The Cobra Unit

Posty dotyczące MGS 3 i Subsistence

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

The Cobra Unit

Postprzez Bizon » Pn kwi 30, 07 16:07

Banda świrów, nie powiem, ale walczy się z nimi fajnie. Tylko jedna rzecz mnie intryguje.

Jak oni walczyli na froncie II wojny światowej?? Rozumiem Joy, Fear i the End, ale the Pain i Fury?
Jeden oblepiał ludzi pszczołami, a drugi latał po polu bitwy w tym skafandrze?

Niemcy musieli się po płakać ze śmiechu :wink:
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Lost » Pn kwi 30, 07 16:49

Człowieku, przecież tylko dlatego Niemiaszki przegrali wojnę :icon_smile:
Ja bym na pewno nie był w stanie walczyć z poważną miną mając taki widok, nie wspominając już o strzelaniu :icon_smile:
Avatar użytkownika
Lost
Zanzibar
 
Posty: 345
Dołączył(a): So mar 03, 07 21:44
Lokalizacja: Zapomniałem

Postprzez Bizon » Pn kwi 30, 07 18:36

No dobra, to ostatnie zdanie jak widać było dla śmiechu, ale ogólnie nie wyobrażam sobie lądowania w Normandii z udziałem Kobr...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez SaladinAI » Pn kwi 30, 07 18:43

Też już jakiś czas temu o tym myślałem i do dzisiaj nie jestem sobie w stanie tego wyobrazić podobnie jak w przypadku ekipy z MGS 1 czy też bardziej z "dwójki" - z tym że w tej ostatniej to Dead Cell brała udział w innego rodzaju zadaniach ale jednak. Wracając do The Cobra Unit to jeśli nie brali oni udziału w otwartych starciach ale np. działali z zaskoczenia to jest to jeszcze w miarę do przełknięcia.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Johny Sasaki » Wt maja 01, 07 21:24

lol, przeciez nikt nie powiedzial, ze oni nie umieli korzystac z zadnej broni (The Pain do Snake'a strzela to czemu do niemiaszkow mialby nie strzelac?)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Lost » Wt maja 01, 07 21:39

Oj Johny, przecież to był taki mały żarcik. Wiadomo, że używali oni raczej tradycyjnych środków do walki. Swe moce, prawdopodobnie uzyskali dopiero po II wojnie św. ;-)
Avatar użytkownika
Lost
Zanzibar
 
Posty: 345
Dołączył(a): So mar 03, 07 21:44
Lokalizacja: Zapomniałem

Postprzez Uzion » Śr maja 02, 07 10:09

Albo mozliwe ze byli takim drugim "Fox - Hound" w czasie wojny. Wykonywali tylko misje specjalne i malo kto o nich wiedzial. Wszystko mozliwe ;)
Avatar użytkownika
Uzion
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Śr wrz 06, 06 19:04

Postprzez Pabian01 » Wt maja 08, 07 14:14

A mozecie mi wyjasnic dlaczego kazda Kobra w chwili smierci wybuchala?
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Johny Sasaki » Wt maja 08, 07 15:05

Zeby ich cialo nie dostalo sie w rece wroga. The Boss nie wybucha, bo z wlasnej woli zginela. Zadzwon po walce z bossem do Siginta albo Majora to wytlumacza co i jak.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez uci » Wt maja 08, 07 15:58

no ale np. the pain mogl chronic sie szerszeniami i nawalac do wszystkich z tommyguna, a fury biegac po bunkrach i wykurzac wszystkich miotaczem ognia.

sporo takich scen bylo w np. szeregowcu ryanie.
Ostatnio edytowano Wt maja 08, 07 16:04 przez uci, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Pabian01 » Wt maja 08, 07 16:19

nie przypominam sobie zeby tam grali the pain i the fury (zwlaszz the pain) no ale niech ci bedzie XD
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez kotlet_schabowy » Wt maja 08, 07 16:24

The Sorrow chyba komunikował się ze zmarłymi już żołnierzami w celu uzyskania przydatnych informacji.
Ja to "widzę" tak, że to ekipa, która wykonywała jakieś misje specjalne, część z nich wykorzystywała swoje zdolności, ale wiadomo, że The Fury nie używał skafandra z jetpackiem bo wtedy po prostu takiego sprzętu nie było, pomijając fakt, czy był w 1964 :), przyjmijmy, że nie tworzono osprzętu dla astronautów, on był wtedy żołnierzem a nie kosmonautą. Używał miotacza ognia i tyle. The Boss : wiadomo. The Sorrow już wspomniałem, The End też raczej do zrozumienia i The Pain : może sporadycznie przydała się umiejętność kierowania szerszeniami, ale oprócz tego raczej normalka. Co do The Fear to jakiś fan miał teorię, że ruchy jego kończyn to osiągnięcie jakichś operacji, i ta teoria mi się spodobała. Eksperymenty ze stawami, nowoczesny kombinezon stealth i już mamy The Feara. Świetnie wyszkoleni żołnierze, którzy gdy mieli okazję wykorzystywali jakieś specjalne zdolności nadprzyrodzone (w przypadku The Pain, The Sorrow i The End).
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez uci » Wt maja 08, 07 22:34

weź pod uwage że według Kojimy zawsze sprzęt wojskowy jest o 10 lat do przodu w porównaniu do tego co wiemy my, zwykli zjadacze chleba :P

Motyw z operacją The Fear jest spoko, tylko co z jezykiem i oczyma?


A tak szczeże?

The pain używa szerszeni do stworzenia zasłony dymnej, wykorzystują to The Boss i Fear którzy wpadają i ostrzeliwują wroga. The End kapi ich z drugiego końca terenu walki, a na końcu wpada the Fury wymiatając szczury z bunka miotaczem. Już po akcji Sorrow przepytuje martwiaków i oddzial może wrócić do siebie.

Btw. The fury przed lotem w kosmos chyba nieuzywal miotacza, wiec mogl byc tylko zwyklym komandosem.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gillian » Wt maja 08, 07 22:46

Zresztą The Fury swój mega strój dostał chyba po "wycieczce" w kosmos, czyli na pewno długo po wojnie.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Johny Sasaki » Wt maja 08, 07 23:00

Stroj dostal przed wycieczka, w dresach przeciez w kosmos nie lecial.
A miotacza plomieni mogl uzywac, to byla dosc popularna bron w czasie 2 WS.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez liquid kaczor » Wt maja 08, 07 23:45

Jemu chyba chodzilo o to, że go na własność dostał ew. wziął nikogo nie pytajac.
Normalne jest iż miał skafander podczas lotu i treningów.

Mi też się wydaje, że Cobra Unit była jednostką elitarną i taką o której wiedziało niewielu, wykonywali top sekretne misje na tyłach wroga a nie na froncie.
Obrazek
Avatar użytkownika
liquid kaczor
Olga Gurlkovich
 
Posty: 276
Dołączył(a): Pn lip 25, 05 20:26
Lokalizacja: MOGŁEM WIEDZIEĆ!?!

Postprzez Gillian » Śr maja 09, 07 00:40

można było się tego domyślić, Sasaki ;]

generalnie chodzi o to że po Normandii tudzież w inncyh miejscach, gdzie rozgrywały się walki w skafandrze nie latał, a tymbardziej nie latał dosłownie, bo jetpacka raczej także nie posiadał
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: The Cobra Unit

Postprzez The Sorrow » Śr maja 16, 07 11:04

Bizon napisał(a):Banda świrów, nie powiem, ale walczy się z nimi fajnie


Czemu banda świrów? Mi cała ekipa Cobras pasowała jak ulał do tej gry. Troszkę smuci fakt, że większość z nich nie miała zbyt wiele do powiedzenia (jakieś teksty związane z ich ksywkami i uczuciami, które reprezentują...). Jednak mowa wygłaszana przez The Sorrow czy The Boss daję sporo do myślenia. Przez długi czas nie mogłem zapomnieć jego słów o zmarłych, zastanawiając się coraz bardziej nad sensem życia (takie tam filozoficzne przemyślenia... skończyły się jak wytrzeźwiałem :iconbiggrin: ). W każdym razie nie zgodzę się, że każdy z nich był świrem (chociaż The Fury...)...
Sad... So sad... A host of sorrows...
The Sorrow
Inkarnacja VR
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt mar 30, 07 14:04
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Solid Snake 1989 » Śr maja 16, 07 19:46

Ja te wszystkie ich umiejętności mogę zrozumieć, ale The Pain na froncie 2WS?. Załóżmy że Pain kontrolował wtedy pszczoły, a Fury ma ten swój miotacz, najbliższy ul jest parę kilometrów dalej. I nagła akcja, Pain puszcza pszczółki a Fury je spala przez przypadek miotaczem. I co? Pain jest bez pszczół co czyni go zwykłym żołnierzem z Tommygunem.
You got to live your life.
You got to find your own way.
Find your own flavour
Avatar użytkownika
Solid Snake 1989
Pyro Bison
 
Posty: 133
Dołączył(a): So maja 12, 07 14:02
Lokalizacja: z WARszawy

Postprzez uci » Cz maja 17, 07 00:07

Painowi chyba nieprzeszkadzały braki w ulach. Jak spalailsmy jego szerszenie WP grenades to ciągle sie regenerowały.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez barth » Cz maja 17, 07 00:44

może w jakiś tajemniczy, niewyjaśniony i kosmiczny sposób jego organizm je produkował?
W końcu wypuszczał je ustami. Raczej nie chciał bym widzieć jak wygląda kibel po rozwolnieniu tego pana :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Old Snake » Cz maja 17, 07 01:24

może w jakiś tajemniczy, niewyjaśniony i kosmiczny sposób jego organizm je produkował?


A może po prostu zgodnie z prawami natury rozmnażały się, tylko zastanawiające jest jakim cudem tak szybko ale równie dobrze możemy zadać pytanie jakim cudem Ocelot czy inny boss mają tyle amunicji ze sobą.
Świat to poligon między dobrem, a złem
Avatar użytkownika
Old Snake
Vamp
 
Posty: 364
Dołączył(a): Śr paź 11, 06 07:54
Lokalizacja: Groznyj Grad

Postprzez uci » Cz maja 17, 07 08:11

no ocelot zawsze biegał z dwoma pasami pełnymi ammo przy sobie. A skoro the end mógł być w na wpół rośliną, to the Pain mógł być po trochu ulem.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gillian » Cz maja 17, 07 08:23

Masakra, ale macie dylematy... Cała Cobra Unit to fikcja, wybujała wyobraźnia Kojimy, a wy się zastanawiacie ile szerszeni miał Pain i skąd je brał :|. Bez przesady... Równie dobrze można zapytać gdzie Snake trzyma swój cały ekwipunek i jak mu tu nie ciężko latać z masywnym sprzętem ;]. Spokojnie, Panowie, bo to się robi jak rozmowa 6 latków o umiejętnościach supermana.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez barth » Cz maja 17, 07 10:16

Superman to palant, pan doskonały, Spider-Man to jest dopiero bohater.

A zastanawiamy się bo jest to po trochu śmieszne, takie groteskowe umiejętności jak trzymanie szerszeni(Hornets to szerszenie) w swoim ciele, albo tak jak nadmienił uci bycie człowiekiem porośniętym mchem i czerpanie z fotogenezy :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez kul2 » Cz maja 17, 07 15:29

twilite_kid napisał(a):Masakra, ale macie dylematy... Cała Cobra Unit to fikcja, wybujała wyobraźnia Kojimy, a wy się zastanawiacie ile szerszeni miał Pain i skąd je brał :|. Bez przesady... Równie dobrze można zapytać gdzie Snake trzyma swój cały ekwipunek i jak mu tu nie ciężko latać z masywnym sprzętem ;]. Spokojnie, Panowie, bo to się robi jak rozmowa 6 latków o umiejętnościach supermana.


Forum jest od tego, zeby dyskutowac o takich rzeczach.
A to sa rozmowy prowadzone z przymruzeniem oka i tak powinno sie je traktowac ;)
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Solid Snake 1989 » So maja 19, 07 18:45

Superman to palant, pan doskonały, Spider-Man to jest dopiero bohater


Popieram.

Teraz tak mi wpadło na myśl jak oni zrobili te bomby w ciałach Kobr? Może inaczej. Co zrobili że one same nie wyszły w drodze przemiany materii. Mogli je wszyć pod skurę, ale czy przypadkiem eksplozje nie wychodziły z wnętrza, i jakim cudem The Fear eksplodował strzałami? To są chyba pytania retoryczne ;)
You got to live your life.
You got to find your own way.
Find your own flavour
Avatar użytkownika
Solid Snake 1989
Pyro Bison
 
Posty: 133
Dołączył(a): So maja 12, 07 14:02
Lokalizacja: z WARszawy

Postprzez barth » So maja 19, 07 19:54

Może bomby były podłączone do serca, zatrzymanie akcji serca równa się wybuch wojny.
Mnie zastanawia dlaczego The End wypluł swoją szczenke, ale moze to dlatego, że było to ciało obce w jego organizmie, a on chciał połączyć się z naturą(a to stary hipis :D)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Nevar » So cze 23, 07 15:41

http://video.google.pl/videoplay?docid= ... 3212396670 - jetpack w 1966 roku. Może w 1964 roku też był i The Fury go mógł mieć?
Nevar
banan
 
Posty: 630
Dołączył(a): N wrz 03, 06 09:39

Postprzez Zychu(snipershit) » Cz lip 26, 07 17:22

Ciekawe tematy poruszacie. Ja szczerze chciałbym aby pokazałi MGS w 2 wojnie swiatowej z The Boss i Cobra Unit, bardziej sądze ze oni nie walczyli na polach waliki, tylko za frontem, w ukryciu. A ich umiejtności bardzo by sie przydały na wojnie. Ale pomyslcie The Boss walczymy z jakis szalonym nazistowskim doktorkiem!!
Zychu(snipershit)
Dostanie bana!
 
Posty: 136
Dołączył(a): Cz cze 29, 06 22:14
Lokalizacja: Toruń

Następna strona

Powrót do Metal Gear Solid 3 i Subsistence

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron