarlo

O kurczę, kolo jest świetny ;) Sam masę razy bawiłem się z wartownikami w MGS3, ale to co on wyprawia to mistrzostwo ;)
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez kALWa888 » Cz wrz 26, 13 21:38

No, najbardziej mnie rozbraja że potrafi zrobić zdjęcie w idealnym momencie. Pamiętam misje z MGS2 Substance z aparatem i niektóre trudno było zrobić na pierwsze miejsce. I jak on poustawiał tych strażników na początku filmiku w taki idealny szyk. Musiałbym chyba bez przerwy grać by osiągnąć tak wysoki poziom :).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez SALADYN » Pt wrz 27, 13 00:10

Przypomnę przy okazji inny filmik z tego typu zabawami który swego czasu sporo szumu narobił tą zmiana kamuflażu jak w MGS4.
http://www.youtube.com/watch?v=Le23bsVURds
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez kALWa888 » Pt wrz 27, 13 01:13

No faktycznie ta zmiana kamuflaża jest wynikiem odpowiedniego zmontowania, słychać przerwę w muzyce. Ale ktoś pokusił się o dodanie dźwięku żeby wyglądało jak w czwórce.

A tak ogólnie w ogóle nie wiem o co chodzi z tą pochodnią, piruetem i utworem w czwartej minucie. Da się to zrobić co on, nie wiem, ogólnie WTF?

Widziałem kiedyś ten filmik, bodajże Ocwelot w jakimś temacie podawał linka.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Gillian » N cze 10, 18 17:16

Gram teraz na PSV. Mam z 6h, jestem u Granina. Prawie 6 lat po poprzednim przejściu. Przy okazji dokończyłem tez MGS2, którego zmęczyć nie dałem rady na PS3. No i tak na świeżo z czystą głowa i z dzisiejsza wiedzą, mogę wiele odszczekać z tego złego co mówiłem na trójeczke. To jest najlepszy MGS na PS2 i najlepsza gra tamtej generacji. To jest niesamowite że w tamtych czasach dało się to w ten sposób zrealizować i wcisnąć tyle pomysłów w gre. Podoba mi się prawie wszystko oczywiście poza tym ze trzeba tyle po menu skakać. No ale dzisiaj w open worldach z craftingiem (np Horizon) jest to samo, wiec co ja mogę powiedziec...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS3?

Postprzez Wombat » N lip 01, 18 19:35

Gillian napisał(a):Gram teraz na PSV. Mam z 6h, jestem u Granina. Prawie 6 lat po poprzednim przejściu. Przy okazji dokończyłem tez MGS2, którego zmęczyć nie dałem rady na PS3. No i tak na świeżo z czystą głowa i z dzisiejsza wiedzą, mogę wiele odszczekać z tego złego co mówiłem na trójeczke. To jest najlepszy MGS na PS2 i najlepsza gra tamtej generacji. To jest niesamowite że w tamtych czasach dało się to w ten sposób zrealizować i wcisnąć tyle pomysłów w gre. Podoba mi się prawie wszystko oczywiście poza tym ze trzeba tyle po menu skakać. No ale dzisiaj w open worldach z craftingiem (np Horizon) jest to samo, wiec co ja mogę powiedziec...


Ja od czasu do czasu przejdę sobie mgs3 na 3dsa i jestem tego samego zdania co Ty: gameplayowo to najlepszy MGS, mimo niektórych błędów jak uciążliwe menu czy karmienie Snake'a. Do tego dochodzą minusy wersji 3dsowskiej wersji, ale i tak do trójki wraca się świetnie, o wiele lepiej niż do takiej drugiej części.
"Życie mnie nie ominęło. Usiadło mi na głowie"- Al Bundy
Avatar użytkownika
Wombat
The Sorrow
 
Posty: 649
Dołączył(a): So sty 19, 13 10:26
Lokalizacja: Końskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid 3 i Subsistence

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron