Metal Gear Solid 3D

Posty dotyczące MGS 3 i Subsistence

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

Postprzez Snake_VR5 » Cz sty 06, 11 14:21

Albi_Saint napisał(a):Mam nadzieję, że nie będzie nowego MGS na PSP2.


Kierując się dotychczasową konsekwencją wydawania kolejnych części MGS i tym że w historii Big Bossa można pokazać jeszcze wiele epizodów, śmiem twierdzić wręcz przeciwnie. Zresztą PSP2 to nowe możliwości, nowy rynek, nowi gracze i możliwość zysku. Można pójść też w kierunku jaki dał tutaj uci, czyli coś na wzór niekanonicznego Ghost Babel​ niekoniecznie z Big Bossem. Możliwości jest więc wiele, z racji tego że świat w MGS jest tak rozbudowany. Osobiście w przypadku MGS3D jestem ciekaw co gra zaoferuje oprócz nowego spojrzenia na MGS3.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez SaladinAI » Pn sty 10, 11 19:27

Nintendo World za nami. Nie pokazano nic nowego, wiemy tylko tyle że gra będzie korzystała m.n z kamerki konsoli, co przyda się określonych lokacjach.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez facecamo » Pn mar 07, 11 22:05

Napiszę krótko. GC kupiłem swojego czasu dla MGS TTS ale zaczyna mnie to dość denerwować że seria MGS zaczyna się sprzedawać jak prostytutka na innych platformach.
Avatar użytkownika
facecamo
Revolver Ocelot
 
Posty: 166
Dołączył(a): Śr mar 04, 09 08:57

Postprzez Gillian » Pn mar 07, 11 23:06

No. Pierwszy raz sprzedała się jak prostytutka NESowi. Potem sprzedała się Playstation. Taka z niej sprzedajna dziwka.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Wt mar 08, 11 00:25

Przywiązanie ludzi do systemu z daleka zalatuje mi fanbojstwem , rozumiem aspekt ekonomiczny który przy okazji odpowiada za pojawianie się serii na innych platformach , w końcu w dzisiejszych czasach gra musi się sprzedać i za exlusive trzeba słono zapłacić.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez facecamo » Wt mar 08, 11 08:36

Przez moje ręce przewinęło się trochę konsol, owszem nie wszystkie ale jednak. Ale to wszystko kosztuje.
Avatar użytkownika
facecamo
Revolver Ocelot
 
Posty: 166
Dołączył(a): Śr mar 04, 09 08:57

Postprzez Gillian » Wt mar 08, 11 09:08

To po cholere gadasz bzdury, że MGS się zaczyna sprzedawać, jak od 25 lat ukazuje się na wszystkim na czym może?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez facecamo » Wt mar 08, 11 09:35

twilite kid napisał(a):To po cholere gadasz bzdury, że MGS się zaczyna sprzedawać, jak od 25 lat ukazuje się na wszystkim na czym może?


Po cholerę ze mną piszesz jak twierdzisz że piszę bzdury? Jak MGS wyszedł to Ciebie na świecie nie było xD. W większości MGS ukazał się na platformie Sony i moim zdaniem powinno nadal trzymać się tej jednej platformy a nie żeby doić ludzi na kasę na zakupach innych konsol i takie jest moje zdanie.
Avatar użytkownika
facecamo
Revolver Ocelot
 
Posty: 166
Dołączył(a): Śr mar 04, 09 08:57

Postprzez Gillian » Wt mar 08, 11 09:41

Tak i mam 10 lat. Weź się walnij swoim pudłem za jak mniemam ogromne kieszonkowe w łeb.

I sprawdź sobie choćby wiki, jak to MGS trzymał się tej platformy Sony.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Osvelot » Wt mar 08, 11 11:58

facecamo napisał(a):tej jednej platformy a nie żeby doić ludzi

Sony, ta jedna platforma = PS1, PS2, PS3, PSP, NGP, siema, pozdrawiam cieplutko, Błażej.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez facecamo » Wt mar 08, 11 12:10

Ocwelot napisał(a):
facecamo napisał(a):tej jednej platformy a nie żeby doić ludzi

Sony, ta jedna platforma = PS1, PS2, PS3, PSP, NGP, siema, pozdrawiam cieplutko, Błażej.

GC, DS. Pozdro
Avatar użytkownika
facecamo
Revolver Ocelot
 
Posty: 166
Dołączył(a): Śr mar 04, 09 08:57

Postprzez Osvelot » Wt mar 08, 11 12:33

facecamo napisał(a):
Ocwelot napisał(a):
facecamo napisał(a):tej jednej platformy a nie żeby doić ludzi

Sony, ta jedna platforma = PS1, PS2, PS3, PSP, NGP, siema, pozdrawiam cieplutko, Błażej.

GC, DS. Pozdro


Musisz jasno określić swoje stanowisko, bo teraz nie wiadomo, czy:

- próbujesz mi wytłumaczyć, że gry związane z MGS wychodziły także na produktach Nintendo, o czym pewnie nie miałem najmniejszego pojęcia, jakżeby inaczej,

- nie zauważyłeś, że wymieniam konsole od Sony i chciałeś radośnie dorzucić parę innych od siebie (coś na kształt tych testów na kojarzenie - kiedy nie wychodzi, bo próbuje się wcisnąć sześcienny klocek do okrągłego otworu),

- jesteś fanatykiem Sony i nie zauważasz, że kolejna konsola Sony na której wyjdzie MGS to takie samo "dojenie", jak MGS na jakiejkolwiek innej konsoli,

- zjarałeś za dużo lebiody kupionej za swoje, no, duże kieszonkowe.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez facecamo » Wt mar 08, 11 12:36

Ocwelot napisał(a):
- zjarałeś za dużo lebiody kupionej za swoje, no, duże kieszonkowe.


Zaczynasz głupio pisać a po za tym nie rozumiem twojego bełkotu. I w takim przypadku nie prowadze dalszej dyskusji która poprowadzi do pyskówki. Dorośniesz to zrozumiesz. Pozdro :)
Avatar użytkownika
facecamo
Revolver Ocelot
 
Posty: 166
Dołączył(a): Śr mar 04, 09 08:57

Postprzez maciej1- » Wt mar 08, 11 13:29

facecamo nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz, bo MGS nigdy nie był exclusive'em na konsole SONY. W zasadzie to tylko MGS3 i MGS4 jest tylko na te konsole z czego MGS3 już niedługo będzie można wyrzucić z tej grupy za sprawą MGS3D. Oczywiście zostaje jeszcze PW który jest na konsole SONY co nie zmienia faktu, że aby w niego zagrać trzeba się zaopatrzyć w PSP. Według twojego toku rozumowania to Konami znowu "cię doi" bo nie każdy ma PSP a przecież wychodziły MGS'y do tej pory na duże konsole.

I nie rozumiem tej tendencji utożsamiania Konami z Sony. Przecież Konami do developer jak każdy inny i będzie tworzyć swoje produkty z myślą o maksymalnym zysku, czyli wypuszczą swoje gry tam gdzie się najbardziej opłaca. A sam fakt, że Rising będzie wychodził na różne systemy całkowicie obala twoje teorie o "duszeniu kasy z przeciętnego gracza", bo przecież na im więcej systemów wychodzi dana gra tym mniejsze prawdopodobieństwo, że tegoż systemu nie posiadasz.
maciej1-
Predator
 
Posty: 97
Dołączył(a): Pn mar 09, 09 19:39

Postprzez Simon » Wt mar 08, 11 15:25

facecamo napisał(a):Jak MGS wyszedł to Ciebie na świecie nie było xD

I mnie też nie...tzn miałem te kilka miesięcy ale czymże jest kilka miesięcy w porównaniu z tobą - przecież miałeś aż 9 lat! Nie no, w pytę naprawdę - już na pewno wtedy rozumiałeś głębie i geniusz MGSa...
Co do sprzedajności - generalnie to Twilite ma rację ale śmiem uważać, że gdyby w 1987 była już pierwsza PlayStation to pewnie Metal Gear ukazałby się na niej...No ale - żeby, gdyby...
Ocwelot napisał(a):(coś na kształt tych testów na kojarzenie - kiedy nie wychodzi, bo próbuje się wcisnąć sześcienny klocek do okrągłego otworu),

Leżę:D
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Pabian01 » Wt mar 08, 11 21:49

Chodzi prawdopodobnie o to, że od MGS włącznie seria ukazywała się na konsole Sony. Może nie TYLKO na nie (poza full exami w postaci 3, 4 i innymi z przenośnych konsol), ale to na nie gry miały premierę jako pierwsze.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Gillian » Wt mar 08, 11 22:26

Ale przecież wynikało to m.in. z tego, że PSX miał CD, a na konkurencyjnym N64 ta gra by nie wlazła nawet na "byczego" 512 megabitowego carta ;]. Żadne tam bzdurne przywiązanie do platformy, czysta kalkulacja. To samo MGS2, kiedy się ukazał GCN ledwo wyszedł (znów ze śmiesznym nośnikiem), a Xbox to był jakiś eksperyment od pececiarskiej firmy, kto się tym w Japonii przejmował.
MGS3 to już 100milionów użytkowników PS2...

Teraz mamy równomierny rozkład sił na rynku, więc wszystko może wychodzić na wszystko.


A Ocwelot jak zwykle w formie :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Osvelot » Śr mar 09, 11 11:19

facecamo napisał(a):
Ocwelot napisał(a):
- zjarałeś za dużo lebiody kupionej za swoje, no, duże kieszonkowe.


Zaczynasz głupio pisać a po za tym nie rozumiem twojego bełkotu. I w takim przypadku nie prowadze dalszej dyskusji która poprowadzi do pyskówki. Dorośniesz to zrozumiesz. Pozdro :)

Hola, kowboju.
Obrazek

Odnoszę wrażenie, że jesteś gadającą zupą pierwotną - stuprocentowa pewność, że wszyscy są od ciebie młodsi, jest wprost porażająca. Nie musisz przy tym także wytaczać najcięższej armaty argumentacyjnej - a już tym bardziej mierzyć nią w samego siebie. Z tym bełkotem to nieco jest w drugą stronę - jeśli chcesz, aby ktoś twoją mieszaninę wyrazów uznał za konkretny element dyskusji, powinieneś wreszcie zająć jakieś stanowisko. Chyba że je automatycznie tracisz i zwijasz manaty w tym samym momencie, jak ktoś ma nieco inne zdanie i próbuje je wprowadzić do dyskusji z tobo. Jak tak, to nigdy nie będę na tyle stary, żeby zrozumieć twoich mądrości, eony spędzone na medytacji w Tybecie mi nie pomogą.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez maciej1- » Śr mar 09, 11 22:16

Ocwelot jak ty to robisz, że tak piszesz? Myślałeś o karierze w polityce? Przebiłbyś nawet Marcinkiewicza jeśli chodzi o pijar - tylko musisz sobie jakiś szokujący dzwonek na komórkę ustawić.

I chciałbym nadmienić, że twój aktualny avatar jest po prostu w pytkę.

Żeby nie offtopować, facecamo przytocz jakieś argumenty bo w tej chwili to faktycznie pomimo swojego wywyższania się zachowujesz się jak człowiek nie posiadający żadnych argumentów na poparcie własnej tezy.
maciej1-
Predator
 
Posty: 97
Dołączył(a): Pn mar 09, 09 19:39

Postprzez facecamo » Cz mar 10, 11 04:34

maciej1- napisał(a):
Żeby nie offtopować, facecamo przytocz jakieś argumenty bo w tej chwili to faktycznie pomimo swojego wywyższania się zachowujesz się jak człowiek nie posiadający żadnych argumentów na poparcie własnej tezy.


Ciężko jest pomyśleć dlaczego tak rozumuję? Wielu posiadaczy PS2 miało nadzieję że MGS TTS jednak wyjdzie na na ich platformę, no tak ale Hideo miał jakieś tam zobowiązania wobec Nitendo. Posiadając PS2 kupiłem GC tylko po to by zobaczyć i zagrać w TTS, a przecież 10 lat temu byłem w waszym wieku i byłem już na własnym utrzymaniu i rodzice mi nie sponsorowali PS2. Teraz MGS 3D wyjdzie na DS zamiast na PSP jak np MGS PW. Pewnie że chętnie bym zagrał w remake MGS3 no ale tyle konsol u mnie w domu przy mojej żonie to nie przejdzie. A ty postaraj się nie prowokować swoimi wypowiedziami do dalszej pyskówki chyba że posiadasz taki sam poziom jak co nie którzy. Pozdro
Avatar użytkownika
facecamo
Revolver Ocelot
 
Posty: 166
Dołączył(a): Śr mar 04, 09 08:57

Postprzez Gillian » Cz mar 10, 11 09:37

A co do MGS3 3D zwróc uwagę na dwie rzeczy. Kojima jest Kojimą i lubi jako tako nowatorskie rozwiązania. Jakieś bajery - pokroju czujnika światła w Boktai. Po drugie... taram taram... Nintendo 3DS jak sama nazwa wskazuje wyświetla obraz w 3D! Czy to nie jest wystarczający powód, by Kojima zainteresował się tą konsolką? Po kiego grzyba komukolwiek remake na PSP, skoro ta konsola nie ma nic ciekawego do zaoferowania.


Prośba o argumenty = prowokowanie do pyskówki. Rządzisz kolo "motzno".

a przecież 10 lat temu byłem w waszym wieku i byłem już na własnym utrzymaniu
rispekta! chyba nie przestaniesz się jarać swoim dojrzałym wiekiem :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Osvelot » Cz mar 10, 11 14:08

maciej1- napisał(a):Ocwelot jak ty to robisz, że tak piszesz?

Około 10 przed południem zawsze piję kawę, wspaniały napój. Dzisiaj wypiłem o 12.

facecamo napisał(a):a przecież 10 lat temu byłem w waszym wieku i byłem już na własnym utrzymaniu

Nie mam pojęcia, skąd pobierasz dane na temat życia każdego osobnika na tym forum.
facecamo napisał(a):rodzice mi nie sponsorowali PS2

Mi też nie.
facecamo napisał(a):A ty postaraj się nie prowokować swoimi wypowiedziami do dalszej pyskówki

Przestań nazywać każdą próbę podjęcia z tobą dyskusji prowokowaniem do pyskówki. Możesz nie mieć racji, pogódź się z tym. 10 lat do przodu i kajdan małżeński nie czynią z ciebie nieskończenie dojrzałego człowieka, zwłaszcza intelektualnie czy emocjonalnie.

MGS: TTS powstał z inicjatywy Nintendo, Kojima nigdy nie przychodził do nich z propozycją, to oni go zaprosili do zrobienia MGSa na GameCube'a. Kojima się zgodził, ale pod warunkiem, że będzie to remake i będzie on robiony przez inną ekipę (nie licząc aktorów głosowych) - dlatego wyszła gra zupełnie inna (ale nie nowa) i nie każdemu podoba się tak samo jak wzór ogólny (MGS1) czy wzorzec gameplayowy (MGS2). Dość oczywiste, że nie ma sensu wypuszczać na PS2 czegoś, co powstało specjalnie na GC jako prawie że "prezent" od Kojimy dla Nintendo. Innymi słowy, jest to zupełnie dodatkowa sprawa, a gdyby nie Nintendo, remake w ogóle by nie powstał, bo Hideo nie miał takich zamiarów.

To samo z MGS:3D. Kojima nie potrzebuje robić remake'a Snake Eater'a. Ale gdy w łapy wpada mu gadżet generujący na handheldzie obraz 3D, do toku rozumowania wkracza pierdolec, z którym nasz japoński reżyser nie ma najmniejszych szans. Postanawia wydać coś na 3DS, pada na MGS3 - z od razu gotowym uzasadnieniem, że z okazji PW ludzie niby coś bardziej interesują się historią Big Bossa. Ponownie nie wyjdzie na nic od Sony, tym razem jest dodatkowy powód - NGP nie oferuje tego, co przyciągnęło Kojimę do 3DS. Co więcej, jeszcze do końca nie wiemy, kto do kogo przyszedł z pomysłem - czy Kojima usłyszał o nowej zabawce i zgłosił chęć dorzucenia swoich trzech groszy, czy Nintendo szukało developerów chętnych dorzucić się do wora z przykuwającymi uwagę tytułami na nową konsolkę w ramach promowania świeżaka na rynku. Jeśli to drugie, to tym bardziej nie ma o czym gadać.

Nie ma też mowy o MGS3 na obecne PSP - ta konsola to w zasadzie PS2 zamknięte w małym opakowaniu z małym wyświetlaczem, wydawanie tego samego na prawie to samo po 6 latach to ewidentny krok wstecz.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez SALADYN » Cz mar 10, 11 16:51

Koji już się zachwycał NGP i jego możliwościami Cloud Computing więc można się spodziewać czegoś od KojiPro na tej konsolce.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Simon » Cz mar 10, 11 16:56

Na pewno coś wyjdzie...inaczej ta świeża ankieta nie pytałaby o aż tyle aspektów Peace Walkera.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez SALADYN » Cz mar 10, 11 17:00

Ankieta mogła dotyczyć MGS3D.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SaladinAI » Pt kwi 01, 11 16:56

Obrazek
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Faja » Pt kwi 01, 11 17:48

Epicka walka z węgorzem :D
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Snake_VR5 » N kwi 03, 11 12:37

Simon napisał(a):Co do sprzedajności - generalnie to Twilite ma rację ale śmiem uważać, że gdyby w 1987 była już pierwsza PlayStation to pewnie Metal Gear ukazałby się na niej...


Gdybanie, ale pewnie tak by było. PlayStation pewnie wyparło by MSX2 (a może w ogóle nie doszło by do powstania), co spowodowało by przeniesie premiery Metal Gear właśnie na tą konsole. Interesująco wyglądał by pojedynek na rynku między NES i PlayStation, zakładając że obie są 8-bitowe. Zresztą 1987 to był bardzo dobry rok dla Konami, prócz Metal Gear powstała przecież jeszcze Contra. Warto podkreślić że rynkowi gier video nie zaszkodziła nawet jak na tamte czasy dobra kondycja kinematografii, filmu w tamtym okresie. Gry swoje, filmy swoje i fajnie to się rozwijało. Teraz oba rynki żyją w większej symbiozie, są bardziej spójne niż kiedyś.

facecamo napisał(a):Wielu posiadaczy PS2 miało nadzieję że MGS TTS jednak wyjdzie na na ich platformę, no tak ale Hideo miał jakieś tam zobowiązania wobec Nitendo.


Co za dużo to nie zdrowo, MGS2, MGS3 oraz The Document of Metal Gear Solid 2 całkowicie wystarczył dla PS2. Po co jeszcze mieszać w to MGS TTS ?, to gra na potrzeby Nintendo. Haczyk który przyciągnął by graczy do Game Cube, dlatego to remake a nie oryginalny MGS przeniesiony na nową konsole. Podobnie w przypadku MGS:3D, z tym że jak napisał Ocwelot tu bardziej chodzi o nowe możliwości jakie daje Nintendo 3DS.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez SaladinAI » Śr cze 01, 11 21:44

3Dsowy Backpack:

Obrazek

Widelec?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez ArecaS » Śr cze 01, 11 22:20

Pewnie po to by szybko przejść do żarcia. Wygodne w sumie.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid 3 i Subsistence

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron