Momenty

Posty dotyczące MGS 3 i Subsistence

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

Postprzez Coldman_3 » So lis 05, 11 16:54

Raiden napisał(a):PO i PW to są poboczne gry


Możesz powiedzieć, że w skali uniwersum opowiadają epizod, ale na pewno nie to, że są to poboczne gry. Zwłaszcza, że nie bez przypadku Peace Walker umieszczany jest w czołówce gier z serii.
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez Snake_VR5 » So lis 05, 11 16:58

Angel de la Paz napisał(a):Peace Walker umieszczany jest w czołówce gier z serii.

Już wymieniłem co jest dla mnie czołówką i głównym nurtem serii ;)

Poza tym pogadajmy wreszcie o momentach z MGS3!!!
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman_3 » So lis 05, 11 17:04

Raiden napisał(a):Poza tym pogadajmy wreszcie o momentach z MGS3!!!


Tylko, że te momenty mocno wiążą się z momentami bezpośrednich sequeli, ale zgoda - zamykamy tematy PW i PO w tym wątku.

Raiden napisał(a):Już wymieniłem co jest dla mnie czołówką i głównym nurtem serii ;)


Ale ja ciebie o to nie pytałem ;)
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez Snake_VR5 » So lis 05, 11 17:23

Angel de la Paz napisał(a):Ale ja ciebie o to nie pytałem ;)

A kogo ? bo zacytowałeś mnie. Zresztą to było raczej wygłaszanie haseł
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman_3 » N lis 06, 11 00:04

Wracając do momentów, to zrobił na mnie duże wrażenie ciąg sekwencji po uwięzieniu Snake'a. Tortury Volgina, mocz i krew, The Boss i motyw z wydłubaniem oka, co skończyło się nie mniej drastycznie. Potem akcja w pomocą The Sorrow i ucieczka przed psami kanałami, z widelcem w łapie ;) Finał to skok rodem ze Ściganego. Kawał emocjonującego kina tu mamy.
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez Snake_VR5 » N lis 06, 11 00:10

Nie tyle motyw z wydłubaniem oka, co ze stratą oka z winy Ocelota. Tak kończą się zazwyczaj bohaterka, czyli po prostu która miała uratować Eve.
Ostatnio edytowano N lis 06, 11 00:14 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 2 razy
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman_3 » N lis 06, 11 00:12

Raiden napisał(a):Nie tyle motyw z wydłubaniem oka


Właśnie tutaj były największe emocje - kiedy na prośbę Volgina do Snake'a podeszła The Boss z nożem...
"Revenge with a Vengeance"
Avatar użytkownika
Coldman_3
banan
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt lis 04, 11 21:01
Lokalizacja: Universyty for Peace

Postprzez Snake_VR5 » N lis 06, 11 00:15

I tak wiadomo było że tego nie zrobi, może i przeszła na stronę ZSRR ale więź z Jackem była zbyt silna. Zresztą mogła go już zlikwidować na moście w Tselinoyarsku, ale celowo tego nie zrobiła. Złamanie ręki i wrzucenie do rzeki, było najlepszym wyjście zwłaszcza że w pobliżu był sadysta Volgin ''Cut out his eyes!" i Cobra Unit. Nie był to też zresztą odpowiedni czas by Naked Snake z nimi walczył, w perspektywie nagłej zdrady swojej mentorki.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Pabian01 » N lis 06, 11 09:56

Raiden napisał(a):I tak wiadomo było że tego nie zrobi

Ja tam w The Boss bym nie wątpił.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Snake_VR5 » N lis 06, 11 13:51

To była tylko gra pozorów, z której The Boss tak naprawdę kilkakrotnie umiała w MGS3 doskonale wybrnąć nie zapijając Jacka. Tak jak wcześniej wspomniałem czas spędzony razem na długo przed Virtuous Mission i Snake Eater, zaowocował pewną specyficzną więzią która się między nimi zrodziła. Oboje razem trenowali i opracowali również CQC. The Boss całą swoją wiedzę przekazała Jackowi, być może spodziewając się odejścia.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Re: Momenty

Postprzez One man army » Pt kwi 19, 13 19:39

Bardzo wzruszyły mnie słowa The Boss przekazane Snejkowi za pośrednictwem Ewy,coś w stylu"Nigdy wcześniej nie widziałam kogoś o tak czystym spojrzeniu"

Strasznie słaba była walka z Shagahodem,ten oklepany schemat potrafi obrzydzić rozgrywkę.AMEN.
One man army
Arnold
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt lut 08, 13 20:57

Re: Momenty

Postprzez SaladinAI » Pt paź 11, 13 15:46

Jak Snake mówi Evie, że nie da sobie rady bez niej, a ona patrzy mu głęboko w oczy i pyta go czy mówi poważnie, czym on ripostuje, że owszem, bo nie poradzi sobie z pilotażem WIGa :) Chłop drętwy jak kloc i o wrażliwości godnej sedesu.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Momenty

Postprzez kALWa888 » Pt paź 11, 13 22:28

Saladin01 napisał(a):Jak Snake mówi Evie, że nie da sobie rady bez niej, a ona patrzy mu głęboko w oczy i pyta go czy mówi poważnie, czym on ripostuje, że owszem, bo nie poradzi sobie z pilotażem WIGa :) Chłop drętwy jak kloc i o wrażliwości godnej sedesu.


Mnie ten moment zabił xD. Potem śmiech Evy i wyciąganie drąga z pleców :D. Fajna scena.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Momenty

Postprzez SALADYN » So paź 12, 13 22:12

Snake po prostu zachował trzeźwość umysłu w ekstremalnej sytuacji, zresztą mogło być gorzej, na przykład tak.

Obrazek
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Momenty

Postprzez Herbaciarz » Pn mar 21, 16 14:03

Najlepsze emocjonalnie:

* ogółem rozmowy z Evą (może samiec ze mnie wychodzi bo zawsze tam są cycki)
* wchodzenie po drabinie z muzyką Snake Eater
* rozmowa/walka końcowa z The Boss

Swoją drogą każdy czepia się na maksa The Twin Snake'a, że cutscenki to takie matrixowe są i w ogóle jak mogli. Ale to jak EVA robi backflipa na twarzy Ocelota motorem to już jest wszystko cacy :P
Ostatnio edytowano Pn mar 21, 16 14:27 przez Herbaciarz, łącznie edytowano 1 raz
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Momenty

Postprzez Gillian » Pn mar 21, 16 14:21

Herbaciarz napisał(a):Swoją drogą każdy czepia się na maksa The Twin Snake'a, że cutscenki to takie matrixowe sa i w ogóle jak mogli. Ale to jak EVA robi backflipa na twarzy Ocelota motorem to już jest wszystko cacy :P

Chodzi o to, że TTS zapoczątkował tani holiłód w MGSach. Scenka z trójki jest tylko pochodną tego, że Kojimie spodobały się te matrixowe akcje Kitamury z TTS.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Momenty

Postprzez SALADYN » Pn mar 21, 16 14:24

Herbaciarz napisał(a):Swoją drogą każdy czepia się na maksa The Twin Snake'a, że cutscenki to takie matrixowe sa i w ogóle jak mogli. Ale to jak EVA robi backflipa na twarzy Ocelota motorem to już jest wszystko cacy :P

Z pewnością sporo z nas zrobiło podczas trwania tej scenki minę w stylu WTF ale jednak nie drążyliśmy tematu bo takich cyrków w MGS3 nie ma dużo. Tymczasem w TTS są one na porządku dziennym i przekraczają próg dobrego smaku.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Momenty

Postprzez Herbaciarz » Pn mar 21, 16 14:38

Po prostu, jakoś każdy omija ten fakt - ale faktycznie jest tego mniej.

Taki "matrixowy urok" TTS'a - ja ostatni raz ogrywałem to 10 lat temu... teraz mam zamiar ograć jeszcze raz ciekawe jak to przyjmę. Pamiętam, że kiedyś te matrixowe scenki mi nie przeszkadzały, cieszyłem się że postacie którymi gram mają oczy zamiast dwóch pasków pikseli :D

Jednak dubbing mi nie pasował - co jak co ale GreyFox w oryginalne brzmi genialnie. W TTS już gdzieś to się ulotniło...
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Momenty

Postprzez SALADYN » Pn mar 21, 16 14:47

No prośba, mniej ? W scenkach na dachu wieży komunikacyjnej wężu skacze po rakietach, granatami rozwala kawałki zbrojonego żelbetonu które lecą w jego stronę jakby nimi Hulk rzucał, Stinger ma balistykę niczym karabin wyborowy i nawet nie pamiętam już ile razy włączył się tam bullet time. Tu nawet nie trzeba tłumaczyć czemu ludzie nie widzą problemu w ewolucjach Evy skoro mamy chłopca do bicia w postaci TTS, w całym MGS3 nie było tyle głupot co w tej jednej scenie przed i po walce z śmigłowcem.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Momenty

Postprzez Herbaciarz » Pn mar 21, 16 15:19

Tym bardziej muszę to przejść i sam to zobaczyć - kompletnie nie pamiętam nic z tego co mówisz. Myślałem, że na akrobacjach tam się kończy...
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Poprzednia strona

Powrót do Metal Gear Solid 3 i Subsistence

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron